Annem beni hep ikinci plana atıyor.

sıfır beklenti sonsuz mutluluk. Ben geçtim yardimi kimseden zarar görmezsem kendi kendime mutlu oluyorum 🙈😂. Koca kadinsiniz karninizda bebisiniz yaninizda esiniz mis gibi takma annenmis babanmis. Uzuldugune degmez. Cekirdek ailenizle mutlu olun.
Doğru söylüyorsun. Eşimde diyor boşver her şeyi kapı dışında bırak. Sen kendine çocuğumuza odaklan. He de geç diyor. Bu saatten sonra anlatamazsın diyor.

Maalesef her aile her evlada aynı davranmıyor. Eşinize mahçup olma kısmını düşünmeyin, o ne hissettiğinizi anlıyor olmasa ben bakarım sana demezdi. Ailemizi seçemediğiniz gibi davranışlarını da kontrol edemiyoruz. Ben de ailemden hiç destek görmedim desem yeri var, gördüğüm destekler de hep benim zorlamamla yapıldı. İnsanın çok zoruna gidiyor gerçekten ama elden bir şey gelmiyor, kabullenip yolunuza bakın. Eşinizin ailesi size daha yakın hissettiriyorsa onlarla olun tabi neden olmasın, ben eltime görümceme annemi şikayet edip ağladığımı bilirim. Paylaşmak istiyor çünkü insan.

4aylı hamileyken ev taşıdım bütün evi kendim topladım, 37.Haftaya kadar çalıştım, doğum iznine ayrılınca bütün evi dip köşe temizledim, eşim yardım etti, annem sözde bana bakmak için geldiği halde bir toz bile almadı, evin bütün işlerini yine ben yaptım. Doğumdan 3 gün sonra kavga çıkardı (ki yine hiçbir işe faydası olmamıştı) 5.Gün evine gönderdim. Her şeyimi kendim yaptım. Allah sana sakin bir bebek nasip etsin inşallah da hiç kimseye muhtaç olmadan devam ettir hayatını.

Beklentiye girme demek kolay ama girmemek gerçekten zor, hele etrafınızda annesi tarafından el bebek gül bebek tutulan hamileleri görünce daha da zor, ama zamanla alışıyor insan ve daha güçlü oluyorsun

Valla tatlım yasitmişiz, benim de kendi kök ailemle ilişkilerim son 3 yıldır kopuk, anlatsam roman olur, bu yüzden seni çok iyi anlıyorum ama sana verebileceğim tek tavsiye beklentini sıfıra indir ve sakın konuşmaya çalışma, ne kadar az gorusursen akıl ve ruh sagligin için o kadar iyi olur
Öyle zaten
Sırf uzak olmak için farklı sehşrdeyim.
Yaptıklarımı anlatmam kafama göreyimdir. Tümden silinmiyor. Zaten özensizsin diye aile silinmez. Bunlar bitirme sebebi olacak sey değil tahammül ediyorum.
Zaten ben de huysuzumdue bakma. Böyle Bi ailede büyüdüğüm için tahammülsğzüm

Maalesef her aile her evlada aynı davranmıyor. Eşinize mahçup olma kısmını düşünmeyin, o ne hissettiğinizi anlıyor olmasa ben bakarım sana demezdi. Ailemizi seçemediğiniz gibi davranışlarını da kontrol edemiyoruz. Ben de ailemden hiç destek görmedim desem yeri var, gördüğüm destekler de hep benim zorlamamla yapıldı. İnsanın çok zoruna gidiyor gerçekten ama elden bir şey gelmiyor, kabullenip yolunuza bakın. Eşinizin ailesi size daha yakın hissettiriyorsa onlarla olun tabi neden olmasın, ben eltime görümceme annemi şikayet edip ağladığımı bilirim. Paylaşmak istiyor çünkü insan.

