Annem herkes evine dedi

Acaba babası hayatta mı genelde anneler sahip çıkmasa da babalar kıyamıyor kızlarına.
Babalar annelerden korkmuyorsa sahip çıkar ama konu sahibinin babası anneye göre pasif kalıyor sanırım. Baba lafta ayırmaya çalışsa bir kızına pek sahip çıkamamış. Yoksa o senin kızınsa benim de kızım falan derdi, sahip çıkardı .

Senin çocuklarını dusunuyormus annen sen onun çocuğu değil misin ?
İse girebilir misin?
Egitim durumun nedir ?

Canım annenin gönlünü yapmaya çalış. Onun söylediklerine ters karşılık verme. Alttan al. Bir yaştan sonra düzenin değişmesi , iki küçük çocukla yaşamaya başlaması zor gerçekten.
Ona en kısa zamanda iş bulup çalışacağını, çocukların da okula ve kreşe gideceğini ve bu süreçte onun desteğine ihtiyacın olduğunu güzellikle anlat.
Babandan maaş alma durumun yok mu?

Allah askina sacmalamayin. Cumleler gayet
Net. You once iyi bi okuyup allaying.

Bi cocugu yetistirirsin, kendi ayaklarinin
Ustünde durur ve hayatina ona göre yön verir. Zaten bizim millet birbirinden kopmadigi icin ne evlatlar kendi basina ayakta durup guclü olmayi ögreniyor, nede herkes kendi hayatini yasiyor.
Evet avrupadayim belkide ondandir.

çocuğunuz için katlanacağınız şey dediği çocukların annelerinin şiddete uğramasını görmesi, çocukların şiddet dolu bir evde büyümesi. buna mı katlanacaksınız? sizi ikna etmeye çalışıyor, kararlı olduğunuzu görünce yanınıza geçecektir. haksız ama maalesef çoğu ebeveyn kızına önce "koca yanı"nı gösteriyor. dik durun, gerekirse miniği kreşe verin yarım gün, yaarım gün de anneanne idare eder artık. başta zorlansanız da sonu selamet olur inşallah

Heh işte Avrupa kafasıyla buraları yargilayarak olmuyo o is. Çocuğundan/ailenden kopmamak, her zorlukta onlara sırtını yaslamak başka bişey, sorumlu bi evlat yetiştirmek ama herhangi bi zorlukta orda ona destek olmak için hazır olduğunuzun güvenini vermek başka bişey. Bu ülkede çoğu kadın kendi ayakları üstünde durmak için değil bian önce kocaya gitmek için yetistiriliyo, o bilinç aşılanıyo hala. Böyle kadınlara da "ben senin için elimden geleni yaptım, git şimdi basının çaresine bak" diyemezsiniz. Onun da dışında, sizin bulunduğunuz ülkede asgari ücretle çalışan bı anne, boşandığında iyi kötü geçinebilir, aynı anne burda asgari ücretle çalışsın, "ailesinden kopsun", kendi ayaklarının üstünde dursun da görelim bakalım. Gerçeklerden kopuk soyledikleriniz.

Sakın dönme
Annen kendi rahatını düşünüyor maalesef
Nafaka alma durumun var mı?
Bir süre sık dişini
Aynı eve dönersen daha beterlerini yapar o adam sana

O gün gelecek diye az sabrediverseydin sağ yanın sol yanına denk olacakti be güzel bacım

Annenizi dinlemeyin.
Anne ben kararlıyım,işe giriyorum,bakmıyorsan cocuğu kreşe vereceğim,şayet bakarım diyorsan kreşe vereceğim para cebimizde kalır,kendi evimi,düzenimi daha erken kurarım. Ne dersen de dönmüyorum diyin. Kararlı olduğunuzu bilsin.
Elin adamından şiddet göreceğinize,çocuklarınız buna şahit olacağına,kendi öz anneniz söylensin başınızda,zamanla oda kabullenecektir. Sokağa atacak hali yok ki sizi ve torunlarını.
Işinizi bulun,düzeninizi kurmaya bakın bir an önce.

Neler demedim ki. Diyor bı daha yiyorsa yapsın onun gözü korktu. Çocuklarından ilk defa ayrı kaldı dersini aldı. Bı daha olursa ben alıp gelicem seni diyor. Dedim ben gidersem bedenim sürüklenir cenazem çıkar o evden. Asla gelmiceksin bende gelmicem yanına ne ara ne ben ararım dedim.

Çok iyi yapmışsın, gitme, kurtar kendini lütfen

Bu kafada biri assla düzelmez annen tek maaş olmanın endişesiyle konuşuyor, dönme sakın ve işe gir maaşın olursa annen susar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…