Annem herkes evine dedi

o konuda haklısınız benim de ilk yorumum 9 senedir şiddet gördüğünüz adamdan 9 sene içinde neden 2 çocuk yaparsınız oldu. Asla anlamıyorum konu sahibi gibi yapan kadınları. ama annenin ben çektim sen çekeceksin çocukların için katlanacaksın diye kızını şiddet gördüğü eve tekrar yollamaya çalışması nasıl bir vicdandır, kızı o evde kocası tarafından öldürülse mutlu olur bu kadın. onun yerine 2 çocuk benim için büyük bir yük ayrı eve çıkın, ben sana babandan kalan parayla destek olurum(ki konu sahibinin de hakkı varmış o parada) çalış kendi hayatını kur kızım diye kızını teşvik edebilirdi, şiddet gördüğü eve geri dönmesi için teşvik ediyor onun yerine. böyle annelik mi olur. ayrı eve çıkmalarını isteyebilir ama ben 3 yaşındaki torunuma bi süre bakarım sen çalış diyebilirdi. konu sahibi çalışır iş çıkışı da çocuğu annesinden alırdı annesine bi miktar para da verirdi çocuğa bakıyor diye böyle olmak varken ben çektim sen çekeceksin kocana geri dön neden

Son düzenleme:
Bir insan 7sinde neyse 70inde de odur o yüzden onunla hayat geçmez. Annene bizi bir süre idare edeceksin mecbursun diyeceksin. Kocandan nafaka alacaksın özellikle çocuklar için. Nafakayla küçüğü kreşe vereceksin.kendinde bu arada iş bakacaksın.mesleğin var mı bilmiyorum ama yoksa da çocuk bakıcılığı ev temizliği tezgahtarlık artık elinden ne gelirse sonra da yavaş yavaş hayat yoluna girecek. Asla kolay olmayacak zorlanacaksın ama zahmetsiz rahmet olmaz. İstiyorsan savaşacaksın ve istediğini alacaksın.

Otur düşün, kocan mı daha zor, anan mı?
Valla
1sene önce beraber psikiyatriste gittik. Bana ağır depresyon dedi babamda yeni vefat etmişti üzerine eşimle yaşadıklarım.Esime de öfke için ilaç verdi Ben hala kullanıyorum o bı tablet bile bitirmesi.Neymis hasta olan benmişim. Onda bir şey yokmuş.İlacsiz halledermis.Yani tedaviyi de denedim.

Keske maasınız olsaydı .Bazı ınsanlar cocukların buyumesını beklıyor .Sonra boşanıyor .Annenızede bısey dıyemıorum başı kaldırmıyor oksbılır.Aslında anne her zaman arkada durmalı ama .Pekı babanız kardeslerınız var mı

O dedikleriniz emek vermeyen, tembellik yapan
Keyfini bozmamak için sırtını ailesine yaslayıp yaşlı başlı insanları kullananlar için geçerli.
Aile kavramı niye var o zaman?
Kötü günde destek olmak, el ele vermek gibi sözler hangi durumlar için geçerli.
Yada şöyle söyleyeyim.
Eşinden şiddet gören kızınıza "hadi başka kapıya, çocukları benimlemi yaptın" diyebilirmisiniz.
Onun ağladığını, mutsuzluğunu, şiddetten acıyan bedenini düşünürken iki lokma geçer mi boğazınızdan?

Haklisiniz aytilmazsaniz çocuklar çok daha fazla etkilenecektir. Bende şiddet olan bi evde büyüdüm, hayata ayak uyduramiyorum psikolojik tedaviler görüp düzeldi sanip başa dönüyorum gecmiyo. Annem toplanip gidiyoruz dediginde mutlu olurdum ama onuda hep çocuklarin için diyip geri gönderirlerdi yalvarirdim dönmeyelim diye keşke dönmeseydi

Annenin derdi belli ev babandan kalmaysa onda hakkın var, maaşı babandan kalmaysa boşanınca bir kısmını sen alacaksın, kadın kendi bencilliğinde. Kusura bakmayın ama siz ailecek bencilsiniz. Anneniz sizi ve torunlarını kendi keyfi ve parası için o psikopatın kucağına atıyor, siz öyle manyak bir adama böyle kötü bir evliliğe bir çocuk yetmez gibi ikinciyi doğuruyorsunuz. Anneniz madem güzellikten anlamıyor o zaman anladığı dilden konuşacaksınız, eğer beni o adamın kucağına atarsan, önce dava açıp evden hakkımı alırım, o parayla düzen kurup boşanıp, babamın maaşındam hakkıma düşeni bağlatırım sende hem evinden hem maaşından olursun diye açık açık anladığı dilden konuşacaksınız.

