* Annem güzel annem *

Içim parçalandı rabbim annenize sağlık versin insaAllah cok ıyi bir şekilde hastaneden çıkar annelerimiz cok kıymetli rabbim hepimizin annesini bizlere bağışlasin sağlık sıhhat versin 🤲

Içim parçalandı rabbim annenize sağlık versin insaAllah cok ıyi bir şekilde hastaneden çıkar annelerimiz cok kıymetli rabbim hepimizin annesini bizlere bağışlasin sağlık sıhhat versin 🤲
Burda konular okurdum, annesi ile arasında bağ olmayan o kadar insan varmış ki inanamadım.
Annemin bir saç telini bir tırnağını dünyalara değişemem . Ellerini öptüm bugün. Buruşuk kırışmış güzel ellerini. Ne zahmetlerle büyütmüş bizi, bu olay olmadan önce hala grip gibiyim diye git dedim bulaşmasın sana dedim yok gitmem ben gidersem sana kim bakacak dedi 🥺bir hakkını ödeyebilir miyim acaba onun.
Yapacak çok şey vardı. Durdu sanki her şey ..
bebekler gelince, daha da moral olacaktı ona öyle diyorduk. Ooo iyice iyileş dinlen o zamana kadar 2 tane geliyor, sana ihtiyacım var diyordum 🥺
Çok şükür hayatta ama ben annesiz kaldım 🥺orda öyle masum melek gibi yatıyor ..

kalkmak güçlü olmak istiyorum ama yapamıyorum. Onun yanında 1 kere bile ağlamadım. Hisseder belki anlıyordur diye.
Ama bu boşluktan nasıl çıkacağım bilmiyorum.
Allah önce annemin sonra benim yardımcım olsun

Allahım anneciğinize acil şifalar nasip etsin.
Karnınızdaki meleklerin yüzü suyu hürmetine size sağlık sıhhat yağdırsın da anneniz iyileşsin inşallah.
Tüm kalbimle dilerim. Keşke anneler hep iyi olsa...
Şifa ver Allahım.

Allahım anneciğinize acil şifalar nasip etsin.
Karnınızdaki meleklerin yüzü suyu hürmetine size sağlık sıhhat yağdırsın da anneniz iyileşsin inşallah.
Tüm kalbimle dilerim. Keşke anneler hep iyi olsa...
Şifa ver Allahım.
Aminnnn güzel kardeşim amin. Beni bir anlasa , ah Allah bana bir işaret yollasa annen seni duyuyor ve anlıyor diye ..
ben oradayım , onu bekliyorum onunla konuşuyorum bilse bırakmaz o zaman annem beni biliyorum.
O biliyor ben onsuz çok zorlanırım dayanamaz yüreği Sımsıkı sarılır yine hayata.
Çok güçlü benim annem.
Sadece annesiz değil, en yakın arkadaşım da yok şu an. Bilsem mi tekrar beni algılayacak, bırakacağım yatsın uyusun istediği kadar.. ama böyle çpk zor. Gidiyorum kalbim paramparça, içime ateş atıyorlar. Gitmesem ya hissediyorsa biliyorsa beni gitmedim , istemiyorum zannederse…

Allah kimseyi Sevdikleri ile bir sınava sokmasın i.
Allah evlatlarımı korusun, onların yüzü suyu hürmetine anneme 2.bir şans versin.

