Alışamadım ve özlüyorum

Instagram da okuma grupları var. Kadınlar belirlenen kitapları okuyup sonrasında 1 Ay sonra kitap kritiği yapıyor. Geneli genç kesim 18- 35 arası gibi turkiyenin her ilinde yapıyorlar guzel bir oluşum ve baya sosyal geçiyor. Istersen özelden yazarım kafana uyarsa bakarsin. Hem farklı bir ortam, hem kendini geliştireceğin hemde sosyallesecegin bir yer olur. Çocuğunu da katkısı olur diye dusunuyorum. Çocuklara yönelik kitaplar genelde okunuyor. Toplanıldığında çocuğunu yanında istersen götürebiliyorsun. Veya eşinin evli arkadaşları yok mu onlarla görüsseniz. Ama Su da bir gerçek sevmediğiniz yerde her sey guzel olsa bile gözünüze batar. Sevmeye çalışıp kendinize meşgale bulursanız bunu atlatabilirsiniz yoksa diğer türlü ağzınıza bal sürülse size zehir gelecektir.
Evet biraz sevemediğim biraz da ortam arkadaş edinemediğim için zorlanıyorum. Yoksa doğudaki ilçe kimsenin gitmek istemeyeceği bir yerdi ve terör olaylarının olduğu zamanlarda ordaydık ama ben mutluydum. Sokağa çıkma yasağı biter bitmez hemen otobüs bileti alıp gitmiştim. İşte eşimin bir iş arkadaşı görüşelim dendi ama gün belirlenmedi henüz

Ya ben de ayda bir veya iki kezden bahsediyorum yani haftada iki üç kez görüşmek mümkün değil zaten. Dediğiniz gibi herkesin işi gücü oluyor haliyle. 10 yıl baya olmuş. Bakalım biz kaç yıl kalacağız.
valla sizi bilmem ama ben kalıcıyım :KK66: evlendik, evi aldık, emeklilikten sonra belki gideriz başka yere ama ona da çoook var :KK70:

Cevap yazdım mi bilemedim, okulum Nilüfer de. Adana'da ailem.
Anamm Adanalı ay ben bile arada kaldım🙈
Yemekleri,baharda portakal senliği falan valla hak verdim.
Ama alısırsınız.Nilüfer en azından daha nezih bi semt.
Ya Yıldırım da olaydın😂
Adana’nın polisiye tarafını aratmazdı valla🤦🏻‍♀️

Bursalılar bursayı çok sever hep övgüyle bahseder, ben de 1,5 yıl en güzel semtlerinden birinde yaşadığım halde hiç sevemedim

Şehirle alakalı bir durum, bence kasvetli bi havası var. Adana’nın sıcak iklimine alışkın insan için de hiç çekilmez ben de İzmir’le kıyaslıyordum sürekli ve orda çok mutsuzdum

Anamm Adanalı ay ben bile arada kaldım🙈
Yemekleri,baharda portakal senliği falan valla hak verdim.
Ama alısırsınız.Nilüfer en azından daha nezih bi semt.
Ya Yıldırım da olaydın😂
Adana’nın polisiye tarafını aratmazdı valla🤦🏻‍♀️
Ya ben nezihlik değil samimiyet arıyorum şahsen. İnsanlık arıyorum tabi bu devirde ne kadar kaldı bulur muyum bilemiyorum. Artık olduğu kadar. Ya Adana başka di mi 💙

Bursalılar bursayı çok sever hep övgüyle bahseder, ben de 1,5 yıl en güzel semtlerinden birinde yaşadığım halde hiç sevemedim

Şehirle alakalı bir durum, bence kasvetli bi havası var. Adana’nın sıcak iklimine alışkın insan için de hiç çekilmez ben de İzmir’le kıyaslıyordum sürekli ve orda çok mutsuzdum
Kesinlikle katılıyorum, havası kasvetli soğuk, trafiği berbat, hafta sonu bir yere gidelim desek 1 saat trafik sürüyor.