Çocuklar biri 1.sinifa başladı.Biri 3yasinda.Annem ben bakamam diyor.
Annenize empati yapmayı öpretin. bakıma muhtaç kaldığında sizinde ona bakamam ne halin varsa gör deseniz ne düşünür acaba?yok kesinlikle doğurmakla anne olunmuyor..bir kızım var ilerisi için şimdiden kaygılıyım...böyle birşey yaşamış olsa herhalde o adamı kendi ellerimle gebertirim gider cezamıda yatarım..nasıl bir anneymiş anlamadım
Neyse gelelim konuya anneniz size git diyor eşiniz yalvarıyor düzelmeyecek orası net
Allah yardımcınız olsun

Babam vefat etti. Erkek kadesim de sen niye geldin s.gt diye küfür etti.bi ablam destekcim.

Kötü günde tabi ki destek olurum
Şiddet gördüğü eve geri dön de demem
Ama çocuğumdan da en azından bir mesleği olmasını, zor günlere dair bir planı olmasını beklerim doğrusu
Sadece günü yaşayan iyiyken çocuk yap kötüyken duruma göre bakarız kafasında olması verdiğim terbiyeyi sorgulatır bana

Gerçi konu sahibinin annesinin o bilinçte biri olmadığı da ortada

Babam vefat etti. Erkek kadesim de sen niye geldin s.gt diye küfür etti.bi ablam destekcim.
Size bakmak zorunda kalacaklar diye istemiyorlar. Boşandığınız taktirde babanızın maaşından kendinize maaş bağlatabiliyorsunuz, ayrıca bir arkadaşın dediği gibi mal paylaşımı da varsa siz de pay isteyeceksiniz diye bu gürültü. Annenizi bu evden giderim ama gidip babamın maaşından kendime bağlatırım, hayatta o eve dönmem deyin. O şekilde belki susar. Ayrıca bir mal paylaşımı söz konusu olacaksa da kesinlikle bir kuruşunuzu kimseye bırakmayın. 3 günlük dünyaysa herkese üç günlük, bu hakkınızı başkalarına bırakmanızı gerektirmez. İsteyen istediğini desin, mirasta da maaşta da hakkınız olduğunu sakın unutmayın.

Eşinizin üzerinde evlilikten sonra edinilmiş mal varsa onlara da tedbir ve aile şerhi koydurun, dava kaç yıl sürerse sürsün hakkınızdan vazgeçmeyin

Senin annen yabancı mi bizimkileri niye dişladin yaa
ya benimki beni sever erkek kardeşimden ayırmaz da genel olarak türk anaları oğulcu oluyor. ananem oğullarını teyzelerimden ayırdığı yetmezmiş gibi torunlarını da ayırıyor. dayılarımın çocuklarını en çok seviyor teyzeleriminkini az. birgün arabada gidiyolarmış güneş vuruyor diye ananem teyzemin oğlunu güneş olan yere oturtmuş dayımın oğlunu gölgeye, sonra araba dönmüş güneş diğer taraftan vurmaya başlamış çocukların yerini değiltirmiş dayımın oğluna güneş vurmasın diye

Herkes ne bicim anne demiste, bi anne yada
Baba cocugunu ömür boyu desteklemek
Zorunda degil.
Cocuk yaparkende bir anne herseyi göze alarak düsünerek yapmali.
Şu iki cumlenizin ne kadar celistigine bi bakın isterseniz. Konu sahibinin annesi, sahip çıkmayacağı çocuğu doğurup hayatını karartmayacakti o zaman. Maşallah biseylere katlanması ne kadar iyi sonuçlanmış ki kızı da kendisine annesinin kaderini yaşatacak biriyle evlenmiş. Hayatını travmalarla bezediğiniz çocukları "artık yetişkin oldu naparsa yapsın umrumda değil" diye bi başına birakamazsiniz Avrupa'da yaşamıyoruz biz.

Sana olan tavrı nasıldır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…