Burda konular okurdum, annesi ile arasında bağ olmayan o kadar insan varmış ki inanamadım.
Annemin bir saç telini bir tırnağını dünyalara değişemem . Ellerini öptüm bugün. Buruşuk kırışmış güzel ellerini. Ne zahmetlerle büyütmüş bizi, bu olay olmadan önce hala grip gibiyim diye git dedim bulaşmasın sana dedim yok gitmem ben gidersem sana kim bakacak dedi 🥺bir hakkını ödeyebilir miyim acaba onun.
bebekler gelince, daha da moral olacaktı ona öyle diyorduk. Ooo iyice iyileş dinlen o zamana kadar 2 tane geliyor, sana ihtiyacım var diyordum 🥺

kalkmak güçlü olmak istiyorum ama yapamıyorum. Onun yanında 1 kere bile ağlamadım. Hisseder belki anlıyordur diye.
Şu yazdıklarını okurken gözyaşlarımi durduramıyorum rabbim sesini duyar annenizi size bağışlar insaAllah ne diyecegimi bilemiyorum tek diyeceğim anne herşey keşke hep yanımızda olsa büyüdükçe annemin kıymetini daha çok anlar oldum.
Anne bambaşka anne hayat anne ev anne yuva demekmiş dualarım annenle 🤲

Rabbim acil şifalar versin annenize,inşAllah tez vakitte toparlar.Tekrar birlikte muhabbet edersiniz 🙏
Ben 30 a yakinim ama hala icimdeki anne sevgisini tanimlandiramiyorum.Onceden cok cektirmisti bana cocukken yani, buyuyunce daha degerli oldum gozunde.Sonralari aramizi duzellttik.Kazayla olmusum cunku.Kucukken hep sey derdi bana.Cektigin damarlar kurusun.Bu yasim oldu hala unutmam.Annesiyle boyle icli dişli saf samimiyet olanlara nasil oluyorlar boyle doye dusunurum hep.Siz bunun cok guzel bir ornegisiniz.Ve cok sanslisiniz ki annenizle cok kiymetli bir baginiz var eminimki sizi dusunuyor su anda,belki bilinci kapalı ama manevi olarak sizinle birlikte su anda,siz ona lutfen guzel hislerinizi dualarinizi gonderin.O mihakkak hissedecektir

Ya ben toparlayamıyorum kendimi, terapi mi alsam bende bilmiyorum.
Hani insanlar duygu sömürüsü yapıyorum zannedecekler diye çok korkuyorum ama inan yapamıyorum. Yuvasından düşmüş bir kuş gibiyim, ya ben 32 yaşındayım kendim anneyim ama annemsiz kalma ihtimalini hiç düşünmedim. Kokusunu, bana sarılmasını, gülmesini, beraber dedikodu yapmamızı, aile grubunda whatsapp’ta gırgırlsrımızı çok özlüyorum. Alışamıyorum 🥺
Hep aynısını söylüyorum acımı tarif etmem mümkün değil. İçime yangın düştü öldürdü beni 🥺geceleri uyuyamıyorum, uyusam da ya rüyamda görüyorum ya uyanır uyanmaz ilk aklıma o geliyor. şimdi oturuyorum diyorum ama anneciğim orda yatıyor. Sesli mesajlarını tekrar tekrar dinliyorum.
‘Seni çok seviyorum kızım’ demeleri kulağımdan gitmiyor. Ya ne yapacağımı bilmiyorum.
Su içtiği şişeyi bile atamadım . Odasında yattığı çarşafı değiştiremedim.

Allahım nolur anneme ve annem gibi sana muhtaç olanlara yardım et. bana da yardım et 🤧

