Aldatıldım mı?

Hah işte mesele o:)

Ben geçmem, kendi eşimin erkek grubunda seviyesiz muhabbetleri dönüyorsa ve buna rastlarsam hiç mi hiç ‘erkek işte’ diyemem.

O grupta kadın mı erkek mi varla ilgilenmeyip, bu koca denen adam senelerdir nasıl saklar derim.

Olabilir o da bir tercih. Ama kadın olması önemsiz bir detay değil.

Ailelerden konuşuyorlarmış ya peki kadın evli mi? Bunun bir önemi yok tabi de merak ettim.
Bir de kadın beni tanısanız çok seversiniz demişte eşinizle yüz yüze tanıştılar mı çok merak ettim. Bence 4 yıldır konuşuluyorsa kesin bir buluşma olmuştur. Bunu öğrenin derim.

Ayrıca kadın hiç ama hiç iyi niyetli değil. Tamam kendini cinsiyetsiz görüp istediği sohbeti istediğiyle yapabilir ama bana konuştuğum arkadaşımın eşi yazıp bu durumdan rahatsız olduğunu söylese, bunu eşiyle hiç paylaşmadan muhabbetime sınırlama getirirdim.

Ama kadın maşallah hiç umurunda değil. Kocanızdan da bulmuş yüzü at koşturuyor.

İlişkisi varmis evlilik teklifi bekliyormuş ama gelmiyormuş birlikte yaşıyorlarmiş yuzyuze hiç görüşme olmamis

Kadın suçlu değil zaten.
Kadınlık bir şey yok ortada, kocanız düşünecek onu.
Anlatabildim mi?
Yok yok onda da var biraz. Sen evli adamla özelden geç vakitlere kadar konuşup hadi uyu, karın kesecek beni gibi laubali konuşuyorsan onda da var suç. Ama tabi burda oklar adama yeniden döner sen bu laubaliğe sebep olacak ne yaptın nasıl davrandın diye. İnsan ilişkilerinde suçsuz taraf asla olmaz. İlişki bile karşıklıyken, suçlar da karşılıklıdır. Yüzdeler değişir ama.

O kadar şeye takılmayıp gizli hayati olduğuna mi takilacaksiniz yapmayin canim siz onu da kendi icinizde aklarsiniz
Yok sağol cınım, ben almayayım.
Ahlakı cinsiyete indirgemiyorum, adam adama yapınca yeahh deyip kadın adam yapınca ‘vah vah namıssız’ diye gezmediğimden ‘olay’ önemli bende.

Kısaca erkeğin elinin kiri değil hiçbir şey gözümde.
Siz algınızdaki kirleri nasıl kadına yakıştırdığınıza kılıf bulursunuz elbet, adamları böyle paklarsınız ne de olsa/

Bilmiyorum bel alti benim kafamda cinsel icerikli espriler, konuşmalar olarak beliriyor, konu sahibi aydinlatirsa iyi olur. Ben erkekler arasinda da sacma sapan konusmalari hos gormuyorum zaten.

Diger konuda ben de oyle dusunuyorum. Eşi duruyorken diger kadina hesap sormanin manasi yokmuş ki zaten kendini komik duruma dusurmuş.

Benim demek istedigim bunlardan bagimsiz, her arkadaşlik ortami cinsiyetsiz olmuyor, boyle gorebilen oldukca azdir. Arkadas ortami cinsiyetsizdir diye diretmek anlamsiz, gruptaki kişileri karakterleri tanimiyoruz neticede.
Eşi arkadaslarina "cinsiyetsiz" bakan biri olsa 14 senede karisi bilirdi herhalde bu gorusunu ve 4 senelik gruptan yeni haberi olmazdi.

