Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

ara sıra bakıyorum bu başlığa
inşallah en kısa zamanda gönlünüzdekine kavuşursunuz.
dua ediyorum sizin için.öperim herkesi...

doğru hatırladın ben de öyle zannetmiştim umutcum ama tek embriyo transver etmişler.
haymatlosdan önce ben cevapladım dayanamayıp :))
haymatlos kızmaz umarım

canımmm yaa hepınıze ne guzel cvplar yazdım pat dıye elektrıkler gıttıı:)))))))gazel döşemiştim amaaa nerdeyseee:)))))))
benimm haftasonuu bıraz yogundu misafirim vardıı temizlik yine bana kaldıı bana temizliğe gelen kızım sınava gırdı bu haftasonuu neyse haftaya artık alırımm valla aslında spor oluoduu bana ama baska bıseye halım kalmıo:))
kitaplarımı okuyorumm valla pekbi agırdan felsefık giidııo kıtap ontolojiden baslamıss dusunun bı cunleyı bazen 2 kez okuyorum agır bıraz :))))
bizim için -hapishanedediler dioo ama bız sanslıymısız farkındaymısız en azından o hapıshanede olduğumuzun hanıı asmaya çalıısıoz yaa sıkıntılarımızı....
işte oylee şekerler ezel başlıo ben kaçtımm...hepınızı optumm

Medicine'cığım nasılsın, nasıl hayat memat? hafta sonun iyi geçmiştir umarım?

Maviciğim ya sen nasılsın?

merhabalar herkeslere...iyiyim haymatlos şu 23 nisanı bi atlatsam daha iyi olcam..senin adına çook sevindim bebişin kalp atışlarını duymak ne muhteşemdir kimbilr...darısı tez zamanda başımıza inşaaaaaallaahhh:Saruboceq:rabbim kucağına almayıda nasip etsinhihoyyyt

canımmm yaa hepınıze ne guzel cvplar yazdım pat dıye elektrıkler gıttıı:)))))))gazel döşemiştim amaaa nerdeyseee:)))))))
benimm haftasonuu bıraz yogundu misafirim vardıı temizlik yine bana kaldıı bana temizliğe gelen kızım sınava gırdı bu haftasonuu neyse haftaya artık alırımm valla aslında spor oluoduu bana ama baska bıseye halım kalmıo:))
kitaplarımı okuyorumm valla pekbi agırdan felsefık giidııo kıtap ontolojiden baslamıss dusunun bı cunleyı bazen 2 kez okuyorum agır bıraz :))))
bizim için -hapishanedediler dioo ama bız sanslıymısız farkındaymısız en azından o hapıshanede olduğumuzun hanıı asmaya çalıısıoz yaa sıkıntılarımızı....
işte oylee şekerler ezel başlıo ben kaçtımm...hepınızı optumm

olsun canım düşünmen yeter.
okumuş kadar olduk :))
kitabından incile:emir_bebek:r bekliyoruz artık.
ihmal etme bizi öptüm

merhabalar herkeslere...iyiyim haymatlos şu 23 nisanı bi atlatsam daha iyi olcam..senin adına çook sevindim bebişin kalp atışlarını duymak ne muhteşemdir kimbilr...darısı tez zamanda başımıza inşaaaaaallaahhh:Saruboceq:rabbim kucağına almayıda nasip etsinhihoyyyt

tamam canım sana 23 nisana kadar müsade :))
ama sonra bekliyoruz paylaşımlarını unutma :))
kolay gelsiiiiiiiiin..........

doğru hatırladın ben de öyle zannetmiştim umutcum ama tek embriyo transver etmişler.
haymatlosdan önce ben cevapladım dayanamayıp :))
haymatlos kızmaz umarım

aşkolsun canım kızar mıyım hiç? Umutcum doğrudur tekti bana transfer edilen embriyo. Burada acaba tek mi çift mi diye konuşmuştuk. Ben de bir ara tribe girdim, dondurulmuş blast embriyolar bilinmeyen bir nedenle kendiliğinden bölünüp tek yumurta ikizi oluşturmaya meyilli oluyormuş, bHCG'ler de yüksek çıkınca acaba demiştim. Tek gibi görünüyor, birkaç hafta içinde bir sürprizle karşılaşmazsak eğer:)))

Kızlar iyi akşamlaar nasılsınız Özledm sizleri. Adetimi bekliyorum bugün yarın gelecek inşallah. Aslında gelmese ne güzel olur (hamileysem tabi :kedi:) Tarih gitgide yaklaşıyor hem heyecan yaşıyorum hem korku, hem ümit. ımtihan böyle birşey olsa gerek hepsini bir arada yaşıyoruz.