söyle bana arkadaşım ne yapayım ben, nasıl dinecek bu yangınım. 🥺😢
Su yazdiklarinin benzerlerini bir konuda bende yazmistim.
Annem olmadan yasayamam onsuz ölurum diyordum..
Annemin sesini duymadan kokusunu almadan ona sarilmadan onunla karsilikli bir kahve icmeden aloooo kizimmmm demesini duymadan mumkun degil ya diyordumm..
O hamile halimle surekli baktim anneme hic gocunmadim git kizim evde dinlen diyordu anne seni gormem lazim diyordum😔
Hastaligi boyunca agladim..
Senin yazdiklarini okudukca kendi yasadiklarim canlaniyor gozumde.
Cok ciddi depresyona girmistim..
Ama benim annemin kurtulma sansi yoktu bunu bile bile yine de bir umut vardi icimde.
Doktorlarla konustukca ben hep yikiliyordum..
Dogum yaptim 4 gun sonra annemi kaybettim kizimi gordu ve 2 saat sonra vefat etti..
Ve ben aglayamadim biliyor musun?
Sanki annem olmedi bizimle yasiyor tanidigim bir psikiyatrist saglikli olmadigini soyluyor benim durumumun ama yasiyor sanki sesini duymak isteyip duyamayinca cok uzuluyorum mutsuz oluyorum ama hep ruyalarimda konusuyoruz biz 😔
Bugunlerde iç sıkıntim artti baya ara ara aglamalara basladim..
Ama keske hamile iken karnimdaki melegimide bu kadar uzmeseydim diye dusunuyorum ona baktikca o uzuntuyu yasamaya hakki var miydi benimle diyorum o bana annemin hediyesi annem gitti kızım geldi..
Hayat boyle aslinda her seye hazirlikli olmaliyiz.
Ama icimden bir his diyor ki daha once de boyle hissetmistim mds konusunda simdi de boyle dusunuyorum annen fizik tedavi ile sagligina kavusacak torunlarini gorecek yaninizda sizinle olucak aklimdan kotu hicbir sey gecmiyor duzelicek.
Lutfen benim yaptigim hatayi yapma gerekiyorsa destek al.

Annen direnecek kuzum merak etme..
Doktorlar bize diyordu ki bu kadın bu kadar kanser cesidiyle nasil yasiyor?
Annem literatürde tek hastaydi benim..
Annen kadar cesitli farkli kanser turlerine yakalanan baska vaka yok diyorlardi doktorlar saskindi cunku annem o sekilde 5 yıl yasadı mumkun degil 3 ay yasamasi siz annenize nasil baktiniz dediler?
Sevgiyle dedim ben biz birbirimize cok bagli bir aileyiz ona sevgimizi veriyoruz o da bizi c9k seviyor birakmak istemiyor dedim..
Ama son gece gitti iste bizi birakti gitti cok guzel anılar biriktirdik cok sukur..
Bize cok guzel annelik yapti allah razi olsun.
Bende simdi o sevgiyi cocuklarima veriyorum.
Hayatta her sey bizim icin Pınar ama merak etme annen sizinle olacak insallah..

Son güncelleme 9.sayfada

Buraya annemle ilgili o kadar konu açtım ki …

nerden başlasam ne anlatsam bilmiyorum. Kendimi yine buraya attım, belki de ‘bizim de bir tanıdığın başına geldi şimdi hayatını devam ediyor’ ‘düzeldi’ ‘en azından yürüyebiliyor’ vb. Cümleleri duyup rahatlamak için bilmiyorum …

Kalbimi sanki aldılar sıkıp bırakıyorlar , sığamıyorum hiç bir yere . Ne yapsam bilemiyorum..

annemin bir sürü hastalıkları var. 62 yaşında ,
Tiroid, şeker, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği,mds(ilik kemiği rahatsızlığı). Tüm bunlar ile yaşamaya alıştık, her gece kalkıp nefesini kontrol ediyorum, her eve girdiğimde önce ‘anne’ diyorum bana ses veriyor mu diye . Hep kalp krizi geçirir korkusu ile yaşarken , bu sabah 5’te beyin kanaması geçirdi annem…
Bana seslenmesine uyandım, şekeri düştü sandım ve koştum ‘hiç iyi değilim’ dedi, camları açtım ve neyin var söyle bana dedim, o sırada annem saçmalamaya yani sanki başka bir dilde konuşmaya başladı.. konuşma yetisi yok oldu. Bir kaç dakika içinde annemin sanki gittiğini gördüm 🤧hep okuduğum, duyduğum ‘inme inmiş’ ‘felç gelmiş’ olayını gözümün önünde yaşadım ..

