Anlam veremediğim davranışlar karşısında yapmam gerekenler

Gitmem deyip gittikçe burada açılacak konu artacak

eşin de gitmeyecek demiş

neden gittin

kv ya da o ettiğin cümleye anlam yüklemedi ki

biz ısrar edelim yine gelecek dediler

yani gittin ve işlerin kaldı dinlenemedin

işlerim ve dinlenmem önemli değil mesajını vermiş oldun

kv ve kendini rakip görme

ben eşiyim yapacak hislerini törpüle

yani kv nin "bizim evde donunu kaldırmazdın, bana mıydı garezin" ana oğul açısından sözü haklı bir söz

kv geçmişte yaşananlardan şikayetçi şikayetçi

bu size de yapmasın anlamına gelmiyor ki madem yapabiliyordun yıllarca neden yapmadın sitemi

çözümü kendin de biliyorsun

zırt pırt gitmemek

bir yere gideceksen de onun belirlediği gün gitmemek

mesela o "şuraya gideceğiz, gel" demiş ya "gideriz ama benim o gün işim var, X gün giderseniz gelirim, yoksa siz gidin" diyeceksin

yani sen ona uyma, o sana uysun

hatta sen yarın uygunsan bile o sana yarın gidelim deyince hayır yarın olmaz başka gün demelisin ki seni yönetmesin

kv sizi Perşembe yemeğe çağırdı ise o gün olmaz Pazartesi demelisin

yani kv kanarya benim dediğimi yapıyor hissinden uzaklaşmalı, geline bir sorayım moduna gelmeli
Evet çok istiyorum böyle yapmayı ama sinirden dilim düğümleniyor. Ne zaman gideceksiniz diyorum siz değil biz gidicez sende geliceksin diyor. Dicem ne münasebet sen mi karar veriyorsun kavga çıkıcak. İyi oldu herzaman bir araya gelmiyoruz gitmiyoruz gidelim edelim diyor. Normal değilmmi anne çalışıyorum diyorum anlamıyor. Çok yapmak istiyorum hayır bugün değil yarın demeyi ama bşeşy olmaz bieşy olmaz gel diyor deli oluyorum. Laf söyleyemiyorum diye düşünmesin diye laf ettim tüm yol boyuncada tek kelime etmedim gülmedim eşimde zaten ters yaptı hatta ilk defa burda yiyelim dersede yok de çık evimize dedi. Tekrarlanırsa umarım inşallah kendimden emin bi şekilde hayır demek istiyorum

Evet çok istiyorum böyle yapmayı ama sinirden dilim düğümleniyor. Ne zaman gideceksiniz diyorum siz değil biz gidicez sende geliceksin diyor. Dicem ne münasebet sen mi karar veriyorsun kavga çıkıcak. İyi oldu herzaman bir araya gelmiyoruz gitmiyoruz gidelim edelim diyor. Normal değilmmi anne çalışıyorum diyorum anlamıyor. Çok yapmak istiyorum hayır bugün değil yarın demeyi ama bşeşy olmaz bieşy olmaz gel diyor deli oluyorum. Laf söyleyemiyorum diye düşünmesin diye laf ettim tüm yol boyuncada tek kelime etmedim gülmedim eşimde zaten ters yaptı hatta ilk defa burda yiyelim dersede yok de çık evimize dedi. Tekrarlanırsa umarım inşallah kendimden emin bi şekilde hayır demek istiyorum

ama bak eşini de zor duruma düşürüyorsun

adam o kadar arkanda durmuş dinlenecek işi var demiş sen gitmişsin

ya adımı atmışın ama ayağın daha havada iken basmadan geri çekmişsin

böyle olmaz

çok net ol, madem siz değil biz gideceğiz sen de geleceksin dedi, hay hay gelirim ama benim için uygun zamanda gelebilirim, malum çalışıyorum diyeceksin

arada da fiştekleyeceksin ben senin gibi tecrübeli değilim diyeceksin, ay bir toz alıyorum uzun sürüyor diyeceksin, X için özeniyorum hazırlanmam bile yarım saat diyeceksin

mesela birlikte markete gidelim dedim ben sana

tamam gideriz ilk cümle

ikinci cümle ne zaman olmalı değil mi

gideriz ama ben bu sıralar çok uygun değilim diye başladığında tamam sen uygun olunca denir ya da ben şu gün gitmeliyim denir

sen o güne asla uymamalısın

sonra diyelim ki haftaya Salı gideriz dedin bana markete

ben de bekliyorum Salı'yı gideceğiz

sen beni ya Pazartesi arayacaksın ya da Salı, sana da söz verdim çok da üzüldüm ama şu işim çıktı, şuram ağrıdı, buram oldu, sen kusuruma bakma git

