Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

dünkü menüm ; kalkınca 45 dk callenetics egzersizi bol alkali su

kahvaltı ; çorba, yumurta, bal, maydanoz,lor peyniri,yarım dilim ekmek

ara; ıhlmaur cayı

alkali su

öğlen ; kavrulmamıs badem , ceviz, az fındık ,form çayı(yemek yiyemedim toplantım vardı:KK31: )

öğle yeeği saat 15.00 ; patatesli et yemeği, maydanoz,roka,yarım dilim ekmek

5te su tüketimine baslama.:KK31:

aksam 19:00 da ; çorba ,kücük dilim ıspanaklı börek ( öğle yemeği geç oldugu icin canım birsey cekmedi.)

yatana kadar alkali su :KK42:

canım bu alkali su ne?? çok merak ettim..

bugün menü falan yazacak durumda değilim yediklerimi söylemeye çekiniyorum vallahi. diyet falan yalan oldu.malum öğretmenler günü kutlaması vardı.bütün öğretmenler odası ikram dolu idi kendimi frenledim ama yine de yediklerim diyet için uygun şeyler değildi.sadece yaptığım alkali su içmek oldu.:))))ilerleyen saatlerde sebze meyve suyu hazırlamayı düşünüyorum.yürüyüş yapabileceğimi sanmıyorum nöbetçi idim ,çok yoğun bir gündü.umarım sizlerin bugünü istediğiniz gibi geçmiştir.kendinize iyi bakın sevgi ve saygılar....

bugün menü falan yazacak durumda değilim yediklerimi söylemeye çekiniyorum vallahi. diyet falan yalan oldu.malum öğretmenler günü kutlaması vardı.bütün öğretmenler odası ikram dolu idi kendimi frenledim ama yine de yediklerim diyet için uygun şeyler değildi.sadece yaptığım alkali su içmek oldu.:))))ilerleyen saatlerde sebze meyve suyu hazırlamayı düşünüyorum.yürüyüş yapabileceğimi sanmıyorum nöbetçi idim ,çok yoğun bir gündü.umarım sizlerin bugünü istediğiniz gibi geçmiştir.kendinize iyi bakın sevgi ve saygılar....

canım benim de öyle malesef. bizim kutlama yarın neyseki kahvaltı olacak kutlama öğünümüz.bol bol yeşillik tercih edeim diye düşünüyorum. fakat bugün bir öğretmen akadaşımızın doğum gününü kutladık ince 1 dilim pasta yedim. birde akşam 1 avuç dolusu badem:KK43: tamam belki badem tercih olarak doğru olabilir fakat saat 9 idi yediğimde. galiba raglim yaklaştı artık. bunların hariicinde öğle yemeğinde yoğurtlu karnıbahar buharda pşmiş. yanında kırmızı biber ve mor havuç. aralada yeşil çay 3 adet elma ve bol bol alkali su

Öğretmensiniz sanırım ikinizde.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.Size diyeceğim tek şey yediklerinizden vicdan azabı çekmeyin.Yemeniz gerektiği zaman yiyin ve zevkini çıkarın.O arada nasıl dengelerim diye düşünün sadece.Pasta yediyseniz yanına bol salata.Yada limonlu bitki çayı için.O da olmadıysa hiç moralinizi bozmadan bir dahaki beslenmenizi daha çok alkali daha az asitli olarak yapın ve bol bol su tüketin.Tyrael badem için endişelenme bence saati kaç olursa olsun.Salatalık ve haşlanmış yumurtada yiyebilirsin o saatte ya da marul

aramıza hosgeldin :KK16::KK16:

1 litre suya yarım cay kasıgı karbonat ekleniyor. ben kendi adıma hiç tadında değişiklik hissetmiyorum.bunun nedeni ph oranı yüksek sular tüketmem de olabilir önceden ama yarım cay kasıgı az bir miktar etki edecegini düsünmiyorum. yanma vs de olmuyor :KK34: saglıklı günlere :KK16:

