Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

2. gününden sonra yumurta büyütücü ilaçlar başlayacak. evde bıraktıkların hangisi bilmiyom ama gonal f vs gibi ise kullanacaksın demektir. şimdiden hayırlı olsun tedavin. aşamalarını anlatmanı bekliyoruz.

canim bende lucrin kullanmistim.adetimdede gecikme olmadi.diger ilaçlarin nedir peki.büyük ihtimalle yumurtlari artirmak içindir.bunlarida adet olmadan kullandirtmazlar...

Lucrin yanımda sadece. Diğer ilaçlar (Gonalf, Puregon, diğerini hatırlamıyorum bilmiyorumkismile.) Tedavi olacağım ilde bıraktım. Merkez e sormuştum o zaman "sadece lucrinden bahsettiniz diğerlerini ne zaman kullanacağım" diye.Onlar da adetin 2.günü geleceksin zaten o zaman sırayla hangisini kullanacağını söyleyeceğiz dediler. Hiç adet gecikmesinden bahsetmeyince ondan korktum. Teşekkür ederim çok saolun. a.s.Sorun yok o zaman adetim gelince ertesi gün yola çıkacağım.

Ben size bişi daha sorabilir miyim? :kedi: Biraz fazla oldum ama.olumunekankayizsmile Şimdi ben adetimin ikinci günü gideceğim ya. Yumurta toplama tahmini olarak adetten kaç gün sonra oluyor. Eşim işlerini ayarlayıp gelecek de ondan soruyorum. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden :1hug:

canim benim olurmu öyle ey ya.biz burda birbirimiz için variz.adetin 2. günü baslaniyo.yumurtalarin gelisimine göre doktor söylüyo zaten canim.sanirim 10 günü buluyo.sendende Allah razi olsun arkadasim.

bir gün hz. musa sahabelerine vaaz verirken yandaşlarından biri daha doğrusu karı koca çıkıp soruyorya musa Allah (C.C) ile konuşurmusun bizim bu zmana kadar çocuğumuz olmadı Allah (C.C) e sorarmısın bizim çocuğumuz olacak mı neyse kısacası Musa konuşuyor soruyor Allah (C.C) diyorki ya Musa söle onlara hiç bir zaman döl tutmayacaklar ve Musa bunu çifte anlatıyor boyunları bükük kabul edip dönüyorlar aradan 5 yıl kadar geçiyor yine böyle bir toplantıda Musa bir bakıyor bu çift yanlarında 4 yaşlarında bir çocukla toplantıda vs. sonra Musa Allah (C.C) ile konuşuyor yarabbi hani sen bana bu çift hiç bir zaman döl tutmayacak demiştin ama onların çocuğu olmuş diyor Allah (C.C) de diyorki evet ya Musa ben sana öle dedim gerçektende onlarında alın yazısında bir evlat sahibi olmak yoktu ama onlar buna rağmen bunu bile bile benden ümitlerini kesmediler isyan etmediler dua ettiler bende verdim diyor)

Çok güzel. Okumuştum bunu daha önce. Bir de ben paylaşayım kaydirigubbakcemile5

Kör bir zat gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de, (Güzel bir abdest al! Sonra, “Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!&#8221:KK66: duasını okumasını söyledi. O da, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı.

Biz de dualarımızı eksik etmeyelim. Ümidimizi yitirmeyelim.

Tüp bebek tedavisi sırasında yıllık izin mi kullandınız? Rapor mu?
Şu an işyerim bilmediği için (söylemekde istemiyorum md re belli olmuyor.Rapor alamazdam Son çare söyleyeceğim artık) yıllık izin alıp il dışına gideceğim 5 günden sonra rapor alayım diyorum. ışyerimden gözlemlediğim kadarıyla (memurum bu arada) bazen raporu hastalık iznine çevirmek istemiyorlar. Kanunen çevrilmek zorunda sonra çevirseler bile müdür taktıysa araştırılıyor. Ben hiçbir zaman işimi aksatan bir memur olmadım. Raporlarım hep 1-3 günlüktür. Bişey olacağını düşünmüyorum ama il dışında olunca gezmek için aldı raporu. Yıllık izini de var diyebilirler. Kafam allak bullak oldu. -tatlicadiarzu-

Eşim bütün yıllık iznini klullan diyor ama bu ilk tedavim herşeye hazırlıklı olmam lazım. ızinlerim bittiğinde inşallah tutar ama tutmama ihtimalini düşünürsek ikinci tedavimi nasıl yapacağım? Medicine sen sağlıkçısın daha iyi bilirsin canım.

Ben herhangi bir dr gitsem durumumu anlatsam rapor verir mi? Millet askerlik, ders çalışmak için bir sürü rapor alıyor ben gerçekten tedavim için alacağım. Kadın doğumdan alırım ama yeni evliyim istirahat raporum mesai arkadaşlarım tarafından sisteme işleneceği için görürler. Bu benim işyerimde psikolojimi etkiler. Çok hassasım soru bombardımanlarına tutulmak istemiyorum.