5 dakika içinde ambulansı aradım, yarım saat içinde annem hastaneye ulaştı.. ameliyat ile kanama durduruldu ve temizlendi. Ama şu an narkozdan uyanmasına rağmen (yani tabii ki tamamen değil) tepkisiz yatıyor 😩 biliyorum çok erken bir şey demek için .. doktorlar da aynısını diyor fakat ya annem hep öyle kalırsa ? Allah’a şükürler olsun yaşıyor. Ben ona nefesimin sonuna kadar bakarım, 2 yaşında bir evladım var , ikizlere hamileyim, o da benim 4.bebeğim olur yeter ki yaşasın ama nasıl bir anda bütün hayatımız değişebiliyor.
son zamanlarda her bir şeyi stabil ilerliyordu , maşallah çok iyiyim diyordu. Gece uyumadan, bugün için patates salatası yapalım diye konuştuk..
Boğazım düğüm düğüm.
Silemiyorum gözümün önünden bugünkü görüntüsünü .. az önce hastaneye gittim öylece yatıyor bilinçsiz , habersiz ..
O kadar ihtiyacım var ki ona .. ne yapacağımı bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Sağa mı koşayım, sola mı ? Bağırayım mı susayım mı ? Ağlayayım mı ne yapayım ben ?…
Ne olur duanızda yer verin anneme ve bütün hastalara . Allah kimseye yaşatmasın sevdikleriyle sınanmayı.
İsyan etmek istemiyorum ama kimseye bir zararı olmayan kendi halinde bir kadıncağız ya kurban olurum 😩
Allahım onu bize bağışlasın..

ne yazdım nasıl yazdım hiç bilmiyorum ..
okuyan , gönlünden iyi olmasını dileyen herkese teşekkür ederim ❤️

güncelleme :

10.07.2021- annem hala dünkü gibi. Bilinci açık değil. CTG yapılmamış henüz . 24 saat geçmesini beklemişler sanırım 1-2 saat içinde bakılacak.
🥺 bugün olumlu bir gelişme duymayı umuyordum. Allahım duy sesimizi.

2) akşama doğru, sabaha göre ufak bir adım daha ilerleme olmuş. Çok şükür seslenildiğinde yavaşça gözlerini açıyor, tepki vermese de bizi duyduğunu bilmek içime umut ekti ! Başaracak annem ! 🧿🧿🧿
Tez vakitte şifalar versin Rabbim annecigine.size sana bağışlasın inşallah Allahım.

Annen direnecek kuzum merak etme..
Doktorlar bize diyordu ki bu kadın bu kadar kanser cesidiyle nasil yasiyor?
Annem literatürde tek hastaydi benim..
Annen kadar cesitli farkli kanser turlerine yakalanan baska vaka yok diyorlardi doktorlar saskindi cunku annem o sekilde 5 yıl yasadı mumkun degil 3 ay yasamasi siz annenize nasil baktiniz dediler?
Sevgiyle dedim ben biz birbirimize cok bagli bir aileyiz ona sevgimizi veriyoruz o da bizi c9k seviyor birakmak istemiyor dedim..
Ama son gece gitti iste bizi birakti gitti cok guzel anılar biriktirdik cok sukur..
Bize cok guzel annelik yapti allah razi olsun.
Bende simdi o sevgiyi cocuklarima veriyorum.
Hayatta her sey bizim icin Pınar ama merak etme annen sizinle olacak insallah..
Allah anneni nurlarda yatırsın 😢🙏🏻 Ne diyebilirim senin kendi acın varken beni teselli ediyorsun Allah razı olsun. Annemi öyle görmek benim kalbimi çok acıtıyor belki de o yüzden bu kadar dağılmam 🤧 beni anlaşa bilse o da savaşacak biliyorum ..

