* Annem güzel annem *

Bugün canım annemin yanına gittiğimde onun sevdiği şarkıları açtım. Gitmeden liste oluşturmuştum.
‘incirler olana kadar’ şarkısını çok seviyor , sık sık dinler, eşlik ederdi.
Onu dinlerken ağladı 🥺
‘aaa ağlamak yok ama ağla diye açmadım’ dedim değiştirdim.
Bu durum kalbimi paramparça etti ama onun yanında nasıl bu kadar soğuk kanlı ve sakin duruyorum kendime hayret ediyorum…
öte yandan bu durum biraz da mutlu etti, demek ki bişeyler ifade ediyor, ya da hatırlıyor diyorum .
bilemedim iyi bir şey mi kötü birşey mi :/ konumu takip eden varsa fikrini söyleyebilir mi acaba 😌🍀
Annenizin bilinci yerinde demek ki, harika bir şey bu. Hem yaşıyor, hem bilinçli, geçen sefer de buraya oturayım gibi bir cümle söylemişti sanırım. Daha ne olsun 😍 tabi başına gelenlere üzülüyordur, şarkının etkisiyle duygusallaşmıştır. Benim annem de felç olduğunda çok ağladı, yürüyemeyeceksin belki de demişlerdi. Çok duygusaldı aylarca. Ama hep şükrettim yaşadığına 🥰 Maşallah şimdi eskisi gibi artık. Sizi çok iyi anlıyorum, ben anksiyete hastası biri olarak o dönemde o kadar soğukkanlıydım ki..Kendime çok şaşırmıştım. Sürekli böyle hatırlatacak şeyler yapın annenize, gittikçe daha iyi olacak inşallah ☺️

Umarim daha guzel olucak ben cok inaniyorum.
Bende annemi bugun yine eksikligini cok hissettigim icin okurkenn agladim.
Cok kotu ya bu kadar ozleyip gorememek sesini duyamamak kızımm demesini duyamamak o kadar acı ki..
Keske diyorum bir yerde yatsaydi da ben ona hayatimin sonuna kadar baksaydim.
Allah cennetinde kavuştursun inşallah sizleri 🙏

Allah razi olsun kuzum sagol ruhuna degsin insallah.
Oyle dusunme nankorluk mu olurmus hic ben biran once sagligina kavusmasini o kadar cok istiyorum ki inan kendi annem gibi dusunuyorum.
Ne kadar uzuldugunu tahmin edebiliyorum, her an guzel bir seyler olmasini doktorlardan guzel haberler duymaya ne kadar ihtiyacinin oldugunu anloyorum.
Gozunun icine baktigini hissediyorum surekli anneni izliyorsundur..
Ben sadece bugun cok kotuyum cok ozledim cok bazen boyle oluyor ama yanimda o biliyorumm geliyor bizi ziyarete opuyor beni gidiyor biliyorum😭 yoksa nasil dayanilir
Okudukça ağladım, çok üzgünüm. Allah sabır versin size inşallah. Gönlünüze ferahlık versin. 😔 Hepimizin yaşayacağı değişmeyecek olan sonuç malesef 😔 Nur içinde yatsın anneniz inşallah.

Annenizin bilinci yerinde demek ki, harika bir şey bu. Hem yaşıyor, hem bilinçli, geçen sefer de buraya oturayım gibi bir cümle söylemişti sanırım. Daha ne olsun 😍 tabi başına gelenlere üzülüyordur, şarkının etkisiyle duygusallaşmıştır. Benim annem de felç olduğunda çok ağladı, yürüyemeyeceksin belki de demişlerdi. Çok duygusaldı aylarca. Ama hep şükrettim yaşadığına 🥰 Maşallah şimdi eskisi gibi artık. Sizi çok iyi anlıyorum, ben anksiyete hastası biri olarak o dönemde o kadar soğukkanlıydım ki..Kendime çok şaşırmıştım. Sürekli böyle hatırlatacak şeyler yapın annenize, gittikçe daha iyi olacak inşallah ☺️
Darısı annemin başına 🤲🏻🤲🏻 Bi konuşma olayı da başlasa adam akıllı. Ama inşallah zamanla olacak.
İnsan hemen olsun istiyor tabi . 🙇🏻‍♀️Allah anneciğinize ve size yaşatmasın bir daha.
ben de terapiye başlayacağım pek iyi değilim. Umarım arkamıza dönüp baktığımızda hepsi geride kötü bir anı olarak kalmış olur .

anneniz ne kadar sürede toparladı acaba ?

