Aldatıldığını arkadaşıma söylemeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hanımlar,

Çok da samimi olmadığım, 4-5 ayda bir buluştuğum bir arkadaş grubum var. Hepsi hastanede çalışıyor. Geçen gün, hep birlikte oturalım dedik. Çalıştığım okul hastaneye yakın olduğu için, arkadaşlarımın yanına geçtim. Onların arabasıyla geçecektik. Neyse, hastanede işlerinin bitmesini beklerken aralarından Ayşe (diyelim) İşi bitince yanıma geldi ve bir ara telefonuna bir mesaj geldi. Ekranın ışığı yanınca refleks olarak baktım, ama hemen gözümü çevirdim. Hiçbir şey görmedim, yani. Neyse, ondan sonra herkesin işi bitince buluşacağımız yere geçtik. bir süre hep birlikte oturduk. Daha sonra sonra evlere dağıldık, hiçbir sıkıntı olmadan.

Eve geçtiğimde Ayşe aradı, şaşırdım neden arıyor diye. Sürekli, "tek buluşalım, sana anlatmam gerekenler var" diye bayağı ısrar etti. Ben de şaşırdım, çünkü dediğim gibi samimiyetim çok fazla yok, uzun aralıklarla buluştuğum bir arkadaş grubum. Neyse, Ayşe o kadar ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım. Ertesi gün tekrar buluştuk. Ayşe uzun uzun anlatmaya başladı, tüm hayat hikayesini ve travmalarını anlattı. Ben de anlattıklarına üzüldüm, herhalde beni kendine yakın gördü, ondan tek buluşmak istedi diye düşünürken yavaş yavaş açılmaya başladı. Hastanede ben diğerlerini beklerken telefonuna gelen mesajı gördüğümü sanmış. Oysa hiçbir şey görmedim neyse bu arkadaş grubumuzda diğer arkadaşlarımızdan biri, o da Ece olsun diyelim. Ece'nin eşiyle ilişkisi olduğunu anlattı, peşini bırakmadığını ve ona çok aşık olduğunu söyledi. Başımdan kaynar sular döküldü. Ben mesajı görmediğimi söylesem de, "Hayır, sen gördün, okudun mesajları" dedi. Benimle ilgili bir durum yok, Ece'nin eşi peşimi bırakmıyor dedi. O zaman sen neden mesajlaşıyorsun dedim, valla engelledim diyerek beni ikna etmeye çalıştı. Bana anlattıkları hiç mantıklı gelmiyor. Korkusundan beni apar topar buluşmaya çağırdı gibi hissediyorum. Eğer Ece'nin eşi onun peşini bırakmasa, Ece'ye söylerdi diye düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bu iş başıma patlayacak diye korkuyorum. Söylesem bir dert, söylemesem bir dert. Ne yapmalıyım?
Söylenemiyor maalesef,ben yakın arkadaşıma söyleyemedim.İma ettim,ipuçları verdim ama anlamadı.Ben de söyleyemedim.Yıllar sonra başka sebepler göstererek ayrıldılar.O zaman dahi seni aldatıyordu diyemedim.Pişman değilim gerçi ,çok açık davranışları dahi görmezden geldiği için söylesem iyi olmazdı cidden.

"Kocama iftira atıyorsun asıl senin kocamda gözün var " diye iftira atabilir ya. Çok ince bir çizgi bu konular. Ben karışmama tarftarıyım çok yakın arkadaşım olmadığı sürece
Genelde bu şekilde olmaz. Herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığımızda olumsuz ihtimalleri o kadar çok muhtemel tutarız ki bir süre sonra tel seçenek o olur gibi gelir.
Hayatın olağan akışı içerisinde bir kadın aldatıldığını duyunca kocamda gözün var demez çok nadir bunu söyler. En fazla kocasını affeder söyleyen kişiyle de konuşmaz.
Çok fazla rastladım bu durumlara kocamda gözün var diyeni hiç duymadım.

Konu sahibi ben olsam aracı arkadaşıma söylerdim veya direkt Ece’ye söylerdim.
En kötü ihtimal fake hesapla söylerdim ama mutlaka söylerdim

Berbat bir durum geçekten çok çok üzgünüm Ece adına. Mutlaka bilmek isterim ama nasıl yaparım nasıl olur bilmiyorum 😔
Lütfen ama lütfen söyle ozaman Ece ye. Ay çok üzüldüm. Ece'nin kocasıyla arası iyiyse ozaman bunlar ailecek bile görüşüyor olabilir.

