AMH değerim ve doktorumun beni aşırı strese sokması

ANKHESPAATEN

Yeni Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
57
90
Merhaba hanımlar , yeni üye oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum konuları , dertleri , sorunları...
34 yaşımdayım 9 aylık evliyim , aslında çok erken olduğunu düşünmeme rağmen yaşım sebebi ile çocuk denemelerine başladık. 5 aydır bir sonuç alamadım.
AMH ; 0,85 , e2; 27,86 , FSH ; 10,45 ,LH ; 7,06

Doktoruma Şubat'ta gittim , nisan da tekrar gel demişti . Dün de bana zaman kaybetmeye gerek yok hemen tüp bebek denemelerine başla dedi , yumurtalarım 42 yaş üstü gibiymiş. Çok üzüldüm , yine de sene sonuna kadar denemek istiyorum dedim ve bana Klomen verdi , günde iki kere , haftaya tekrar kontrol var.

Sizlere sorum , bu yaşlar ve değerlerle normal yolla hamile kalabilenleriniz var mı ? Beklemekle hata mı yapıyorum , tüp bebek için mi uğraşayım?

Bu süreçlerden geçip yanıtlayanlar olursa çok sevinirim.

Merve

Nefesim ellerine hasret kalmış besbelli 🐣
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
23.237
89.283
29
Aşırı abartmış. Yaşım 28ken değerim 0,64 çıkmıştı. Ben daha fazla beklememek için tüp bebek istedim. 1 negatifim var. 2.ye hazırlanırken doğal gebe kaldım 🤷🏻‍♀️ benim de fsh 10,5 filandı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ANKHESPAATEN

Yeni Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
57
90
Aşırı abartmış. Yaşım 28ken değerim 0,64 çıkmıştı. Ben daha fazla beklememek için tüp bebek istedim. 1 negatifim var. 2.ye hazırlanırken doğal gebe kaldım 🤷🏻‍♀️ benim de fsh 10,5 filandı.

Öyleyse bekleme kararımın arkasında durup sene sonuna kadar denemek en iyisi. Teşekkür ederim , sağlıklı bir gebelik dilerim size.

Merve

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
23.237
89.283
29
Öyleyse bekleme kararımın arkasında durup sene sonuna kadar denemek en iyisi. Teşekkür ederim , sağlıklı bir gebelik dilerim size.
Teşekkür ederim. Tam hazır hissedince başlamak önemli. Yoksa stresiniz çok büyür. Inşallah uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yumurta kalitesini arttırmaya yönelik takviye beslenme deneyebilirsiniz. Ben prowomen kullanıyordum yumurta kalitesi için.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

ANKHESPAATEN

Yeni Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
57
90
Teşekkür ederim. Tam hazır hissedince başlamak önemli. Yoksa stresiniz çok büyür. Inşallah uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yumurta kalitesini arttırmaya yönelik takviye beslenme deneyebilirsiniz. Ben prowomen kullanıyordum yumurta kalitesi için.
Evet onu da dedi dün doktorum , en kısa zamanda alıcam inşallah. Çok çok sağolun ilginiz için.

Merve

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
23.237
89.283
29

Frendly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2017
488
335
Merhaba hanımlar , yeni üye oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum konuları , dertleri , sorunları...
34 yaşımdayım 9 aylık evliyim , aslında çok erken olduğunu düşünmeme rağmen yaşım sebebi ile çocuk denemelerine başladık. 5 aydır bir sonuç alamadım.

Doktoruma Şubat'ta gittim , nisan da tekrar gel demişti . Dün de bana zaman kaybetmeye gerek yok hemen tüp bebek denemelerine başla dedi , yumurtalarım 42 yaş üstü gibiymiş. Çok üzüldüm , yine de sene sonuna kadar denemek istiyorum dedim ve bana Klomen verdi , günde iki kere , haftaya tekrar kontrol var.

Sizlere sorum , bu yaşlar ve değerlerle normal yolla hamile kalabilenleriniz var mı ? Beklemekle hata mı yapıyorum , tüp bebek için mi uğraşayım?

Fsh ın yükselmeye başlamış, sınırdasın, omega 3,folik asit, ve prowomen kullan, bol meyve ye,yumurta kalitesi için faydasını görürsün.