Medicine sen nasılsın canım?

Kızlar iyi akşamlaar nasılsınız Özledm sizleri. Adetimi bekliyorum bugün yarın gelecek inşallah. Aslında gelmese ne güzel olur (hamileysem tabi :kedi:) Tarih gitgide yaklaşıyor hem heyecan yaşıyorum hem korku, hem ümit. İmtihan böyle birşey olsa gerek hepsini bir arada yaşıyoruz.

Medicine sen nasılsın canım?

canım bahçıvanlar diyarında oyalanıyom işte.
yaklaşan tarih tüp bebeğinki mi?
ne zaman bakiyim?
hayırlı olsun şimdiden.

Yok cnm. ıkinci regl günü merkezde olmam gerekiyor ya onu bekliyorum. Önümüzdeki reglimi transfer gerçekleşirse inşallah heyecanla bekliyorum olacağım bir ay sonra.

Sen nasılsın moraller nasıl. Durgun gördüm sanki seni.

Yok cnm. İkinci regl günü merkezde olmam gerekiyor ya onu bekliyorum. Önümüzdeki reglimi transfer gerçekleşirse inşallah heyecanla bekliyorum olacağım bir ay sonra.

Sen nasılsın moraller nasıl. Durgun gördüm sanki seni.

sağol canım hafta içi yoğunluktan doyası yazamıyorum iyiyim allaha şükür.
iyi haberleriniz gelirse daha iyi olacağım inşallah

iki hafta önce bebeğini kaybeden bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum...

ben bir tane düşürmeme rağmen tekrar yenisini şimdilik asla düşünmüyorum..

insan piskolojik olarak çöküyor hayattan soğuyor resmen..

hamile olanlara bakıp yüreğim yanıyor..

4,5 aylık 5,5 aylık 1,5 aylık bebeklerimi kaybettim. Burada yalnız olmadığımı biliyorum ama çevremdekilerin geçmiş olsunlarından teselli laflarından bıktım. Duymak istemiyorum. Her defasında acım tazeleniyor. Zaman geçtikçe ümitlerim azalıyor. Yeniden tüp bebek denemek için gücüm de kalmadı. Yoruldum yıprandım. Bu durumu sadece çekenler anlıyor. Sizler acılarınızla nasıl başedebildiniz. Yoksa anne olmadan bunlar geçmeyecek mi zaman geçse bile. En ufak desteğiniz, yaşam sevinciniz bana yardımcı olur. Herkese şimdiden teşekkürler. İsteyen herkesin en yakın zamanda anne olması dileğiyle.

Cok cok gecmis olsun, umudunu yetirme sakin, insallah bir bebisin olur. Seni cok iyi anliyorum - bende 5 kez kaybettim, fakat benim gebeliklerim dis gebelikmis, önce normal düsük zannedildi, fakat 4-6 haftalikken kaybettigim icin arastirma yapilamadi. Neyse senin neden düsük yaptigini arastirmadilarmi? Cünkü senin problemin hamile kalamamak degil. Ben yurtdisinda kaliyorum ve burada düsük yapanlara tüp bebek tadavisinin yani sira ayri bir tedavi uygulaniyor. Bazi kadinlarin imunsistemi (kusura bakam belki türkcesi bu degildir) cok agresif oluyormus, ve embryo'yu vücuttan atilmasi gereken bir hastalik/risk olarak görüp ona karsi savasiyormus, buyüzden düsük yapma olasiligi olabilirmis. Eger senin imunsisteminde bu problem varsa, ilacla tedavi edilebilir.

