Anaokulu, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öğretmenim .
Benim de oluyor böyle öğrencilerim .
Ama rehberlik servisinden yardım alıyoruz
Çözüm gelme demek değil , tam tersine hocam getirmeyeyim diyene lütfen özellikle getir diyorum ..
topluma bi an önce çıksın, eğer davranış problemi varsa da , bi an önce çözelim iyice büyümeden ..
ya hepsini geçtim
engelli sandılar ne demek ya
Öğretmen olmak İle öğretmenlik yapmak cpk farklı şeyler işte ne diyeyim önce öğretmen ile hatta rehberlik idareyle görüşün
Sıkmayın canınızı..

onu da söylüyor, yani ben idare ederim falan, 27 yıllık öğretmenim diyor, ama veliler çok şikayetçi diyor. yani ilk günden nasıl bu kadar şikayet oldu anlamadım. yada kendisi şikayet edenlere karşı çıkmadımı bilmiyorum. 27 yılda hiçmi kendini yere atıp ağlayan çocuk görmedi diyorum, kendi kendime, engelli sanmışlar diyor birde, valla ceycey ne kadar kötüyüm dünden beri bir bilsen.
Ne biçim bi öğretmen bu yaa? Engelli sanmışlar mı?? engelli de olabilirdi?? Ne bu yani aklınca hakaret mi ediyor ne yapıyor?? Ne kadar iğrenç bi insan yaa böyle bir okul öncesi öğretmeni nasıl olabilir hemen şikayet edin hemenn :KK43:

Destekleriniz için çok tşk ederim. Yarın gidip konuşacağım, çocuğumuda okula götüreceğim. sınıfların yan tarafında rehberlik yazıyordu. onlarla da görüşeceğim.
Yaramazalık yaptı diye, çocuğumun bu şekilde cezalandırılması beni çok üzdü. Bugün neden okula gitmedim diye hep sormuş evdekilere. Gelişmeleri size yazacağım.

Öğretmenim .
Benim de oluyor böyle öğrencilerim .
Ama rehberlik servisinden yardım alıyoruz
Çözüm gelme demek değil , tam tersine hocam getirmeyeyim diyene lütfen özellikle getir diyorum ..
topluma bi an önce çıksın, eğer davranış problemi varsa da , bi an önce çözelim iyice büyümeden ..
ya hepsini geçtim
engelli sandılar ne demek ya
Öğretmen olmak İle öğretmenlik yapmak cpk farklı şeyler işte ne diyeyim önce öğretmen ile hatta rehberlik idareyle görüşün
Sıkmayın canınızı..
peki sinıfa, sınıf kurallarına ne kadar sürede uyum sağlıyor. sizde velilerden bu tür şikayetler aldınızmı hiç.

Benim kızımda yeni başladı devlet anaokuluna okulun en küçüğü kızım biz salı günü başladık gayet iyi gidiyordu bugün ortalığı yıktı öğretmeniyle konuşma zamanım oldu dedim bizden kaynaklı hiç hayır kelimesini bilmez diye öğretmen sorun yok onları aşacağız uyum sağlayacak diye konuştu siz sadece bana güvenin dedi

Ben de yeni öğretmen zannettim 27 yıllık öğretmen nasıl böyle acemice davranabiliyor? Yaşından dolayı uğraşmak mı istemiyor, yaptıkları kabul edilebilir değil bir an önce aksiyon alın. Gelişmeleri de bekleyeceğim merak ettim idare de onun gibi mi yoksa daha yapıcı mı davranacaklar. İdare de öğretmeni savunursa cimere ve diğer kurumlara şikayet edin.
Bana da böyle şikayet ettikleri olıyordu
Diyordum ki , empati yapar mısınız o çocuğun annesi sizde olabilirdiniz yani size bu sekılde mi muamele edilmesini isterdiniz
Ayıp bu yaptığınız diyordum
Susup kalıyorlardı
Öğretmenin size taşıması çok yanlış
Hele engelli sandılar demesi
Ne sandılarsa sandılar
Hayret bişey ya
Kim ne derse desin El ele vereceğiz diyeceksin bu cocugu kazanacağız diyeceksin
Yani yolunda gitmeyen şeyler de varsa düzelteceğiz diyeceksin
Ne değişik öğretmenler var
Ben, cpk hareketli bir çocuktan annesi şikayet ederken siz onu bana bırakın demiştim de, kadın ağlamıştı . Tuhaf .