şimdi bu yazdığım acımasız gibi gelebilir ama bunu gerçekten size muhtaç olduğu bir konumda yaparsanız olmaz

ama Y teyzeye oturmaya sizinle gitmesi gerekmiyor kendi gidebileceği yerlere böyle bir iki yapın alır mesajı

gelmem gelmem deyip giderseniz alacağı mesaj "ısrar et nasılsa gelir "

hani bebekler ağlar ağlar, annesi sussun diye istediğini yapar, bir sonrakinde iki kat daha fazla ağlar o şeyi elde eder ve daha da ağlar

aynı döngü

kv ısrar etmiş sen olmaz demişsin, yetmemiş eşin olmaz demiş

sonra biraz daha söylemiş ve paşa paşa gitmişsin

vay işim vardı kaldı da ben buradayım demişsin kv bunu taktı mı yooo

aksine "işim vardı, yorgundum bir bahaneymiş, bundan sonra bunları dediğinde ısrara devam" algıladı

bir de ben mi biraz fazla sertim bilmiyorum ama söz ağızdan bir kere çıkar

gelmeyeceğim şu işim var dediysem gidesim varsa dahi gitmem sırf kendimi yalancı çıkarmamak için

yani o gün eşim gezmeye gidelim dese de gitmem, anneme gidelim dese de gitmem

siz çağırılan yere gitmişsiniz

uzaktan davulun sesi hoş gelir, klavye başında yazmak kolay ama ben cidden bu söylenip söylenip konu açan hatta eşleri ile konuşup gidip gelme konusunda destek olan buna rağmen yine de kv nin dediğini yapan gençleri anlayamıyorum

yani eşin bir kere gelmeyecek dinlenecek demiş bunu çiğneyip de nasıl gittin, bir daha adam seni neden savunsun ki

cici gelin olma modunuzu kapatın, ne derler, eşimi doldururlar mı diye endişe etmek yerine sözünüzün arkasında dik durun

Ama beni ilgilendiren cümlelerse ? Mesela laf arasında eşim diyorki şuraya gidicektik gidemedm pat kardeşi iyi haftaya birlikte gideriz diyor pardonda sen niye geliyorsun demek istiyorum. Ya da eşim bana bişey almaya gittiğnde biz diyinde almazsın diyor eşiyim ben onun demek istiyorum. Ya da evde börek yapmışım yarın börek alsana sana gelcem diyor evde börek var iyi misin israf demek istiyorum. Ama bir yandanda çok haklısınız araya girmem sana noluyor sana demedimkiye dönücek. Duydukça ısınamıyorum ama onlara.

O pardon da sen niye geliyorsunu demesi gereken kişi bizzat eşiniz. Diyemiyorsa bunu eşiniz üzerinden sorgulamalıısnız Biz diyince almazsın cümlesine cevap eşiyim ben onun olmamalı hani karşınızdaki insanın eşinizin kardeşi ya. Bu cümlede asla takılanacak bir şey yok bence. Kim börek alsana diyor kim kime gidiyor orasını anlamadığım için yazamıyorum cevap. Isınmak zorunluluğunuz yok zaten. Saygı çerçevesinde olabildiğince mesafeli iletişimizi sürdürebilirsiniz ama eşinize söylenen cümlelere eşiniz cevap vermeli

ama bak eşini de zor duruma düşürüyorsun

adam o kadar arkanda durmuş dinlenecek işi var demiş sen gitmişsin

ya adımı atmışın ama ayağın daha havada iken basmadan geri çekmişsin

böyle olmaz

çok net ol, madem siz değil biz gideceğiz sen de geleceksin dedi, hay hay gelirim ama benim için uygun zamanda gelebilirim, malum çalışıyorum diyeceksin

arada da fiştekleyeceksin ben senin gibi tecrübeli değilim diyeceksin, ay bir toz alıyorum uzun sürüyor diyeceksin, X için özeniyorum hazırlanmam bile yarım saat diyeceksin

mesela birlikte markete gidelim dedim ben sana

tamam gideriz ilk cümle

ikinci cümle ne zaman olmalı değil mi

gideriz ama ben bu sıralar çok uygun değilim diye başladığında tamam sen uygun olunca denir ya da ben şu gün gitmeliyim denir

sen o güne asla uymamalısın

sonra diyelim ki haftaya Salı gideriz dedin bana markete

ben de bekliyorum Salı'yı gideceğiz

sen beni ya Pazartesi arayacaksın ya da Salı, sana da söz verdim çok da üzüldüm ama şu işim çıktı, şuram ağrıdı, buram oldu, sen kusuruma bakma git