Rabbim acil şifalar versin annenize,inşAllah tez vakitte toparlar.Tekrar birlikte muhabbet edersiniz 🙏
Ben 30 a yakinim ama hala icimdeki anne sevgisini tanimlandiramiyorum.Onceden cok cektirmisti bana cocukken yani, buyuyunce daha degerli oldum gozunde.Sonralari aramizi duzellttik.Kazayla olmusum cunku.Kucukken hep sey derdi bana.Cektigin damarlar kurusun.Bu yasim oldu hala unutmam.Annesiyle boyle icli dişli saf samimiyet olanlara nasil oluyorlar boyle doye dusunurum hep.Siz bunun cok guzel bir ornegisiniz.Ve cok sanslisiniz ki annenizle cok kiymetli bir baginiz var eminimki sizi dusunuyor su anda,belki bilinci kapalı ama manevi olarak sizinle birlikte su anda,siz ona lutfen guzel hislerinizi dualarinizi gonderin.O mihakkak hissedecektir
İnşallah arkadaşım inşallah hissediyordur annem beni. Ben biliyorum beni hissetse, bilse, tanısa, konuştuğumu anlasa bırakmayacak kendini yapacak dediklerimi eminim.

eski boşluklar ne kadar dolar ne olur bilmiyorum ama geçmişte şöyleydi böyleydi diye doldurmayın kendinizi , bilemezsiniz anneniz neler yaşadı neler hissetti ?
Yoksa Evlat sevilmez olur mu ? Belki de şimdi geçmişi telafi etmek istiyor. Verin ona fırsat. Vaktiniz varken . Ben annemin ‘gözlerimin içine bakıp beni sadece anlaması’ için neler vermezdim. 😔

Son güncelleme 9.sayfada

Buraya annemle ilgili o kadar konu açtım ki …

nerden başlasam ne anlatsam bilmiyorum. Kendimi yine buraya attım, belki de ‘bizim de bir tanıdığın başına geldi şimdi hayatını devam ediyor’ ‘düzeldi’ ‘en azından yürüyebiliyor’ vb. Cümleleri duyup rahatlamak için bilmiyorum …

Kalbimi sanki aldılar sıkıp bırakıyorlar , sığamıyorum hiç bir yere . Ne yapsam bilemiyorum..

annemin bir sürü hastalıkları var. 62 yaşında ,
Tiroid, şeker, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği,mds(ilik kemiği rahatsızlığı). Tüm bunlar ile yaşamaya alıştık, her gece kalkıp nefesini kontrol ediyorum, her eve girdiğimde önce ‘anne’ diyorum bana ses veriyor mu diye . Hep kalp krizi geçirir korkusu ile yaşarken , bu sabah 5’te beyin kanaması geçirdi annem…
Bana seslenmesine uyandım, şekeri düştü sandım ve koştum ‘hiç iyi değilim’ dedi, camları açtım ve neyin var söyle bana dedim, o sırada annem saçmalamaya yani sanki başka bir dilde konuşmaya başladı.. konuşma yetisi yok oldu. Bir kaç dakika içinde annemin sanki gittiğini gördüm 🤧hep okuduğum, duyduğum ‘inme inmiş’ ‘felç gelmiş’ olayını gözümün önünde yaşadım ..

5 dakika içinde ambulansı aradım, yarım saat içinde annem hastaneye ulaştı.. ameliyat ile kanama durduruldu ve temizlendi. Ama şu an narkozdan uyanmasına rağmen (yani tabii ki tamamen değil) tepkisiz yatıyor 😩 biliyorum çok erken bir şey demek için .. doktorlar da aynısını diyor fakat ya annem hep öyle kalırsa ? Allah’a şükürler olsun yaşıyor. Ben ona nefesimin sonuna kadar bakarım, 2 yaşında bir evladım var , ikizlere hamileyim, o da benim 4.bebeğim olur yeter ki yaşasın ama nasıl bir anda bütün hayatımız değişebiliyor.
son zamanlarda her bir şeyi stabil ilerliyordu , maşallah çok iyiyim diyordu. Gece uyumadan, bugün için patates salatası yapalım diye konuştuk..
Boğazım düğüm düğüm.
Silemiyorum gözümün önünden bugünkü görüntüsünü .. az önce hastaneye gittim öylece yatıyor bilinçsiz , habersiz ..
O kadar ihtiyacım var ki ona .. ne yapacağımı bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Sağa mı koşayım, sola mı ? Bağırayım mı susayım mı ? Ağlayayım mı ne yapayım ben ?…
Ne olur duanızda yer verin anneme ve bütün hastalara . Allah kimseye yaşatmasın sevdikleriyle sınanmayı.
İsyan etmek istemiyorum ama kimseye bir zararı olmayan kendi halinde bir kadıncağız ya kurban olurum 😩
Allahım onu bize bağışlasın..

