Çocuk Hastalıkları anal atrezili bebek anneleri lütfen bakar mısınız?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

tweetym1986

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
36
0
bebeğim anal atrezi denilen yani popo deliğinin tamamen kapalı olması demek olan anomali ile doğdu,henüz 1 günlük olmadan ameliyat oldu ve kalın bağırsak karın boşluğuna dikildi yani kolostomi yapıldı bebeği bu durumda olan veya etrafında böyle bir durumu olan varsa lütfen beni bununla ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim en azından düzeltme ameliyatı ile iyi birşeyler duymaya çok ihtiyacım var ilgilenirseniz çok memnun olurum

bebeğinize çok geçmiş olsun arkadaşım..ilk kez duydum böyle bişeyi...çevremdede hiç böyle bir vakaa yaşayan ne gördüm ne duydum...ama mutlaka vardır bir çaresi.zaten ameliyat yapılmış yawrunuza..inşallah başka operasyonlara gerek kalmadan düzelir rahatsızlığı..çok geçmiş olsun allah acil şifasını versin inşallah..sağlıkla büyütün bebğinizi...

bebeğim anal atrezi denilen yani popo deliğinin tamamen kapalı olması demek olan anomali ile doğdu,henüz 1 günlük olmadan ameliyat oldu ve kalın bağırsak karın boşluğuna dikildi yani kolostomi yapıldı bebeği bu durumda olan veya etrafında böyle bir durumu olan varsa lütfen beni bununla ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim en azından düzeltme ameliyatı ile iyi birşeyler duymaya çok ihtiyacım var ilgilenirseniz çok memnun olurum

İyi günler; benim oğlum da anal atrezi ile doğdu, kolostomi yapıldı. Ne yalan söyleyeyim, 1 sene çok zor geçti bizim için. Bakımı bizi çok uğraştırdı, özellikle her şeyi mükemmel yapmak istediğimiz için. 10 aylıkken 2. ameliyatını yani poponun yapıldığı PSARP ameliyatını oldu. Şu anda dilatasyonları yapılıyor; 2 ay sonra son ameliyatımızı yani kolostomi kapatma ameliyatımızı olacağız. Şu anda kolostomi bakımına bir de popodaki yara bakımı ve dilatasyon programı eklenmiş durumda...yaza kadar normale dönmüş olacağımız umuduyla zorlukları atlatmaya çalışıyoruz.

Sorunuzun üzerinden 2 ay geçmiş, hala takip ediyor musunuz bilmiyorum.
Takip ediyorsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Sevgiler...

Son düzenleme:
İyi günler; benim oğlum da anal atrezi ile doğdu, kolostomi yapıldı. Ne yalan söyleyeyim, 1 sene çok zor geçti bizim için. Bakımı bizi çok uğraştırdı, özellikle her şeyi mükemmel yapmak istediğimiz için. 10 aylıkken 2. ameliyatını yani poponun yapıldığı PSARP ameliyatını oldu. Şu anda dilatasyonları yapılıyor; 2 ay sonra son ameliyatımızı yani kolostomi kapatma ameliyatımızı olacağız. Şu anda kolostomi bakımına bir de popodaki yara bakımı ve dilatasyon programı eklenmiş durumda...yaza kadar normale dönmüş olacağımız umuduyla zorlukları atlatmaya çalışıyoruz.

Sorunuzun üzerinden 2 ay geçmiş, hala takip ediyor musunuz bilmiyorum.
Takip ediyorsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Sevgiler...

inanın mesajınız beni çok mutlu etti. Artık bu sorunun sadece benim bebeğimde olduğunu düşünmeye başlamıştım ve çok uzun zamandır konuyu takip etmiyordum.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum inanın kafamda o kadar çok soru var ki heyecandan hangisinden başlıyacağımı şaşırdım.
İlk olarak ameliyatlarını hangi hastanede yaptırıyorsunuz?
İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim..

inanın mesajınız beni çok mutlu etti. Artık bu sorunun sadece benim bebeğimde olduğunu düşünmeye başlamıştım ve çok uzun zamandır konuyu takip etmiyordum.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum inanın kafamda o kadar çok soru var ki heyecandan hangisinden başlıyacağımı şaşırdım.
İlk olarak ameliyatlarını hangi hastanede yaptırıyorsunuz?
İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim..