Ya ben nezihlik değil samimiyet arıyorum şahsen. İnsanlık arıyorum tabi bu devirde ne kadar kaldı bulur muyum bilemiyorum. Artık olduğu kadar. Ya Adana başka di mi 💙
Ya bunu bi arkadasım yasadı
Fethiyeye yerlesti.
Hamileydi cocugumu temiz havada yetistirmek istiyorm dedi.
Dogum yapar yapmaz geri geldi
Sebep;Fethiyeliler (alınmasınlar)inanılmaz ketummus.
Bahcesinden bir erik dahi koparılsa kıyamet kopuyormus.
Biz evde pisen biseyi kokmustır diye götürürüz ya Ege de o is oyle olmuyormus🤷🏻‍♀️
Asla kabul etmiyorlarmıs,ve memnun etmek zormus.
Duyunca sok oldum.
Ben Egelileri hep sirin siveli insanlar sanırdm.
Sehirler değil de insanlar sogudu bence.
Bireysellestik cok fazla.

Evet özeti bu aslında. Bursa'ya alışamadım. Ailemi ve memleketimi de çok özlüyorum. Lütfen kızmayın hemen bazen başka bi şehirde olsak daha farklı olurdu diye de düşünüyorum.
4 yıl önce eşimle Doğu'da evlendik orda 1 yıl evli olarak kaldık çok mutluyduk. Neyse eşimin mecburi hizmeti bittiği için tayinle Bursa'ya geldik. Bursa'da eşimin sadece annesi ve kız kardeşi var. Başka hiç kimseleri yok. Ben sessiz biriyim biraz çok baskın bir karakter değilim tayin konusunda ona baskı yapmadım, o da ileride belki Adana'ya yerleşiriz demişti. Ben yine de ortada bir şehir olsa çok iyi olur diye düşünüyordum o zamanlar o da ortası yok doğru düzgün demişti. Bir de çocuk olursa annem bakar demişti evet şu anda dediği gibi annesi bakıyor.
Yani 3 yıl olacak ben sevemedim Bursa'yı. Aileme senede iki kez gidebiliyorum. Sorunlardan birisi hiç arkadaşım ve dostum yok burda. Okuldaki hocalar benden en az 10 yaş büyük, hani işte hafta sonu kahve içelim ya da ne bileyim bir çaya git gel durumu olmuyor. Apartmanda da oturanlar hep büyük, bir tık daha yaşıma yakın kimse yok. Bilemiyorum belki sorun bende. Ama buraya gelmeden önce hem memleketim hem de ilk görev yerimde her şey tam tersiydi. Fakülteden çok sevdiğim dostlarım var memlekete gidince görüşüyoruz mesela hala. İlk görev yerinden tanıdıklarımla da telefondan görüşüyoruz yine. Ama burda kimse yok gibi. Bu beni çok üzüyor. Bir de bugün eşime hiç sosyal değiliz kimseyi tanımıyoruz dedim. Ben görüşüyorum arkadaşlarla dedi. Yalnız iş dışında hep evdedir kendisi de. Neyse. Üzüldüm bir an, gözlerim doldu sonra düşününce.
İçimdeki mutsuzluk bazen beni çok etkiliyor. Ailem yakın olsaydı daha farklı olurdu diyorum. Ablamları çok seviyorum, çok özlüyorum. Telefonda konuşmak gibi olmuyor karşında olup sarılmak. Ben bu eksikliği hissettikçe evime karşı sorumlulukları bırakıyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Çamaşırları bulaşıkları bekletiyorum bazen. Yani akşama kadar lavabo üstünde kalıyor yatmadan önce toparlıyorum.
Yakın zamanda tayin de isteyemiyor eşim. En az 4_5 yıl daha buradayız. İsteme Zamanı istesem de çıkmayabilir dedi o zaman ne olacak diye sordum. Gönüllü erken ikinci doğu hizmeti isteyeceğim ordan dönüşte de Adana artık. Bu beni yoruyor. Bazen şimdi hemen doğuya gitsek 3_4 yıl ne kadar olacak ise, kalıp Adana'ya dönelim isteği oluyor. Ama bu kez de onun polis oluşu durduruyor beni...
Uzun yazdım kusura bakmayın, uykum da var bölük pörçük olmuş olabilir. Hakkınızı helal edin...
Eşinizin işten arkadaşlarının eşleriyle tanışın elbet vardır yaşıtı