ANKHESPAATEN

Yeni Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
57
90
Fsh ın yükselmeye başlamış, sınırdasın, omega 3,folik asit, ve prowomen kullan, bol meyve ye,yumurta kalitesi için faydasını görürsün.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Huysuzd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2016
1.733
3.552
Aslında normal geldi bana doktorun tavrı. Fsh yükselmeye başlamış ve amh görece olarak düşük. Sizi uyarması çok doğal. Her şey yolunda, git dene dese ; 6 ay sonra da Allah korusun fsh iyice yükselse sonrası daha üzücü olur.

Şimdi en azından sorunu öğrenmişsiniz, bekleyebilirsiniz tabii ki. Bu ay ya da önümüzdeki ay hamile kalmayacağınızın göstergesi değil bu sonuçlar. İnşallah da kolayca gelir bebiş:)

Size Tavsiyem bu süreçte yumurta kalitesini artıracak takviyelere yönelmeniz. İt starts with eggs diye google da aratırsanız çok faydalı bilgiler var.

ANKHESPAATEN

Yeni Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
57
90
Aslında normal geldi bana doktorun tavrı. Fsh yükselmeye başlamış ve amh görece olarak düşük. Sizi uyarması çok doğal. Her şey yolunda, git dene dese ; 6 ay sonra da Allah korusun fsh iyice yükselse sonrası daha üzücü olur.

Şimdi en azından sorunu öğrenmişsiniz, bekleyebilirsiniz tabii ki. Bu ay ya da önümüzdeki ay hamile kalmayacağınızın göstergesi değil bu sonuçlar. İnşallah da kolayca gelir bebiş:)

Size Tavsiyem bu süreçte yumurta kalitesini artıracak takviyelere yönelmeniz. İt starts with eggs diye google da aratırsanız çok faydalı bilgiler var.

İyi ki de uyardı doktor , ona bir şey demiyorum tabii ki . Sadece söyleme tarzı garipti , yanımda olsaydınız daha iyi anlardınız beni :)

Sağolun yorumunuz için , araştırmaya başlıyorum :KK66:

Huysuzd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2016
1.733
3.552
İyi ki de uyardı doktor , ona bir şey demiyorum tabii ki . Sadece söyleme tarzı garipti , yanımda olsaydınız daha iyi anlardınız beni :)

Sağolun yorumunuz için , araştırmaya başlıyorum :KK66:
Söyleyiş tarzına bir şey diyemem tabi, doktorlar çeşit çeşit, kimisi pek hassas olmuyor ne yazık ki.

aysunayy

Can kızım
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
13.184
9.777
38

Sinir oluyorum böyle doktorlara da ya...tamam azalmış olabilir bqzi seyler ama gercekten moral bozmak için ugrasiyor sanki bazıları..

Yaşım 39 amh 0.5 ama doktorum hic oyoe şeyler söylemedi cok umutluyum olacak kizim yavrum diyerek konuşuyor hep..

Normal yolla olabilir belki ama olmayqda bilir xanim..Ben olsa tüp bebek denerdim ki oyle de yapıyorum

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :71.7 Kg.

LOTUS0

"Şimdi"den başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
7.766
15.694
Dogal oldugunu bilmiyordum. 2. Tup bebek saniyordum. O kadar şaşırdım ve o kadar sevindim ki. Kim bilir ne kadar iyi gelmistir size, ailelerinize. Bulutlarda yürüyorsunuzdur Allah bilir.🤭

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :92.3 Kg. Şimdiki Kilom :90.3 Kg.

LOTUS0

"Şimdi"den başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
7.766
15.694
Konu sahibi sizin için hekim ve hastane degistirmenizi oneriyorum. Insallah hiç yorulmadan en guzel zamanda hamilelik haberinizi alırsınız 🥰

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :92.3 Kg. Şimdiki Kilom :90.3 Kg.

Merve

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
23.237
89.283
29
Dogal oldugunu bilmiyordum. 2. Tup bebek saniyordum. O kadar şaşırdım ve o kadar sevindim ki. Kim bilir ne kadar iyi gelmistir size, ailelerinize. Bulutlarda yürüyorsunuzdur Allah bilir.🤭
Ben regl bekliyordum 2. Raporum reçetem bile hazırdı. Sadece üzerine tarih atılacaktı. 1 gün gecikmeyle kesin kist mist oldu filan stresten diyerek test yaptım. Kendi kendime kaderde regl söktürücü de kullanmak lazim diyodum. Çünkü saati saatine gelir benim. Şoklardaydık uzunca süre. 🤗 Mucizeler gerçekmiş.