alınacak Çeyiz Listem

Bende Mutfak Listem diye bir liste yaptım deftere aldıklarımın üstünü fosforlu kalemle çiziyorum ama benim listem sadece 35 maddecik. Bunun içinde mutfak robotları, çaycım vs dahil. Almadığım sadece 12 madde kaldı gerisi tamam :KK76:
benmki de mutfak olarak 38 madde

Tek tek elemekten ziyade şunu söyleyebilirim. Evlendiğimde hali hazırda tencere takımım ve yemek takımım (12 kişilik) vardı sadece. Sonra zamanla ihtiyaç dahilinde eşyalar aldım. Mesela asla misafire ayrı mutfak eşyam yoktur, bana gereksiz gelir. Bir tek misafire özel havlum vardır o da havlular kullandıkça ne olursa olsun fark ediyor o yüzden. Onun dışında abartı abartı sayılarda eşyam yok. Israrla söylüyorum ama bu tamamen benle alakalı bir süreç. :)
Ay kesinlikle ya
Bende ıvır zıvır sevmem
Hayır yani o koca yemek takımını sırf misafire çıkarmak için mi aldım para ödedim yani:KK53:
O kadar gereksiz eşyalar var ki
Çaydanlık tutacağını tutmak için tutagaç da çıkar yakında 🤪

Ay kesinlikle ya
Bende ıvır zıvır sevmem
Hayır yani o koca yemek takımını sırf misafire çıkarmak için mi aldım para ödedim yani:KK53:
koskaca yemek takımı almadım bende parça olarak alıyorum hem kendmde kullanırım yetmezse fln ektre öyle 80-90 parça almak istemedim. fazla tabak canak sevmıyorum..

listenizi paylaşır mısınız sorun olmayacaksa..
  • Çelik Tencere Seti
  • Granit Tencere Seti
  • 12 K Yemek Takımı
  • Günlük Yemek Takımı
  • Günlük Kahvaltı Takımı
  • ÇKB
  • Kızartma Tenceresi
  • Su/Meşrubat Bbardakaları
  • Kupalar
  • Çaycı
  • Mutfak Robotu
  • Bıçak Seti
  • Nihale
  • Kesme Tahtası
  • Tepsi
  • Süzgeç
  • Rende
  • Soyacak
  • Çay Bardakları
  • Su takımı
  • Saklama Kapları
  • Baharatlık Cam Kavanozlar
  • Kaşıklık
  • Bulaşıklık
  • Tahta Kaşıklar Vb
  • Wok Tava
  • Kek Kalıbı
  • Peçetelik
  • 3Lü Sahan Seti
  • Mutfak Bezleri ve Havluları
  • Kaseler
Unuttuklarım varmı bilemedim şuan.
Ama şunu belirteyim benim çeyiz seti diye aldığım setin içerisinde hem 12 kişilik yemek takımı + su takımı + çelik tencere seti + granit tencere seti + çbk seti +günlük kahvaltı ve günlük yemek seti dahildi . Ekstra almadım yani.

Son düzenleme:
ütü masası...

bi de hem gelinlik hem misafirlik yatak örtüsü çok anlamsız değil mi ? gelinlik diye aldığınız örtüyü misafir gelince serersiniz gene. zaten çok pahalı herşey, 2 kere para harcamaya gerek var mı ?

bir misafir yatağı için örtüyü kastettiyseniz o da bence gereksiz.
gelinlikli yatak örtüyü tavsiye etmiyorum
sade yatak örtüsü iyi olur.
ben hiç kullanmiyorum...

Ay kesinlikle ya
Bende ıvır zıvır sevmem
Son cümlenizi öyle bir tutacak var diye algıladım, yok artık diecektim ki değilmiş şükür :halay:

yukarda da farklı bir şey yok sadece misafre özel desemde benm de kullanacgım yemek takımı var.. geri kalan hersey benm kullanacagım seyler..
Bu cümleniz yeterli zaten, ben okuyunca kendime göre yorumlayıp çoook fazal demiştim. Herkesin ev düzeni kendine göredir zaten. Kolay gelsin size :)

• Çelik Tencere Seti
  • Granit Tencere Seti
  • 12 K Yemek Takımı
  • Günlük Yemek Takımı
  • Günlük Kahvaltı Takımı
  • ÇKB
  • Kızartma Tenceresi
  • Kupalar
  • Çaycı
  • Mutfak Robotu
  • Bıçak Seti
  • Nihale
  • Kesme Tahtası
  • Tepsi
  • Süzgeç
  • Rende
  • Soyacak
  • Çay Bardakları
  • Su takımı
  • Saklama Kapları
  • Kaşıklık
  • Bulaşıklık
  • Tahta Kaşıklar Vb
  • Wok Tava
  • Kek Kalıbı
  • Peçetelik
  • 3Lü Sahan Seti
  • Kaseler
Ama şunu belirteyim benim çeyiz seti diye aldığım setin içerisinde hem 12 kişilik yemek takımı + su takımı + çelik tencere seti + granit tencere seti + çbk seti +günlük kahvaltı ve günlük yemek seti dahildi . Ekstra almadım yani.
şu 12 kişilik yemek takımı dediğiniz 80-90 parça olanından mı ? ya bn öle çok parçalı olanları gereksşz buluyorum açıkçası .. mesela tencresını ve tuzluklrnı kullanmam sahsen yenı sık çok hoş tuzluklr var ..

• Çelik Tencere Seti
  • Granit Tencere Seti
  • 12 K Yemek Takımı
  • Günlük Yemek Takımı
  • Günlük Kahvaltı Takımı
  • ÇKB
  • Kızartma Tenceresi
  • Kupalar
  • Çaycı
  • Mutfak Robotu
  • Bıçak Seti
  • Nihale
  • Kesme Tahtası
  • Tepsi
  • Süzgeç
  • Rende
  • Soyacak
  • Çay Bardakları
  • Su takımı
  • Saklama Kapları
  • Kaşıklık
  • Bulaşıklık
  • Tahta Kaşıklar Vb
  • Wok Tava
  • Kek Kalıbı
  • Peçetelik
  • 3Lü Sahan Seti
  • Kaseler
hatta kahvaltı takımı da almıyrum.. çünkü misafirlik yemek takımı desemde pasta ve servis tabaklarını kullanabilirm zaten beyaz olacaksa beyaz olarak bır suru kaseler var tamamlarım ..

:kahve:
şu 12 kişilik yemek takımı dediğiniz 80-90 parça olanından mı ? ya bn öle çok parçalı olanları gereksşz buluyorum açıkçası .. mesela tencresını ve tuzluklrnı kullanmam sahsen yenı sık çok hoş tuzluklr var ..
Yok öyle 80-90 parça değil tabaklar + çbk + suplaları + su takımı var yani içinde porselen tenceresi olan takımlardan değil 😅 onları bende gereksiz ve pahalı buluyorum benim setime biçok şey dahildi fiyatıda çok uygundu içinde günlüklerde olunca hemen aldım👍🏻

X