Anksiyete için illa antidepresan mı içmek gerekiyor

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.068
553
Merhaba, ben 1 senedir anksiyete yaşıyorum. Ameliyattan sonra başladı. Hastalık hastalığı. Vücudumda sürekli birşey varmış gibi geliyor. Çarpıntı, mide ağrısı, kabızlık, ishal, iç sıkıntısı
Şimdide mide yanması ve baş dönmesi başladı. Birçok doktora gittim, kan tahlili yaptırdım
İçimde hep bir kötü birşey olucak düşüncesi, iç sıkıntısı, çarpıntı yaşıyorum özellikle akşama doğru
Bunun tek çözümü antidepresan mı? Kendim yenmeye çalıştım ama tam anlamıyla geçmiyor. Geçiyor gibi oluyor ama geçmiyor. Antidepresanların da yan etkisi oluyor,iki türlüsüde zor ben ne yapıcam ya. Dışkımı incelemekten, oramı buramı incelemekten yoruldum artık

fiziksel sıkıntılar için nasıl doktora gidip verdiği ilaçları içiyorsanız anksiyete için de doktora gidip gerekli görürse vereceği ilaçları kullanmalısınız. Misal tansiyon için içtiğiniz ilacın da yan etkisi var her ilacın yan etkisi var. Seçim sizin ya böyle panik içerisinde yaşarsınız ona yaşamak denirse ya da doktorun tavsiye edeceği ilacı kullanırsınız.

Öncelikle çok geçmiş olsun.Bende kpss döneminde anksiyetem başlamıştı.Yediğim her şeyi kusar olmuştum,en son 39 kiloya düşünce psikiyatra gidip antidepresan başladım.Şu an çok şükür iyim.Antidepresan+terapi en iyi çözüm.Yaz tatili döneminde terapiye de başlayacağım.İmkanınız varsa hem terapi alın hem ilaç yardımı.İkisi daha etkili olur.

Merhaba, ben 1 senedir anksiyete yaşıyorum. Ameliyattan sonra başladı. Hastalık hastalığı. Vücudumda sürekli birşey varmış gibi geliyor. Çarpıntı, mide ağrısı, kabızlık, ishal, iç sıkıntısı
Şimdide mide yanması ve baş dönmesi başladı. Birçok doktora gittim, kan tahlili yaptırdım
İçimde hep bir kötü birşey olucak düşüncesi, iç sıkıntısı, çarpıntı yaşıyorum özellikle akşama doğru
Bunun tek çözümü antidepresan mı? Kendim yenmeye çalıştım ama tam anlamıyla geçmiyor. Geçiyor gibi oluyor ama geçmiyor. Antidepresanların da yan etkisi oluyor,iki türlüsüde zor ben ne yapıcam ya. Dışkımı incelemekten, oramı buramı incelemekten yoruldum artık
Antidepresanlar gerçekten çok yardımcı oluyor, ben de böyleydim ve 1 sene içinde toparlanıp bıraktım ilaçları.
Ama illa ilaç kullanmayayım derseniz, vagus siniri egzersizlerini ve meditasyonları google'lamanızı öneririm.

Ben panik atak için anti depresan kullandım. Doktor o sistem bozuldu, düzeltmemiz lazım dedi. İlaçsız da olmazmış.

Bende de hastalık takıntısı vardı yaklaşık 10 sene önce, her an kendimi takip ediyordum ama her an sürekli semptom bulup hastalıklarla bağdaştırıyordum, geceleri felç olacağım günleri düşünüp ağlıyordum o kadar emindim. Ben o dönem antidepresana başladım çok etkisi olmuştur illaki ama asıl iyileşmeyi psikoloğun 'düşünmeye vaktin olmayacak kadar yoğun bir meşgale bul' demesiyle okulla birlikte tüm boş vakitlerimi geçireceğim bir işe girerek sağladım. Öyle zaman içinde yok oldu hastalık takıntım. Ama anksiyetem tamamen geçti desem yalan olur bence şekil değiştiriyor. O zamanlar çok yoğun ve hastalık üzerineydi şimdi iş hayatımda veya özel hayatımda olmamış olma ihtimali de düşük olan olsa da aslında hiçbir şey olmayacak ihtimalleri düşünüp kendimi yiyorum. Antidepresanı 1 sene kadar kullanmıştım bir daha kullanmadım, şu an nefes teknikleri ve meditasyona yöneldim anladığım şu ki anksiyeteyi yada herhangi bir kötü durumu geçirmeye çalışmaktansa genel iyi oluş halimize çalışmamız lazım.

