Anksiyete ve ilaç kullanımı

nisanur10

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
81
48
Anksiyetem var.1 yıl ilaç kullanmamaya direndim.Fakat depremden sonra uykularım düzensiz oturduğum yerde kalbimde sanki kuş kanat çırpıyor gibi hissediyorum.Sanki her an kötü bir şey olacakmiş gibi.Hayatimda ilk defa bu gün Cipralex 10 mg ilk defa kullanmaya karar verdim.Az önce yarım mg aldım. Doktorum 1 ay kullanmamı söyledi.K.K doktor olan varsa beni bilgilendirebilir mi ?1 aydan sonra ilacı bıraksam bir problem olur mu ?
Bu ilaç kafamıza göre kullanamıyormuşuz.Ağır bir ilaçsa eğer hiç başlamayayım öyleyse.

Anksiyetem var.1 yıl ilaç kullanmamaya direndim.Fakat depremden sonra uykularım düzensiz oturduğum yerde kalbimde sanki kuş kanat çırpıyor gibi hissediyorum.Sanki her an kötü bir şey olacakmiş gibi.Hayatimda ilk defa bu gün Cipralex 10 mg ilk defa kullanmaya karar verdim.Az önce yarım mg aldım. Doktorum 1 ay kullanmamı söyledi.K.K doktor olan varsa beni bilgilendirebilir mi ?1 aydan sonra ilacı bıraksam bir problem olur mu ?
Bu ilaç kafamıza göre kullanamıyormuşuz.Ağır bir ilaçsa eğer hiç başlamayayım öyleyse.
İlaç bir ay gibi bir sürede sanmıyorum ki anksiyeteni geçirsin 3 ay kadar cipralex dideral ve rixper kullandım yoğun ofkemde vardı benim. Bu ilk zamanlari olunca 3 ay gibi bir süre de normale döndüm sandım ve doktora sormadan bıraktım bir yıl sonra bir deprem yaşadıktan sonra anksiyetem öfkem katlanarak geri geldi ve tekrar doktora gittim en az 1 yıl tedavi görmemi söyledi tabi ben yine bıraktım ve bir süre sonra tekrar başladı bu sefer o kadar ağır kaygılarım vardı ki ve öfkem inanılmazdı. Tekrar doktora başvurdum ama bu sefer ilaçlarımı doktor bırak diyene kadar bırakmamaya karar verdim.. özel bir pskiyatriste seanslara başladım. İlaçlarımı düzenledi ve bir yıl sonunda yine kendi isteğimle ilaclari bıraktım.. bir buçuk yıldır da çok şükür bir problemim yok.. kaygilarimin üstesinden gelmeyi öğrendim tabi bu zor bir surecti benim için . Çünkü bana karışık anksiyete teşhisi konmuştu ve bu anksiyete denilen şeyin 200 çeşidi varmış kimbilir hangileri vardı bende bilemiyorum ama dediğim gibi zor bir surecti . O yüzden tedavine devam et bir ay gibi bir kısıtlama koyma doktor ne zaman birakmani uygun görürse o zaman bırak. Zaten başladığın gibi bırakman gerekiyor azaltarak yani ilaçları bı anda kesmemelisin.. dilersen sende bir pskolog yada özel pskiyatrist seansları al. İyileşmeni büyük oranda hızlandırıyor.. cipralex güzel bir ilaç sadece bir süre sonra el titremeleri yapabiliyor bunun içinde dideral veriyorlar geçiyor.. baya uzun yazdım ama umarım yardımcı olabilmisimdir.

X