4aylı hamileyken ev taşıdım bütün evi kendim topladım, 37.Haftaya kadar çalıştım, doğum iznine ayrılınca bütün evi dip köşe temizledim, eşim yardım etti, annem sözde bana bakmak için geldiği halde bir toz bile almadı, evin bütün işlerini yine ben yaptım. Doğumdan 3 gün sonra kavga çıkardı (ki yine hiçbir işe faydası olmamıştı) 5.Gün evine gönderdim. Her şeyimi kendim yaptım. Allah sana sakin bir bebek nasip etsin inşallah da hiç kimseye muhtaç olmadan devam ettir hayatını.

Beklentiye girme demek kolay ama girmemek gerçekten zor, hele etrafınızda annesi tarafından el bebek gül bebek tutulan hamileleri görünce daha da zor, ama zamanla alışıyor insan ve daha güçlü oluyorsun
Evet en çok da zoruma giden. Annem gelinine benden daha iyi bakıyor. Tüm hamileliği boyunca kendi annesi ile annemde yemek yedi. Bir gün hep beraber sofradayız beş ay görmemişim hiçbirini annem sürekli yemeği gelinine uzatıp şundan da ye sunu da ye bundan ister misin? Eşim elimi sıktı ağlama sakın diye masanın altından. Allah muhtaç etmesin gerçektende. Yedi kilo vererek başladım hamileliğime, çift maske ile bulantılarla çalıştım. Eşim baktı hep o süreçte. Her gün iş arkadaşlarımdan bir şeyler geldi yemek olarak. Canım bir şey çekse dile getiremedim, ama Allah o kadar büyük ki canımın çektikleri de kapıma geldi hiç ummadığım yerden. Biliyor musun daha tüme kadar hic ağlamadım. Şikayet etmedim. Ama o kadar dolmuşum ki dün geceden beri ağlıyorum. Dua ediyorum. Bana acımasa bile bebeğine acı bana güç kuvvet ver diyorum. Hic bir zaman kötü evlat olmadım. Hala da annem babamdır kardeşimdir ayaklarına taş değmesin. Kimseye muhtaç etmesin diye dua ediyorum. Maddi anlamda hic beklentim olmadı. Kendi payıma düşen her şeyi kendim yaptım. Gurbette hep çalıştım ama çok çok zoruma gidiyor. Canım o kadar yanıyorki

Evet en çok da zoruma giden. Annem gelinine benden daha iyi bakıyor. Tüm hamileliği boyunca kendi annesi ile annemde yemek yedi. Bir gün hep beraber sofradayız beş ay görmemişim hiçbirini annem sürekli yemeği gelinine uzatıp şundan da ye sunu da ye bundan ister misin? Eşim elimi sıktı ağlama sakın diye masanın altından. Allah muhtaç etmesin gerçektende. Yedi kilo vererek başladım hamileliğime, çift maske ile bulantılarla çalıştım. Eşim baktı hep o süreçte. Her gün iş arkadaşlarımdan bir şeyler geldi yemek olarak. Canım bir şey çekse dile getiremedim, ama Allah o kadar büyük ki canımın çektikleri de kapıma geldi hiç ummadığım yerden. Biliyor musun daha tüme kadar hic ağlamadım. Şikayet etmedim. Ama o kadar dolmuşum ki dün geceden beri ağlıyorum. Dua ediyorum. Bana acımasa bile bebeğine acı bana güç kuvvet ver diyorum. Hic bir zaman kötü evlat olmadım. Hala da annem babamdır kardeşimdir ayaklarına taş değmesin. Kimseye muhtaç etmesin diye dua ediyorum. Maddi anlamda hic beklentim olmadı. Kendi payıma düşen her şeyi kendim yaptım. Gurbette hep çalıştım ama çok çok zoruma gidiyor. Canım o kadar yanıyorki
Ağla rahatla ona kimse engel olamaz ama maalesef üzüldüğünle kalacaksın çünkü onlar değişmeyecek, kısmetli br bebeğin var, canının istediği kapına gelmiş.

Annenin ailenin yaptıklarının acısı maalesef hiç geçmiyor, ama sen bebeğini daha çok severek bunu tolere edeceksin zamanla.

Dün akşamdan beri ağlıyorsan çok yıpranmışsındır, dikkatini dağıtacak bir şeyler yapmaya çalış, komik bir film falan izle, sonra da uyu dinlen.

