Almanyadan gelenler

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
20.797
Merhabalar Hanimlar,

Almanyada dogup büyüyen orda okuyup temelli Türkiyeye yerlesen var mi aramizda ?

Ben 2 sene evvel geldim, düğün sonrası sıfırdan bir ev kurduk, işe girdim. Ve bir çocuk sahibi olduk. Burada herşey bana göre çok farklı. Çevre, ortam, insanlar. Başta zorluk çekerim sanıyordum, tam tersi oldu. Insanlar yardımsever, oturup kalkmasını biliyor ve kimi zaman 14-15 saat çalışmalarına rağmen gezmelerinden eksik olmuyorlar. Insanlar burada robot gibi yaşamıyorlar. Belki Almanyadaki okul sistemi burada yok ama, bırakta tek eksisi o olsun. Onun haricinde ben çok büyük bir zorluk/ değişim yaşamadım.

Ben 2 sene evvel geldim, düğün sonrası sıfırdan bir ev kurduk, işe girdim. Ve bir çocuk sahibi olduk. Burada herşey bana göre çok farklı. Çevre, ortam, insanlar. Başta zorluk çekerim sanıyordum, tam tersi oldu. Insanlar yardımsever, oturup kalkmasını biliyor ve kimi zaman 14-15 saat çalışmalarına rağmen gezmelerinden eksik olmuyorlar. Insanlar burada robot gibi yaşamıyorlar. Belki Almanyadaki okul sistemi burada yok ama, bırakta tek eksisi o olsun. Onun haricinde ben çok büyük bir zorluk/ değişim yaşamadım.

Nereye yerleştin canim?

Aynen benimde 1 yil olacak geleli.. Ailem orada tabi onunda verdigi bisey olsa gerek cok alisamadim hala Almanyayi Özlüyorun

Nereye yerleştin canim?
Manavgattayım. Benim de ailem komple orada, burada akrabalar falan var da öyle pek haşır neşir değiliz. Ben hiç özlemiyorum Almanyayı neden daha önce gelmemişim diyorum. Tamam aile orada olunca kötü istediğin vakit gelip gidemiyorsun ama bir telefon kadar yakınlar ..

Manavgattayım. Benim de ailem komple orada, burada akrabalar falan var da öyle pek haşır neşir değiliz. Ben hiç özlemiyorum Almanyayı neden daha önce gelmemişim diyorum. Tamam aile orada olunca kötü istediğin vakit gelip gidemiyorsun ama bir telefon kadar yakınlar ..

Bende son zamanlarda düşünmeye başladım vallah. Almanyayi seviyorum ama hayat cok donuk. Bazen diyorum: şimdi ben 67 yaşıma kadar bunumu yapacam yani...hayat bumu?

Ne güzel iyi almissin. Aslinda ayni durumdayiz ama bilemiyorum insanin bütün hayati orada gecince yinede bi özlüyor sanki en azindan benim icin öyle hatta esime bile diyorum bazen gitsek mi ne dersin diye.

Bende son zamanlarda düşünmeye başladım vallah. Almanyayi seviyorum ama hayat cok donuk. Bazen diyorum: şimdi ben 67 yaşıma kadar bunumu yapacam yani...hayat bumu?
Tabi kötü yanlari var 67 yasina kadar calismak lazim emeklilik icin Hayat yok orada buda bir gercek aksam 6 dan sonra kimse olmaz sokaklarda

Merhabalar Hanimlar,

Almanyada dogup büyüyen orda okuyup temelli Türkiyeye yerlesen var mi aramizda ?
Merhaba canım. Ben de Almanya’dan geldim ama bende aslında tersi bir durum oldu. İlkokul yaşlarında Almanya’ya gittim ve hiç aşılamadığım için 20li yaşlarda geri döndüm Türkiye’ye. Ailem Almanya’da halen ve 6 ayda bir gidiyorum. Sen neredesin Türkiye’de ?

bende almaya dan geldim cnm, orda dogdum, büyüdüm okudum vs. evlendikten sonra yani 2 yilldir Türkiye de yasiyorum

X