Merhaba benim kizim da anal atrezisi var yani makati kapali. 2 gunluklem kolostomi acildi ege iniv.de. simdi 2.ameliyati olacak orda makati acilacak. ege univ.de cocugun gelisimi ve kilo alimi iyiyse 3.aydan sonra yapiyorlar ameliyati.
sizin bebek nerde oldu ameliyati? doktorlar 2.ameliyat icin gun verdiler mi?

bu hastaligi yasayan bebek aslinda cokmus basimiza gelince duyduk. daha once ne duydum ne gordum. Allah bizlere sabir versin!

merhaba konuyu hala takip ediyormusunuz bilmiyorum. inşallah takip ediyorsunuzdur aynı dönem de anne olmuşuz aynı nsorunla bende karşılaştım ameliyat olma zamanımız geldi sizinle bu kanu hakkında görüşmek isterim

merhaba konuyu hala takip ediyormusunuz bilmiyorum. inşallah takip ediyorsunuzdur aynı dönem de anne olmuşuz aynı nsorunla bende karşılaştım ameliyat olma zamanımız geldi sizinle bu kanu hakkında görüşmek isterim

gerçekten hepimizin Allah yardımcısı olsun...bebeğim 6 aylık hem kolostomisi,hem de ileostomisi var ameliyatı yaşını geçtikten sonra olcak...bana geçirdiğiniz süreç hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

Merhaba attex-Nilüfer
Eğer müsaade ederseniz size sormak istediğim bazı sorular var.
Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Oğlum 4 buçuk yaşında. yüksek tip atrezisi var malesef. hala bezliyiz bu sene anaokuluna başlıyacağız.
benim en çok merak ettiğim ve kaygılandığım ona nasıl davranmalıyım? çok korumacı olursam ilerde kendi sorunlarıyla başa çıkamaz diyor uzmanlar, çok doğrucu olursamda onu üzmekten korkuyorum. Şöyleki; önceleri eğer arkadaşlarıyla oyun oynuyorsa (henüz küçük oldukları için arkadaşları açısından fark edilmiyor) onu rahatsız etmiyim diye ses çıkarmazdım, ama uzmanlar kakasının tutamayabilir ama yapar yapmaz değiştirmesi gerektiğini bilmeli o şekilde durmasına izin vermemelisiniz diyor.
Bende oğluma, yaparken farkedersen hemen söyle tuvalete yapalım, ama kaçırırsanda hemen değiştirmeliyiz, kaçırabilirsin bu normal ama öyle durmamalıyız diyorum.
Siz benim gibi kaygılı anneler ve çocuklar için yol gösterici olabilirsiniz, çünkü bazen doktorlarında bizi anlayabileceğini sanmıyorum.
Mesela özel olmayacaksa hatırlıyor iseniz o yaşlarda annenizden ne duymak isterdiniz, öğretmeniniz size nasıl yaklaşsın isterdiniz,
fiziksel anlamda ameliyat v.s. gerekeni yaptık yapmayada devam ediyoruz, ama asıl kaygım psikolojik olarak kendine güvenen ve sorununu kendi kendine çözebilen bir birey olmasını sağlamak.
bu durumdada bana en çok ışık tutacak, yardımcı olacak kişilerin sizler olabileceğinizi düşünüyorum.
biliyorumki bunları yüzyüze konuşmak çokda kolay değil,
Bana yardımcı olabilecek hertürlü bilginize desteğinize şimdiden teşekkür ederim.
Hayatta başarılar diliyorum.

Bu konuyu takip eden var mı benim de yardıma ihtiyacım var.bizim de kaka kaçırma problemimiz var ne yapacağımızı bilimiyoruz bu sene anaokuluna başlayacak.. Takip eden varsa yazabilir mi acaba..

Bebeğimiz nasıl oldu bildi verirmisiniz süreç nasıl ilerliyor.benim bebeğim 1 aylık kolostomi yapıldı
Biz şimdi 4.aydayız biraz daha sürece alıştık normal hayatımız devam ediyor 6. Ya da 8. Ayda ilaçlı röntgen çekilecekmiş 2. Ayda kontrole gitmiştik o zaman söylediler....öyle işte arkadaşım zaman bekliyoruz buna elhamdulillah

Bebeğimiz nasıl oldu bildi verirmisiniz süreç nasıl ilerliyor.benim bebeğim 1 aylık kolostomi yapıldı[/QUOTE
Biz şimdi 4.aydayız biraz daha sürece alıştık normal hayatımız devam ediyor 6. Ya da 8. Ayda ilaçlı röntgen çekilecekmiş 2. Ayda kontrole gitmiştik o zaman söylediler....öyle işte arkadaşım zaman bekliyoruz buna elhamdulillah
Rabbim kolaylik versin hepimize.tabi yavrularımızada

Bebeğimiz nasıl oldu bildi verirmisiniz süreç nasıl ilerliyor.benim bebeğim 1 aylık kolostomi yapıldı
Suan 10aylik bebegim 3 bucuk aylikken popo açma ameliyati oldu 5 aylik ti kolostomisi kapandı bu iki aylık zaman arasında dilatasyön denen genişletme işlemi yaptık popoya şimdilik iyi artık beze yapıyor Kakasini ayrıntılı tüm bilgilere facebookta anüsü poposu kapali çocuklar ve aileleri paylaşım grubu var gönderiler yorumları hep okuyun her bebekte farklı seyrediyor bu hastalık ve doktor çok onemli

X