Anlatabilecegim kimse yok lutfen bana yol gosterin

Bana sözde kul hakkına girmek istemediği için evleneceğini söylemişti sonra da aldatılınca ayrıldım dedi
Kul hakkı? Tövbe tövbe daha doğmamış bebeği aldırırken neredeymiş o kul hakkı? Yalanlarına Allah‘ı karıştırmasın.

6 ay gayet de yeterli bir süre. burdan konular okuyoruz eşimle 3 yıldır evliyiz 8 yıldır birlikteyiz vs diye. 6 ay birçok şey paylaştığınız bir insanı tanımak için yeterli bence hayat 2 ay da yeterli görmek isteyene. senelerce göremeyen görmek istemeyen insan dolu buralar. bir insanla sevgili olup bolca vakit geçirince 2 haftada zaten her şeyi çıkıyor ortaya. yemeğe gidiyorsunuz dışarı çıkıyorsunuz üç aşağı beş yukarı kendini belli ediyor görmek isteyene. ben katılmıyorum hemen her konuda 6-7 ay çok az yorumlarına. az falan değil bence
Kesinlikle oyle ne kadar çok şey paylaştığınız önemli iliskide. 10 yılda esini hala taniyamayan insanlar biliyorum

Devam etmelisin bence.. Yani bu konu biraz özel ve derin. Ona nasıl hissettirdiğini bilemeyiz ve bununla başa çıkmak için nasıl düşüncelerin arkasına saklandığını da bilemeyiz. Erkek arkadaşının bu kadar sürede açılması anormal bir durum değil. Sevgili olur olmaz ya da flört aşamasında böyle bir şeyi pat diye karşı tarafa anlatabilmek için uzun zamandır tanıyor olmak lazım zaten. Sen ciddi meselelerden konu açınca o da söylemiş. Bence bunca zaman nasıl saklamış diye düşünme. İlişkinizin birinci ikinci ayında eski sevgilisinden bahsedip çocuk aldırdık demek istememesi normal. O eski sevgili sen olsaydın sen de hemen böyle bir şeyi anlatmasını istemezdin.

Bence sakin sakin sürece ve akışa güven..
Farklı bir bakış açısı teşekkür ederim iyi geldi yorumuz farklı bir gözden bakmami sağladı

eski kız arkadaşını detaylarını vermesi karakterini de gözler önüne seriyor aslında dedikoducu onu hala unutamamış ve yarın sen ayrıldığında seni de kalkıp bi başkasını kötüleyebilir hadi ondan geçtim geçmişşş niye ortaaya dökülüyor
Takıntılı kendisi benim geçmişimi bile takiyor

Merhaba öncelikle 25 yasindayim

Benim bir sorunum var ve işin içerisinden çıkamıyorum lütfen yardım edin. 6 aylık bir ilişkim var erkek arkadaşım daha önceden 4 yıllık bir ilişkisi olmuş ve nisan atmış düğüne 6ay kala bu da aldatilmasindan dolayı atılmış bir nisan beraberlikleri onun demesi üzerine birlikte oldukları için zoraki giden bir beraberlikmiş. Bana kızı hiç sevmediğini sırf birlikte oldukları için evlenmek zorunda kalacağını ama sonra nisan attığını söyledi. Bu konuyu biraz sorun yapmıştım fakat sonrasında üzerini kapattım. Bugün de gelecek hakkında evliliğin ne zaman olması gerektiği gibi konular sordum ona göre kendime bir plan cizecektim. Bana evleneceksek bunu bilmen gerekir diyerek çocuk aldirdiklarindan bahsetti ve bunu bana şimdi anlatıyor ilişki başlamadan Bana herseyi anlat demiştim oysaki. Bu duruma katlanabilecegimi artık sanmıyorum ama onu da seviyorum işin içinden çıkamıyorum anlatabileceğim kimse yok lütfen yol gosterin devam etmeli miyim?
Katlanamıyorsan devam etme. Erkekler genelde kaybetme korkusu ile böyle şeyleri anlatmaz. Neden anlatıyor ki? Çok mu saf? Gözdağı mı veriyor?

Böyle birisiyle devam etmeli miyim aklım çok karıştı hayatıma aldığım herkesde bir sorun çıkıyor
Çünkü insanların çok büyük bir kısmı sorunlu.ömür boyu doğru dürüst bir ilişki yaşayamayan insanlar var.yalnız değilsin yani.hayat çookk zor bir yer.

Son düzenleme:
Takıntılı kendisi benim geçmişimi bile takiyor
Takıntılı değil . Kendi geçmişi size aksettiremedigi kadar çapraşık olduğu için herkesi kendi gibi zannediyor ve guvenemiyor kafası şüphe dolu kendinden ötürü. Kişi kendinden bilir işi diye boşuna konusmamislar.

Niye bu kadar detay veriyor? Bu problem.
siz de çok sorguluyorsunuz sanırım.
Ben 15 senelik evli kaldım. Daha sonrasında karşıma çıkan insanlar “Neden boşandınız” diye sorduğunda ””yıpranmıştık” dedim, daha fazla detay vermedim. üsteleyen olursa da ”seni ilgilendirmez” derdim.

ilişki 2 kişi yaşanır. İki kişiyi ilgilendirir.
herkesin bir geçmişi var. Benim 2. Eşim hiç evlenmemiş. Ben “39 yaşına kadar niye evlenmedin” diye sordum. “Hazır hissetmiyordum” dedi. Ötesi berisi beni ilgilendirmez. Ben benimle olan ilişkisine bakarım, geçmişine değil.

Son düzenleme:
X