anlayışsız müdür..

Hanımefendi hastayım dememişsiniz uyuyakaldım demişsiniz ki gribiniz zaten geçen haftadanmış o hafta zaten birgün gitmemişsiniz. Madem gripsiniz o zaman neden rapor almıyorsunuz? 40 günlük rapor hakkı böyle zamanlar için değil mi? Gripten olduğunu düşünüyorum demişsiniz sadece ama uyuyakalmanın ne alakası var konuda çok kötü gribim hastayım dememişsiniz ki kaldı ki haftasonunu zda var toparlamanız gerekirdi. Ama konu tamamen alarmı duymamışın uyuyakalmışım şeklinde. Müdürünüzün rapor istemesi gayet mantıklı bende devlet işinde çalışıyorum ya yıllık iznimden düşüyorlar ya da rapor isteniyor ben uyanamadım gelemicem desem bana gelme o zaman bir daha derler.

Kusura bakmayın müdürünüz anlayışsız değil, siz fazla rahatsınız.
Eşim eğitimci, yıllarca doğuda çalıştı şimdi Sefasını sürüyor Ege'de... Okula gitmemek gibi birşey hele ki uyanamamak gibi birşey söz konusu olmaz onun için. Ki uykuya bayılır ama uyanamayacagını düşünüp defalarca alarmı kurar.
'Benim tüm öğrencilerime sorumluluğum var' der, her akşam sonraki gün anlatacağı konulara çalışır, testler hazırlar.
Ben serbest çalışıyorum, kendi işyerim var, hep özel sektörde çalıştım. Ama eşimin işine olan sevgisine hayranım.
Keşke tüm öğretmenlerimiz böyle olsa...

Ben doktor olsam "ben işe gidemedim, 1 gün rapor" diyene rapor vermezdim. Rapor işine okuluna gidemeyecek kadar hasta olana verilir. Her grip olana da rapor verilmez. Gripli olduğumuz her güne rapor verilseydi bi çok kişi yılın yarısında raporlu olurdu.
Uyuyakalmış olmanız, müdürünüzün rapor getir demesi doktoru bağlamaz.

Müdürün rapor getir demesi de yanlış bana göre.

Sizinki şımarıklık. Siz okula gitmeyince çocuklar ne olacak? Eminim siz de anne olsanız da çocuğunuzun öğretmeni bir gün gelmese kıyamet koparırsınız.

Benim de bünyem hassas. O kadar dedim çalışma saatlerimi sabah 10- öğlen 2 yapın. 2 saat de öğle arası verin. Haftada 3 gün diye. İnşallah olur

Gördüğüm ilk kendini öğrenci sanan öğretmen sizsiniz..

Öğretmenlik maaşı için seçilebilecek mesleklerden biri değil kesinlikle
Keşke sizde seçmeseydiniz
Umarım bırakırsınız yerinizede daha bilinçli birisi atanır

Haksızsınız. Bu ne laçkalık yahu...
Uyanamıyorsanız buna çözüm bulacaksınız. Çift alarm kurun o zaman. Bu sizin sorununuz. İki hafta aynı sebepten gitmeyip bir de müdüre laf atıyorsunuz. Bünyeniz kaldırmıyorsa istifa edin. Dışarıda bünyesi kaldıran yüzlerce insan bekliyor. Hem onlara hem öğrencilere yazık olmasın bari.

+1

Her hafta bir gün uyusan rapor hakkın yeter de artar bile tabii geçen dönem bitirmediysen...
Kapağı atalım devlete yan gelip yatalım sonra hatta keşke hiç gitmesek ve her ay maaşımız yatsa

Kaç yıllık öğretmenim böyle rahatlık görmedim bin git taksiye. Müdürünüz çok iyi biriymiş bence benim müdürüm olsa savunmamı yazdırır ceza almam için elinden geleni yapardı.