Yanacak bir biletin falan yoksa da gitme bayramda, gidince üzüleceksin çünkü, döndüğünde yine ağlayacaksın, eşinle ev tatili yapın, film izleyin, tavla oynayın, sen bol bol dinlen, hatta canın isterse çorba köfte falan yapıp buzluğa at, çok yorgun olduğun zamanlar çıkarırsın hazır yemeğin olur. Taşınma esnasında bir komşunun buzluğuna geçirir evin yerleşince gider alırsın. Aileni düşünüp moralini bozma.

Kayınvalideni öv geldi yemeği yaptı , ortalığı temizledi diye söyle daha çocuk doğmadan gitmiş altının almış dediğin an zaten annen kıskanmaya başlayıp seninle ilgilenecek:21::kahve:
Onlarla ilgili bir şey söylemeye de korkuyorum. Kayınvalidem kendisi almaz ama maddi durumu iyi bir şey almak isterse de parasını verir. Kafanıza göre alın der. Bir kere bahsettim. Yanimda ağlamaya başladı. Biz işte bizim gelinimize yapamıyoruz elimizden çok bir şey gelmiyor dedi. Neye uğradığımi şaşırdım. İnsan kızıma iyi bakıyorlar iyi davranıyorlar diye mutlu olması gerekirken kadının düşündüğüne bakar mısınız? Eşim bir daha sakın hiçbir şeyi anlatma gereksiz saçma kıyaslama yapıyorlar dedi. Bizim durumunuzun iyi olması bile batıyor. Biz bir araba aldık suratları düştü. Kardeşim ev aldı sanki dünyayı aldı. Öyle bir mutluluk gurur. Eşim kendisi ile kardeşimin kiyaslandiini düşünüyor.

Okudukça gözlerim fal taşı gibi açıldı. Böylelerine de ne hikmetse sizin gibi hayırlı evlat, eşiniz gibi hayırlı damat denk geliyor. Çözemedim ki ben bu işi. Allah yüzünüzü kızınızdan güldürsün.

Ağla rahatla ona kimse engel olamaz ama maalesef üzüldüğünle kalacaksın çünkü onlar değişmeyecek, kısmetli br bebeğin var, canının istediği kapına gelmiş.

Annenin ailenin yaptıklarının acısı maalesef hiç geçmiyor, ama sen bebeğini daha çok severek bunu tolere edeceksin zamanla.

Dün akşamdan beri ağlıyorsan çok yıpranmışsındır, dikkatini dağıtacak bir şeyler yapmaya çalış, komik bir film falan izle, sonra da uyu dinlen.

Yanacak bir biletin falan yoksa da gitme bayramda, gidince üzüleceksin çünkü, döndüğünde yine ağlayacaksın, eşinle ev tatili yapın, film izleyin, tavla oynayın, sen bol bol dinlen, hatta canın isterse çorba köfte falan yapıp buzluğa at, çok yorgun olduğun zamanlar çıkarırsın hazır yemeğin olur. Taşınma esnasında bir komşunun buzluğuna geçirir evin yerleşince gider alırsın. Aileni düşünüp moralini bozma.
Çok şükür daha doğmadan kendim alışverişini yapmadan bir sürü şeyi oldu. Eve kargo yağdı. Sürekli hediyeler geliyor. Seviniyorum mutlu da oluyorum. En azından rabbim onu düşünüyor bahtı güzel olsun diye dua ediyorum. Günlük tutuyorum sürekli. Onunla yapacaklarımi paylasacakalrimi yazıyorum. Planlarimdan bahsediyorum. Evim taşınsaydi odası ile ilgileneceğim artık. Odasını boyamak çizimler yapmak istiyorum. Yavaş yavaş da olsa karar verdim yapacağım. Umarım ben ona hep değerli olduğunu hissettiririm. Benden yana hiçbir şekilde eksiklik hissetmesin. Umarım ben mükemmel olamasam da çocuğum için yeterli bir anne olurum.