tamam canım sana 23 nisana kadar müsade :))
ama sonra bekliyoruz paylaşımlarını unutma :))
kolay gelsiiiiiiiiin..........

teşekkür ederim medicine.....ama bu aralar ben hiç iyi değilim aslında yazıp kimsenin canını sıkmak istemezdim ama çok bunaldım...bu çocuk fikri bana çok uzak gelmeye başladı sanki uzak bi rüya gibi gittikçe zorlaşan imkansızlaşan bi rüya...isyana düşmekten korkuyorum ama hamileleri bebekleri görünce deliriyorum..23 nisan kıyafetleri için 0-8 yaş reyonlarından çıkamaz oldum orda bebek eşyaları kıyafetleri ve hamile olupda doğum için alışveriş edenleri görmek içimi eziyor resmenmafoldumben ben nerde hata yaptım diyorum allahım affetsin ama çok zooooorr...çıdırcam yaaaaaa...bu yükü taşıyamıyorum artık bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama eşim canım benim onun üzülmesini hiç istemem...bu aralar sürekli bebeğimiz olunca şöyle yaparız böyle yaparız diye konuşup duruyo...o böyle yapınca canım daha çok yanıyo...garibim oda yanıyo bebek hasretiyle biliyom ama elimden bişey gelmiyo...şuan bile gözyaşlarımı zor tutuyorum:gitme:ALLAHIM BİZLERE YARDIM ET NE OLURSUNmafoldumben

iki hafta önce bebeğini kaybeden bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum...

ben bir tane düşürmeme rağmen tekrar yenisini şimdilik asla düşünmüyorum..

insan piskolojik olarak çöküyor hayattan soğuyor resmen..

hamile olanlara bakıp yüreğim yanıyor..

çok geçmiş olsun anobis. akut dönemde insan öyle hissediyor. etraftaki herkes herşey yalan geliyor.
kimsenin seni anlamadığını düşünüyosun eminim.
ama zamanla acı geçmese de daha dik duruyo insan.
buradaki arkadaşların desteği benim daha iyi hissetmemde büyük fayda sağladı.
sen ne düşünüyosun bilmem ama eşim dışında kimseyle konuşmak istemedim ben ve biriken acıma bu sayfa destek oldu.
sen de aynı hissediyosan acını en iyi anlayacak insanlar burada.
daha iyi hissettiğinde eğer istersen probleminin tedavi aşamanı düşük nedenlerini paylaşabilirsin.
sevgiyle kal.

teşekkür ederim medicine.....ama bu aralar ben hiç iyi değilim aslında yazıp kimsenin canını sıkmak istemezdim ama çok bunaldım...bu çocuk fikri bana çok uzak gelmeye başladı sanki uzak bi rüya gibi gittikçe zorlaşan imkansızlaşan bi rüya...isyana düşmekten korkuyorum ama hamileleri bebekleri görünce deliriyorum..23 nisan kıyafetleri için 0-8 yaş reyonlarından çıkamaz oldum orda bebek eşyaları kıyafetleri ve hamile olupda doğum için alışveriş edenleri görmek içimi eziyor resmenmafoldumben ben nerde hata yaptım diyorum allahım affetsin ama çok zooooorr...çıdırcam yaaaaaa...bu yükü taşıyamıyorum artık bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama eşim canım benim onun üzülmesini hiç istemem...bu aralar sürekli bebeğimiz olunca şöyle yaparız böyle yaparız diye konuşup duruyo...o böyle yapınca canım daha çok yanıyo...garibim oda yanıyo bebek hasretiyle biliyom ama elimden bişey gelmiyo...şuan bile gözyaşlarımı zor tutuyorum:gitme:ALLAHIM BİZLERE YARDIM ET NE OLURSUNmafoldumben

Canım benim ağlamak istiyosan ağla.
Tuttukça birikip daha kötü oluyo insan.
Gözün şişene kadar uykun gelene kadar acın daha dayanılır olana kadar ağla.
yanında olup omuz vermek isterdim ama yazılarımız sana omuz olsun.
ben çocuklarla bebekleri ameliyat ediyom sen de öğretmenlik yapıyosun.
yani ikimizin işi daha zor.
arada böyle oluyo ama sonra rabbim insana bi feralık veriyo.
inşallah hepimiz vakti geldiğinde yaşıcaz bu güzel duyguyu.
kaderde annelik yoksa da yapacak bişey yok. kader.
tedaviyi ne zaman düşünüyosun. olumlu şeyleri o aşamaları hcg ni yüksek göreceğin o günü hayal et.
ne düşünürsen beyin seni ona götürür unutma.
kocaman kucaklıyorum canım.

