Anne ve babalık da planlanır mı?

Benim hormonlarım çalışmıyor herhalde. 29 yaşındayım,yeni evliyim. Şu an hiç istek yok içimde. Olsa bile yapmamak için bir sürü mantıklı neden sıralayabiliyorum. 25 yaşında ve 8 aylık evli olsaydım düşünmezdim bile sanırım. İstemedikten sonra da planlanıyor işte. Kaderci de bir insanım doğum konularında. Olacağı varsa olur, olmayacaksa da ne yaparsam yapayım olmaz kafasındayım.

En çok da anne babalık planlanır. Çünkü ne evlenmeye benziyor ne eşya almaya benziyor. Her şeyin dönüşü var , kocanın, evliliğin eşyanın ama çocuğun yok. Şartların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir süre çocuğu erteledik sonra bir süre de olmadı. Neredeyse 5. yılda kucağıma aldım. Buna rağmen zorlanıyorum kendimi tükenmiş hissettiğim oluyor. Bazen bir düğmesi olsa da beş dk kapatsam diyorum

Her zerrenizle anne olmayi isteseniz bile, bebek olduktan sonra bastan sona degisen (olumlu ve olumsuz yonde) yasam sekliniz, uykusuz geceler, sinir harpleri vs size bazen az da olsa pismanlik duygusu yasatacaktir. Ben oglumu o kadar cok istedim ki. Bir dogdu, aman yarabbi, asla susmayan bir bebek. Kolikmis. Hic duymadigim birsey. Cok defa annelik bu muymus diye agladim. Ama canimi istesin, gozum kapali veririm. Iyi ki var, iyi ki dogurmusum.

Bebege maddi olarak yuzde yuz hazir olabilirsiniz ama manevi olarak dogumdan sonra zorlandiginiz cok zamanlar olacaktir. Bu sizi kotu bir anne yapmaz, insan oldugunuz icin boyle hissetmeniz normal. Psikolojik olarak ustesinden gelebileceginize inaniyorsaniz, tayin durumunuz falan kesinlesince dusunmeye baslayabilirsiniz.

8 aylık evlilik bence erken. 2020 dediğiniz gibi sizin için uygun bir tarih gibi....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…