Ameliyatlı kaynana

Ne var kayınvalidene bi kaç gün baktıysan bende evliliğimizin 3.ayında kayınbabam kaza yaptı kayınvalidem kalp hastası 1 aya yakın evinde kaldım üstelik yeni evli olmama rağmen ve 12 çocuğu olmasına rağmen... gece gündüz kaldım eve anca 1 yada 2 saatliğine gittim geri döndüm okadar... benimde sinir olduğum konular oldu ama benim sinirim asla hasta olan kayınvalideme ve kayınbabama olmadı... çünkü onların vesilesi ile dünyaya geldi benim biricik aşkım iyiki onun gibi bir eşe sahibim ve bu yüzden kayınvalidem ve kayinbabami seviyorum çokta iyi insanlar... benim sinirim sadece diğer çocuklarına oldu çünkü benim yaşım 23 tü ozamanlar... ve herkesten küçüktüm bütün iş bendeydi... şuan 27 yaşındayim Allah kimseyi hastalıkla sınamasın ama yine olsa yine gider bakarım ama şöyle bi değişiklik yapardım herkesi sıraya sokardım bakması için... bide sana kalk evi süpürüver demiş ne var ki bunda asıl senin bunu söylememen lazım ben her gittiğimde varır varmaz evini süpürüveririm valla bana sadece Allah razı olsun desin yeter başkada bişey istemem...

Neeee 12 çocuk muu Hey maşallah kayınvalideniz çok bereketli bir kadınmış.

Neeee 12 çocuk muu Hey maşallah kayınvalideniz çok bereketli bir kadınmış.
Aynen canım maşallah 4 yıllık evliyim ama hala bazen 12'sini tam sırasıyla sayamıyorum karışıyor geçen gün eşimin yeğenlerini sırayla saymaya başladım.. eşimde sayma boşuna çünkü senin doğru sıraladığını bilemem çunkü bende sayamıyorum dedi

Vallahi bravo söylenecek başka söz yok

Ben burada seni hatalı olarak gördüm.
Ama önce sormak istiyorum kayınvalidene bakacak kimse yok mu görümcen yada başka birisi ?
Sadece sen mi varsın ? Siz oraya neden gittiniz kayınvaliden ameliyat olduğu için değil mi ?
Ben şahsen bakacak kimse yoksa bakmaktan gocunmam, kalk evi süpür demesi de tuhaf gelmedi annen sana kızım evi süpürür müsün mü diyor ? hadi evi süpür der, kötü bir tarzda söylediyse bilemem ki senin konuşmalarına baktıkça SANMIYORUM.. çünkü sen kayınvalidenden nefret eder gibi konuşmuşsun , ameliyatlı halimle hiç diyemem xx de yalnız bir tv açayım konuşayım onunla sıkılmasın diye, bir yeri acımasa bile insan bir halsiz olur ameliyat olunca ki diz ameliyatını anneannemden ve bir tanıdıktan biliyorum kolay bir şey değil , yatağın içinde gözlerini kapatıyor ama uyumuyor demişsin ,bende hastayken yada başka zaman da olur yatsam halsiz olsam mesela gözlerimi kapatırım ama uyumam.. sen resmen nefret eder gibi konuşmuşsun keşke gitmeseydin kayınvalidene daha iyiydi yada gittin gördün o zaman annene gitseydin orada kalsaydın ..

İyiki kadının önüne bir kase çorba koymuşsunuz, yazık burnundan gelmiş...
Menisküs ameliyatı da agrılıdır ayrıca. Kendinizin ayağına taş değse 3 gün yatarsınız, en ufak seyde ağlayarak kocanıza gittiğinize göre... ama kayınvalide gözlerini kapatamaz, dinlenemez. Orada siz hazretleri varken kadının ne haddine!
Sizinle konuşmalı, tv açmalıydı... sizin gönlünüzü yapmalıydı...

Bakmak zorunda değilsin asla.
İçinden gelir bakarsın Allah rızası için ama emir veremez, senide soğutmuş kendinden yapacak bir şey yok. Gitme daha bence.

Kadın ameliyatlı, senin canın sıkılıyor da tv yi açayım mı demiyor öyle mi? Kusura bakma ama kadın Canıyla uğraşıyor orda belki de senin Canının sıkılacağını düşünememiştir. Biz hep bize nazik davranılsın istiyoruz ama karşımızdaki insanın belki de üslubu böyledir konuşmayı bilmiyordur olamaz mı ya. Ne var bunda ben çok anla. Veremedim. Allah kimseyi ele ayağa düşürmesin.