Çok teşekkür ederim arkadaşım..

canım bu alkali su ne?? çok merak ettim..

alkali su ph oranı 8 ve üzeri olan su oluyor. eger ki tükettiğin suyun ph'ı bu rakamlardan düsükse içtiğin 1 litre suya yarım cay kasıgı karbonat ekliyorsun.ph yükseliyor, alkali olmus oluyor .
:KK34:

canım benim de öyle malesef. bizim kutlama yarın neyseki kahvaltı olacak kutlama öğünümüz.bol bol yeşillik tercih edeim diye düşünüyorum. fakat bugün bir öğretmen akadaşımızın doğum gününü kutladık ince 1 dilim pasta yedim. birde akşam 1 avuç dolusu badem:KK43: tamam belki badem tercih olarak doğru olabilir fakat saat 9 idi yediğimde. galiba raglim yaklaştı artık. bunların hariicinde öğle yemeğinde yoğurtlu karnıbahar buharda pşmiş. yanında kırmızı biber ve mor havuç. aralada yeşil çay 3 adet elma ve bol bol alkali su

öğretmenler gününüz kutlu olsun:KK16::KK16::KK16:;,(atanamamıs bir öğretmen olarak icim gidiyor bugün :KK25:) bu özel günün kıymetini hergünmüş gibi yaşamanızı diliyorum. diyete gelince de olsun o gün dengeleyemeseniz bile ertesi gün yaparsınız :KK34:

Çok teşekkür ederim arkadaşım..

rica ederim :KK34:

Tüm öğretlemlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum :KK16::KK16::KK16:
Alkalili yaşam süper gidiyo tek kaçamagım akşam içtiğim türk kahvesiydi :26:birde 2 gündür tartılamıyorum tartımın pili bitti :KK47:yarın açık olursa alacagım :KK23:

Tüm öğretlemlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum :KK16::KK16::KK16:
Alkalili yaşam süper gidiyo tek kaçamagım akşam içtiğim türk kahvesiydi :26:birde 2 gündür tartılamıyorum tartımın pili bitti :KK47:yarın açık olursa alacagım :KK23:

canım :KK34: harika gidiyor . olsun ardından bol alkali su içseydin :KK19:

tartılmayı haftada 1 yap bari :KK9:

dünkü menüm ;

sabah alkali su , 45 dk callenetics egzersizi

kahvaltı ; bal , zeytinyagında yumurta, marul, zeytin, peynir

ara; 1 elma

nescafe, ardından alkali su

öğlen ; (yemeye zamanım yoktu :18:) eti burçak yedim. yanında form cayı

ara; meyve cayı

acıktım yine kek yedm yanında :KK19: :KK25:

akşam ; 1 kase corba , 3 kasık etli pilav, 1 salata tabagı salata

saat ;8 gibi ıhlamur cayı

yatana kadar da alkali su :KK34:

[ı]canım :KK34: Harika gidiyor . Olsun ardından bol alkali su içseydin :KK19:

Tartılmayı haftada 1 yap bari :KK9:
[/ı]

kız keske elimde olsa bacım çıkıyorum tartıya allah allah pili bitik ya ya 40 kilo gösteriyo ya 147 falan :KK1: Süper gidiyo alkali her gören soruyo anlatıyorum sırrımı hehe :KK53:aşagıda gördüğün tablodaki kiloya gelene kadr bırskmak yok söyleyecem söyleyecem unutuyprum yaww ben alkali beslendiğimden beri sanki az üşüyorum acaba oloabılır mı kı kansızlık var bende böyle birsey mümküm olabilir mi ki üşümüyorum öyle artık :KK76:

[sıze=2][ı]dünkü menüm ;

sabah alkali su , 45 dk callenetics egzersizi

kahvaltı ; bal , zeytinyagında yumurta, marul, zeytin, peynir

ara; 1 elma

nescafe, ardından alkali su

öğlen ; (yemeye zamanım yoktu :18:) eti burçak yedim. Yanında form cayı

ara; meyve cayı

acıktım yine kek yedm yanında :KK19: :KK25:

Akşam ; 1 kase corba , 3 kasık etli pilav, 1 salata tabagı salata

saat ;8 gibi ıhlamur cayı

yatana kadar da alkali su :KK34:
[/ı]
[/sıze]

bacım olmaz ama böyle bak ugraşıyorsun o kadar egzersiz yarıyorsun yemek yemeyınce acıkırsın ee büskivi zaten acıktırır migdeyi kazıtır yeme imkanın yoksa yanında form kalorisi düşük büskivi bulundur mesela benim favorim mısırli prinç patlagı formun yuvarlak oluyo ya o süper birseyy:KK56: 3 tane yiyeyim acayip şişiriyo karnı tüm gün acıkmam 3 tanesi 80 kalori aklında bulunsun yeşil çay içmeye çalış canım çok faydalı :KK34:

kız keske elimde olsa bacım çıkıyorum tartıya allah allah pili bitik ya ya 40 kilo gösteriyo ya 147 falan :KK1: Süper gidiyo alkali her gören soruyo anlatıyorum sırrımı hehe :KK53:aşagıda gördüğün tablodaki kiloya gelene kadr bırskmak yok söyleyecem söyleyecem unutuyprum yaww ben alkali beslendiğimden beri sanki az üşüyorum acaba oloabılır mı kı kansızlık var bende böyle birsey mümküm olabilir mi ki üşümüyorum öyle artık :KK76:

:KK9::KK9: Aman bırak pil alma o zaman :KK53: tartılma isteğin azalır hem. ondan olabilir . benim gecen kan degerlerim düsük cıktı. 2 hafta sonra yine gideceğim.. alkali derde deva :KK34:
bacım olmaz ama böyle bak ugraşıyorsun o kadar egzersiz yarıyorsun yemek yemeyınce acıkırsın ee büskivi zaten acıktırır migdeyi kazıtır yeme imkanın yoksa yanında form kalorisi düşük büskivi bulundur mesela benim favorim mısırli prinç patlagı formun yuvarlak oluyo ya o süper birseyy:KK56: 3 tane yiyeyim acayip şişiriyo karnı tüm gün acıkmam 3 tanesi 80 kalori aklında bulunsun yeşil çay içmeye çalış canım çok faydalı :KK34:

evet farkındayım canım.. markete gittim gecen pirinc patlagından yokmus :21: yoksa bayılıyorum ona ve dediğin gibi tok tutuyor: :KK34: form cayı iciyorum isyerinde.
evde de yesil cay :KK1:
bu kadar saglıklı beslenmek ters ya millet sasırıyo bana :KK9::KK9:

:KK9:[sıze=2][ı]:KK9: Aman bırak pil alma o zaman :KK53: Tartılma isteğin azalır hem. Ondan olabilir . Benim gecen kan degerlerim düsük cıktı. 2 hafta sonra yine gideceğim.. Alkali derde deva :KK34:
[/ı]
[/sıze]

[ı]evet farkındayım canım.. Markete gittim gecen pirinc patlagından yokmus :21: Yoksa bayılıyorum ona ve dediğin gibi tok tutuyor: :KK34: Form cayı iciyorum isyerinde.
Evde de yesil cay :KK1:
Bu kadar saglıklı beslenmek ters ya millet sasırıyo bana :KK9::KK9:
[/ı]

şaşırsınlar ya kilon kaç canım senin hedefin kaç bende bulamıyodum dün gittim 4 paket aldım :KK56: Super bişeyyyy en sevdiğim form yıyeceği:KK56::KK56:

şaşırsınlar ya kilon kaç canım senin hedefin kaç bende bulamıyodum dün gittim 4 paket aldım :KK56: Super bişeyyyy en sevdiğim form yıyeceği:KK56::KK56:

boyum 175 .. kg 92,5 ile başladım.