Oglumla ailemden ayri, baska sehirde yasiyoruz ikimiz. Benim de komsum yok. Burada kimsem yok. Ogrencilerimle mutluyum ama. Ben sizden farkli olarak sanirim yalnizligi seviyorum. Sanirim hersey hayata nasil baktiginla ilgili. Sizin esiniz var. Kayinvalide ve gorumce ile anlasiyorsaniz en azindan yardima ihtiyaciniz oldugunda birileri var. Tikilip kalmayin eve. Yuruyus falan yapin. Bir ortamda nasil doguda iken arkadas bulabildi iseniz orada da bulabilirsiniz. Ille iste ya da komsularla olmasi sart degil. Karsi taraftan beklemeyin. O tanistiginiz kisileri bir gun siz cagirin eve. Esinizin is yerindekilerle piknige falan gidin. Yavas yavas arkadas edinirsiniz, bu kadar umutsuz olmayin.

Ben evlenip başka şehire gittim ama doğup büyüdüğüm yeri ailemi çok özledim oraya alışamadım tayinle ailemin yanına geri döndüm ama bu seferde öteki tarafı özlüyorum 😅 halbuki sevemedim sanıyordum alışmışım istemeden de olsa. Biraz daha kalsam dönmezdim belki sizde biraz sabredin belki alışırsınız belki tayinle gidersiniz benim 3 yılım kaldı şöyle minik bi sahil kasabası hayali kuruyorum nasip olursa.

Ya bunu bi arkadasım yasadı
Fethiyeye yerlesti.
Hamileydi cocugumu temiz havada yetistirmek istiyorm dedi.
Dogum yapar yapmaz geri geldi
Sebep;Fethiyeliler (alınmasınlar)inanılmaz ketummus.
Bahcesinden bir erik dahi koparılsa kıyamet kopuyormus.
Biz evde pisen biseyi kokmustır diye götürürüz ya Ege de o is oyle olmuyormus🤷🏻‍♀️
Asla kabul etmiyorlarmıs,ve memnun etmek zormus.
Duyunca sok oldum.
Ben Egelileri hep sirin siveli insanlar sanırdm.
Sehirler değil de insanlar sogudu bence.
Bireysellestik cok fazla.
Evet insanlar değişti maalesef. Adana'yı da kötü düşünürler kimisi ama beni tanıdıktan sonra böyle bilmezdim falan derler. Elbette beş parmağın beşi bir değil aslında.

Sonucta adanaya gittiğinizdede esiniz ailesinden uzak kalmis olacak. Ayrica bursa cok guzel bir sehir illaki cevre arkadas edinebilirsiniz. İmkan cok yani

Ben evlenip başka şehire gittim ama doğup büyüdüğüm yeri ailemi çok özledim oraya alışamadım tayinle ailemin yanına geri döndüm ama bu seferde öteki tarafı özlüyorum 😅 halbuki sevemedim sanıyordum alışmışım istemeden de olsa. Biraz daha kalsam dönmezdim belki sizde biraz sabredin belki alışırsınız belki tayinle gidersiniz benim 3 yılım kaldı şöyle minik bi sahil kasabası hayali kuruyorum nasip olursa.
Evet zamanla alışırım sanırım. Yani şöyle biraz daha yakın olsaydı memlekete çok güzel olurdu. Cizreye alışmış deliler gibi de sevmiş biriyim aslında. Ama orayı güzel yapan dostlarım vardı orda. Nehir kenarına gider uzun sohbetler çay çekirdek yapardık. Eşimle de orda tanışıp evlendik. Bugün dedim orda sinema yoktu ama Mardin e gidiyorduk daha çok film izliyorduk. Eşimin dediği, o zamanlar filmler güzeldi şimdi sektör batmış güzel film yok🤦.

3 yıldır hiç arkadaş edinemediyseniz evet bence de sorun sizde. Binlerce insanın yaşadığı bir şehirde kafa dengi bir kişi bile mi yok? Çocuğunuz var madem onu oyun gruplarına götürün, kurslara yazılın ilgi alanınız neyse. Çocuk parkında bile yaşı size yakın bir sürü insanla tanışabilirsiniz. Hem çocuğunuza da arkadaş olur. Eşinizin arkadaşları varmış hiç mi ailecek görüşmüyorsunuz? Daha mecburen ordaymışsınız kabullenmekte başka çareniz yok. Bulunduğunuz yeri sevmek veya sevmemek tamamen sizin elinizde.

X