Allah bilir Ayşe'ye karısı için neler söyledi o şerefsiz. Belki Ece kocasıyla arasindaki sorunları Ayşe'ye anlattı dertleşmek için Allah bilir içinden nasıl dalga geçti o arsız Ayşe 😔 kendini Ece yerine koy lütfen

benim bir arkadaşım, yakın arkadaşının sevgilisini, başında arkadaşının adıyla kaydetmişti
mesela arkadaşı figen olsun, adamın adı da okan olsun diyelim
okan figen diye kaydetmişti
bu tarz bi rehbere kaydetme söz konusu ise bi ihtimal ama onda da konu sahibinin ekrana dikkatli bakması lazım
her türlü saçma
Arkadaşım Ayşe iddiasına göre adamla bildiğin sevgili olmuş kim kendi sevgilisini karısınıj adıyla kaydeder ya da kaydetmiş ise bile öyle tutar ki. Hadi o da saflık etti tuttu diyelim. Kız konu sahibini arayıp ısrar ile bizzat görüşüp aralarındaki ilişkiyi detay vererek anlatmış. Yani resmen konu sahibi anlatsın olayı patlatsın diye uğraşıyor. Burada kesin bir pislik var. Ben işin gerçeği o Ayşe'nin o adamla ilişki yaşadığından bile şüpheliyim. Olayın tamamı baştan aşağı saçma. Gerçeği bilmeden gidip Ece' ye senin kocan Ayşe ile birlikte demek Ayşe'nin ekmeğine yağ sürmek bana kalırsa. Ayşe konu sahibini maşa yapma derdinde gibi geliyor. Kadın ya da erkek hiç kimseye gözün ile görmeden böyle bir ithamla suçlamak doğru değil ve vebali büyük.

Söylenemiyor maalesef,ben yakın arkadaşıma söyleyemedim.İma ettim,ipuçları verdim ama anlamadı.Ben de söyleyemedim.Yıllar sonra başka sebepler göstererek ayrıldılar.O zaman dahi seni aldatıyordu diyemedim.Pişman değilim gerçi ,çok açık davranışları dahi görmezden geldiği için söylesem iyi olmazdı cidden.
Bence o yakın arkadaşınız kocasını yakaladı oyuzden boşandı gururundan size bile söylememiş olabilir. Çünkü çok gurur kırıcı bir durum

Arkadaşım Ayşe iddiasına göre adamla bildiğin sevgili olmuş kim kendi sevgilisini karısınıj adıyla kaydeder ya da kaydetmiş ise bile öyle tutar ki. Hadi o da saflık etti tuttu diyelim. Kız konu sahibini arayıp ısrar ile bizzat görüşüp aralarındaki ilişkiyi detay vererek anlatmış. Yani resmen konu sahibi anlatsın olayı patlatsın diye uğraşıyor. Burada kesin bir pislik var. Ben işin gerçeği o Ayşe'nin o adamla ilişki yaşadığından bile şüpheliyim. Olayın tamamı baştan aşağı saçma. Gerçeği bilmeden gidip Ece' ye senin kocan Ayşe ile birlikte demek Ayşe'nin ekmeğine yağ sürmek bana kalırsa. Ayşe konu sahibini maşa yapma derdinde gibi geliyor. Kadın ya da erkek hiç kimseye gözün ile görmeden böyle bir ithamla suçlamak doğru değil ve vebali büyük.
ben de böyle düşünüyorum

Ece'yi ararım anlatırım. Ben herhangi bir mesaj görmedim, belki eşinin suçu yok, Ayşe halleniyor belki bilemem, ama sağa sola anlatıyor, doğruluğunu araştır istersen benim vicdanım bu durumda susmaya el vermedi deyip kapat.
Brnce de böyle. Görmedim duymadım sadece Ayşe böyle anlatıyor sen kendin en doğrusunu eşinden öğrenebilirsin ben sadece bunu bilmek hakkın yakınındaki kadın böyle şeyler anlatıyor yalan veya doğru her iki durum için de kötü sen bunu biraz araştır derdim ben de.

E desin, o zaman hat dökümüne bak derim. Hat dökümünde çıkmayacak mı o mesajlaşma? O aramalar?
Pervasızca mesajlaştığına göre kesin delil de vardır.
Mesajlaşmalar çıkmaz veya aramalar sadece numaralar çıkar su saatte mesaj gonderildi diye

Aldatilan kadina bagli valla. Ben olsam inanirdim ama bazi kadinlar kemalim yapmaz da diyebilir. Bosver sen karisma gormedimm duymadimm bilmiyorumm :)

Söylediğin doğru olabilir ama hiç ilişki olmadan böyle Bi hikaye yazmaz. Belki ilişki olup bitmiştir ya da devam ediyordur ama adama boşan diyordur boşanmıyordur ondan hırs yapıp bilerek karısının kulağına gitsin diye uğraşıyordur. Her türlü ecenin öğrenmesi gerek bence.
Herkes kendini ecenin yerine koysun. Siz olsanız çok samimi olmaya gerek yok buluşup sohbet ettiğiniz Bi arkadaşınızın böyle bir şeyi sizden saklamasını ister misiniz?

Ay ben yüzde yüz söylerdim zaten cooook yakın değilsiniz sonra ıkısıylede konusmazsınız oldu bitti. Eceyi çağır buraya yazdıgın gibi aynen anlat . Ama akılda ver sinsi ilerlesin gidip aksama kocasına sen benı aldatıyosun derse yakalayamaz .