Öğretmene inanamadım, uyum haftasında size böyle bir şey yaşatmaya asla hakkı yok. Çocuğun ilk hafta zaten okuldan ayrılma durumunda adaptasyon süresi çok uzar . Siz keşke biraz daha ısrar etseydiniz ve almasaydınız , ayrıca acayip bir durum olmamış burda . Böyle şeyler her gün oluyor . Çok üzücü

valla bende şaşırdım, anlamadımki, herkes şikayet için sıraya girmiş sanki.
sınıf 22 kişilik, ama dün 14 kişi vardı.
Çocuğunuzu okuldan ayırmayın diğer arkadaşları kaynaştığında sizinki ayrı kalacak bu çocuğu üzer ogretmende herkes güllük gulistanlik olsa herkes yapar asıl amaç benim çocuğum gibi olanları topluma katmak

Ben özel sektörde çalışan bı öğretmenim.
Devletteki okullarda veli pasif olursa malesef çocukların hakkı o denli yeniliyor.
Burada siz kararlı ve net olmalısınız.
Öğretmen çocuğunuzu elestirebilir aa evet hocam evde bu konuda çalışalım sınırlar üzerinde duralım vs diye cevap verin.
Ve yarın çocuğunuzu alıp okula gidin adı üzerinde bu uyum haftası zaten.
Kimsenin size çocuğunuzu getirmeyin deme lüksü yok.
Orası devletin okulu o hoca da devletin öğretmeni.
Çocuğunuzun da her çocuk gibi eğitim almaya hakkı var.

peki sinıfa, sınıf kurallarına ne kadar sürede uyum sağlıyor. sizde velilerden bu tür şikayetler aldınızmı hiç.
Yabi şu şekilde , ben sevgi bağı kurarım genelde ve çocuk hemen kurallara uyum sağlamak ister.
Çok dik başlı ise , mesela diğerlerinde kurallar 1 ayda oturuyorsa , onda iki hadi üç ayda oturur ama oturur . Velilerden de çok şikayet aldım hatta sene başında toplantıda direk uyarıyorum bak böyle şeyler olabilir diye .
Tartışabilir küsebilir hani normal diye , sonuçta topluma giriyor diyorum
Başka cocugu şikayete gelen velinin önünü kesiyorum , haklısın evet diyorum ama o da öğrenecek , ona bu fırsatı tanımalıyız tarzında konuşuyorum

Bende okulöncesi öğretmeniyim.Daha yeni başladık ilk günden böyle birşey demesini çok yadirgadi.Uyum süreci zaten neredeyse bir ayı buluyor ilk günden olmadı demek kolayciliktir.İdareye söyleyin öğretmen kafasına göre böyle birşey söyleyemez. Kaldi ki kaynaştırma öğrencileride mevcut siniflarda yani engelli öğrenci kaynaştırma ya uyumluysa da gelebilir öğretmen ben istemiyorum diyemez ben çok üzüldüm öğretmenin tavrına .Sizde çocuğunuz için bir psikologdan zaman kaybetmeden yardım alın siddt eğilimi varsa sınıf içerisinde ve sosyal ortanlarda sıkıntı olacaktır ,anaokulunda zamanla inşallah paylaşmayı arkadaşlarıyla birlikte oynamayı öğrenecektir .

sınıftaki çocukların hepsi aynı yaş grubu, velilerden şikayet geldi falan dedi. Nedeni buymuş, Zaten söylemiştim, çocuğum hareketli bir çocuk diye, bunlar oldu işte.
Velilerden şikayet gelebilir ama burada önemli olan öğretmenin tavrı zaten.
Evet bu çocuğumuz biraz daha hareketli zamanla kuralları öğrenip uyum sağlayacaktır diyebilirdi şikayetle gelen velilere.
Ama gücü size yetmiş anlaşılan.

Geçen sene kızımın sınıfında bir çocuk vardı ilk dönem hırçınlığı vardı vuruyordu çocuklara ikinci dönem çocuk düzelmişti.
Öğretmen iyi idi. Kızım 4,5 yaşında idi başladığında. Bana bahane gibi geldi.

Herkese merhaba,
Dünden beri sürekli gözlerim dolu dolu, boğazim düğümlenmiş haldeyim.

