Annem... bir türlü yaranamadim...

_Birce_

cennet dudaklarınmış öpte öleyim !!!
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2014
1.103
1.566
35
Öyle bir annem var ki napsam yaranamadim. 23 yaşında memur oldum 10 saat uzak bi yere yıllarca söylendi burası uzak die. Kızım memur oldu die gururlanmadi. Evlendim kocami sevmedi. Ki melek gibi bi insandır. Araba aldık hayırlı olsun kazasiz belasız kullanın demek yerine küçük o Araba sigcaniz mi o kadar para verilir mi dedi. Ev aldik güneş gormuo pahalıya aldiniz die söylendi. Hiçbir yaptığımı içime sindirmedi. 4 aydır bizde kizima bakio allah razı olsun ama artık canıma yetti bende kendimi tutamiyorum o söyleyince bende söylüyorum kavga edioruz sürekli. Yine ben suçlu oluyorum. Sen bana bunları söyledin dio.ya kendi söyledikleri. Geçen hafta kavga ettik.ertesi gün benim doğum günüm du gittim Özür Diledim bak bugün benim doğum günüm dedim keşke dogmasaydin dedi. 28 yasindayim hala ona kendimi kkabullendirmeye çalışıyorum. Bir kere olsun kızım dememiştir bana. Ama bi görseniz kız kardeşimin üzerine titrer. 1 hafta sonra gidiyor küsüz bu şekilde gitmesini istemiyorum ama artık gücüm kalmadı çünkü ne yaparsam yapayım bana düşman gibi davranıyor. Paramparcayim. Böyle anne olur mu

Özlük üveylikle ilgili bir konuda değil ama ilk onu sormak geldi aklıma. Üzülmeyin diyeceğim ama üzücü bir konu. Anneniz sonuçta barışın mutlaka gitmeden. Kavga etmeden neden böyle davrandığını sorun.

Evet öz. Her ne kadar bende inanamasam da. Keşke üvey olsaydı. Sevinirdim. Çok sevinirdim.

Sorun annenizde değil ki sizde.
İfadelerinizi bir daha okuyun,sanki ne yapıyorsanız onun için yapıyor gibisiniz.
Anneniz de olsa o da kusurlu bir insan ve siz sanki birey değilmişsiniz gibi yaşıyorsunuz.
Çünkü anneniz hep sizi eleştirmiş küçüklükten beri ,beğenmemiş ve bunu da dile getirmiş.Sizde de o beğensin diye bir algı oluşmuş.
Benim annem de hep eleştirirdi,küçük yaşta fark edince üniversite vs derken evden uzaklaştım.Ona rağmen hala her şeye bir eleştirisi olur,olaylara dahil etmememe rağmen.
Yeni yeni değişiyor çünkü yaşlılıkta yalnızlık korkusu sardı
Takma dediklerini.

Kızım demedi ama seni doğurdu
Kızım demedi ama seni emirdir doyurdu
Kızım demedi ama seni okuttu
Kızım demedi ama sen uzaklardayken hasretini duydu
Kızım demedi ama seni melek gibi birine layık görmedi
Kızım demedi ama seni en güzel arabaya eve layık gördü
Kızım demedi ama çocuğuna baktı
Kızım demese ne olur bırakın ya anne hakkı ödenmez
Siz sevmediğiniz birine bunları yaparmıydınız?

böyle olduğnu bildiğin halde keşke çağırmasaydın eve
anne baba dediğin işleri kolaylaştırır, çocuğuna destek olur her türlü
bu rakip gibi eliştirip duruyor sanırım
her aldığını bilmesi gerekmez
bilmezse yorumda yapamaz

gönlünü bi şekilde al ve güzel güzel (ne kadar olabilirse artık) gönder sonrada arana mesafe koy
arada bi telden konuşursunuz
bayramdan bayramada gider elini öpersin

Anlaşılan anneniz içindeki genel nefreti sizin üzerinizden dışarı vuruyor.
Bence ona yaranmaya çalışmayın artık bakın ne güzel siz de annesiniz artık.
Kendi çocuğunuza asla öyle davranmazsınız size ders olur bu da.
Laftan anlamayana, beğenmeyip durmadan eleştiren birine ne yapılabilir ki?
Ne mutlu size ki kendi hayatınızı kurmuşsunuz üzülmemeye takmamaya çalışın.

Memnuniyetsiz biri belli yani ne yaparsanız yapın hep eksi tarafını artı tarafından daha çok sivriltip çıkartıyor. Annenizin sizi doğurup emzirmesi hastayken uyumayıp size bakması zaten yapması gereken şey ama önemlisi büyüdüğünüzde onun ruhunuzdan anlayıp sizi desteklemesi sevgisini göstermesi yapılan şeylerin olumsuz yönünü söylememesi... Zaten çocuklarının ruhunu doyuramayan anne babalar yüzünden toplumda sevgisiz yetişen sevmeyi bilmeyen çok insan var . Konuyu dağıttım :) Böyle biriyken annenizi çağırmanız hata olmuş ne yazık ki...