Okudukça gözlerim fal taşı gibi açıldı. Böylelerine de ne hikmetse sizin gibi hayırlı evlat, eşiniz gibi hayırlı damat denk geliyor. Çözemedim ki ben bu işi. Allah yüzünüzü kızınızdan güldürsün.
Amin umarım bizler evlatlarımıza maddi manevi eksiklik hissettirmeyiz ve gerçekten de adaletli oluruz

Çok şükür daha doğmadan kendim alışverişini yapmadan bir sürü şeyi oldu. Eve kargo yağdı. Sürekli hediyeler geliyor. Seviniyorum mutlu da oluyorum. En azından rabbim onu düşünüyor bahtı güzel olsun diye dua ediyorum. Günlük tutuyorum sürekli. Onunla yapacaklarımi paylasacakalrimi yazıyorum. Planlarimdan bahsediyorum. Evim taşınsaydi odası ile ilgileneceğim artık. Odasını boyamak çizimler yapmak istiyorum. Yavaş yavaş da olsa karar verdim yapacağım. Umarım ben ona hep değerli olduğunu hissettiririm. Benden yana hiçbir şekilde eksiklik hissetmesin. Umarım ben mükemmel olamasam da çocuğum için yeterli bir anne olurum.
Çok iyi bir anne olacağınıza eminim ❤️🙏

Son zamanlarda annelerle ilgili ne çok konu açıldı anneleri şöyle güzel bir çocuk eğitiminden geçirmek gerekir, çoğu anne empati yoksunu

Merhaba herkese ben iki yıldır evliyim. Yedi aylık da hamileyim. Çok şükür güzel giden bir evliliğim var. Eşimin ailesi ile de bir sıkıntım yok. Sorun kendi öz ailem. Özellikle de annem. Erkek kardeşim benden önce evlendi. Benim nişan zamanım da da yeğenim oldu. Annemler hep onunla ilgilendiler. Düğün zamanımda bile ona baktılar. Halbuki bakacak bir anneannesi de var çocuğun. Ama annem bir şey diyemiyor. Kardeşimi gelinini kaybetmekten korkuyor. Çocuk bizi sevmezse felan diye saçma korkuları var. Evlendim zorla bir kere geldiler. Eşime karşı hep mahcup hissettim. Her şeyi kendimiz yaptık. Düğün günü bile yeğenimi kucağından düşürmedi. Yakın arkadaşlarım bile çok sinirlendiler anneme. Şimdi ağırlaşmaya başladım. Gurbetteyim kayinvalidemler uzakta. Annemler daha yakın. Ama torun bakıyorlar. Çıkıp gelemiyor lar. Çalıştığım yerde kaç kişi halimi görüp annen niye gelmiyor diye sordular hep. Kaç kere canım bir şeyleri yapmak istese bile yapamadım. Çalışma arkadaşlarım felan hep bir şeyler yapıp getirdiler haberim olmadığı halde. Eşim sağ olsun hep yardımcı oldu. Ona karşı da hep mahcup hissettim. Ve önümüzdeki ay ev taşıyacağım. Yavaş yavaş toparlıyorum her şeyi. Dün babama bayram dönüşü siz de gelin ben artık yemek yapacak hal bile bulamıyorum dedim. Babam tamam dedi. Sonra babam kocamla konuşmuş. Bir hafta daha çocuğa bakacakalarmıs. Yegenimin anneannesi diğer kızının düğünü ile ilgilenecekmiş. Ya o kadın kendi evlatları için gerektiğinde çizgisini koyabiliyor ama kendi annem özellikle bana ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor. Esim artik yoruldu. Kimse gelmesine gerek yok. Ben her şeyi yaparim. Sen dert etme diyor. Ben de bir kız bebek bekliyorum. Annem gibi olmak istemiyorum. Agladigimda özür diliyorum. Bir anne niye kızının en güzel zamanlarında yanında olmaz anlayamıyorum. Toparlanmak kendime gelmek istiyorum ama su an o kadar doluyum ki...
Canım aynı yollardan bende geçtim. Hep zoraki geliyordu annem ağlıyordum hergun ama annem diğer kardeslerime e karşı aynı değildi hep beni arka plana atiyordu ama ona hep destek olan yardımına kosanda bendim. Şimdi mesafemi yavaş yavaş koyuyorum sende öyle yapmaya çalış kimse bu saatten sonra değişmiyor malesef . Kendimden biliyorum 100 lerce kez yüzlerine vurdum ama banqmisin demiyolar

