Aldigim is basvurusu daveti...

Sekerler cok cok tesekkur ederim cevaplar icin herkese tek tek yazamadim bugun biraz yogundu. Annem ertesi gun bana sunlari yazmis icim eridi resmen:

Annecik Çok tebrik ediyorum.
Gerçekten büyük başarı sana böyle bir mail geldiğine göre büyük ihtimalle de alacaklar.
Her ne kadar ilk anda biraz içim burkulduysa da mantıklı düşününce Türkiye'de de çok fazla tehlikeler var. Hatta oralar daha bile güvenli.
Senin için neyin doğru olduğunu düşünüyorsam onu yap tatlım.
Nasıl ve nerede mutlu olacağını Sen en iyi karar verirsin. Tahmin ediyorum ki bu senin için büyük bir fırsat olacak.
Seni seviyorum kuzucuğum mutlu ol Yeter

Ama alinacak miyim bilmiyorum zaten daha mulakata bile cagirmadilar (aylar surebilir hatta). Ve de ogrendim ki mulakat Fransizcaymis, ki bence beni cagirmalarinin sebebi de cok spesifik bir alandayim ve bu alanda Fransizca bilen kimse yok. Ama Fransizca mulakatta batirabilirim, masterimi Fransa'da yaptim ama en son adam akilli kullanali 7 sene oldu. Onu da avukatlik gibi unuttum yani konusurken cok duraksiyorum. Ama pes etmek yok Pazar gununden beri her aksam isimle ilgili Fransizca seminerler dinliyorum belgeler okuyorum, benim su icip icip asildigim bir arkadas vardi ya evimde kalan, bari bir ise yarasin diye ona "artik seninle pratik yapicam" dedim, kendisiyle mulakat provalari yaptim, tam gaz calismaya basladim, artik alinmazsam da hayirlisi.

Bircok kisi nazar deger demis ama benim paylastigim insanlar cidden cok iyi niyetli be, benden daha cok heyecanlandilar resmen. Zaten daha alinmadan alinmis gibi herkese ilan ettim patronum dahil ama onlar daha fazla gelin guvey oldular sanki isi almisim gibi kutlama filan yaptik cok sacma :KK70: Alinmazsam da rezil olurum diye dusunmuyorum o sekilde dusunecek insanlar degiller. Dusunurlerse de napiyim haha batti balik yan gider :p

Şimdi ablacım bence bu işi yap, parasını al kenara koy, CVne de yaz ama 6 ay yap sonsuza kadar değil.

Niye dersen, o pozisyonu CVne koymak şahane. Öte yandan bunun bir de sosyal tarafı var. Orda sıkılıyorsun, yalnızlık çekiyorsun ne adam gibi sosyal öevren var ne de romantik hayatın. Sen de insansın. Bir zamandan sonra bunların yokluğu ağır gelir, o yokluğu parayla kariyerle yamayamazsın tutmaz. Uzun süre yalnız kalırsan psikolojin bozulur bak :KK51: zaten yalnızlıktan abuk subuk tiplere meylettin, haklısın da insan psikolojisinin romantizme ihtiyacı var sen de bunu orda bulamıyorsun.

Ben katılıyorum annene, bence o ülkelerden uzak dur, biriktirdiğin kariyer deneyimleriyle iyi bir iş bul ve kendine güzel bir hayat kur. Hayatboyu yalnız başına Afrika'da sürünme.

Dediğim gibi annenle konuş, anne parayı ünvanı kapıcam 6 aylık kontrat yapıcam sonra da Türkiye'ye vınlicam de. Bu kadar

Kanka bu arada cok haklisin. Ben zaten bu isten bir an once kurtulmak, daha akademik bir seyler yapmak istiyorum. Bir yandan gunde 14 saat calisiyorsun ogle yemegi bile yemeden calisiyorsun, bir yandan yapayalnizsin, kendinle bas basasin surekli, butun arkadaslarin, sevdigin herkes en fazla bir sene sonra baska ulkeye gidiyor filan surekli bir yalnizlik bir koksuzluk hali. Ote yandan hicbir ise de yaramadigini, aldigin parayi asla haketmedigini dusunuyorsun onca calismaya ragmen. Surekli bir caresizlik ve sucluluk halindesin. Garip bir ikilem. Yani zaten dunyanin en buyuk ve en etkisiz kurumunda calisiyorum. Buyuk ideallerle anlam arayislariyla bu ise basladim ama multecilerin hayatinda cok da bir degisiklik yapamadigini gun be gun gorunce insan cidden tukeniyor.

Ondan cidden bir sekilde AIHM basvurulari yapan avukatlik burosu olur, doktora olur, kendime baska bir yol cizicem. Ama bunun icin elle tutulur bir is deneyimine ve kendimi bir sure gecindirecek azicik birikmis paraya ihtiyacim var, yani biraz daha calisip az daha deneyim kazanip bu sistemden cikip daha yararli isler yapmam lazim.

Ote yandan hicbir ise de yaramadigini, aldigin parayi asla haketmedigini dusunuyorsun onca calismaya ragmen. Surekli bir caresizlik ve sucluluk halindesin.

This is ridiculous.

Please stop feeling guilty and DO value yourself.

DO insist on valuing yourself!!

Ne çektin be kardeşim Aksiyon macera dram hepsi bir yerde. Mutlu ol biraz hayata pozitif bak Gülümse. Bir daha dünyaya gelmeyeceksin. Hakkında ne hayırlısı ise rabbim onu versin çok başarılı ol ama ilk önce mutlu ol..

X