Allah kimseye böyle dert vermesin

Aslında istanbuladaki doktorlar da kalbimin pompasının zayif oldugunu kalp kasımın zayisladigini kalbin fonksiyonlarının azaldiğını kabul etti ama bunun caresi oldugunu zamanla kalbin toparlanabilecegini ameliyattan sonrada pompa gucunun artacagini yani caresiz bir dert olmadigini soylediler. Beni laflariyla mahfeden doktor oyle bir tablo cizdiki kalbim giderek daha kotu olacak ve artık calismayacak gibi davrandı ve beni azarladı neden hamile kaldim diye bilmiyordum ki bilsem bile bile bu yola girer miyim zaten 1 tane evladim vardı.

yani uslup mu desem beni korkutup bir daha hamile kalmayayim ya da verdigi ilaclari kullanip sık sık kontrole gideyim diye mi yaptı desem bilmiyorum. Benim kendi doktorum izindeydi diye ona gitmiştim simdi doktorum dondu bir daha da gitmem zaten o doktora.

İnşallah dualarım sizinle hiç korkmayın Allah dermansız dert vermesin kimseye tekrardan geçmiş olsun iyi haberlerinizi bekliyoruz

Hadi gözünüz aydınçok çok geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasın inşallah

Rabbim tez zamnada şifa versin canım zaten bugün duygusal günümdeyim galiba yazının ortasına gelmeden ağlattın beni ama sonlardaki yazdıklarına sevindim. Kün fe yekün

Öncelikle çok çok geçmiş olsun gözlerim doldu güncellemeyi okuyunca gülümseyerek ağladım resmen.. lütfen cok dikkatli ol ve o ticari kaygıle sana açık kalp amaliyat yapmaya çalışan o doktor gibilere uyma.. Senin maddi durmum yerinde demende yola çıkarak muayyen parasını ver ve bir kaç doktora danışmadan emin olmadan bıcak altına yatma.. Görüyorsun güvenecen tek kişi annen ve çocuklarını annesiz bırakma ben annemi doktor hatasından dolayi kaybettim rabbim seni minik yavrularına bağışlasın.. O doktorun dedi doğru hamilelikte yapılan hiç bir tedkik hamilelik sorasinda baz alınmamalıdır çünkü bebekten dolayı üretilen hormon kalbi ve damarları genisletirir ve o gorulen sızıntı yada tembellik ondan kaynaklı ola bilir.. hamilelikte görülen şeker tansyon kalp ve bir çok rahatsızlık doğumdan 6 ay sonra kayboluyor..

Anneniz icin başınız sağolsun.

Gel seni hemen açık kalp ameliyatı yapayim kapagi mekanik ile degistireyim diyen doktora kalsa beni bayrama yetistiroyordu. resmen haftaya gel ameliyat edeyim bayrama yetiştireyim seni diye bir cümle kurdu. Tabiki olmadim ameliyat. istanbula gittim. istanbuldaki doktor ben seni lohusa lohusa ameliyat etmem dedi. Tamam ameliyatlık durumun var ama takip edecegiz kalp kendini biraz toplasim dedi. simdi agustosun sonuna dogru tekrar gidecegim.

Su an iyiyim topladim kendimi ilaçlarımı düzenli kullanıyorum. yol yurumekte 3 kat merdiven cıkmakta sorun yaşamıyorum.

Ameliyat kacınılmaz benim icin kacak 4. derece ama kalp kasım zamanla kendini toplayacak buna inanıyorum.

Ameliyatıda cok buyuk ihtimal kapalı yaparız dedi istanbuldaki doktor. kucuk bir kesi ile acar bakarim yapisiklik yoksa kapalı yapariz varsa ancak acik ameliyat yapariz dedi. tabi önceliği kapakçigı tamir etmek olacak eger tamir edilebiliyorsa mekanik kapakla degismek yerine kalp kapakcığını tamir edecek.

Alistirdim kendimi ameliyat fikrine. istanbuldaki doktorlar bana buradaki doktorlardan daha guven verdi.

Her şeyin hayırlısı olur inşallah.

Çok teşekkür ederim canım rabbim çok büyük bir bakmışsın amaliyatsiz düzelir doktorlar herzaman en kötüyü söyler vazla ümit vermeyi sevmezler senin için inan dua ettim yabancı birinin etti dua kabul olunur derler ya inşâALLAH 6 ayda tam toparlama olur kabinin ❤

aman allahım ya ilk doktoru dinleyip açık ameliyat olsaydın , çok kötü olurdu ,iyiki onu dinlememişsin ,geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlıklı günlerinize dönersiniz, ben de doğumdan sonra mitral kapak yetmezliği yaşayanlardan im benim çok fazla sıkıntılarım oldu , 6 ay sonra geçer dediler geçti mi hayır sadece azaldı. Kızım 5 yaşında bir kardeş istiyoruz ama öyle korkuyorum ki kardiyologlara göre sorun yok dusunebilirmisim gebeliği ama bir önceki sıkıntılar beni çok korkutuyor

Konuyu güncelledim. Eylul ayinda ameliyat oluyorum. Kapalı ameliyat olacak robotla. tabi bir aksilik cıkıp açık ameliyata donmezse.

Kapakçık tamir edilecek eger tamire uygun değilse mekanik kapakla degisim olacak.

Simdi basarili bir sekilde ameliyatı atlatmak icin dularınızı bekliyorum.

Sonunu okurken gözlerim doldu. Bebeğini emzirmeyi ne kadar çok istiyorsun. Doya doya emzirirsin inşallah. Her şey düşündüğünden daha kolay olur.

Senin adına çok sevindim. Rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah. Bebeğini de sağsağlim buyutursun inşallah cok geçmiş olsun

Merhaba bastan sona okudum. Allah bi kapi acmis iste yeniden. Cok cok gecmis olsun. Acil sifalar diliyorum. Hayat iste hic bir zaman her sey dort dörtlük olmuyor maalesef. Bebegini cok cok öpüyorum.

Geçmiş olsun. Ameliyat oldunuz mu acaba?

Çok geçmiş olsun, nasılsınız? Yakında kardeşim olacak aynı operasyonu aynı hekime. Süreciniz nasıl geçti/geçiyor acaba? Sizi yormazsam bilgi alabilir miyim, çok tedirginiz

Öncelikle şunu söyleyeyim kucuk kesi ile de olsa robotlada olsa kalp ameliyatı cok zor bir ameliyatmiş. Fakat kucuk kesi olunca cabuk toparlanıyorsun. Benim ameliyattan sonra 10. gunum. su an daha iyiyim ama ilk uyanis yogun bakim sureci zordu. ilk gunler ağrin cok oluyor gerci agri kesici vuruyorlar. seni kaldirip yurutuyorlar ilk gunden beri yurumekte zorlaniyorsun ama zamanla acılıyorsun.

Benim ameliyatim basarili gecti mitral kapakta triküspit kapakta tamir oldu. Beni surekli takip eden kardiyoloğum eko ile bakti cok basarili bir tamir yapılmiş dedi. Ayrica kan nakline ihtiyac duyulmamis robotik olduğu icin bu da bir avantajmiş.

Sadece şunu söyleyeyim zor ama geciyor. Kalp bu hicbir seye benzemiyor. tum vucudunun gucu gidiyor. zamanla toparlanacakmiş oyle diyorlar. bende daha 10. gundeyim ama 5. gunden daha iyi haldeyim.

Sizi ve tedirginliginizi anliyorum bende cok tedirgindim. hala da tedirginim acaba eski gunlerime dönecek miyim diye ama donuluyormus oyle diyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…