şimdi bu yazdığım acımasız gibi gelebilir ama bunu gerçekten size muhtaç olduğu bir konumda yaparsanız olmaz

ama Y teyzeye oturmaya sizinle gitmesi gerekmiyor kendi gidebileceği yerlere böyle bir iki yapın alır mesajı

gelmem gelmem deyip giderseniz alacağı mesaj "ısrar et nasılsa gelir "

hani bebekler ağlar ağlar, annesi sussun diye istediğini yapar, bir sonrakinde iki kat daha fazla ağlar o şeyi elde eder ve daha da ağlar

aynı döngü

kv ısrar etmiş sen olmaz demişsin, yetmemiş eşin olmaz demiş

sonra biraz daha söylemiş ve paşa paşa gitmişsin

vay işim vardı kaldı da ben buradayım demişsin kv bunu taktı mı yooo

aksine "işim vardı, yorgundum bir bahaneymiş, bundan sonra bunları dediğinde ısrara devam" algıladı

bir de ben mi biraz fazla sertim bilmiyorum ama söz ağızdan bir kere çıkar

gelmeyeceğim şu işim var dediysem gidesim varsa dahi gitmem sırf kendimi yalancı çıkarmamak için

yani o gün eşim gezmeye gidelim dese de gitmem, anneme gidelim dese de gitmem

siz çağırılan yere gitmişsiniz

uzaktan davulun sesi hoş gelir, klavye başında yazmak kolay ama ben cidden bu söylenip söylenip konu açan hatta eşleri ile konuşup gidip gelme konusunda destek olan buna rağmen yine de kv nin dediğini yapan gençleri anlayamıyorum

yani eşin bir kere gelmeyecek dinlenecek demiş bunu çiğneyip de nasıl gittin, bir daha adam seni neden savunsun ki

cici gelin olma modunuzu kapatın, ne derler, eşimi doldururlar mı diye endişe etmek yerine sözünüzün arkasında dik durun
İnanın çok haklısınız her kelimenizde haklısınız hiçte sert değilsiniz sadece daha çok yeniyim yavaş yavaş alışıyorum kendimi savunmaya. Başka ev iş yeni hayat alışma kaynana görümce karışmalar derken neye uğradığımı ne diceğimi nasıl davranıcağımı şaşırıyorum. Gitmemem gerekirdi ama birden ısrarla markete gidicem işim var dedim gidersin dönüşte dedi anne çamaşır yıkanıyor dedim yıkansın yıkansın gider geliriz dedi anlamıyor kadın ki gelmemi gerektiricek biriside değil yani dıdısının dıdısı. Bunu ilk zamanlar yapmaya başladı kestip attım banane kızının eltisinden oraya gidelim buraya gidelim der arar götürürdü tatlı dille. Size çok katılıyorum eşim sinirli şekilde çıkıştı annesine gitmicek biyere evde durcak yoruldu dedi kardeşi atlıyor sanane abi kız istemiyorsa söyler dedi bende o yüzden söylemek için gittim. Terslemeden anlamicak ya da bilmiyorum eşimde sinirlendi önce onu aramış terslemiş annesini uyuz oldum göndermiyorum bunedir izin günün var dinlenemiyorsun mevzu çıkıcak bidaha yok akraba makraba dedi. Birde benim kaynanamda çalışıyor bana şunu dicek benim canım yokmu bende çalışıyorum. Ben bu lafı duyarsam çok sinirlenirim. Sen kendi akrabalarına gidip alıyorsun ben mecbur değilim derim ortalık karışır tutamam dilimi yani kocasının kardeşi üst katta görüşmüyor kimseyle kayınpederimin akrabalarından. Benden beklenti ne anlamıyorum.

