Çocuk Hastalıkları anal atrezili bebek anneleri lütfen bakar mısınız?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Kuzenimin bebegi bu sekilde dogdu, kolostomi acildi karnindan, o gune kadar ilk defa duymustuk boyle biseyi. Sonra aradan 3 ay gecti baska bir kuzenimin esi dogum yapti, onun bebeginde de ayni sorun vardi. İkisi de iyi su an ama tabi bir dizi ameliyat gecirdiler

Merhaba arkadaşlar benim kizimda anal atrezi. Popo delimizin yeri belli lakin vajinaya yakın yerden bağırsağı birleşmiş ve oradan kakasını yapabiliyor. 1 ağustosta ameliyat olacak tek seans dedi doktorumuz tek ameliyatla bağırsağı olması gereken yere cekicez dedi. Şuanda 8 buçuk aylık. Çok endiseleniyorum ameliyattan sonra bizi neler bekliyor zaman yaklaştıkça içimi korkular sarıyor. Ameliyattan sonra neler yapmalıyız hiç bilmiyorum boyle durumu olupta ameliyat olan varsa bana bı yardımcı olur musunuz ben Bursa'da oturuyorum ve Şevket Yılmaz da Mete bey var doktorumuz doğumundan beri ona götürüyorum alanında çok iyi bir doktordur doktor arayan varsa aklınızda bulunsun isterim
Merhaba,
Kızlarımızın durumları benziyor sanırım. Bizde de vajinaya yakın bir yerden kaka çıkışı mevcut ama poposu kapalı. Kızım da 3 ay önce anal atrezi tanısıyla Ankara Başkent üni. Hastanesinde dünyaya geldi. Halen tüm kontrolleri orada devam ediyor. Aslında memnunuz da ama ben yine de 2. Bir görüş için hacettepeden randevu almaya çalışıyorum. Çünkü buna bağlı olarak mı bilmiyorum , böbreklerden biri de büyüyor. Doktorumuz 6 . Ayda duruma göre ameliyatı gerçekleştireceğiz diyor. Ancak 27 temmuzda emar ürografi çekilecek, sonucunda daha net bir tablo çıkar diye düşünüyorum. Korkularınızı gayet iyi anlıyorum, ama biz biraz daha şanslıyız galiba. Çok da huzurlu bir bebek. Bazen neyi yanlış yaptım da bu oldu demekten alıkoyamıyorum kendimi, yediğimden mi, ileri yaştan mı.... sanırım bunlarla hiç bir alakası yok ama insan kendini alamıyor işte.
Umarım herşey çok yolunda gitsin, sağlığına bir an önce kavuşsun ufaklık. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. Ben de paylaşıyor olacağım.
Müge

Merhaba arkadaşlar
Benim oğlum da anal atrezi 1 günlükken kolostromi yapıldı Su an 3 aylık 2 . Ameliyat için bekliyoruz kilosuna bakarak popo açma ameliyatı olucak benim merak ettiğim ameliyat öncesi aç kalınıyor Muş kaç saat aç kalındığı bir de bebeklerimiz nasıl dayanacak açlığa siz neler yaşadınız bu süreçte yardımcı olursanız sevinirim herkese geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba 6 aylık anal atrezili bir bebeğim var ve kolostomi kullanıyoruz ocak ayında yani 9 aylıkken ameliyat olacağız Allah herkese şifa versin

Benimde Bebeğimin anüsü kapalı doğdu kolostomi açıldı diğer ameliyatları bekliyoruz 1 yaşına kadar beklememizi söyledi doktor ama diğerleri de 6 ayda yapılacak dedi kafam çok karışık nasıl bi süreç bekliyor bilmiyorum

Benimde Bebeğimin anüsü kapalı doğdu kolostomi açıldı diğer ameliyatları bekliyoruz 1 yaşına kadar beklememizi söyledi doktor ama diğerleri de 6 ayda yapılacak dedi kafam çok karışık nasıl bi süreç bekliyor bilmiyorum
Slm benim bebegimde makati kapali dogdu izmirde orkan hocaya yaptik 4 ayda makat acti 5 ayda kapatti suan iki hafya oldu yapalim bize de okadat beklememizi soyledi arastirdik beklemek cocuk icinniyi degil diye hemen yaptik sukur suan iyi datisi basiniza sormak istediginiz sorun bana

Slm benim bebegimde makati kapali dogdu izmirde orkan hocaya yaptik 4 ayda makat acti 5 ayda kapatti suan iki hafya oldu yapalim bize de okadat beklememizi soyledi arastirdik beklemek cocuk icinniyi degil diye hemen yaptik sukur suan iyi datisi basiniza sormak istediginiz sorun bana
Merhabalar. Benim de oğlum anüsü kapalı olarak dğdu. Şuanda olayın sokundan kafam karmakarısık. Bana bu sürec hakkında bilgi verir misiniz. siz bu surecte neler yasadınız. Ben torba takarken cok zorlanıyorum. Siz hangi torbalardan kullandınız.

