Annem bana değer vermiyor mu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence vermeyin artık kimseye.
Vereceginiz kadar vermişsiniz.
Altın kısmını da altın hesabı yapıp oraya atabilirsiniz.
Gerçek altın olarak alıp yine kendinize taktirtmayin.
Herkese yapılmış size de yapılması lazım.
Yapmazlarsa da onların ayıbı.
Yıllardır size yardım ettim altın yapmaya fırsat mi oldu dersiniz.
Net evlat ayrımının alası.
Üzülmeyin lütfen yapacak birşey yok.
Çocuklarınıza nasıl davranmayacaginizi öğrenmiş oluyorsunuz.
Birşey de beklemeyin maddi manevi yoksa daha çok kirilirsiniz.
Kendinizi düşünün kendinize yatırım yapın.
İyilik meleği rolünü üstlenmeyi bırakın!

Yok be kuzum sana değer vermezse 8 çocuktan bir seni okuturmuydu .olur öyle tatlı atışmalar .ben annenin kötü niyetli olduğunu düşünmedim
Kız kendi kendime çabaladım ailemin bana katkısı olmadı demiş zaten. İroni mi yapmak istediniz anlamadım. Ha ailesi okumasına en azından karşı çıkmamış orası ayrı ama takdir etmeli miyiz pek sanmıyorum, sağlıklı her ailenin yapacağı bir davranış ekstradan teşekkür gerektirecek bir şey değil aksine destek eksikliği nedeniyle kötü bile. Sanırım aile eğitimi pek umursamamış ne destek vermiş ne de engel olmuş. Üzücü.

Kız kendi kendime çabaladım ailemin bana katkısı olmadı demiş zaten. İroni mi yapmak istediniz anlamadım. Ha ailesi okumasına en azından karşı çıkmamış orası ayrı ama takdir etmeli miyiz pek sanmıyorum, sağlıklı her ailenin yapacağı bir davranış ekstradan teşekkür gerektirecek bir şey değil aksine destek eksikliği nedeniyle kötü bile. Sanırım aile eğitimi pek umursamamış ne destek vermiş ne de engel olmuş. Üzücü.

Görmedim o kısmı. Ama geçmişin kardelenleri oldumuz için bu bile bana iyi geldi .ozamanlar maddi durum olsun olmasın kız cocuklari okutulmazdi .hala bile bununla karşılaşıyorum

Görmedim o kısmı. Ama geçmişin kardelenleri oldumuz için bu bile bana iyi geldi .ozamanlar maddi durum olsun olmasın kız cocuklari okutulmazdi .hala bile bununla karşılaşıyorum
Eski günlere oranla yavaş yavaş kadın hakları olarak düzeliyoruz, hala bir şeyler eksik ama umarım yakında haklarımızın hepsini kazanacağız ben inanıyorum

Yok be kuzum sana değer vermezse 8 çocuktan bir seni okuturmuydu .olur öyle tatlı atışmalar .ben annenin kötü niyetli olduğunu düşünmedim
Beni okutmak istemedi ki 🙈 11 12 yaşımda çalışmaya gittim sırf okuyabilmek için onda da o para geçinmek için seni okula göndermem demişti. Babam sonradan zorladı. Ki abim ablam okula gitmelerine rağmen. Diğer kardeşlerimi de zorla okula gönderiyordu. Lisede birinci olunca seni üniye gönderecem dedi başarılı olduğum icin. Daha anlatamadığım çok şey var da.. insan gerçeklerle yüzleşmek istemiyor