ne yazdım nasıl yazdım hiç bilmiyorum ..
okuyan , gönlünden iyi olmasını dileyen herkese teşekkür ederim ❤️

güncelleme :

10.07.2021- annem hala dünkü gibi. Bilinci açık değil. CTG yapılmamış henüz . 24 saat geçmesini beklemişler sanırım 1-2 saat içinde bakılacak.
🥺 bugün olumlu bir gelişme duymayı umuyordum. Allahım duy sesimizi.

2) akşama doğru, sabaha göre ufak bir adım daha ilerleme olmuş. Çok şükür seslenildiğinde yavaşça gözlerini açıyor, tepki vermese de bizi duyduğunu bilmek içime umut ekti ! Başaracak annem ! 🧿🧿🧿
Allahım şifa versin ya annesizlik çok zor :KK43:(

Allah anneni nurlarda yatırsın 😢🙏🏻 Ne diyebilirim senin kendi acın varken beni teselli ediyorsun Allah razı olsun. Annemi öyle görmek benim kalbimi çok acıtıyor belki de o yüzden bu kadar dağılmam 🤧 beni anlaşa bilse o da savaşacak biliyorum ..
Insan annesini oyle gormeye dayanamiyor haklisin.
Ici parcalaniyor acı ceksin istemiyor..
Bende dayanamazdim hic anneme cok uzulurdum o haline..
Allah sifa versin insallah.

Allahın mucizelerine sual olunmaz🙏🏻 şükürler olsun anneme verdiği nefes için.
İnşallah bizlerle, torunlarıyla göreceği güzel günler yazmış olsun Allah.
nefesimin son gününe kadar, annem için elimden geleni yaparım. Benim yaptığımın ne önemli vsr ki onun yaptığı anneliğin yanında ?
onun hakkının binde birinin ödeyebilir miyim? Maşallah subhanallah bugün biraz daha iyi annem, biraz daha uyanık. Neyi ne kadar anlıyor bilmiyoruz fakat bu da bir adım🙏🏻🧿
Şükürler olsun bu günümüze.

Önce Allah’ın izni sonra doktorların ve bizim çabamız ..
Başaracak, başaracağız değil mi ? 🤲🏻💪🏻🧿

Anneniz konuşmaya başladı mi bu arada geçmiş olsun

Anneniz konuşmaya başladı mi bu arada geçmiş olsun
Hayır maalesef. Bugün tam 1 hafta oldu. Yoğun bakımda hala. Yoğun bakımdan çıkar çıkmaz terapiler başlayacak hemen. Muhtemelen eşimi tanımadı ama beni tanıyor şükürler olsun 🧿🙏🏻 Elimi tutuyor ve konuşmaya çalışıyor.
Şu anda boynunda nefes almasını kolaylaştırmak için delik var bu sebeple de zaten konuşamaz. Ama normal odaya aldıklarında ne durumda olacak, neyi ne kadar yapabilir durumda olacak bilmiyoruz 🤷🏻‍♀️ Allah bugünümüzü aratmasın, acelemiz yok yeter ki Allah’ın izniyle iyileşsin annem, biz sabırla bekleriz. 🙏🏻🙏🏻

Rabbim korktuğunuza uğratmasın. İnşallah eskisinden daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam eder🤲

X