Hematoloji - Kan bilimi Anemi, tedavi vb

Ben de gizli reklam olduğu hissine kapılmıştım açıkçası serumla ve kan nakliyle bile uzun vadede toparlanacak bir teşhise mucize bir bitkisel çözüm varsa zaten araştırmalar sonucu tedaviye veya hekimlerce reçete edilebilen bi takviyeye dönüştürülürdü diye düşünüyorum.

Üstünden zaman geçmiş ama ne kullandınız acaba ben ferinject oldum 3 gün önce

Merhaba umarım mesajimi görürsünüz ben hamileyim 3 gün önce ferinject aldım bir günde 2 küçük poşetlerde ne zaman etkisini hissederim acaba suaanlik hala ayniyim bı değişiklik yok yoksa daha zamanı varmı etkisini göstermesi icin

Merhaba ben bir haftaya kadar kendimi daha iyi hissetmiştim. Bir aya kadar da tam olarak iyi hissetmiştim. Size de bir an önce etki eder umarım

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Kan veya demir eksikliğinde hangi değerlere bakıyorsunuz? Dün vermiş olduğum kan sonuclarım aşağıdaki gibidir.

Demir (Serum/Plazma)
Sonuç:127
Normal Aralık: 33-195

Demir bağlama kapasitesi
Sonuç:230
Normal Aralık: 125 - 345

Ferritin (Serum/Plazma)
Sonuç:29,5
Normal Aralık: 30 -400

B12
Sonuç:123
Normal Aralık:212 - 911

Doktor tanıya anemi yazdı ve kolonoskopi önerdi. İlaç yazdı ve 1 ay sonra kontrole gel dedi.

Son olarak sağlık ocağındaki sonuçlarda sadece "ferritun" yazarken özel hastanelerin sonuç kısmında " ferritun (serum/ plazma) yazıyor. Aynı şekilde demir için "özel hastanede "demir (serum /plazma) , sağlık ocağı ise " demir(serum) yazıyor.Bunlar ne demek acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…