O pardon da sen niye geliyorsunu demesi gereken kişi bizzat eşiniz. Diyemiyorsa bunu eşiniz üzerinden sorgulamalıısnız Biz diyince almazsın cümlesine cevap eşiyim ben onun olmamalı hani karşınızdaki insanın eşinizin kardeşi ya. Bu cümlede asla takılanacak bir şey yok bence. Kim börek alsana diyor kim kime gidiyor orasını anlamadığım için yazamıyorum cevap. Isınmak zorunluluğunuz yok zaten. Saygı çerçevesinde olabildiğince mesafeli iletişimizi sürdürebilirsiniz ama eşinize söylenen cümlelere eşiniz cevap vermeli
Eşim al git kocanı diyor. Ya da söyle kocana gelirken alsın diyor. Ama sonuçta kardeş her konuda terslenmez bir de çirkef benimkiler yani bağırıyor abartmıyorum cidden bağırıyorlar eşime. Görümcemin çocuğu yere bişey düşürdü bana al dedi eşimde senşn çocuğunun şeyini x neden topluyor dedi bağırdı abisine bana bak kes sesini canımı sıkma benim diye. Yani genelde eşim söyler ama baskılıyorlar anlamıyorlar. Siz neden geliyorsunuz demesini isterdim ama bunu eşime dedirtemem çocuk değil keşke dese onun yerine bana boşver ne istersek onu yaparız diyor.

Aslında haklısın eşim ailesinin yanında bana sarılıyor beni savunuyor laf ettirmiyor. Ayağına su ister kardeşinde ama kalkıp dondurmanı getiriyimmi diyip getirir ama hemen laf ediyorlar kanaryaya getiriyorsun diye.
ayyy canim kocam cok sever beni….. Valla annecim coooooookkkkk güzel evlat yetistirmissiniz…. Elimi sicak Sudan soguk suya sokturmuyor.… Aman masaAllah nazar degmesin, gözümün icine bakar hic üzmez, yormaz beni….

Birde dikkati mi cekti onu derdim de arsiz gelin derler, bunu derdim de kavga cikmasin dedim…Hem karnim doysun ham pastam dursun hesabi.
Hem cici gelin olayim beni cok sevsinler, hemde bana hic karismasinlar, laf söylemesinler, her sey benim istedigim giibi olsun.
Bana biraz ütopik geldi bilemedim.

Size çok katılıyorum eşim sinirli şekilde çıkıştı annesine gitmicek biyere evde durcak yoruldu dedi kardeşi atlıyor sanane abi kız istemiyorsa söyler dedi bende o yüzden söylemek için gittim.

işte söyleyeceğiniz yer gidip de değil gitmeden

kız haklı abi istemiyorsa söyler demiş

siz de paşa paşa gitmişsiniz olmaz öyle

"evet, ben istemiyorum zaten de ben söylersem kırılır annen diye abin söyledi" diyebilmeliydiniz en azından

kanaryam

nasılsın okudum yine aynı mevzular
ben sana defalarca mesafeni koy sesini çıkarma ama kendini de ezdirma diyorum

yine aynen devam et mesafeni koy kimseyi karşına alma sesini çıkarma

işte söyleyeceğiniz yer gidip de değil gitmeden

kız haklı abi istemiyorsa söyler demiş

siz de paşa paşa gitmişsiniz olmaz öyle

"evet, ben istemiyorum zaten de ben söylersem kırılır annen diye abin söyledi" diyebilmeliydiniz en azından
Keşke deseydim eşime bağırdı çıkıştı eşimde napcaksınız oraya buraya gidiceksiniz diye tersledi annesi annesine gidecez tabi karışmıyorsun bana ben biyere götürcem dediysem dedi konuşcaz bunu sonra dedi bende ortam gerildi diye noldu nereye gidiyoruz dedim ama cevap vermedi.

kanaryam

nasılsın okudum yine aynı mevzular
ben sana defalarca mesafeni koy sesini çıkarma ama kendini de ezdirma diyorum

yine aynen devam et mesafeni koy kimseyi karşına alma sesini çıkarma
İyiyim canım sen nasılsın ? Elimden geleni yapıyorum dikkat ediyorum inanırmısın sanki uzaktalarmış gibi haftada 1 görüşüyorum belki çıkarkende uğramam ayda 1 çağırırım en fazla. Kaynanamın gelin gezdirme hevesine çözüm bulup bir de eşime laf etmelerini çözersem tamamdır :)