Farklı bir bölümden rapor almak istiyorm. Lumbago, lumbalji yada lenf zedelenmesi vs.. rapor alabilir miyim?

Son düzenleme:
Tüp bebek tedavisi sırasında yıllık izin mi kullandınız? Rapor mu?
Şu an işyerim bilmediği için (söylemekde istemiyorum md re belli olmuyor.Rapor alamazdam Son çare söyleyeceğim artık) yıllık izin alıp il dışına gideceğim 5 günden sonra rapor alayım diyorum. İşyerimden gözlemlediğim kadarıyla (memurum bu arada) bazen raporu hastalık iznine çevirmek istemiyorlar. Kanunen çevrilmek zorunda sonra çevirseler bile müdür taktıysa araştırılıyor. Ben hiçbir zaman işimi aksatan bir memur olmadım. Raporlarım hep 1-3 günlüktür. Bişey olacağını düşünmüyorum ama il dışında olunca gezmek için aldı raporu. Yıllık izini de var diyebilirler. Kafam allak bullak oldu. -tatlicadiarzu-

Eşim bütün yıllık iznini klullan diyor ama bu ilk tedavim herşeye hazırlıklı olmam lazım. İzinlerim bittiğinde inşallah tutar ama tutmama ihtimalini düşünürsek ikinci tedavimi nasıl yapacağım? Medicine sen sağlıkçısın daha iyi bilirsin canım.

Ben herhangi bir dr gitsem durumumu anlatsam rapor verir mi? Millet askerlik, ders çalışmak için bir sürü rapor alıyor ben gerçekten tedavim için alacağım. Kadın doğumdan alırım ama yeni evliyim istirahat raporum mesai arkadaşlarım tarafından sisteme işleneceği için görürler. Bu benim işyerimde psikolojimi etkiler. Çok hassasım soru bombardımanlarına tutulmak istemiyorum.

Farklı bir bölümden rapor almak istiyorm. Lumbago, lumbalji yada lenf zedelenmesi vs.. rapor alabilir miyim?

seni çok iyi anlıyorum canım. bende de aynı sıkıntı oldu.
herkes doktor olmasına rağmen anlayış göstermediler.
hamile kaldığım son tedavimde yıllık izin almıştım. bence sen de öyle yap. inşallah tutar da hamile kalırsan sonrasında düşük tehditi vs gibi yalan da olmayacak şekilde rapor alabilirsin.
eğer problem olmazsa hamileliğinde o zaman rapora falan da gerek kalmaz normal hamileler gibi hamilelik haklarında yararlanırsın.
ben istanbula gitmiştim. adetin 14. günü yumurta toplanmıştı ve 17. gün transver olmuştu. 2 gün istanbulda kalıp döndüm. toplam 16 gün kaldım orda. kalan 5 günde evde dinlendim.
şimdiden bu hesaplarla canını sıkma. moralini yüksek tut bu her hücreni ve gelişmeyi etkileyecek. ecem in dediği gibi kişiden kişiye değişir ama bu süreden de uzun olmaz bence.
al yıllık iznini keyfine bak.
tedavin nerde olacaksa o şehri gez toz tatil havasında olunca bence olumlu etkiler.
başarısız 3 tedavimi çalıştığım şehirde kaçak göçek yapmıştım koştur koştur stres vs olmadı. hocam da çok iyiydi.
bir ay 29 transver yapmıştı ve tutmayan tek benimkiydi.
oyüzden stresden olmadığına eminim.
şimdi tedaviye değilde tatile odaklan.
tedavi boyunca eşin de seninle olursa daha iyi olur bence.
şimdiden hayırlı olsun.

Çok güzel. Okumuştum bunu daha önce. Bir de ben paylaşayım kaydirigubbakcemile5

Kör bir zat gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de, (Güzel bir abdest al! Sonra, “Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!&#8221:KK66: duasını okumasını söyledi. O da, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı.

Biz de dualarımızı eksik etmeyelim. Ümidimizi yitirmeyelim.