Kesinlikle katılıyorum. Nedir bu her durumda kadınları koruma merakımız, ikisi de suçlu. Koca yüz vermiş orası ayrı da, adamın karışı sana yazmış, rahatsız oluyorum demiş. Hiç değilse hemcinsini düşünüp biraz geri çekilmesi lazımdı.

pekala size kadinlarla bol bol icli disli her muhabbeti döndüren geniş bir koca diliyorum, amin

Elinin kiri ne alaka yahu? Biz de kadın kadına cinsellikten konuşuyoruz sevgilim bunu bilse bir şey demez çünkü kadınlardan hoşlanmıyorum. Kız arkadaşımla bel altı espri yapmamın ya da cinsellik konuşmamın absürd bir durumu da yok. Ama gidip bir erkekle konuşmam o şekilde. Hayatımdaki insana saygısızlık çünkü. Çok mu gerekli bir şey başka bir erkekle/kadınla bel altı konuşmak? Olmazsa olmaz bir durum mu? Adam adama yapınca derken neyi kast ettiniz anlamadım? Kadının eşi eşcinsel değil ki.

Kadın ahlaksız olabilir, terbiyesiz olabilir, değer yargıları olmayabilir vs vs.
Bu kimseyi ilgilendirir mi, hayır.
Evli ve sorumlulukları olan kişi bahsi geçen kocadır ve hatta ‘karın beni kesecek git uyu’ diyecek kadar muhabbeti uzatan, ardından o kadın tarafından evli olduğu hatırlatılan yine o evli adam.

Konu sahibi kadına bilenebilir, sinirlenebilir ama olaya dışarıdan baktığında mevzunun kadın değil, kocasının gizli bir hayat kurması ve kendisini dışarıda bırakması olarak gayet net görebilir diye düşünüyorum.
Velhasıl, cinsiyet farketmeksizin çok uzum süredir kurulan bağı ‘hangi titizlikle ve özenle’ gizlemek için verdiği çaba ise evliliğin ortadına düşen atom bombasıdır bence.
Bir daha güvenilir mi, çok zor.
Kadınla arasında bir şey var mı, hiç sanmam ama artık karısıyla arasında da bir bağ olduğunu sanmıyorum.

Yine konu sahibinden çok benim mesajım oldu

Alıntıladığınız yorumum, cevap verdiğim kişiye ait, karşıt düşünen kimseye değil.
Genel olarak fikre bir cevap değil yani, oldukça özneldi.
Dolayısıyla sizin buradan yola çıkarak antitez üretmeniz gereksiz oldu, yine de cevaplayayım.

Erkek erkeğe muhabbette de bir seviye olmalı, eğer ki iğrençlik boyutunda ise sadece erkekler arasında konuşuyor denilip geçiliyor ama işin içine kadın girince olay bozuluyor diyorum.

Siz arkadaşlık ilişkinizi o yönde kurarsınız, bir şey diyemez kimse.
Normal hayatımda bir erkekle edemeyeceğim muhabbeti de bir kadınla asla yapmam, ben de böyleyim.
Bu da benim tercihim, itirazınız yoktur diye düşünüyorum çünkü gerçekten dostluklarım cinsiyetsizdir benim.

öncelikle yapılmaması gereken bir şeyi en başta yapmışsınız benim gözümde kadına mesaj atarak. siz kocanıza çok güvendiğinizi söylüyorsunuz, güvendiğiniz için de evlenmişsiniz. o zaman bu sorunu çözeceğiniz insan kocanızdır, sonuçta o kadın sizin güveneceğiniz bir insan ve ya bunun sorumlusu değil. kime güvenerek evlendiyseniz o kişinin sorumluluğunda. ya rahatsız olduğunuzu konuşarak çözmeye çalışacaksınız ya da devam ettiğini gördüğünüzde resti çekeceksiniz. ama kocanız konuştuğu sürece, kadının hiçbir sorumluluğu kalmıyor. ben arkadaşlığa karşı değilim. fakat 4 yıl, benim bilmediğim biri eşimin nasıl arkadaşı oluyor bilemedim orasını. siz haklıyken, haksız duruma düşmüşsünüz yaptıklarınızla

Aldatılmak denemez buna ama eşiniz sizi hiçe sayıyor, kaybetme korkusu yok gibi. Arkadaşlarını önemsiyor olabilir ama bunu sizin içinizi rahat ettirecek şekilde yapacaktı. Mesela bel altı konuşmayacakti, size konuşmaların içeriğini gönül rahatlığıyla gösterip eğer istemiyorsan çıkarım gruptan senden önemli değil diyecekti. Çocuk gibi iki geyik muhabbeti uğruna evi dağıtmak nedir üstelik bu adam baba olmuş, daha olgun davranması gerekir.