"Buradakiler müdürden daha çok tepki verdi demek ki neymiş seni senden başkası anlamazmış." Bir öğretmen olarak bunca yorumdan bunu çıkarmanıza şaşırmadım. Zira neleri ile karşılaştım. Yazılanlardan yanlış ana fikir çıkarmışsın. Doğrusu" evet hatalıymışım yarın gidip özür dileyeyim daha çok dikkat etmem gerekir" olmalıydı.
Öğretmen Hanım. On küsür yıllık öğretmenim hayatımda iki kere uyuyakaldım sanıyorum. İkisinde de uçtum taksiyle birinci ders bitmeden. Büyük bi mahcubiyetle özür de diledim sanıyorum. Müdürünüz insanmış. Yeni öğretmensin sanırım daha ne müdürlerle karşılaşacaksın onlar bir güzel törpülerler seni emin ol.
İstediğiniz cevapları da alamadınız mı böyle kapatıverirsiniz konuları. Yanlış yanlıştır. Bin nasihatten anlamayan bir müsibetle yontulur bir gün.

Müdür sizi 2 kez rapor almadan idare etmiş adam daha ne yapsın, insaflı adammış vesselam.
Hangi devlet dairesindeki müdür bu şekilde idare eder ki?

Böyle saçmalık olur mu ne oluyor gidemeyince ders boş mu geçiyor. Nasıl sorumsuzluk örneği bu anlamak mümkün değil. Köy okulu olduğu için servisle gittiğini düşünüyorum. Geç kalınca gidememenin başka bir açıklaması var mı? Bu bir sorumluluktur. Hastaysaniz gidin rapor alın. Ona göre düzenleme yapsınlar. Memur değil misiniz hafta sonu kurs vermek zorunda da değilsiniz. Dilekçe verin şikayet edin gerekirse müdürünüzü. Ama bunun yerine hafta sonu bana ders yazarsan ben de her hafta bir günü böyle yerim mantığı sezdim. Adam iyi cevap vermiş, önünü kesmiş bu tavrının. Bir daha yaparsan sikar biraz.

40 gün rapor hakkın varsa al bir zahmet. Ama her hafta 1 gün dönem bitmeden 40 ı geçer diye mi korktun?

Siz öğretmensiniz farkında mısınız?
Tabi ki insanı bir durum yaşamışsınız fakat köy okulunu pek ciddiye mi almadığınızdan mı biraz rahat geldiniz bana yani sürekli uykuda kalmak ve bir mesajla haber vermeniz de rahatlığınzı gösteriyor.
Ordaki öğrencilerinizin ve idareci arkadaşınızın kıymetini bilin..Merkezi okullarda böyle davrandığınız da sorumluluklarınızın farkına varmanız için tabiri caizse size kök söktürürler.

ay valla okuyunca afakanlar bastı beni. ben de öğretmenim, okulum evime 150 km uzakta. sanah 6 da biniyorum 8.30 daki derse yetişiyorum. şimdiye kadar hasta olsam da kaytarmadım. müdürden korkuma değil çocuklarıma olan saygımdan. biz sadece insan değiliz ÖĞRETMENiz!

müdürünüzün yerinde olsaydım direk sarı zarf verirdim bu mesajdan sonra. bi de pişkin pişkin ben gelemiyorum demişsiniz bi de isyanlardasınız ben de insanım diye. o zaman çalışma bırak mesleği akşama kadar yat zıbar.

hem maaş alıyorsun hem bu meslek sayesinde bi saygınlığın var hem kendini işe yarar hissediyorsun hem de şikayet ediyorsun.

inşallah çocuğum senin gibi öğretmenlerin eline düşmez!!!

Kimse sizi idare etmek zorunda değil, babanızın işyeri değil orası. İşinizin başında olmak ne olursa olsun sizin göreviniz, sizin gibi erkenden yollara düşen pek çok çalışan var, bir tek siz değilsiniz. O zaman kimse işe gitmesin. "Uyanamadım gelemedim" gibi bir bahane gram profesyonel ve kabul edilebilir değil. Müdür yine iyi idare etmiş sizi rapor alın diye, yani hasta görünün bari demiş. Normalde disiplin suçu bile sayılabilir bu.

Arkadaşlar boşuna yazmayın,okumuyor okusada,kendisinin haklı olduğuna inanıyor,yazık çok yazık .........

2. kez olmuş bir de. Cidden ne rahatmışsınız kusura bakmayın hastayım yok bana fazla ders verdi bünyem hassas bunlar cidden komik bahaneler yani. Olabilir uyuyakalmışsınız gidip rapor alacağım bugun dersiniz alırsınız raporu. Ayrıca rapor götürmezsen o müdür suç işlemiş olur hakkınızda yasal işlem başlatması gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…