Bu çok doğru. Konu sahibi de çok güçlü biri böyle doğurup eğitimine yardımcı olmayan bir aileye rağmen tırnaklarıyla kazıya kazıya okumuş takdir ettim vallahi. Siz boşverin annenizin yaptıklarını çünkü okuduklarımdan anladığım kadarıyla aileniz biraz bilgisiz bir aile. 8 çocuk yapıp eğitimlerine katkı sağlamamalarından bu anlaşılıyor. Böyle bir ailede ataerkil sistemi desteklemeye olur o yüzden erkek çocuklar her zaman onlarla eşit konumdaki kız çocuklardan üstün görüncektir. Kavgacı, hırgür çıkaran, muhtaç olan çocuk daha çok sayılacak el üstünde tutulacak, iyilik yapıp yardım eden bir süre sonra yardımı kesince görevini aksatmış gibi laf çarpıtılacak, ondan kötüsü olmayacaktır. Ailenize şimdiye kadar vefa borcunuzu ödemişsinizdir pek de vefaları borçları fazla değil gibi duruyor zaten. Bu saatten sonra hastane masrafı vb. olmadıkça paranızı kendinize harcayın. Zaten kredi almışsınız onu ödeyin. Belki vere vere alışmışlardır para vermenize, paranızı değersiz bilmeye başlamışlardır.

Bir de anneniz genel olarak kavga çıkarmayı seviyor bence. Bunu yaparken büyük ihtimalle bir amacı yok ve yaptığı şeyin tam olarak farkında da değil çünkü alışkanlık olmuş. Sadece genel yaşlı tavrı olarak ehvamlanmak hoşuna gidiyor ve bildiği konularda bile sizi zora sokmak adına size ters şeyler söylüyor bence. Can sıkıntısı sebepli oluyor genelde bunlar ben de çevremdeki 2 yaşlı akrabadan biliyorum. Domates durumu da bundan kaynaklı. Kafaya takmayın eskiden kalma boomerların genel özelliği işte. Zamanında telefon yokmuş eğlence niyetine insanlarla uğraşmışlar, insanların dedikodularını yapmışlar şimdi eskiden kalma bu alışkanlıklarıyla bizi ister istemez rahatsız ediyorlar.
Annem gençken de böyleydi. Yokluk onu bu duruma getirdi belki de bilemiyorum. Şimdi eskiye nazaran iyiyiz ama yine de aynı kafada annem

Bence vermeyin artık kimseye.
Vereceginiz kadar vermişsiniz.
Altın kısmını da altın hesabı yapıp oraya atabilirsiniz.
Gerçek altın olarak alıp yine kendinize taktirtmayin.
Herkese yapılmış size de yapılması lazım.
Yapmazlarsa da onların ayıbı.
Yıllardır size yardım ettim altın yapmaya fırsat mi oldu dersiniz.
Net evlat ayrımının alası.
Üzülmeyin lütfen yapacak birşey yok.
Çocuklarınıza nasıl davranmayacaginizi öğrenmiş oluyorsunuz.
Birşey de beklemeyin maddi manevi yoksa daha çok kirilirsiniz.
Kendinizi düşünün kendinize yatırım yapın.
İyilik meleği rolünü üstlenmeyi bırakın!
Annem kendi bileziklerini aldı gelinine taktı. Kız kardeşlerime çeyiz de yaptı altın da. Yani bana gelince neden böyle anlam veremiyorum. Evet çalışıyorum ama sonuç olarak bu haksızlık oluyor. Kimseden artık bir şey beklemiyorum. Araba aldım ki benden bir şey beklemesinler. Zar zor geçineceğim ama olsun. En azından arabam var diyeceğim.

Ňiye diyemiyorsun? Demenin vakti gelmedi mi sence???
Konu bir daha acılmadı. Açıldığında söyleyeceğim. İnanın A’dan z’ye her şeyini yaptığı ablam zor gününde yoklukta annem koşmasına evden erzak götürmesine, çocuğunu annem büyütmesine rağmen anneme kalkıp sen nasıl annesin bana ne yaptın ki bugüne kadar dedi. Yani içimden sana böylesi lazım demek ki demistim.

Annendir anlarım saygısızlık yap ya da ne bileyim kırıcı ol demiyorum,
ama toparlaman lazım açıkçası sen kendini fazla ezdirmişsin.
Konu tabak çanak değil, sadece içini açman için bahane olmuş.
Senin aldığın bir hediyeyi başkasına vermesi hiç hoş değil,
Sen biraz elini çek yokluğunla terbiye etmeye çalış.

Ben size helal olsun demeye geldim. Böyle bi ailede okuyup atanıp hayatını kendin kazanır hale gelebilmek çok büyük başarı.