Sizin de hatanız kadına mesaj atmak. Siz meseleyi eşinizle çözecektiniz, kadına mesaj atarak haklıyken kendinizi haksız duruma düşürmüşsünüz. Adam hala bütün olanlara rağmen siz yokmuşsunuz gibi konuşmaya devam ediyormuş ben kabul etmezdim bu kadar hiçe sayılmayı. Daha net ve sert bir tavır takının, mesela ona kapıyı gösterin?

İlla tek bir şeye mi takılmak zorunda insan? Sadece grubu sakladığına mı takılmak zorunda mesela?
Ben hem grubun saklanmasına takılırım hem de grubun içinde kadın olmasına. Bir erkeğin erkek arkadaşlarıyla yaptığı sohbetle bir kadınla yapacağı sohbet aynı olabilir mi sizce? Erkek arkadaşına yeri gelir espriyle hadi ordan s*ktr git der bir kadın arkadaşına bunu dese normal gelir mi size? Bir erkek elbette bir kadınla arkadaş olur bunun aksini söyleyemeyiz ama bir erkek arkadaşıyla yaptığı paylaşımı yapamaz. Biz de bir kadın arkadaşımıza vajinamızdaki herhangi bir problemden bahsederken bir erkek arkadaşımıza bahsediyor muyuz?

Kadınlar mesela genel olarak birbirine erkeklerden daha çok eşleriyle cinsel yaşamını anlatır bunu bir erkek arkadaşına da anlatabilir mi bir kadın? Bir erkeğin bir erkekle bel altı konuşmalarını bir kadınla yapmasıyla aynı tutmanız hayret verici. Bir şeyin savunuculuğunu yaparken uç boyutlarda olmanıza gerek yok. Sizin tabirinizle en cinsiyet ayrımı yapmayan insan bile kocasının erkek arkadaşıyla yaptığı bel altı muhabbeti takmıyorken bir kadınla yapmasını takabilir. Bel altı muhabbetten kastım tabi ki belli başlı espriler. Yoksa sapık içerikli konuşmalardan bahsetmiyorum. Onu erkek arkadaşıyla da yapsa aynı tepkiyi veririm kadın erkek farketmez.

Şimdi ortaya bir laf attınız diye de onu körü körüne savunmaya devam etmeyin lütfen.

**Konu sahibi kocanızın böyle bir tutumda bulunmasının sizi ne kadar incitebileceğini tahmin ediyorum az çok. Yok sayılmışsınız ancak kadına mesaj atmamış olmanızı dilerdim. Eşinizle konuşup halletmeniz gerekirdi bence. He ben bir kadın bana böyle bir mesaj atsa, eşiyle çat diye diyaloğumu keserdim kimsenin benim için sorun yaşamasını istemezdim. Hani kadınız ya madem bir kadını üzmeyelim!! Herkesin dünya görüşü benimle bir olmak zorunda değil demek ki ona ters geliyor eşiyle iletişim kurmayayım diye düşünürdüm bana yanlış gelmese de yaptığım şey.

Seviyesizce ve bel altı sohbetleri yaptiginiz bir erkek grubu kurun bence sonrada aaa neden abartiyorsun diyin pislik herif için degnez ama neyse.

Cifte standart erkekler bunu aldatma Sayar hatta bosanma sebebi ama kendi yapinca abartiyorsun ne varki kadın arkadaş.

Kadin arkadasla belden aşağı konular cinsel icerikli konular konusulmaz bu resmen baskasiyla flörtlesmek olur. Bundan haz alan adam işi başka boyuta tasir. Ozaman da kocaniz kadinlarlada sohbet edebilir abartmayin diyen kadınlar geçmiş olsun yazar.

Her sacmaligi normalestirdiler zaten toplumda Ahlak araki bulasin.
Bir insanın kadın arkadaşı olması demek aldatiyor demek degildir ama bu konulara giriyorsa orda bir pislik vardır.

Bunu sekle sokmaya gerek bile yok .

Millet sasirmis iyice özgürlugude cesaretide ahlaksizlikla karistiriyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…