bir gün hz. musa sahabelerine vaaz verirken yandaşlarından biri daha doğrusu karı koca çıkıp soruyorya musa Allah (C.C) ile konuşurmusun bizim bu zmana kadar çocuğumuz olmadı Allah (C.C) e sorarmısın bizim çocuğumuz olacak mı neyse kısacası Musa konuşuyor soruyor Allah (C.C) diyorki ya Musa söle onlara hiç bir zaman döl tutmayacaklar ve Musa bunu çifte anlatıyor boyunları bükük kabul edip dönüyorlar aradan 5 yıl kadar geçiyor yine böyle bir toplantıda Musa bir bakıyor bu çift yanlarında 4 yaşlarında bir çocukla toplantıda vs. sonra Musa Allah (C.C) ile konuşuyor yarabbi hani sen bana bu çift hiç bir zaman döl tutmayacak demiştin ama onların çocuğu olmuş diyor Allah (C.C) de diyorki evet ya Musa ben sana öle dedim gerçektende onlarında alın yazısında bir evlat sahibi olmak yoktu ama onlar buna rağmen bunu bile bile benden ümitlerini kesmediler isyan etmediler dua ettiler bende verdim diyor)

hikayeler için teşekkürler kızlar. hatırlatma iyi geldi.
bazen koşturmadan hayırlısını istemeyi unutabiliyoruz.
bu arada ecemcim angel ın dediği gibi yazacaktım yanlış oldu :)

Teşekkür ederim medicine. Yıllık izin alayım kafam rahat olsun yoksa tedavi sürecinde etkileneceğim dediğin gibi. Herşeyin hayırlısı diyelim. Bugün Hz. Aişe annemizi anlatan bir kitap aldım. Elimde SERAP isimli bir roman var. Tedavi sürecinde merkezde beklerken okuyacağım.ıyki varsınız. Allah sizden razı olsun. Tedaviye başlayınca yazamayabilirim gideceğim yerde internet yok ama cafeye arada takılırım. Bağımlılık yapıyorsunuz.Sizden ayrılamıyorum. olumunekankayizsmile

ecemnur ve angel hikayeler çok güzelmiş insana umut veriyor sabrın ve duanın önemi büyük gerçektenopuyorumnanaktan

sağol canııım senin işinin yanında benimkinin lafı olmaz....ah şu velilerde insanı bunaltmasa:nazar:

yıllar önce insanlara dert anlatamam diye öğretmenlik bana göre değilmiş diye düşünmüştüm ama hasta yakınlarına laf anlatmanın da çoooook zor olduğunu bilememişim :)))

Teşekkür ederim medicine. Yıllık izin alayım kafam rahat olsun yoksa tedavi sürecinde etkileneceğim dediğin gibi. Herşeyin hayırlısı diyelim. Bugün Hz. Aişe annemizi anlatan bir kitap aldım. Elimde SERAP isimli bir roman var. Tedavi sürecinde merkezde beklerken okuyacağım.İyki varsınız. Allah sizden razı olsun. Tedaviye başlayınca yazamayabilirim gideceğim yerde internet yok ama cafeye arada takılırım. Bağımlılık yapıyorsunuz.Sizden ayrılamıyorum. olumunekankayizsmile

hepimiz bunun için burda değil miyiz zaten?
tecrübeerimizden yararlanmak ve anne olabilmek için.
için ferah olsun olacak inşallah.

Arkadaşlar nerlerdesiniz?
Bu pazar burada hava kapalı ve yağışlıydı.
Yoksa öyle olunca moraller de mi düşük oldu?
Umarım herkes iyidir. Öpüyorum herkesi.

kızlaaaar merhabalar, uzun zamandır yoktum, önce patronlarımın ve işlerin baskısı sonra da haftasonu araya girdi. Çarşamba perşembe cuma lekelenmelerim olmuştu, kendimi yatıştırmaya çalıştım ama cuma gecesi dayanamadım, civardaki bir dolu hastaneden acil jinekoloğu olan birini bulup gittik. Bebeğimi ilk kez gördüm. Hiç bir problem yokmuş, gayet sağlıklıymış. Yolk sac kesesini bebeği ve kalp atışını gördük. O günden beri bir kanamam da olmadı, kıl patronlarımı görmediğim için olsa gerek:))))
Bugün sabah da kendi doktoruma ilk muayenem için gittim. O da aynı şeyleri söyledi. Bir tek SAT ile yapılan hesap ile transfer tarihiyle yapılan hesap arasında 1 hafta fark olduğunu öğrendim, hamileliğim benim düşündüğümden bir hafta daha gerideymiş. Yani SAT olarak gerçek SAT'ım olan 24 Şubatı değil, transferden 14 gün öncesi 03 Mart'ı dikkate alacaklarmış. Bunu biliyordum aslında ama gebelik tarihi olarak tekrar 5+5'i görünce bozulmadım desem yalan olur:)))

Şimdi farkettim, direk kendimi anlatmaya başlamışım, yukarıda kim ne yazmış ona da bakmamıştım. Yukarıdan aşağı bir okuyayım, selam kelam soru varsa onlara da yazayım.

