Deri ve Cilt Hastalıkları Allah kimselere vermesin ne diyim 🙇🏻‍♀️

Hannaz

Nirvana
Pro Üye
29 Aralık 2015
8.774
260.594
Merhaba arkadaşlar nasılsınız ?
Ben iyi değilim kafayı yicem az kaldı .
Bundan bir ay kadar önce kaşınmaya başladım , önce böcek falan dedim baktım geçmiyo anaaa dedim alerji oluyorum , yıllar öncesinden alerji durumum vardı hortladı sandım , sebep olan yiyecekleri kestim ama yok bu alerji de değil .
Dermatoğa gittim uyuz olmuşum .
Kremler losyonlar , yok arkadaşım zerre etki etmiyo , kaç defa aktardan ilaç karışım vs aldık bana mısın demiyo .İnternetten aldık bi kaç tane siparişle , en etkili diye reklamını yaptıklarından bile fayda görmedim .
Burda kızanlar olabilir , nolur kızmayın çaresizlik insana herşey yaptırır . Boynumdan aşağı çamaşır suyuyla yıkandım belki bu uyuz böcekleri ölür diye yok gram etkisi olmadı .
Cilt yapım çok hassas olduğu için her yerim yara bere içinde ,ben daha ne yapayım .
Ha bu arada koca kişisi uzaklaştırma almış gibi yaklaşamıyo bana ,ödü kopuyo kendisine bulaşcak diye
Uyuz olup kurtulmuş olan arkadaşlar varsa bana da belki şifa olur , valla kurtulmama kim vesile olursa yarım elma gönül alma hediye göndericem .
Yarın randevu alabilirsek başka bi doktora daha gitcem , her yerim mosmor ve yara içinde .

Günde 2-3 kez duş alıp kremleri her duştan sonra kullanın.
Olay vücut temizliğiyle bitmiyor maalesef. Evi detaylı bir temizlemek lazım özellikle koltuk örtünüz varsa hepsini yıkatın yatak örtüsü vb.
Çamaşır suyuna inanamıyorum..Yapmayın bi daha lütfen

Çok geçmiş olsun. Aklıma sirke geliyor bu durumda. Her gün banyonuzu ihmal etmeyin. Ve banyo esnasında da sirke kullanın. Kıyafetlerinizi, çarşaflarınızı kısaca kullandığınız her şeyi uzun programda ve sıcak derecede yıkayın ve mutlaka her gün yatağınızda ki nevresim takımını değiştirin. İnşallah çabucak şifa bulursunuz.

Ah güzel ablam be meraktan öldük. Türlü türlu şey gelince aklımıza vallahi uyuz olmana sevindim de demek istemiyorum kıyamam sana çok geçmiş olsun ama malesef ki bildiğim bir yöntem yok. Yine çok marjinalsin yalnız çamaşır suyu nediirrr he.. Doktor muhakkak uygun bir tedavi başlar sana ablam tekrar geçmiş olsun

Son düzenleme:
Hannaz gecenlerde burda konu acmıstı bırısı. Aynı durumu yasıyorlardı gecmıyor dıyırdu. Ona baksana bi. Belkı care bulmuslardır.

Hannaz cım çok geçmişler olsun bak netten ne buldum bir oku istersen faydası olur..

•Uyuza iyi gelen yöntemlerden biriside çay ağacı yağı kullanmaktır. Çay ağacı yağı antiparazitik, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip bir doğal yağdır. Bu özellikle ile derinin altında yaşamını sürdüren akarların ölmesini sağlar. Öncelikle yapmanız gereken; Bir yemek kaşığı çay ağacı yağı ile bir yemek kaşığı zeytinyağını bir kaba ilave edin. Daha sonra karıştırarak etkilenmiş olan bölgeye günde iki kez sürün.

•Bir diğer iyi gelen yöntem ise hemen hemen herkes tarafından bilinen bir yöntem olan sirke kullanımıdır. Beyaz sirke cildin pH dengesini değiştirir ve bu değişiklik sonucunda uyuz böceklerini öldürür. Yapmanız gereken öncelikle; Bir su bardağı beyaz sirke ile suyu homojen bir hale gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra bir pamuk yardımı ile bu karışımı 5 dakika kadar kaşınan bölgede tutun. Bu uyuz böceklerini tamamen yok etmek için bu uygulamayı 10-15 gün boyunca günde üç kez tekrarlayınız.

Uyuz tedavisi tuz yöntemi kısa süre içerisinde sizi bu böceklerden kurtaracaktır.

Birde bunu buldum .

"1 yemek kaşığı çay ağacı yağını ve 1 tatlı kaşığı palmorosso yağını karıştırıp bir pamuk ile kaşınan yerlere sürebilirsiniz. Uyuza bağlı kaşıntıdan yaralar oluştuysa yara olan yere ozon yağı ve sarı kantaron yağını bire bir oranında karıştırıp sürebilirsiniz. Tedavinin etkisini artırmak için de 1 çorba kaşığı zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı çörek otunu 4 çorba kaşığı bal ile karıştırıp yiyebilirsiniz."​

Eczanelerin yaptığı bir karışım var doktora onu bir sorun bence.
Bendede vardı wilkinson pomad ile geçti ama kişiden kişiye değişiyor sanırım.
Sizinki baya ilerlemiş gibi losyon yanında kaşıntıyı içtende azaltacak ilaç verdi mi doktor vermediyse yarın sorun onu da desteklesin en azından rahat edersiniz

Kişisel hijenin yanında evde kullandığınız eşyalarınızıda hergün temizlemeniz gerekiyor. Yıkayabildiklerinizi 90°de yıkayın. 90°derecede yıkayamadıklarınızı olabilecek en üst derecede yıkayıp durulamada sirke kullanın

Çok geçmiş olsun abla.. inşallah bir an önce geçer.. her şer de bir hayır vardır ya..
Enişte kaçıştaa o açı dan olumlu düşünelim.. geçince de geçmedi hala uyuzum dersin (aslında enişteye uyuzsun da çaktırma)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…