AMH değerim ve doktorumun beni aşırı strese sokması

Çok sağolun arı sütü bal polene başladım. Hayıt otu çayı alıcam. Prowomen diye bir yumurtalıkları güçlendirici vitamin varmış ona başlayacağım. Umarım olur, Allah arayan herkese versin.
Evet olacagina inan hic suphen olmasin bak bende deniyorum gecen ay olmadi bu ay deniyorum olmazsa temmuzda denicem doktor eylule kadar denemeni istiyorum dedi olmazsa artik tup bebek bakalim. Hakkimizda hayirlisi olsun motiveyi kaybetmek yok❤️😘

Üzülmeyin benim de yaşım 31 amh değerim 1,25 çıktı. Ne yazıkki benim doktorum da alanında çok iyi bir hoca olmasına rağmen doğruları yüze acımadan çarpan bir adam. Acil tüp bebek normal yolla gebelik çok zor dedi. Her gün dua ediyorum umarım doğal yollardan olur diye. Eğer bir kaç ay içinde olmazsa tüp bebek deneyeceğiz🥺
Canım doktorum alanında hiç iyi değil mutlaka değiştir söylediği şey doğrı değil! Ve size nir tavsiye vermek istiyorum.
Amh testi yaptırmıştım yaşım 27
1.00 çıkmıştı diğer bütün hormonlarım harikaydı ve tesaduf ki hatta o ay doğal şekilde ilaçsız takviyesiz 2 yumurtam büyüyüp çatlamoştı doktor çoğul gebelik olabilir demişti olmadı.
tam 8 ay amh değerim düşük diye kendimi ve eşimi inanılmaz strse soktum mahvettim ..
Eşimin de spermde sorunlar var . Sonrasında regl zamanı folukil sayımlarında ultrasonda 8-9-11 arası yumurta görünüyordu doktorun önerisi üzerine gittim başka biyeree test yaptırdım buraya dikkat sonuç 2.13 çıktı şükürler olsun.
sonrasında lab. İle konuştum ve araştırmaya başladım bu testi kendi laboratuvarlarında yapan yerlerde baktırın! Başka labaratuvara gönderen yeleerde yaptırmayın çünkü özel bir stabilizasyon şekline sahipmiş ve yolda giderken bu form bozuşabiliryormış ve bu konuyu araştırırken bir çok kadının başıma geldiğini dr gördüm moralimizi bozmayın.
Düşükte olsa 0.1 ile hamile kalan milyonca kadın var .

size doğru bilinen büyük bir yanlıştan bahsedeyim. ''AMH'nın kan düzeyi menopozdan yıllar önce azalır ancak asla MENOPOZ TANISI KOYDURMAZ VE MENOPOZ YAŞINI GÖSTERMEZ!''

AMH'nın tek fonksiyonu ,IVF ye başlayan ve tedavisi devam eden hastanın,hormonal stimülasyona yani tedaviye olan cevabını değerlendirmektir. bu değerlere göre tedavide değişiklikler yapılır vb.

yorumları okumadım,konunuzu da tam okumadım,AMH yüzünden üzüldüğünüzü görünce hemen gelip açıklama yapmak istedim :KK200:

Merhaba hanımlar , yeni üye oldum fakat uzun zamandır takip ediyorum konuları , dertleri , sorunları...
34 yaşımdayım 9 aylık evliyim , aslında çok erken olduğunu düşünmeme rağmen yaşım sebebi ile çocuk denemelerine başladık. 5 aydır bir sonuç alamadım.
AMH ; 0,85 , e2; 27,86 , FSH ; 10,45 ,LH ; 7,06

Doktoruma Şubat'ta gittim , nisan da tekrar gel demişti . Dün de bana zaman kaybetmeye gerek yok hemen tüp bebek denemelerine başla dedi , yumurtalarım 42 yaş üstü gibiymiş. Çok üzüldüm , yine de sene sonuna kadar denemek istiyorum dedim ve bana Klomen verdi , günde iki kere , haftaya tekrar kontrol var.

Sizlere sorum , bu yaşlar ve değerlerle normal yolla hamile kalabilenleriniz var mı ? Beklemekle hata mı yapıyorum , tüp bebek için mi uğraşayım?

Bu süreçlerden geçip yanıtlayanlar olursa çok sevinirim.
Merhabalar klomenle mi hamile kaldınız nasıl bi yol izlediniz

Merhaba arkadaşım aynı sorunu 5 ay önce ben yaşadım.ben 36 yaşındayım gebelik düşündüğüm için doktora gittiğimde bana vajinal muayene ile 3 yumurtamın kaldığını benim yaşımdakilerin 7 8 yumurtası olduğunu söyledi AMH değerim 0,34 çıktı ve senin tüp bebek bile zor olur dedi.Benim zaten çocuğum var olmazsa olmaz dedim.Ama bir yandanda içim içimi yedi.Burada araştırmala 1 ay hayıt otu kullandım 2. ay hayıt otu ve 2 incir yedim 3.ay da hayıt otu 2 incir ve bal tarçın çörek otu kürünü yaptïm.🤗şuan 4 haftalık hamileyim 🤭bence ilk önce kendiniz deneyin daha sonra olmazsa gidersiniz.Hem sizin değerleriniz benim değerlerinden de güzel Rabbim isteyen herkese versin umarım hamiş kalırsınız 🙏
bu kürleri naıl uyguladını bana da anlatır mısınız

Gerçekten çok sevindim , inşallah gebesinizdir :)

Benim doktorum vakit kaybetme tüp bebek yaptır dedi .Bulunduğu yerde tüp bebek yapılmıyor , zaten daha küçük bir şehirde yaşıyorum , bu yüzden çok tedirgin olmuştum çünkü parası için öyle demiş olamaz demek ki var bende sorun diye düşündüm. Fakat şimdilik istemiyorum bekliyorum sene sonuna kadar.
E nasıl hamila kaldınız peki doğal yolla mı

X