Annem mi kaynanam mı belli değil :(

Her anne olan hakkını veremiyor kusura bakmayın da evladının moralini bozmuş ki kız gelip konu açıyor
Ayrıca görümcesinin alkol alması kimseyi ilgilendirmez
Bilseydi kızını vermeyecek miydi? Görümce sonradan başlasaydı o zaman da boşatacak mıydı? Zaten bi davaya bakar demiş resmen kızını kullanılacak yönetilecek birşey gibi görüyor. Bu benim fikrim benim yorumum lütfen beğenmiyorsanız butona tıklayın geçin alıntılamayın.
Yani siz tüm bunlardan _Annenin kızını kıskandığını_ çıkarttınız, :KK43: :KK43: :KK43:
Hala çok şaşkınım .

Çevremde bu tür olaylara tanık olduğum için o kelimeyi kullandım
Size imkansız gelebilir ama var öyle insanlar da. Ayrıca müdahele etmek ayrı mutsuz etmek ayrı. Kızı mutluyken "beni sinir etme bi davaya bakar" diyen kim olursa olsun iyi niyetli bakmam ben
İmkansız demiyorum elbette vardır böyle annelerde ama ben bu konuda anlatılanlardan bu sonucu çıkaramadım. Belki annenin psikolojik sıkıntıları vardır da böyle konuşuyordur. Bilemiyorum bu cümleyi aklı başında bir insan kurmaz çünkü. Belki de evden ayrılacağı için üzüntüsünden saçma sapan öfkeleniyordur. Herkesin duygusunu ifade etme biçimi farklı. Ama konu sahibinin annesi yanlış yapıyor o bir gerçek.

Keşke annem başkası olsaydı cümlesi beni çok üzdü😕
Anneniz keşke böyle olmasaydı.
Ah keske .Her mutlu animda mutlaka bir sorun çıkarıyor. Nişan salonuna girmeden 5 dakika önce sen niye kuzenine bağırdın. Dayinlar senin icin kac km yol geldi .Beni sinit etme diye baya kızdı. Halbuki kuzenime bağırmamıştım. Nisan elbisemi giyiyorum üstünde ic camasiri olmadan giyiliyor elbisem de .Kapiyi acip durdu ben de kapiyi kapat dedim.Her şeyi sorun yapiyor artik alıştım ama ciddi anlamda çok soğudum

İmkansız demiyorum elbette vardır böyle annelerde ama ben bu konuda anlatılanlardan bu sonucu çıkaramadım. Belki annenin psikolojik sıkıntıları vardır da böyle konuşuyordur. Bilemiyorum bu cümleyi aklı başında bir insan kurmaz çünkü. Belki de evden ayrılacağı için üzüntüsünden saçma sapan öfkeleniyordur. Herkesin duygusunu ifade etme biçimi farklı. Ama konu sahibinin annesi yanlış yapıyor o bir gerçek.
yanlış yapıyor benimle uğraşıp duruyir.3 kardesiz en büyük benim. Diger iki kucuge hic karışmıyor. Benim tatilde giyicem diye kizdigi etekleri .22 yasinda kardesim ic anadolu da bir yerde işe giderken giyiyor mesela.Ona bir sey demiyor karışmıyor :KK43: Ergenken hep kardeslerimi kıskanıyorum ondan boyle diye düşünürdüm ama aklim basimda olaylara objektif bakayim diyorum kardeşlerim benjm canim zaten ama gercekten ayrim yapiyor

inşallah ama annem hayatimin her alaninda bana karışmaya calisti.Artik dayanilmaz bir hal aldı sessiz kaldıkça. Üniveriste kazandim cok uzak diye baya karsi cikti kavha dovus geldim,doguda öğretmenlik kazandım oralara gidilir mi diye yine evde kavga kiyamet .Her sey kismet eşim ilerde ne olur bilemem ama annem insan psklojisinden gercekten anlamıyor artik yıprandım
Madem anneniz o kadar çekilecek bir insan değil,Peki o zaman Bu yaşa kadar nasıl tahammül ettiniz? Şimdi evleneceğininiz zamanmı bu kadar batmaya başladı anneniz?
Evlenip annenden kurtulmayı düşünüyorsun belkide özgürlük bayrağı sağlayacağını düşünüyorsun.