Son zamanlarda annelerle ilgili ne çok konu açıldı anneleri şöyle güzel bir çocuk eğitiminden geçirmek gerekir, çoğu anne empati yoksunu
O kadar önemliymiş ki anne olmadan annenle ilişkin. Yıllardır sürekli okudum bununla ilgili. Hem kendimi hem onu anlamak hem kendi cocuguma sağlıklı düşünceli bir anne olmak için. Öğrendiklerimlerinden sonuc olarak Gerçekten herkes anne olmamalı. Zaten çok iştenmiş bir bebekte değilmişim. Çok ağlamış bana hamile olduğunu öğrenince. Bastan eksik başlamışız annemle. Ben isteyerek hamile kaldım. Kızım olsun çok istiyordum rabbim gönlüme göre verdi. Cevrem hep sen çok güzel kız annesi olursun derdi. Kızım olsun istiyorum zaten hep derdim. Kaderimiz böyleymiş annem annesiz büyüdü ben varlığında yokluğunu gördüm simdi döngüyü kırmak bana kaldı. Seve seve de kıracağım. Kızım istenilen ve beklenen bir bebek. Her daim yanında olmaya çalışacağım. Kendisini sevmesini ve kendisiyle mutlu olmasını öğreteceğim. Koşulsuz sevip hislerini anlayacağım. Onu dinleyeceğim. Bunun için elimden geleni yapacağım.

Eşinize de sürekli ailenizi kötülemeyin. İyi bir izlenim vermez aklınızda bulunsun.
Hiçbir şey demiyorum. Gerek kalmıyor o görüyor zaten ve ben savunamıyorum bile. Kıyas yapmıyor çok şükür. Sadece bana söylediği bu kapının ardında biz yaşıyoruz. Kapının dışındaki herkesi sadece dışarda idare edeceğiz. Evin içine sorunlarını taşımayacağız. Diyor ama diyorum ya mahcup hissediyorum

Kimseden bişey beklemediğiniz de iyi hissedeceksiniz emin olun . Bu anneniz de olsa . Şuan hamilesiniz bir kaç ay sonra da anne olacaksınız o zaman da desteğe ihtiyacınız olacak ama yine yanınızda bulamayacaksınız , öyle görünüyor . Alışın bu duruma .

O kadar önemliymiş ki anne olmadan annenle ilişkin. Yıllardır sürekli okudum bununla ilgili. Hem kendimi hem onu anlamak hem kendi cocuguma sağlıklı düşünceli bir anne olmak için. Öğrendiklerimlerinden sonuc olarak Gerçekten herkes anne olmamalı. Zaten çok iştenmiş bir bebekte değilmişim. Çok ağlamış bana hamile olduğunu öğrenince. Bastan eksik başlamışız annemle. Ben isteyerek hamile kaldım. Kızım olsun çok istiyordum rabbim gönlüme göre verdi. Cevrem hep sen çok güzel kız annesi olursun derdi. Kızım olsun istiyorum zaten hep derdim. Kaderimiz böyleymiş annem annesiz büyüdü ben varlığında yokluğunu gördüm simdi döngüyü kırmak bana kaldı. Seve seve de kıracağım. Kızım istenilen ve beklenen bir bebek. Her daim yanında olmaya çalışacağım. Kendisini sevmesini ve kendisiyle mutlu olmasını öğreteceğim. Koşulsuz sevip hislerini anlayacağım. Onu dinleyeceğim. Bunun için elimden geleni yapacağım.
Neler okudunuz acaba tavsiye eder misiniz kitap yayın vs 😌 zira aynı şeyleri yaşıyoruz benim de kız evladım var

X