Bence anneniz le kendi kişilik sınırlarınızı tanımlamanın ve ayırmanın vaktı geldıde gecıyor.
Annenızın sızı onaylaması inanın gerekmiyor. Hatta kimsenin sizi onaylaması yaptığınızı aldığınızı beğenmesi gerekmiyor

Biraz yalnızlasmayı göğuslemek gerekıyor artık ne dersiniz?

Bence anneniz le kendi kişilik sınırlarınızı tanımlamanın ve ayırmanın vaktı geldıde gecıyor.
Annenızın sızı onaylaması inanın gerekmiyor. Hatta kimsenin sizi onaylaması yaptığınızı aldığınızı beğenmesi gerekmiyor

Biraz yalnızlasmayı göğuslemek gerekıyor artık ne dersiniz?

Ama şunları da eklemeden gecemeyecegım. Evet boyle anne olmaz. Kımsenın hayal ettıgı annr bu degıldır. Ama bu sadece sizin basınızdada değil.
Muhtemelen guvenlı bağlanmayı da tam tamamlayamadınız. Annenizle ilişkiniz o yuzden hala sızı cok tahatsız edıyor.

Esınıze bakın cocugunuza sevgı tanklarınızı onlarla guven ıhtıyacınızı onlarla gıderrın. O anneden sıze artık hayır gelmez. Bence cocugunuza bıle baktırmayın evdekı ıster ıstemez gelısen dıaloglat cocugunuzunda fikirlerini hislerini zedeleyebilir.

Öyle bir annem var ki napsam yaranamadim. 23 yaşında memur oldum 10 saat uzak bi yere yıllarca söylendi burası uzak die. Kızım memur oldu die gururlanmadi. Evlendim kocami sevmedi. Ki melek gibi bi insandır. Araba aldık hayırlı olsun kazasiz belasız kullanın demek yerine küçük o Araba sigcaniz mi o kadar para verilir mi dedi. Ev aldik güneş gormuo pahalıya aldiniz die söylendi. Hiçbir yaptığımı içime sindirmedi. 4 aydır bizde kizima bakio allah razı olsun ama artık canıma yetti bende kendimi tutamiyorum o söyleyince bende söylüyorum kavga edioruz sürekli. Yine ben suçlu oluyorum. Sen bana bunları söyledin dio.ya kendi söyledikleri. Geçen hafta kavga ettik.ertesi gün benim doğum günüm du gittim Özür Diledim bak bugün benim doğum günüm dedim keşke dogmasaydin dedi. 28 yasindayim hala ona kendimi kkabullendirmeye çalışıyorum. Bir kere olsun kızım dememiştir bana. Ama bi görseniz kız kardeşimin üzerine titrer. 1 hafta sonra gidiyor küsüz bu şekilde gitmesini istemiyorum ama artık gücüm kalmadı çünkü ne yaparsam yapayım bana düşman gibi davranıyor. Paramparcayim. Böyle anne olur mu
bende anneme yaranamamışımdır ama hiç bir şekilde keşke doğmasaydın demedi .. bazı kadınlar anne olmayı hak etmiyor cidden .. ama anneniz neticede 1 hafta içinde düzelir illaki

Ha bide hangi anne keşke dogmasaydın der. Annene büyük kötülük falan yapmadın dimi

Keşke doğmasaydın dedirtecek kadar ne yaptın annene? Biseyler var gibi geldi bana
Eger yoksa gercekten uzulurum insanlar uvey evladının bile ustune titrerken size boyle davranması cok uzucu kardeşinizle sizin aranızda bariz ayırım yapıyor malesef ki boyle kadınlar oldugunu daha onceki acılan konulardan ogrendim bende
Yazık gerçekten

Kendi annemin bu kadar olmasa da tuhaf huylari var. Yanlış anlama özel olarak annen için söylemiyorum ama bazı anneler kendileriyle problemlerinin hayatla kavgalarinin acısını çocuklarından çıkarıyor. Yapabilecek bir çözümün yok. Problem annende. Ben çocuğumu anneme bırakmayı düşünmüyorum ben etkilendim o etkilenmesin diye mumkunse sende bırakma başka çözüm bul

Kızım demedi ama seni doğurdu
Kızım demedi ama seni emirdir doyurdu
Kızım demedi ama seni okuttu
Kızım demedi ama sen uzaklardayken hasretini duydu
Kızım demedi ama seni melek gibi birine layık görmedi
Kızım demedi ama seni en güzel arabaya eve layık gördü
Kızım demedi ama çocuğuna baktı
Kızım demese ne olur bırakın ya anne hakkı ödenmez
Siz sevmediğiniz birine bunları yaparmıydınız?
Ne kadar saçma bir bakış açısı. Annelik sadece doğurmak ve büyütmek mi?

Peki annelik nedir

Henüz tatmadim ama konu sahibinin anlattığı olmadığı kesin. Hangi anne kolay kolay evladına keşke doğurmasaydım der ve su kisacik dünyada bir kucuk sevgi göstermez kızım demez?

Gerçekten bazı insanları memnun etmek çok zor ve bazı insanların çocuk dünyaya getirmesi anne olduklarını göstermiyor maalesef...

X