Bende senin yaptığının aynısını yapardım..
Benim kayınvalidem de baypass oldu 1 ay bende ona baktım yataktan kaldır yatağa yatır belimin ağrısından uyuyamazdım bir gün misafir geliyordu ay şu evi bir süpürsen mi ev çok pis dedi valla süpüremem kimse kusura bakmasın dedim oda bozuldu.
Napim yani benim belim kopmuş bide ev mi süpüreceğim hayret bişey..
Bazen katı olmak gerekiyor bizde insanız sonuçta dimi ama

Tv konusu da bir degisik,eliniz yok mu kendiniz acamiyor musunuz? Te allahim ya ne ilginc hemcinslerimiz var

Bence yaptığınız ayıp olmuş zaten normalde ayrı şehirlerdesiniz her zaman gidip hizmet etmiyorsunuz ki hastalık bu misafiri de gelir bakıma da ihtiyacı var idare edilebilir bir durum. Kadın da dinleniyor belki tv sesini kafası almayacak belki dinlenmek istiyor insan illa uyuyarak dinlenmez ki gözünü kapatıp da dinlenmek isteyebilir gazete kitap okuyabilirdiniz mesela. Bir evi süpür diyebilir deme şekli kötü olabilir ama senden hiç bir şey isteyemeyecek mi? hemen sizinle konuşmuyor evi süpür dedi diye hadi ben anneme gidiyorum demeniz yakışık alan bir şey değil misafirlerde gelmiş. Hiç olmazssa birgün daha bekleyebilirdiniz gitmek için ve önceden derdiniz ben anneme gidicem diye. Hepimiz birgün kaynana olucaz hastalanıcaz belki huysuz olucaz gelinimiz olacak bunu da unutmayalım. Ayrıca annenizin kayınvalidenize gelmesi gerekmez miydi?

Eşim 12 kardeş olsaydı eşim olmazdı heralde yaa, uğraşamazdım o kadar akraba çoluk çocuk, ne düğün biter ne sünnet ne hastalık kaza bela pfff
:))))) yok canım eşimin yeğenlerinin çocuğu benden büyük oyüzden ben evlenmeden önce hepsi evlenmiş küçüklere de daha yıllar var :))))) zaten anca ramazanda yada kurban bayramında herkes toplanır onun dışında kimse kimseyi görmüyor bi zorluğu yok yani eşin eğer en küçükse evet olmayabilirdi benim eşim 10 numara

Yani,geline bir süpür denmesi,kocaya ağlayacak kadar dram ama,kadının can acısı yeteri kadar dram değil,belki kadın dişini sıkıp dayanmaya çalışıyor,Onlar genç olmayacak ama biz yaşlı olacağız,acaba biz ne olacağız,neler göreceğiz yaşlanınca...

tekrar tekrar okudum kayın valide ne söylemiş diye annenize gittikten sonra dönüşte kavga mı çıkarmış diye ama ben abartılacak bi şey bulamadım.
yok gözlerini kapatmış yok tv açmamış başında beklemenizi istedi mi ya da tv açılmayacak dedi mi bazen gelinlerde sebep arıyorlar.
annenize gitmişsiniz yemeğinizi yemişsiniz zaten eşinizde sizin yanınızda destekçiniz ve siz oraya hasta bakmaya gitmişsiniz.dönüşte de demişsiniz diyeceğinizi.yaşlı ve hasta bir kadını sonrasında arayıp nasıl oldun dememek için bizden onay istiyorsun.arayıp sorsan ne kaybedersin
annen de olsaydı evini temizleyip işini yapmayacak mıydın kalk evi süpür demiş evet kaba olmuş çirkin olmuş ama sende ezdirmemişsin kendini.
ilişkilerde empati önemli.şimdi ameliyat olmuş yaşlı bir kadın niye bu kadar sorun yaptın onu anlamadım.çok büyük kavga hakaret haksızlık yok.günlük ilişkilerde bile olabilecek sorunlar.her şeyi bu kadar takmayın.
birde eşimi aradım ağladım diyorsun.neden tv açmadı gözlerini kapattı diye mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…