Darısı annemin başına 🤲🏻🤲🏻 Bi konuşma olayı da başlasa adam akıllı. Ama inşallah zamanla olacak.
İnsan hemen olsun istiyor tabi . 🙇🏻‍♀️Allah anneciğinize ve size yaşatmasın bir daha.
ben de terapiye başlayacağım pek iyi değilim. Umarım arkamıza dönüp baktığımızda hepsi geride kötü bir anı olarak kalmış olur .

anneniz ne kadar sürede toparladı acaba ?
Annem 4 ayda toparladı tam olarak, ama belinden aşağısı tutmuyordu. Felç gibi de değildi, sinir sıkışması oldu. Hem hissetmedi hem de Çok acı çekti. Keşke hissetmeseydim diye ağladı aylarca. Acıdan bayılırdı, hep ter akıtırdı geceleri. Çaresi de yoktu, farklı iğneler denediler, vücudundaki en büyük sinir sıkışmış. Yani bilincinde konuşmasında sorun yoktu. İnanın hissetmemesi acı çekmesinden daha iyi sanırım 😔 çırpınırdık geceleri asla çare bulamazdık, ambulans bile yapacak bir şey yok diyip geri giderdi. 2 ay hastane 2 ay evde yattı. Bebek gibi yürümeyi öğrettik yeniden. Bacağı parmak kadar incelmişti. İnsan vücudu, öyle yeniliyor ki kendini, şok olduk. İnşallah annenizin de yenileyecek 🙏

Okudukça ağladım, çok üzgünüm. Allah sabır versin size inşallah. Gönlünüze ferahlık versin. 😔 Hepimizin yaşayacağı değişmeyecek olan sonuç malesef 😔 Nur içinde yatsın anneniz inşallah.
Tesekkur ederim canım sagol.
Anneniz duzelmis cok sevindim bende okudum simdi.
Uzun saglikli gunleriniz olur insallah hep birlikte.
Allah kimseye yasatmasin eksiklikleri zor oluyor ne kadar sizlerle olursa o kadar kardir diyorum her zaman. Biz hep oyle derdik 1 dakika bile olsa fazla yasasin yanimizda kalsin.
Inan son gece 1 saatten fazla kalp masaji yapildi anneme doktorlar tanidigimiz hemsirelere demisler aslinda gerek yoktu ama ailesi geri donmesini cok istedi teyzede cok direndi o yuzden bizde birakmak istemedik demisler..
Annmde bizi birakmayi hic istemedi biliyorum 4 gun once dogum yapmistim bende ama iste saati gelince yapacak bir sey kalmiyor.

Annem 4 ayda toparladı tam olarak, ama belinden aşağısı tutmuyordu. Felç gibi de değildi, sinir sıkışması oldu. Hem hissetmedi hem de Çok acı çekti. Keşke hissetmeseydim diye ağladı aylarca. Acıdan bayılırdı, hep ter akıtırdı geceleri. Çaresi de yoktu, farklı iğneler denediler, vücudundaki en büyük sinir sıkışmış. Yani bilincinde konuşmasında sorun yoktu. İnanın hissetmemesi acı çekmesinden daha iyi sanırım 😔 çırpınırdık geceleri asla çare bulamazdık, ambulans bile yapacak bir şey yok diyip geri giderdi. 2 ay hastane 2 ay evde yattı. Bebek gibi yürümeyi öğrettik yeniden. Bacağı parmak kadar incelmişti. İnsan vücudu, öyle yeniliyor ki kendini, şok olduk. İnşallah annenizin de yenileyecek 🙏
Allah hiç bir daha yaşatmasın. Bu dünyadaki en büyük hazine sağlık.
en zor imtihan ile, insanın sevdikleriyle sınanması.
Allah anneme de toparlayacak 🤲🏻

Herkese merhaba , son durumu yazmak istedim.

annem rehabilitasyon merkezinde , hala serum ile besleniyor ama bugün konuşma terapisti ile görüştüm, her gün yutkunma, çiğneme egzersizleri yapıyorlar, 2 gündür çalışma sorasında puding yiyormuş :) haftaya çorba , su vs. başlamayı planlıyorlarmış. Ordaki kasların kuvvetlenmesi için çalışıyorlar.
Yeme-içme olduğunda konuşma çoğu zaman kendiliğinden geliyor dedi.
Annem bazen anlamsız konuşuyor, ya da ben anlamıyorum herşeyi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
bazen anlıyorum konuşmalarını, bazen de anlıyorum ama saçma konuşuyor sanki rüya görmüş gibi . Mesela ‘çekmecede sakız var’ diyor …

doktorlar kafa karışıklığı ve ‘saçmalama’nın çok normal olduğunu ve ‘tipik’ olduğunu, gidişattan memnun olduklarını belirtiyorlar.

yatağın dışında tekerlekli sandalyede oturabiliyor, bu da iyi bir adım.