Merhaba hanımlar,

Çok da samimi olmadığım, 4-5 ayda bir buluştuğum bir arkadaş grubum var. Hepsi hastanede çalışıyor. Geçen gün, hep birlikte oturalım dedik. Çalıştığım okul hastaneye yakın olduğu için, arkadaşlarımın yanına geçtim. Onların arabasıyla geçecektik. Neyse, hastanede işlerinin bitmesini beklerken aralarından Ayşe (diyelim) İşi bitince yanıma geldi ve bir ara telefonuna bir mesaj geldi. Ekranın ışığı yanınca refleks olarak baktım, ama hemen gözümü çevirdim. Hiçbir şey görmedim, yani. Neyse, ondan sonra herkesin işi bitince buluşacağımız yere geçtik. bir süre hep birlikte oturduk. Daha sonra sonra evlere dağıldık, hiçbir sıkıntı olmadan.

Eve geçtiğimde Ayşe aradı, şaşırdım neden arıyor diye. Sürekli, "tek buluşalım, sana anlatmam gerekenler var" diye bayağı ısrar etti. Ben de şaşırdım, çünkü dediğim gibi samimiyetim çok fazla yok, uzun aralıklarla buluştuğum bir arkadaş grubum. Neyse, Ayşe o kadar ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım. Ertesi gün tekrar buluştuk. Ayşe uzun uzun anlatmaya başladı, tüm hayat hikayesini ve travmalarını anlattı. Ben de anlattıklarına üzüldüm, herhalde beni kendine yakın gördü, ondan tek buluşmak istedi diye düşünürken yavaş yavaş açılmaya başladı. Hastanede ben diğerlerini beklerken telefonuna gelen mesajı gördüğümü sanmış. Oysa hiçbir şey görmedim neyse bu arkadaş grubumuzda diğer arkadaşlarımızdan biri, o da Ece olsun diyelim. Ece'nin eşiyle ilişkisi olduğunu anlattı, peşini bırakmadığını ve ona çok aşık olduğunu söyledi. Başımdan kaynar sular döküldü. Ben mesajı görmediğimi söylesem de, "Hayır, sen gördün, okudun mesajları" dedi. Benimle ilgili bir durum yok, Ece'nin eşi peşimi bırakmıyor dedi. O zaman sen neden mesajlaşıyorsun dedim, valla engelledim diyerek beni ikna etmeye çalıştı. Bana anlattıkları hiç mantıklı gelmiyor. Korkusundan beni apar topar buluşmaya çağırdı gibi hissediyorum. Eğer Ece'nin eşi onun peşini bırakmasa, Ece'ye söylerdi diye düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bu iş başıma patlayacak diye korkuyorum. Söylesem bir dert, söylemesem bir dert. Ne yapmalıyım?

Bu Ayse bana cok tehlikeli geldi. Israrla hayir sen gordun, okudun mesajlari demesi sanki ortaligi karistirmak istiyor ama kendisi yapmak yerine bunu sizin yapmanizi istiyor gibi geldi bana. Ben olsam hicbiri ile gorusmem ne halleri varsa gorsunler. Yarin Ece kocasini affeder kabak sizin basiniza patlar.

Uzak durmaktan başka çare yok. Kendi kendine senaryo yazmış oynamış size sarmasın senaryosu

genelde böyle durumlarda özellikle kabullenme aşamasında söyleyen insana bir tavır alınır, sanki kocasıyla ilişki yaşayan oymuş gibi davranılır kabak o kişinin başına patlar.
sonra davalarda şahitlik istenilir vs.
illaki söyleyecekseniz sizi tanistiran arkadaşınıza durumu anlatın o ne yapacağinı daha iyi bilir

Ayşe şüphelenerek degil bilerek size anlatmış bence.
Karısıyla arkadaş ve aynı ortamdayken nasıl kaydetmiş olabilir adamı da siz bakınca hemen onun olduğunu anlayacaksınız?
Burası koca bir boşluk.
Ayrıca Ece'ye söyleyin diye anlatmış da olamaz. Aynı iş yerindeler kimse istemez böyle bir iliskinin duyulmasını.
Bir saçmalık var olayda.

Merhaba hanımlar,

basina patlayacak kesin yaaaa

Karısıyla arkadaş ve aynı ortamdayken nasıl kaydetmiş olabilir adamı da siz bakınca hemen onun olduğunu anlayacaksınız?
Burası koca bir boşluk.
Ayrıca Ece'ye söyleyin diye anlatmış da olamaz. Aynı iş yerindeler kimse istemez böyle bir iliskinin duyulmasını.
Bir saçmalık var olayda.
Ne gibi bir saçmalık var

Burası koca bir boşluk.
Bir saçmalık var olayda.
belki de kadina duyurmak istiyor ama sevgilisi kizmasin diye konu sahibinin uzerinden duyurmak istiyor.

belki de kadina duyurmak istiyor ama sevgilisi kizmasin diye konu sahibinin uzerinden duyurmak istiyor.
Aynı isyerinde çalışıyorlarken böyle bir şeyin duyulmasını istemesi çok mümkün değil bence. Arkadaşlar, kadının kocasıyla birlikte o duyarsa iş yerindekiler de duyacak haliyle. Bunu göze alan kadın çok yoktur diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X