Almanya da çalışma teklifi 5000 Euro

cok sasirdim gidip bizde calisalim tanis doktor arkadaslarim brutto bes bin aliyor...

Hiç yalnız kalmadım bugüne kadar Gözümde büyüyor

Vallaha ben bir sürü insanin arasinda yalniz kaldim zamaninda. Artik gözüm korkmuyor, cünkü tek basima kaldigim zamanlari nasil degerlendirebilecegimi biliyorum. Teknoloji var, sevdiklerinizle her gün görüsebilirsiniz. Birde isterseniz haftasonlari yan ülkelere gecip oralari da görebilirsiniz calisma oturumunuz varsa.bence deneyin. Baktiniz hic olmayacak dönersiniz. Ama tecrübe icin ve firsat degerlendirmek icin yapin.

Yok hasta bakıcığı değil ama riskli birim

Doktor arkadaşlarım var, hastanede yönetimden mobbinge uğruyorum diyorlar ... ben açıkçası hastane yönetimlerini daha aklı başında sanırdım.

Bence gidin. 5000euro çok para, ufak bir şehirse 1000, büyük şehirse 1500euro yer gerisiyle birikim yaparsınız gayet de bir ev gelir Türkiyeden. Hem açılırsınız, hem değişikli olur, hem yurtdışı deneyimi olur. 1 yıl bakarsınız , sonra belki seversiniz sevmezseniz de dönersiniz. Aile özleminin çaresi var, vallahi biletler artık çok uygun fiyatlı hemen vınlarsınız diyorum. Ben pandemiden önce özlediğimde haftasonluğuna İstanbula vınlamıştım, Cuma öğlende yarım gün izin alıp çıktım, pztesi sabah döndüm valla şahaneydi. Arada 3-4 günlük kaçamaklar yaparsınız zaten yıllık izin en az 20 işgünü. Ne dersiniz?

5 bin net mi? harika paraymış. geçenlerde izledim klinikte calisan doktorun net eline gecen 4200€. ki o kadar yogun çalışıyorlar bence az bile. neyse. bence deneyin hem ailenizi özledikce en kötü ihtimal haftasonu atlar ucga gider görürsünüz. cokta iyi birikim yaparsiniz. o parayla burada ev ve araba alan insanlar var mesela, kira gibi ayda mesela ev kredisine 700€ ödüyorlar araba kredisine de 50-100-200-300€ ödeyenler oluyor. veya birikim yapip türkiyede güze yatirimlar yaparsiniz. arkadas konusunuda gözünüzde büyütmeyin, zaten calisan insan olacaksiniz, eve gel dinlen derken kafa dengi max 2-3 kisi bile size yeter oda zamanla olabilecek bisey. yabanci bir yere gitsem arkadaşsızlik kafama en son takacagim sey olurdu herhalde.

Valla son 1 yıldır kavimler göçü var elini sallasan Türke çarpıyor

Net degildir o maas. Evli olmadiginiz icin vergi sinifi I olacak, yani daha cok vergi odeyeceksiniz. Tahmini aylik elinize net 3000-3100 civari gecer.
Ama yine de gidilebilir. Almanya'da gayet rahat gecinilecek bir tutar.

Ben de aynı şeyi düşündüm, brüt 500dir, vergiden sonra 3000 civarı kalır. Yine de gayet iyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…