Merhabalar. Benim de oğlum anüsü kapalı olarak dğdu. Şuanda olayın sokundan kafam karmakarısık. Bana bu sürec hakkında bilgi verir misiniz. siz bu surecte neler yasadınız. Ben torba takarken cok zorlanıyorum. Siz hangi torbalardan kullandınız.
Gecmis olsun oncelikle zor bi durum yeni dogum yapip hemen karsilasmak ben ilk duydugumda oluyordum.resmen biz torbayi hastamrde takip eve gelene kadar sonra bez kullandim gazli bez icinede netten pamuklu bezlerden alip yapiyordum.3.aylik olduktan sonra ozelden tum.ameliyatlarini yapip geldim sukur bitti ne kadar erken olursa cocuk icin rn guzeli oluyro

Ben vanda dogum yaptim 3 gun fark edildi sizin kacinci gun goruldu yuksek tip mi cunku bunlarda degisiyor

Merhabalar. Evet yüksek tip. Ben de en yakın zamanda iyi bi doktor bulup ameliyatlarını yaptırmak istiyorum.bizim de 4. Gün farkedildi. Doğum esnasında görevli çocuk doktoru kontrol etmemiş. Bebeğim ölümden döndü. Cok zor günlerdi hala aklıma geldikce nefesim kesilir size de çok geçmiş olsun

Ben vanda dogum yaptim 3 gun fark edildi sizin kacinci gun goruldu yuksek tip mi cunku bunlarda degisiyor

Merhabalar. Evet yüksek tip. Ben de en yakın zamanda iyi bi doktor bulup ameliyatlarını yaptırmak istiyorum.bizim de 4. Gün farkedildi. Doğum esnasında görevli çocuk doktoru kontrol etmemiş. Bebeğim ölümden döndü. Cok zor günlerdi hala aklıma geldikce nefesim kesilir size de çok geçmiş olsun

Saol cnm sizede gecmis olsun izmirde ege uni mustafa orkan ergun o yapti ozelde devlette asistanlari yapiyor cok iyi bir doktor bu alanda cok iyi bi arastir istersen numarasini veririz bide nerde yasiyorsun

Torba mi kullaniyorsun

Torba mi kullaniyorsun
Evet cnm torba kullanıyorum ama iki bagırsak arasındaki mesafe cok az oldugu için ve bi bagırsagın dısarıda kalması gerektiği için torba cilde güzel yapısmıyo ve hep sızıntı ouyo malesef. Günde iki kez torba ve adaptör değiştirdiğim oluyo. Cok sıkıntılı bir durum. Ankarada gazi üniverstesinde hakan cavusoglu isimli bi doktor varmıs oraya gitmeyi düşünüyoruz biz.

Evet cnm torba kullanıyorum ama iki bagırsak arasındaki mesafe cok az oldugu için ve bi bagırsagın dısarıda kalması gerektiği için torba cilde güzel yapısmıyo ve hep sızıntı ouyo malesef. Günde iki kez torba ve adaptör değiştirdiğim oluyo. Cok sıkıntılı bir durum. Ankarada gazi üniverstesinde hakan cavusoglu isimli bi doktor varmıs oraya gitmeyi düşünüyoruz biz.
Evet bizde onu duyduk bize uzak oldgu icin izmir bize iyi geldi ben bez kullaniyirdum erken yapin cok onemli cocuklar icinn

Mümkün olduğunca em kısa zamanda yaptırmak istiyoruz bizde ameliyatı. Siz kaçıncı ayda yaptırdınız
3.5 aylikkken acma 1 ay sonrada kapatma ameliyati yaptik universte hastaneleri 1 yasini bekliyorlar yani uzun islem maddi durumunuz masil bilmem varsa imkanin oz3lde yap kurtil.en azindan bebek kucukken farkinda degil daha rahat olur sizin icin de benim erkek bebekti hatta sunnetini bile yaptik sukur suan iyi durumu rabbim sanada nasip.etsin imsallah senin kac aylik suan ve nerde oturuyorsun

3.5 aylikkken acma 1 ay sonrada kapatma ameliyati yaptik universte hastaneleri 1 yasini bekliyorlar yani uzun islem maddi durumunuz masil bilmem varsa imkanin oz3lde yap kurtil.en azindan bebek kucukken farkinda degil daha rahat olur sizin icin de benim erkek bebekti hatta sunnetini bile yaptik sukur suan iyi durumu rabbim sanada nasip.etsin imsallah senin kac aylik suan ve nerde oturuyorsun
Ben kıbrısta oturuyorum. Bebeğim 40 günlük oldu. Ben de küçükken yaptırmak istiyorum ki hemen toparlasın. Gazi üniversitesine gitmeyi düşünüyoruz.inşallah bize de sizin gibi erken bi tarihe ameliyat verir. İnşallah benim oğlum da tez vakittte kurtulur. Ben de sünnetini ameliyat esnasında yaptırmak istiyorum

Ben kıbrısta oturuyorum. Bebeğim 40 günlük oldu. Ben de küçükken yaptırmak istiyorum ki hemen toparlasın. Gazi üniversitesine gitmeyi düşünüyoruz.inşallah bize de sizin gibi erken bi tarihe ameliyat verir. İnşallah benim oğlum da tez vakittte kurtulur. Ben de sünnetini ameliyat esnasında yaptırmak istiyorum
Insalljh cnm sizde kurtulursuuz rabbim sifa versin

Mrblar benim oğlum 6 günlükken ameliyat oldu ve kolostomi si açıldı. 4 ay sonrada kapatılacak dediler. Benim merak ettiğim kapatma ameliyatı da açma emaliyatı kadar riskli mi. Çünkü bizde açma ameliyatında çok korktuk. Doktor çok riskli demişti. Birde kapatma ameliyatından sonra çocuklar ergenlik dönemine kadar farkında olmadan bazen altına kaçırabiliyorlarmış. Böyle bir durumla karşılaşan veya duyan var mı acaba

X