şekerlerrrrr merhabaa nasılsınız bakalımm haymatlossumm cok sevındım değerler maşalahh çok güzel artmışş sen hepp boylee pozıtıff bi anne ol kii bebişde huzurlu olsunn..medicinecığım napıosunn canımmm nasıl gıdıoo maviii..kıslarr nerdesınızzz hiç yakalayamıyorumm kimseyii..acıktımm valla şimdi şurda alı nazik kebabı olsa da yesek...patlıcanı közlesek soğan domates biber onlarıda köze gömsek sonra onları doğrayıp bıde sarımsak eklesekk tadından yenmez:))))))ımmmhh anneciğimin evindee yapardıkk hepp gözlemenin ardından oluşan közlerle ayyy çok canımm çektii gözüm döndü açlıktan :))) haymatlosum sen okuma canımm canı çekmesinn bebişin:)))) ben kalkiimm en iyisii yemek yiyimm çok lezzetlii makarnamdan:KK43:((öptümm hepinizi

:))))) hiç merak etme şekercim, canım hiçbir şey istemiyor, resmen iştahım kapandı. Öyle bulantım filan da yok ama sanıyorum korkuyorum. Kilom çok olduğu için doktor ilk 3 ay kilo almaman gerek demişti. Zor doğumlar, yoğun bakımlar filan giriyor rüyalarıma. 100 kiloyum ve şimdiden belim ara ara ağrır. Hamileliği ilerleyen aylarda nasıl kaldırırım diye endişeleniyorum. Galiba o yüzden canım birşey yemek istemiyor.

Medicine'cığım nasılsın, nasıl hayat memat? hafta sonun iyi geçmiştir umarım?

Maviciğim ya sen nasılsın?

:))))) hiç merak etme şekercim, canım hiçbir şey istemiyor, resmen iştahım kapandı. Öyle bulantım filan da yok ama sanıyorum korkuyorum. Kilom çok olduğu için doktor ilk 3 ay kilo almaman gerek demişti. Zor doğumlar, yoğun bakımlar filan giriyor rüyalarıma. 100 kiloyum ve şimdiden belim ara ara ağrır. Hamileliği ilerleyen aylarda nasıl kaldırırım diye endişeleniyorum. Galiba o yüzden canım birşey yemek istemiyor.

canımm benimmm çok sevindimm bebişinnn iyi olduğuna:))))))ilk 3 ay zaten kilo verirsin canımm bulantın varsa eğer.. benim bir arkadaşım 6 kilo vermişti çok bulantısı olduğu içinn hiç kaygı etme canımm rabbim kolaylık verir bebiş ikiz değil demi sanki bhcg normalden yüksek gibiydi ve biz ıkızdır mı demıştık yoksa ben tamamen sallıomuyum:))))))))))

canımm benimmm çok sevindimm bebişinnn iyi olduğuna:))))))ilk 3 ay zaten kilo verirsin canımm bulantın varsa eğer.. benim bir arkadaşım 6 kilo vermişti çok bulantısı olduğu içinn hiç kaygı etme canımm rabbim kolaylık verir bebiş ikiz değil demi sanki bhcg normalden yüksek gibiydi ve biz ıkızdır mı demıştık yoksa ben tamamen sallıomuyum:))))))))))

doğru hatırladın ben de öyle zannetmiştim umutcum ama tek embriyo transver etmişler.
haymatlosdan önce ben cevapladım dayanamayıp :))
haymatlos kızmaz umarım

kızlaaaar merhabalar, uzun zamandır yoktum, önce patronlarımın ve işlerin baskısı sonra da haftasonu araya girdi. Çarşamba perşembe cuma lekelenmelerim olmuştu, kendimi yatıştırmaya çalıştım ama cuma gecesi dayanamadım, civardaki bir dolu hastaneden acil jinekoloğu olan birini bulup gittik. Bebeğimi ilk kez gördüm. Hiç bir problem yokmuş, gayet sağlıklıymış. Yolk sac kesesini bebeği ve kalp atışını gördük. O günden beri bir kanamam da olmadı, kıl patronlarımı görmediğim için olsa gerek:))))
Bugün sabah da kendi doktoruma ilk muayenem için gittim. O da aynı şeyleri söyledi. Bir tek SAT ile yapılan hesap ile transfer tarihiyle yapılan hesap arasında 1 hafta fark olduğunu öğrendim, hamileliğim benim düşündüğümden bir hafta daha gerideymiş. Yani SAT olarak gerçek SAT'ım olan 24 Şubatı değil, transferden 14 gün öncesi 03 Mart'ı dikkate alacaklarmış. Bunu biliyordum aslında ama gebelik tarihi olarak tekrar 5+5'i görünce bozulmadım desem yalan olur:)))

Şimdi farkettim, direk kendimi anlatmaya başlamışım, yukarıda kim ne yazmış ona da bakmamıştım. Yukarıdan aşağı bir okuyayım, selam kelam soru varsa onlara da yazayım.

canım boşver SAT'ı. önemli olan bundan sonraki gelişiminin iyi olması.
ne kalmış zaten 32 hafta 2 gün :)
sayılı gün çabuk geçer :)))

X