Sizin kimseye ihtiyacınız yok madden. Ama insan kaç yaşında olursa olsun ailesinin sevgisine muhtaç. Ne yazık ki anneniz bunu anlayabilecek şekilde yetiştirilmemiş. Muhtemelen erkek çocuklarına bayılan sizin başarınızı görmeyip geleneksel olmadınığınız için suçlayan bi kadın içten içe. Bunu değiştiremezsiniz ama bu toksik durumdan kendinizi uzak tutabilirsiniz mümkün oldukça. Kendinizi çekin her zaman güçlü görünmeye çalışmayın ben hallederim demeyin mesela sık sık. Çok büyük bir değişiklik olmaz ama daha az üzülürsünüz.

Annendir anlarım saygısızlık yap ya da ne bileyim kırıcı ol demiyorum,
ama toparlaman lazım açıkçası sen kendini fazla ezdirmişsin.
Konu tabak çanak değil, sadece içini açman için bahane olmuş.
Senin aldığın bir hediyeyi başkasına vermesi hiç hoş değil,
Sen biraz elini çek yokluğunla terbiye etmeye çalış.
Tabi konu o değil. Çalışıyorum diye sürekli her şeyi benden bekleyip üstüne de bana değer vermemeleri. İnanın artık bittiler benim icin diyorum sonra da ya bir gün kaybedersem diye üzülüp yine annemin yanında olmaya çalışıyorum.

Ben size helal olsun demeye geldim. Böyle bi ailede okuyup atanıp hayatını kendin kazanır hale gelebilmek çok büyük başarı.

Sizin kimseye ihtiyacınız yok madden. Ama insan kaç yaşında olursa olsun ailesinin sevgisine muhtaç. Ne yazık ki anneniz bunu anlayabilecek şekilde yetiştirilmemiş. Muhtemelen erkek çocuklarına bayılan sizin başarınızı görmeyip geleneksel olmadınığınız için suçlayan bi kadın içten içe. Bunu değiştiremezsiniz ama bu toksik durumdan kendinizi uzak tutabilirsiniz mümkün oldukça. Kendinizi çekin her zaman güçlü görünmeye çalışmayın ben hallederim demeyin mesela sık sık. Çok büyük bir değişiklik olmaz ama daha az üzülürsünüz.
İnanın hem de nasıl istiyorum bana değer vermelerini. Benim durumumda olan arkadaşıma nasıl değer veriyorlardı canım kızım diye. Annem bir gün olsun kızım demedi bana. Gerci diğerlerine de öyle ama bana fazlasıyla. Hep güçlü olmaya çalıştığım içindir.

Tabi konu o değil. Çalışıyorum diye sürekli her şeyi benden bekleyip üstüne de bana değer vermemeleri. İnanın artık bittiler benim icin diyorum sonra da ya bir gün kaybedersem diye üzülüp yine annemin yanında olmaya çalışıyorum.

Seni anlıyorum kuzum,
Ortak noktalarımız olduğuna emin olabilirsin, sadece sen benden cesursun buna isim koyabilmişsin,
Yokluğunla terbiye sorunlarını çözecektir. (tecrübe ile sabittir.)
Hani kaçan kovalanır deriz ya, bu sadece aşk ilişkilerinde böyle değildir, her ilişki için çözümdür.
Allah gönlüne göre versin.
Unutma sürekli verici olarak sadece karşı tarafı mutlu edersin, Kendinde ki O boşluğu dolduramazsın :KK200:

Seni anlıyorum kuzum,
Ortak noktalarımız olduğuna emin olabilirsin, sadece sen benden cesursun buna isim koyabilmişsin,
Yokluğunla terbiye sorunlarını çözecektir. (tecrübe ile sabittir.)
Hani kaçan kovalanır deriz ya, bu sadece aşk ilişkilerinde böyle değildir, her ilişki için çözümdür.
Allah gönlüne göre versin.
Unutma sürekli verici olarak sadece karşı tarafı mutlu edersin, Kendinde ki O boşluğu dolduramazsın :KK200:
Çok teşekkür ederim. Evet dolmuyor. En küçük şeyde silip atıyorlar. Dediğiniz gibi uzak durmak en iyisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X