İyiyim canım sen nasılsın ? Elimden geleni yapıyorum dikkat ediyorum inanırmısın sanki uzaktalarmış gibi haftada 1 görüşüyorum belki çıkarkende uğramam ayda 1 çağırırım en fazla. Kaynanamın gelin gezdirme hevesine çözüm bulup bir de eşime laf etmelerini çözersem tamamdır :)

oda olur biraz sabır kararlı olmak çizgini korumak kendinin ne istediği karşıya empoze etmek bunlari yaparsan sessiz ve derinden kurmadan eşinin tepkisini almadan oda olur kanaryacim:))

Bu ailenin yapısı dinamiği zihniyeti belli. Sen bunu değiştiremezsin. Gidip gelmelerini vs ayarlamışsın bunda sorun yok. Ama neye laf edecekler eşine ne diyecekler engelleyemezsin. Çünkü belli ki kıskanıyorlar istiyorlar ki evinizde erkek otursun kadın hizmet etsin.

Bu ailenin yapısı dinamiği zihniyeti belli. Sen bunu değiştiremezsin. Gidip gelmelerini vs ayarlamışsın bunda sorun yok. Ama neye laf edecekler eşine ne diyecekler engelleyemezsin. Çünkü belli ki kıskanıyorlar istiyorlar ki evinizde erkek otursun kadın hizmet etsin.
Hiç unutmuyorum nişanlıyız davetiye dağıtılcak onların semtinde bizim akrabamız vardı annem eşim için dediki versem size bırakırmısınız kızım akşam zaten alışverişe gidicektiniz dedi. Kaynanam atladı hemen ahaha oğlum hayatta girmez trafiğe bırakmaz diye. Bende eşime söyledim bıraktık biz desek girmezsin diyorlar.

Merhabalar arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür etmek istiyorum bana çok yardımcı oldunuz yol gösterdiniz. Sayenizde bazı şeyleri düzene oturttum. Bilmeyenler için özet geçmem gerekirse 8 aylık evliyim kayınvalidemlerl aynı apartmandayız. 8 aydır sınırlarım için verdiğim mücadeleyi çoğu kez konu açarak anlattım. Sanırım başarıyorumda çünkü; eşim sormadan uğramıyor çağırılmadan gitmiyoruz daha dikkat etmeye başladı. En son misafir kavgamız oldu pandemi dolayısıyla istemedim eşimle ufak tartışma yaşadık ama sonra anlayış gösterdi hem çok yoruldum hemde sağlıkçıyım emeklerimize yazık yani. Sonrasında annesi emri vaki yapıp o yorgunluğumla hasta birisine ziyaret gideceğimizi söyledi. Eşim hayır dedi benden önce dinlenicek dedi ama kaynanam bağırdı sen ne karışıyorsun bana diye. Pat diye arayıp çağırdığındada işim var dedim birlikte gidicez diye ısrar etti sinirle kapadım telefonu eşimi aradım haklısın ikinciye edicektim lafımı kavga çıkıcaz huzursuzluk olucak ne bu giden gitsin bizene dedi bidaha olmıycak saçma sapan iş yapıyorlar dedi. Diceksiniz ki gitmicektiniz ama ben şöyle yaptım; görümceme annen fikrimi sorsaydı gelmicektim hiçte sormadı ne ayıp dedim. Kaynanamada bi ton laf yaptım kocamla ayarladık bugün dinlenecektim hemde işlerim vardı birden arıyıp çağırdın yani ben bugün kendi işlerimi iptal etmişten şuan nerdeyim dedim hı hı dedi sustu. Gitmeseydim bunları söyleme fırsatı gelmicekti. Genel olarak sayenizde artık sesimi çıkarıyorum eşime rahatsızlıklarımı söylüyorum bazen neden böyle yapıyorsun desede barışıyoruz. Görüşme sıklığı azaldı gidip gelmeler yok zaten pandemi ama ben annemi görmeye gittiğim için eşimin de annesine gidiyorum haksızlık olmaması adına.
Şimdi geliyorum kafamı karıştıran anlam veremediğim davranışlara. Eşim genel olarak iş yapmayan sinir bozucu gıcık yerinden kalkmayan birisidir. Fakat ben eşiyim ve doğal olarak evde yardım eder ben yorulduğum için kalkar alır toplar temizler dikkat eder markete gider çöpü atar. Bu davranışlarına sürekli laf sokuyor ailesi yanımda. Buna çözüm bulamadım yani mesafemi koydum iletişimim iyi kendimle alakalı kimseye söz hakkı yapmamaya çalışıyorum ama buna ne yapmalıyım. Yemek yaptğim için yoruldum eşim servis yaptı ertesi gün kardeşinde yemek yerken dediki evinde kalkıp koyuyordun koysana burdada. Ya da bana yardım ettiği için donunu kaldırmazdın sinirlendim yine sana diyor. Anneside banamıydı lan garezin diyor. İnsan sevinmezmi eşiyle geçiniyor diye ? Çok örnekler var siz anladınız demek istediğimi. Geçen aradı kayınvalidem eşimi diyorki x bey müsaitmisiniz dalgaya alıyorsun yani yabancı olduk evlendin demeye getiriyor ne zaman uğramasak bunu yapıyor psikolojik baskı kötü evlat olmakla suçluyor. Hastaneye gitmiş geçen bana diyorki aramadınız beni sana söylemiştim. Nerden tutayım aklımda anne dedim. Neden bu kadar beklenti içine giriyorlar ya da laf sokuyorlar ? Eşim trafik sevmez girmez ama beni götürür karısıyım ben onun minibüslemi geleyim onun bile lafını sokuyorlar. Eşime baskı kuruyorlar sağolsun eşim bana yansıtmaz birşey söylemez ama ben cevap vermelimiyim ? Bana direk laf olmuyor eşime söylüyorlar araya girmelimiyim ? Yüz göz olmak istemiyorum onların lafıyla eşimde değişmiyor sessizliğimi korumalımıyım ? Sizi sıkmayayım daha fazla yorumlarınız benim için çok kıymetlı 🙏🏻