Şimdi sorunum şöyle; 45 aylık oğlum var, bu yıl mahalledeki Devlet anaokuluna yazdırdık. Kayıt parası, malzeme parası, ihtiyaç listesi derken 2. 000 TL masrafımız oldu. aylık 500 lirada aidat verecektik.

Okul açılmadan, öğretmenimiz watsap grubu kurdu, ve bizleri aradı. Tanıştık, güzel enerji aldık. v.s. Bana çocuk hakkında bilmem gereken özel bir durum var mı dedi, bende sadece oğlum normalden biraz hareketlidir dedim. Önemli değil, bende öyleyim falan dedi. Espri yaptı, güzel bir konuşamaydı. çarşamba günü okulda görüşürüz dedi.

işte, dün okulun ilk günüydü, ilk bir saat veli toplantısı, 2. bir saatte çocuklarla kaynaşma şeklinde geçti. fakat sınıflara geçildiğinde benim oğlum, hemen hareketliliği ile göze çarptı, yani şöyle, bir oyuncak için, arkadaşına sinirlendi. peluş bir oyuncak vardı. onu almak istedi. başka arkadaşı aldığı için, kendini yere attı, ağladı falan. Böyle şeyler yaşandı. Bazı çocuklar anne gitme diye ağladı, klasik ilk gün yaşadık, yada bana göre öyleydi. Neyse,

öğleden sonra Öğretmen Hanım aradı beni, dediki ya yanlış anlamayın, örneğin oğlumun adı Ali olsun, Ali ile ilgli 2 tane şikayet aldım velilerden, işte birinin kızını eliyle ittirmiş, diğer çocuğunda elindeki oyuncağı almış, çocuk korkmuş, kendini yere atıp ağladığı için onu engelli sanan veliler olmuş, yani çok şaşırdım ve üzüldüm.

Bu hafta tanışma, haftası, sizin çocuk çok hareketli, diğer çocuklardaha sınıfa alışamadı ağlıyor. siz bu hafta gelmeyin. Haftaya gelin, haftaya da böyle olursa işte, diğer yıl gelin derim size.

Bugün oğlum okula gidemediği için çok üzüldü. Bende çok üzüldüm, Sabahtan beri yapılan etkinlikler ile ilgili watsap grubundan fotograf paylaşıyorlar, biri pasta getirmiş, pasta falan kesmişler, çocuklar çok mutlu, oğlum aralarında olmadığı için içim parçalandı.

Şimdi sorum, hiç anaokullarında hareketli çocuk yokmu, öğretmenin bize siz gelecek yıl gelin demeye hakkı varmı, yada bu hafta gelmeyin demeye .
ben ne yapayım, nasıl davranayım,
Birde okula gitmesek bile,okul aidatlarını yine ödemek zorundaymışım var mı böyle birşey.Bunları pazartesi günü okul idaresi ile konuşacağım. Fakat tavsiyelerinize çok ihityacım var.
Ben de öğretmenim bir öğretmen böyle diyemez hele ki ilk günden. Çocuğun alışma süreci olacak çok normal . Kendisi bir öğretmen olarak o ortamı oluşturabilmek olumlu bir sınıf ortamı olmalı. Şikayet etmek çözüm değil heleki okul öncesi grubunda bu tür şeyler olacak. Hareketli bir çocuğu kabul etmeyen bir öğretmen otizmli bir öğrenci sınıfına geldiğinde de mi istemeyecek . Uyum haftasında alınamayan çocuk haftaya nasil alışsın.

Keşke başında hareketli demeseydiniz bu kadar rahat söyleyemezdi sizd

sınıftaki çocukların hepsi aynı yaş grubu, velilerden şikayet geldi falan dedi. Nedeni buymuş, Zaten söylemiştim, çocuğum hareketli bir çocuk diye, bunlar oldu işte.
Bence söylemeseydiniz hareketli bir çocuk diye,böyle bir geri dönüş almayacaktınız ilk günden.
Velilerde 1 saatte hemen nasıl şikayet etmişler? Öğretmeniniz uğraşmak istemiyor. Şikayet almış dahi olsa nasıl etiketleyebiliyor çocuğu 1 saat görüp böyle anlamadım
Okul yönetimi ile görüşün.

Bizim okula bir tanıdığımız çocuğunu yazdıracaktık 4 yaşını doldurmuş olmadığı için alamayz dediler 4 yaş için yapıyor iseler niye kayıt yaptılar alır isemizde paranızı da isteyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X