Alınan hediyeyi eleştirmek

Evet mesela ben bana siir yazildiginda icin icime sigmaz, cok mutlu olurum ama cok pahali sevdigim bir elbise alindiginda 5 dakika sonra unutur dolaba kaldiririm. Cunku bas parayi al elbiseyi, kisisel bir emek yok.
Şu dünyada en irite olduğum şeylerden biri de sevgiliye şiir şarkı yazılması 😂 filmlerde böyle bir sahne gelirse eşim de ben de off çekip ileri sariyoruz 😂 dünyada şiir kadar işime yaramayacak başka hediye yok😂

Bende tam tersi hiç sevmem el emeği . Bana çok sönük sakil verilmek için verilmiş gibi geliyor. Ben daha maddi değeri olan şıklığı ve gösterişi olan hediyeler alıyorum ve bana da alınmasını isterim bu tarz hediyeleri beğeniyorum . Hediye dediğin şeyin bir pahası olmalı bana göre . He bundan kasıt git bana Trabzon bileklik al değil tabi(seve seve kabul ederim😆) ama el emeği anahtarlık el örmesi kazakta değil . Tabi bu benim fikrim. Özellikle kayın aile ile olan ilişkilerde böyle hediyeler laf çıkarmaya çok müsait .
Elden gel arkadaşım.
Mesela biri bana ismimi işlediği kanaviçe küçük bir tablo getirmiş 50 yaşında kadınım ne edeceğim bunu?
Twigy ya da Ceyo marka ev terliği gelse daha memnun olurum mesela.
Bana göre hediye işlevsel olmalı, işe yaramalı.

Geçen sene Paşabahçeden bir süs eşyası geldi bana, hiç sevmem biblodur, objedir.
Allahtan değiştirme kartı koymuşlar.
Gittim kartı verdim, kasiyer demez mi 3.800 TL bu ürün.

Hemen mutfağıma kaliteli iki tava, üç saklama kabı aldım, süs eşyasını da geri verdim, mutlu mesut döndüm evime😂

Son düzenleme:
Cok garip..,Diyelim ki Picasso, ki tablolari coooooooooook pahalidir, size özel bir tablo yapsa ne dersiniz? Isin parasinda oldugunuz icin hemen satarsiniz gibime geldi.
Ayn sekilde, diyelim ki Christian Dior size el örmesi bir kazak yapti, bu kisiye özel Haute Couture olmus olur, bundan paha bicilmezi mi olur? 😆

Şu dünyada en irite olduğum şeylerden biri de sevgiliye şiir şarkı yazılması 😂 filmlerde böyle bir sahne gelirse eşim de ben de off çekip ileri sariyoruz 😂 dünyada şiir kadar işime yaramayacak başka hediye yok😂
Dusunsenize, Baudelaire benim icin siir yazmis olsa, tum sanat camiasi ilham kaynagi olarak beni konusur 😆 Yani arkadasima yeni cantamla caka satmaktan daha havali olurum 😆

Picasso bana tablo yapsa onun ölümüne kadar saklayıp sonra açık arttırmada satar paraya para demezdim.
Duvarda ben tabloya bakacağım, tablo bana…
Sonuç?
Göz zevki diyenlere cevabım; sahile iner, denizi seyrederim gözüm doyar.😂

Şaka bir yana hediye konusunda ne kadar farklı düşünceler var değil mi?

Son düzenleme:
İşte aradaki fark, birini giyer mis gibi gezerim, diğeri evde boş boş yatar hiçbir faydası yok.
Evet sonuc olarak, hediyeyi verenin kendi kalitesi, verdigi objenin degerini yükseltebiliyor.
Diger taraftan, gunumuzde zaten bircok sanat eseri yatirim araci olarak satin alinip depolaniyor.

Ay ben bu mıymıy bi saat göz göze aşk fısıldadıkları sahneyi de sarıyorum mesela😂😂
İçim kaldırmıyor benim bu kadar romantizmi ya. Hoş kaç senedir beraberiz mum ışığında yediğimiz yemek var mıdır emin değilim 😂😂

Evet mesela ben bana siir yazildiginda icin icime sigmaz, cok mutlu olurum ama cok pahali sevdigim bir elbise alindiginda 5 dakika sonra unutur dolaba kaldiririm. Cunku bas parayi al elbiseyi, kisisel bir emek yok.
Kişisel emeği insanlar ilişkisine versin bana göre hediye dediğin bir amaca yaramalı. Şiiri de nitelikli bir şair yazmayacak, amatör şiirlerin çoğu aşırı komik bana göre. Atilla İlhan değilsen bana şiir yazma lütfen gülerim derim ben 😂😂
Ayy Allah dağına göre kar versin cidden.
Ben hiç sevmem böyle şeyleri. Sakla sakla her yer şer çöp kâğıt. Hiç sevmem

Bi de yeni evli değilse zaten anahtarının yeri vardır. Bir ihtiyaç da değil. E aldı ne yapacak onu? Mesela ben ahşap bir kaseye koyuyorum anahtarları. Bana asılan bir şey gelse kullanmam. Yeni evli değilsen mutlaka böyle ıvır zıvırın zaten vardır. Millete ekstra yük çıkarmak bu.
Alırsın bir hediye koysrsın içine değişim kartı karşı tarafın da cidden işine yarar

Picasso bana tablo yapsa onun ölümüne kadar saklayıp sonra açık arttırmada satar paraya para demezdim.
Duvarda ben tabloya bakacağım, tablo bana…
Sonuç?
Göz zevki diyenlere cevabım; sahile iner, denizi seyrederim gözüm doyar.😂

Şaka bir yana hediye konusunda ne kadar farklı düşünceler var değil mi?
Saka bir yana bence bu üzücü. Picasso ve diger bircok sanatcinin amaci sirtlarindan para kazanilmasi degildi. Kendileri bile para icin yapmiyorlardi tablolarini. Ben benim icin yapilmis bir eseri satmaya asla kiyamazdim, seref duyardim.