ekleme: aynı apartmanda olmamızın sebebi geçici eşimin ailesi ev verdi sağolsunlar kendilerinin evleri var memlekette sigorta priminibekliyorlar pandemi olmasaydı hiç aynı apartmanda olmicaktık emekli olup gidceklerdi komple eşyalarının yarısıda gitti.
eğer savaşacak cephe bulamazlarsa geri çekilirler. o yüzden siz yine muhatap olmayın ve size direkt söylenen bir şey yoksa cevap vermeyin. bir süre sonra laf sokmalarıyla kendi çocuklarını delirtirler. maksat sizi huzursuz etmekken bir bakmışsınız kendi çocuklarıyla huzurları kaçmış.

Hiç unutmuyorum nişanlıyız davetiye dağıtılcak onların semtinde bizim akrabamız vardı annem eşim için dediki versem size bırakırmısınız kızım akşam zaten alışverişe gidicektiniz dedi. Kaynanam atladı hemen ahaha oğlum hayatta girmez trafiğe bırakmaz diye. Bende eşime söyledim bıraktık biz desek girmezsin diyorlar.

Senin artık onun hayatında ilk sırada olduğunu fark edip çekemiyorlar. İstedikleri kadar söylensinler bence gül geç

Evet patlamaya hazır bomba gibiler bana çok doldular. Kahvaltıya çağırır mesela kuzenş varken ben hazır kahvaltıya inerim neden inip hazırlıyım ki banane yani. Anahtarım yok ayda 1 anca çağırırım uğramam gezerim oğlunuda terslerim gözlerinin önünde. Köye gitti aramadım zaten dibimde 1 hafta olmuş gideli neden arıyım samimiyetsiz. Laf soktu laf soktuğu için hiç aramadım bende yine laf soktu. Gittim oğluna söyledim saygımdam bişey demiyorum ama lf sokuyor annen aramıyacağım bidaha dedim. Görümcemi de pohpohlamam öyle çok çağırmam gezmem yani 8 aydır tanıdığım insanlarla nasıl samimiyet kurabilirim.
Tahmin ediyorum ama patlamaları demek bütün ilişkini kesmen için senin lehine olur nasıl bunu düşünemiyorlar..Sana görüşmemek için güzel bir koz vermiş olurlar.Ama inan böylesi daha iyi benimkiler yüzüme gülüp beni peşlerinde dolandırdıkları için ben niyetlerini hep iyi sanıyordum keşke seninkiler gibi açık oynasalardı da baştan kendimi çekseydim.Çok tecrübesiymişim buraya yazana kadar bile bu kadar uyanmamıştım..Neyseki sen de çok güzel mesafeni koymuşsun,keske anlayışlı insanlar olsalardı tadında bıraksalardı insan kendiliğinden giderdi bizim de annelerimiz kayinvalide ama ben hiç annemden böyle bir şey görmedim gelinlerine..Allah sonumuzu hayir etsin😊

X