Psikiyatristin verdiği ilaçları mutlaka kullanmalısınız, ama tek başına yeterli olmaz. Beraberinde bilişsel davranışçı terapi de eklenmelidir.

Başak burcu musunuz diyesim geldi.
Birebir aynısını yaşadım yıllarca.
Asla geçmiyor bu.
Bi hastalığım varmış gibi sürekli.
Kurardımda kurardım,uykusuz geceler,doktora gidip inciletmeden doktor birşeyin yok demeden rahat edemezdim.
Pskiyatriye pskploga bisürü paralar döktüm ,hayır.
Tek çaresi ilaç oldu.
Yıllardırda kullanırım.
Kestiğim an geri geliyor.
Doktor beyindeki seratonn eksik olmasından kaynaklndıgını söyledi.terapi ancak yan tedavi olabilir dedi.

Antidepresan vermiyorlar ki, kaygı bozukluğu için olan ilaçlardan veriyorlar. Bence iç kurtul, zamanında benim de bir kaygı bozukluğum vardı, birkaç aylık hap tedavisinden sonra maşallah çiçek gibi oldum.
Çözümü olan şeylerin hayat kaliteni etkilemesine izin verme, ilaçlarını da iç. İnan antibiyotik daha sağlıksız

Doktor değilim, uzman değilim ama tek başına anti depresana sarılmak da çözüm değil gibi böyle durumlarda gördüğüm yani aynı zamanda terapi de alırsan daha iyi destekler gibi geldi bana. Bir uzmana danis. En güzelini o önerir tabi.

Eğer vücuda vurmaya başlarsa daha sıkıntılı olur, o yüzden bence kullanın doktor kontrolü eşliğinde.
İnanın farkı anlayacaksınız.

Her organ gibi beyin de doğru çalışamayabilir, hele şu zamanlarda.
Ben ilaç desteği olmadan geçeceğini sanmıyorum, çünkü beyniniz belli ki bazı hormonları fazla salgılarken, bazılarını salgılayamıyor.

Kan değerlerinize de baktırın.
Doğru psikiyatrist önce ona baktırıyor ama belli olmaz, siz özellikle isteyin.

fiziksel sıkıntılar için nasıl doktora gidip verdiği ilaçları içiyorsanız anksiyete için de doktora gidip gerekli görürse vereceği ilaçları kullanmalısınız. Misal tansiyon için içtiğiniz ilacın da yan etkisi var her ilacın yan etkisi var. Seçim sizin ya böyle panik içerisinde yaşarsınız ona yaşamak denirse ya da doktorun tavsiye edeceği ilacı kullanırsınız.
Bunları düşünüyorum haklısınız ancak ilaç içmediği zaman elleri titreyen arkadaşlarım var öyle olmaktan korkuyorum üstelik çocuk düşünüyorum nasıl olucak hiç bilmiyorum. Keşke kendi kendine geçse

Öncelikle çok geçmiş olsun.Bende kpss döneminde anksiyetem başlamıştı.Yediğim her şeyi kusar olmuştum,en son 39 kiloya düşünce psikiyatra gidip antidepresan başladım.Şu an çok şükür iyim.Antidepresan+terapi en iyi çözüm.Yaz tatili döneminde terapiye de başlayacağım.İmkanınız varsa hem terapi alın hem ilaç yardımı.İkisi daha etkili olur.
Çok saolun
Peki ilaçları bıraktınız mı şuan, bıraktıysanız herhangi bir yoksunluk hissettiniz mi

Antidepresanlar gerçekten çok yardımcı oluyor, ben de böyleydim ve 1 sene içinde toparlanıp bıraktım ilaçları.
Ama illa ilaç kullanmayayım derseniz, vagus siniri egzersizlerini ve meditasyonları google'lamanızı öneririm.
Böyleyim derken benim gibi vücudunuza mı takıktınız. Ben hayatım boyunca mide ağrısı nedir bilmezdim. Şimdi midem ağrıyor, yanıyor, başım dönüyor.
Aslında karşıdan bakıldığında gayet iyi duruyorum, geçiyor artık takmıyorum diyorum ama geçmiyor aslında geçti dediğim zamanda da mı takıyorum anlamış değilim

Supervizyon kapsamında terapilere de bakabilirsiniz, ücret olarak daha düşük oluyor . Şema terapi derneği insta sayfasında. Terapistlerin eğitimlerini araştırıp gorusebilirsiniz . Çok geçmiş olsun size de

X