Almanya da çalışma teklifi 5000 Euro

Ama aileme de iyi imkanlar sunabilirim böylece

Yani normalde har vurup harman savuran biri değilimdir birikim yaparım çoğunlukla Ama bilemiyorum orada nasıl yaparım

Aynen öyle aile de olsa sonsuza kadar kimseyle birleşik yaşayamam sonuçta. Onun için bir cesaret gitmek istiyorum

Bak ne kadar doğru yazmis..Öyle yurt dışında doktor olmak kolay değil.360 soruluk temel bilgiler sinavini vermeniz gerekiyor.Klinik bilgi(bunu Ankara'da alabiliyorsunuz) ve beceri sınavı (gitmek istediginiz ülkede alıyorsunuz) var ardindan.Total de 3 aşama ve 4 sınav veriyorsunuz.Her ülkenin kendisine özgü bir denklik sistemi var.Hasta olmayan kişiler role playing yaparak teşhis koymanızı istiyorlar.Yani sadece tıp fakültesi mezunu olmanız dışarda direkt olarak dr'lik yaptıramaz size.Zaten bahsettigim sınavların totali de 4000 dolara yakın tutuyor.Para vermeden sınavlara giremiyorsunuz.

Ama aileme de iyi imkanlar sunabilirim böylece
Benim düşüncem. Sebep olarak para sunmuşsunuz. Bulundugunuz ilceden cikmayan biri olarak yurtdisina gitmek kolay degil. Oyle ooo ucarim giderim yazmak kolay. Gercekciyim ben. Almanya sosyal hayatı iyi olan bir yer değil. Almanlarla çalıştım. Tabii orda yaşayan arkadaşlar daha iyi bilir. Onlar zaten yalnız. Ee sizde yalnız kalicaksiniz. Türklerle arkadaş olsanız öğreneceğiniz dilde ilerlemeyecek. Dönünce bir de kpss ye tekrar girecekmişsiniz.

Kosa kosa giderdim. Yalniz 5000 eurodan emin misiniz? Bu kadar buyuk rakamlari kolay kolay goremezsiniz Almanya'da.

Yeni giden doktora bile o parayi vermiyorlar. Uzman dr gidince once stajyer gibi kabul ediliyor ve C1 seviyesinde Almanca araniyor. Bana cok ucuk geldi bu rakam.

Biz eşimle bu durumu araştırmıştık. Asistan hekim olarak gitmeyi planlıyordu.3800 Euro maaş ile çalışacaktı. (Geçen sene) bize az geldiği için, düzen bozacak kadar mantıklı olmadığı için vazgeçmiştik. Ama 5000 verseler giderdik bence siz de denemelisiniz. Verdikleri maaş cidden iyi

Bu ara ben de kamudan istifa etmeyi ciddi ciddi düşünüyorum.Zira sağlık sektörü çok yıprattı ,bunalttı.Yerinizde olsam ertesi güne bilet alırdım.

Radyoloji veya nukleer tip bolumunde falan gorevlisiniz diye dusundum ben risk birimi deyince aklima o geldi. Eger oyleyse paradan baska bir sebebiniz daha vardir malum turkiyede is guvenligi pek ciddiye alinmiyor hasta sayisininda fazla olmasi goz onunde bulundurulursa risk birimi diye tabir ettiginiz risk almanyada daha az olur diye tahmin ediyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…