gecen 91 cıktım.

yarın sabah tartılacagım..

gecen sene 76 kg idim. sağlık sorunları ,haplar vs derken bu hale geldim ve dur dedm eski halimi özlüyorum ve bunun için mücadele ediyorum.düğüne kadar da vermek istiyorum 4 ay kaldı.:26:

Arkadaşlar sağlıklı beslenmek istiyorsak light ürünlerden uzak durmamız lazım.Alkali diyetin ilkelerine ters.Salatalık yiyin marul yiyin badem yiyin yiyin anacım yiyin ama şu katkılı light malzemelerden yemeyin.Bizim amacımız sadece zayıflamak değilki.Hayatımızı doğal bir şekilde sağlık sorunları yaşamadan yürütmek.O zayıflama ürünleri doğal değil,katkılı.
Alkali diteti prensiplerine uymaya çalışıyorsanız elinizden geldiği kadar tam uygulayınki sonra fayda etmedi demeyin.Olurmu canlarım benim :KK16:

[ı]boyum 175 .. Kg 92,5 ile başladım.

Gecen 91 cıktım.

Yarın sabah tartılacagım..

Gecen sene 76 kg idim. Sağlık sorunları ,haplar vs derken bu hale geldim ve dur dedm eski halimi özlüyorum ve bunun için mücadele ediyorum.düğüne kadar da vermek istiyorum 4 ay kaldı.:26:
[/ı]

kıyamam canım verecegiz vereceksin bende 3 sene önce lise bitince sıkıntıdan 91 kiloyu görmüştüm sonra 65 düştüm nasıl oldu anlamadan 86 oldum bu yıl hazirandan bu yana 13 kilo verdim 4 ay varsa her ay 3 kilo versen 79 hadi sıpor falan yap çok dikkat et 75 ile dünya evine girersin sakın pasta pogaca yediğini duymayım ona göre :KK20: Sıkı takibindeyim menülerinin :KK20: Ona göre bacım vereceksin tatlım yanındayım :KK19:

arkadaşlar sağlıklı beslenmek istiyorsak light ürünlerden uzak durmamız lazım.alkali diyetin ilkelerine ters.salatalık yiyin marul yiyin badem yiyin yiyin anacım yiyin ama şu katkılı light malzemelerden yemeyin.bizim amacımız sadece zayıflamak değilki.hayatımızı doğal bir şekilde sağlık sorunları yaşamadan yürütmek.o zayıflama ürünleri doğal değil,katkılı.
Alkali diteti prensiplerine uymaya çalışıyorsanız elinizden geldiği kadar tam uygulayınki sonra fayda etmedi demeyin.olurmu canlarım benim :KK16:

bacım haklısın ama elden birsey gelmiyo ki bak işdeyım yemekde pilav bezelye yemeği,cacık varmış inmedim yemeğe yersem kendıme kızıyorum bu kez ne yaptım 3 form bisküvi,5 badem ,yeşil çay içtim canım :KK31:

Berivan kuzum olmazki böyle.Sen güzelim yemeği bırakıp niye öyle şeyleri yiyorsun.Yesene bezelyeni cacığını.

çok merak ettim.işin püf noktası günde 1 kilo karbonatlı su (kabartma tozu da aynı işi görür mü?)içmek mi?ne kadar içiyorsun,başka neler yapıyorsun canım?beni bilgilendirirsen çok sevinirim.. :KK9:

çok merak ettim.işin püf noktası günde 1 kilo karbonatlı su (kabartma tozu da aynı işi görür mü?)içmek mi?ne kadar içiyorsun,başka neler yapıyorsun canım?beni bilgilendirirsen çok sevinirim.. :KK9:

canım işin püf noktası ilk sayfada ayrıntılı yazıyor . eger tabloları da incelersen faydası olur.

X