birde ben varım kızlar sağlık ocağında ebeyim ben hergün gebelik takibine gelen mutlu anne adayları,fenilketanüri aldırmaya gelen minik 3-4 günlük bebekler ve yine o bebeklerin aşıları,takipleri,kiloları benim işim.hele ki dış gebelik geçirdiğim zaman eğer ki normal gebelik olsaydı benim doğuracağım ayda doğan bebekler var kiii onlarla ilgilenmek en beteri.....
içim acıyor onları gördükçe....
oturduğumuz binada 4 tane hamile var.bitanesi geçen gece gelmiş einde yünü,şişi hadi bana bu örnekten bebek battaniyesi başlayıver diye.ne dersin ki böylelerinealsanaalsanasmile

neyse bugün 5 gün gecikmiş reglimin ilk günü bunca karamsarlık o yüzden.insan olmayacağını bile bile umutlanıyor işteboshayallersmile2-3 güne kalmaz toparlanırım ben yine :a015:

kızlar pozitif olmak çok zor nasıl yapmalı ne yapmalı ben bi ara psikoloğa da gittimde gerçi o aile terapisi gibiydi ama psikyatra gidip hiçbi sonuç alamadım antidepresan veriyo onuda ben istemiyorum içmek
aranızda psikaytra gidipte sonuç alan varmı:eek:

kızlar pozitif olmak çok zor nasıl yapmalı ne yapmalı ben bi ara psikoloğa da gittimde gerçi o aile terapisi gibiydi ama psikyatra gidip hiçbi sonuç alamadım antidepresan veriyo onuda ben istemiyorum içmek

eğer ki yaşadığınız yerde sizinle aynı durumda olan(evli,bayan,çocuğu olamayan) bir psikolog veye psikiyatr bulabilirseniz belki bir sonuç alabilirsiniz.diğer türlü ben buna pek imkan vermiyorum ne yazık ki

kaldı ki bizim gibi ne kadar imkansız gibi gözüksede her ay ya bu ay hamile kalmışsam umuduyla yaşayanlar için antidepresan kullanmakta ne kadar doğru olur oda tartışılır bir konu canım

canım psikiatrist dr olduğundan hemen ilaç veriyo.
psikolog daha iyi bence.
ben de gitmek istedim ama yaşadığım yerde çok seçenek yok.
ist ank gibi büyük şehirler bu açıdan avantajlı diye düşünüyorum.

birde ben varım kızlar sağlık ocağında ebeyim ben hergün gebelik takibine gelen mutlu anne adayları,fenilketanüri aldırmaya gelen minik 3-4 günlük bebekler ve yine o bebeklerin aşıları,takipleri,kiloları benim işim.hele ki dış gebelik geçirdiğim zaman eğer ki normal gebelik olsaydı benim doğuracağım ayda doğan bebekler var kiii onlarla ilgilenmek en beteri.....
içim acıyor onları gördükçe....
oturduğumuz binada 4 tane hamile var.bitanesi geçen gece gelmiş einde yünü,şişi hadi bana bu örnekten bebek battaniyesi başlayıver diye.ne dersin ki böylelerinealsanaalsanasmile

neyse bugün 5 gün gecikmiş reglimin ilk günü bunca karamsarlık o yüzden.insan olmayacağını bile bile umutlanıyor işteboshayallersmile2-3 güne kalmaz toparlanırım ben yine :a015:

canım hemen toparlan. o hamile kadının kendi hödüklüğü.
düşüncesizlik hat safhada bizim insanlarda sağolsunlar :KK43:(
senin işin de zormuş bilmiyodum.
zor zor başarıcaz inş.
hele bi başla sen tedaviye gerisi hayırlısı öptüm.

X