Allah’a şükürler olsun. 🤲🏻 Annemi bize bağışladı, dilerim devamı gelir annem torunları ile güzel günler görür ☘️
ilk günlere göre bunları görmek çok büyük şükür sebebi ama tabi aklının gidip geldiğini görmek hala üzüyor beni. Dilerim zamanla dinlendikçe daha da düzelir❤️

Herkese merhaba , son durumu yazmak istedim.

annem rehabilitasyon merkezinde , hala serum ile besleniyor ama bugün konuşma terapisti ile görüştüm, her gün yutkunma, çiğneme egzersizleri yapıyorlar, 2 gündür çalışma sorasında puding yiyormuş :) haftaya çorba , su vs. başlamayı planlıyorlarmış. Ordaki kasların kuvvetlenmesi için çalışıyorlar.
Yeme-içme olduğunda konuşma çoğu zaman kendiliğinden geliyor dedi.
Annem bazen anlamsız konuşuyor, ya da ben anlamıyorum herşeyi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
bazen anlıyorum konuşmalarını, bazen de anlıyorum ama saçma konuşuyor sanki rüya görmüş gibi . Mesela ‘çekmecede sakız var’ diyor …

doktorlar kafa karışıklığı ve ‘saçmalama’nın çok normal olduğunu ve ‘tipik’ olduğunu, gidişattan memnun olduklarını belirtiyorlar.

yatağın dışında tekerlekli sandalyede oturabiliyor, bu da iyi bir adım.

Allah’a şükürler olsun. 🤲🏻 Annemi bize bağışladı, dilerim devamı gelir annem torunları ile güzel günler görür ☘️
ilk günlere göre bunları görmek çok büyük şükür sebebi ama tabi aklının gidip geldiğini görmek hala üzüyor beni. Dilerim zamanla dinlendikçe daha da düzelir❤️
Çok sevindim ya, Allah annelerimizi evlatlarına bağışlasın uzun sağlıklı huzurlar nasip etsin inşallah 🙏 Zaman ve sevgi en büyük ilaç, inşallah anneniz de zaman geçtikçe daha da iyi olacak, dualarımızdasını ❤️❤️

berlin8982 berlin8982 ablacım anneciğin çok daha iyi olacak, kafa karışıklığından anlamsız cümleler kursa dahi anlaşılır şekilde konuşabilmesi iyi, çekmecede sakız var cümlesini net olarak anladıysan saçma da olsa annenin ilerleme kaydettiğini gösterir, akıl karışıklığının devam ediyor olmasına, aklının gidip gelmesine üzülme, hepsi düzelecek inşaallah.

berlin8982 berlin8982 ablacım anneciğin çok daha iyi olacak, kafa karışıklığından anlamsız cümleler kursa dahi anlaşılır şekilde konuşabilmesi iyi, çekmecede sakız var cümlesini net olarak anladıysan saçma da olsa annenin ilerleme kaydettiğini gösterir, akıl karışıklığının devam ediyor olmasına, aklının gidip gelmesine üzülme, hepsi düzelecek inşaallah.
Sevgili Mune Mune bide hemşirenin çıkmasını bekledi onu söylemek için, yemek yemesi yasak ya o gittikten sonra gizli gizli söylüyor bana 🤭 söyle o anlamıyor Türkçe dedim yok diyor kaşıyla bana 🤭
Düzelir mi gerçekten bu gel-gitler acaba ? 4 hafta oldu bugün tam …
Nasıl geçmiş zaman şaka gibi.

bide mesela bugün tuvalete götürmüşler tekerlekli sandalye ile iç çamaşırı yoktu altında , hemşire erkekti daha sonra rahat etsin diye bacaklarının arasına yastık koymak istedi, hemşirenin elini itiyor eliyle , geceliği ile önünü kapatıyor bacak arasını filan. Yani çekiniyor . Hani aklı gidik gibi değil de böyle gel-git , karışıklık yaşıyor gibi.

konuştukları dili tam dönmediği için de anlaşılmıyor olabilir. Bide sanırım Almanca Türkçe de karıştırıyor arada 🤭

X