Anlamlandıramadığım olay

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kına kokan mantarim olmadı ama hic..yesildi yahu bir de ?? cok ilgincti..yıkayınca kırmızı oldu ve kına yani.
Bir kere oldu gerci.

Tamam işte bir mantar çeşidi o yüzden kına sanılıyor. Doğa üstü bir mevzu değil.

Tinea nigra, cildin en üst katmanlarına saldıran bir mantar enfeksiyondur. Hortaea werneckii adlı bir mantardan kaynaklanır. Mantar ayrıca Phaeoannellomyces werneckii, Exophiala werneckii ve Cladosporium werneckii adlarıyla da kayıtlara geçmiştir.

Güney Amerika, Pasifik Adaları, uzak doğu gibi yerlerde görülebilir. Genellikle toprak, durgun su ve tarım ürünleri ile kişilere bulaşır. Tinea nigra, genellikle Güneydoğu'nun sıcak ve nemli iklimlerinde görülür.

Tinea Nigra uykuda kına yakılması olarak da halk arasında dillendirilmektedir.

Bu enfeksiyon avucun içerisinde ve genellikle ayak altında ağrı veya yanmaya sebep olmayan koyu renkli lekelere neden olur. Enfeksiyon genelde kahverengi veya siyah lekelerle kendini gösterir. Bazen boyun ve gövde gibi vücudun diğer bölgeleri de etkilenebilir. Enfeksiyon ciltte siyah veya kahverengi bir lekeye neden olur. Ciltte kozmetik olarak kötü bir görüntü dışında Tinea Nigra genellikle zararsız bir durumdur.

Amme hizmeti olsun bu da🤣

Doğa üstü olarak düşünme çünkü uzaylılar tarafından kaçırılıp geri bırakmışlar insanları uykusunda alıyorlarmış tv de izlemiştim benimde göbeğimde var.Bu tür şeyler hipnoz yapıldığında ortaya çıkıyormuş.Ask olsun o uzaylılara acaba neyimi beğenmezlerse getirdiler geri.
Ohaa bana da olmuştu. E niye geri bıraktılar ki aşkolsun 🥺

Bazen anlamlandiramadigimiz olaylar oluyor ilginc olmus gercekten.
Benimde birkac sene önce sabah aglayarak uykumdan uyandım bie ruya görüyordum ama hatırlayamamıstım o an..İstemsizce ellerime baktim ve kına yakılmıştı parmaklarima.Yapıs yapıstı yesildi ve gidip yikadim kırmızı oldu. Kokladiginda kına kokuyordu. 1 hafta sonra kendiliginden gecti.
Evde kına bile yoktu cok ilgincti
Doğa üstü değil, cinlerin yaptığı bir şeyde değil, elinizdeki tine nigra ismi verilen bir mantar türü, cilt doktoruna gitseydiniz size elinizde mantar olduğunu söylerdi ve ilaç tedavisi uygulardı.

Hanımlar,
rica ediyorum cinli, perili konular açmayınız hem yasak hem de insanlar çok fazla etkileniyor, ayrıca doğa üstü saydığınız birçok olayın bilimsel bir açıklaması var.
Tine Nigra mesela, Google'a yazın tedavisi ve görüntüsünü görün, kimi pembe, turuncu olur, kimi yeşilimsi kokulu, ayrıca kına gibi kokar.

Not: öcü, böcü, cin periden korkmayın insanoğlundan korkun, tecavüz, hırsızlık, cinayet onlarda, görmediğiniz varlıklarda değil.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X