Kişisel emeği insanlar ilişkisine versin bana göre hediye dediğin bir amaca yaramalı. Şiiri de nitelikli bir şair yazmayacak, amatör şiirlerin çoğu aşırı komik bana göre. Atilla İlhan değilsen bana şiir yazma lütfen gülerim derim ben 😂😂
Ayy Allah dağına göre kar versin cidden.
Ben hiç sevmem böyle şeyleri. Sakla sakla her yer şer çöp kâğıt. Hiç sevmem
Peki sevdigin kisinin hediyesini diger insanlarinkinden ayiran ne olacak ? Parayi veren herkes ayni hediyeyi zaten alabilir.
Diyelim ki maddi acidan herseyi zaten kendin alabilecek durumdasin, hicbirseye ihtiyacin yok.
Paranin alamayacagi ne olabilir?
Ben bu ihtiyaci olan hediye alinsin mentalitesini daha ziyade cocuklar icin gecerli buluyorum. Diger turlu sanki bedavaya getirmeye calistigim bir nesne varmis gibi geliyor.

Bana kötü birseymis gibi gelmedi açıkçası.Belki onlarda sizin bilerek getirip getirmediğinizi sorgulamislardir.Ben de bebegim oluncaya kadar hediye sorgulanır mi, beğenmezsen teşekkür ederim de geç kafasindaydim.Ama öyle ozensizliklerle karsilastim ki artık söylemeye başladım.

Peki sevdigin kisinin hediyesini diger insanlarinkinden ayiran ne olacak ? Parayi veren herkes ayni hediyeyi zaten alabilir.
Diyelim ki maddi acidan herseyi zaten kendin alabilecek durumdasin, hicbirseye ihtiyacin yok.
Paranin alamayacagi ne olabilir?
Ben bu ihtiyaci olan hediye alinsin mentalitesini daha ziyade cocuklar icin gecerli buluyorum. Diger turlu sanki bedavaya getirmeye calistigim bir nesne varmis gibi geliyor.
Neden ederi olan şeyleri herkes alabilsin? İlla kağıttan şiirden mi olacak? Bana da bu sayfa sayfa aşk mektupları, böyle kişiselleştirilmiş şeyler mesela çok ergen işi gelir. Lise döneminde yapmıştım mesela öyle vıcıklıklar. Ama o mektuplarımı koysunlar önüme utanırım muhtemelen şimdi 😆😆
Beni yakından tanıyan ve ona göre hediye seçen bir sevgili her türlü hediyede diğerlerinden öne çıkar zaten. İlla böyle baza altında saklamak gerekmez

Neden ederi olan şeyleri herkes alabilsin? İlla kağıttan şiirden mi olacak? Bana da bu sayfa sayfa aşk mektupları, böyle kişiselleştirilmiş şeyler mesela çok ergen işi gelir. Lise döneminde yapmıştım mesela öyle vıcıklıklar. Ama o mektuplarımı koysunlar önüme utanırım muhtemelen şimdi 😆😆
Beni yakından tanıyan ve ona göre hediye seçen bir sevgili her türlü hediyede diğerlerinden öne çıkar zaten. İlla böyle baza altında saklamak gerekmez
Evet herkes sanatci sair ressam degil, herkes elinden geldigince mutlu etmeye calisir sanirim.
Ne yazik ki (artik onlara gore degil ) ergenlerin simdiki tek derdi pahali hediye aldirtmak, pahali yemek ismarlatmak...Kim alirsa onu seviyorlar. Benim ergenligimden daha da onceki yillarda sevgililer birbirlerine muzik/kaset yapiyordu...

Evet herkes sanatci sair ressam degil, herkes elinden geldigince mutlu etmeye calisir sanirim.
Ne yazik ki (artik onlara gore degil ) ergenlerin simdiki tek derdi pahali hediye aldirtmak, pahali yemek ismarlatmak...Kim alirsa onu seviyorlar. Benim ergenligimden daha da onceki yillarda sevgililer birbirlerine muzik/kaset yapiyordu...
Yani herkesin sevdiği hediye farklı diyelim ne diyelim. Bana size hitap eden hediyeler gelmiyor, şiirmiş kasetmiş, mektupmuş. Belli ki benim sevdiğim hediye tarzı da size gelmez. Herkes kendine göre birini bulsun denecek bir şey yok.

Onun sözü değil zaten nişanlım benim yaşadığım şehirde yaşıyor ailesiyle aynı şehirde değil yani hediyeyi kendisi görmedi işin komik tarafı onların hediyenin kırık olduğunu ona söylemeleri onunda bana böyle kırıcı şekilde söylemesi
Ya ne bileyim bunun lafını eden aile bana tuhaf geliyor . Açık arıyorlar resmen . Yolda kırılmış olabilir . Çok iyi yapmışsınız bence sizde bundan sonra onların hediyelerini puanlayın . Birde el emeği falan birşey götürmeyin . Gerek yok

X