Ama canım bak Bazı anneler çağdaş değil , malesef evet bu doğru ama sevgileri gerçek.
Sakın annenizin sizi kıskansığına itibar edip farklı duygular içine girmeyin. Bu kötülüğü kendinize yapmayın.
Herkes gider ama annen ölse bile senden gitmez!

Bi anne özelliği değil ama annen seni kıskanıyor gibi
Kızım siz mutlu olun yeter diyeceğine herşeye kulp buluyor
Neyse düğünden sonra kafan rahatlar
Bence öyle değil, geleneksel anne. Yavrusunun alkole alisacagini, daha açık giyinecegini sanıp korkuyor. Çünkü ona ters bunlar. Eski jenerasyonun devami

yanlış yapıyor benimle uğraşıp duruyir.3 kardesiz en büyük benim. Diger iki kucuge hic karışmıyor. Benim tatilde giyicem diye kizdigi etekleri .22 yasinda kardesim ic anadolu da bir yerde işe giderken giyiyor mesela.Ona bir sey demiyor karışmıyor :KK43: Ergenken hep kardeslerimi kıskanıyorum ondan boyle diye düşünürdüm ama aklim basimda olaylara objektif bakayim diyorum kardeşlerim benjm canim zaten ama gercekten ayrim yapiyor
Benim ailemde yapıyor ayrım. Ablama karışmadılar beni bastırdıkça bastırdılar ama üniversite de göbeği açık da giydim elbise de bunun için de asla hesap vermedim konuştu durdu Pasif kalmayın sınırlarınızı çizin

nedense aklima mevlananin nice insanla gördüm elbisesi yok nice elbiseler gördüm içinde insan yok sözü geldi.

insanları dış görünüşüyle giyimiyle yargılama zihniyetinden kurtulduğumuz zaman gerçekten insan olacağız.

evlenecek yaşa geldiğinize göre kendi kararlarınızı kendiniz verebiliyorsunuz demektir. annenizin bu zihniyetini kınıyorum ama anne sonuçta ne yapabilirsin ki en fazla.

Ayrıca madem sizi mutsuz ediyorsa bu durum nişanlınızın aldıklarını niye gösterip ona malzeme çıkarıyorsunuz ki saklayın görmesin

Kesınlıkle oyle anne her daim korkar ona kotu gelen seyden kızını sakınmak ister. Sızın dusuncenız ister saygı duyun ıster duymayın ama ona yanlıs gelen sey de anne baba hırcınlasabılır. Tavrı dogru demiyorum kesınlıkle. Ama ozellıkle nişanlılık surecinde ınsana daha cok batıyor bu durumlar ve gelın olacak kısı de evden gıdecegı ıcın durum daha da hassaslasıyor. Ben oyle olmustum yani gıdıcem hala mı tartısma vs dıye uzulurdum. Suan anneme gıttıgımde bazen hala tartısırız😂 ama gelip gecıcı seyler yani anne sonucta yeri gelince alttan alınmalı. Yerı gelınce bırey oldugumuz hatırlatılmalı sınır çizilmeli.

Evi toplamaya geldi toplama ayagina her yeri kurcalamış. Yoksa valizdeydi ben hazirlamistim valizi
Anahtarınızı vermeyin neden toparlamaya geliyor ki siz yokken annenizde olsa girmesin eve. Yasınız kaç bilmiyorum ama yıllardır annenizin huyunu suyunu bilirsiniz eve gidince karıştıracağını da muhtemelen tahmin etmişsinizdir.

Madem anneniz o kadar çekilecek bir insan değil,Peki o zaman Bu yaşa kadar nasıl tahammül ettiniz? Şimdi evleneceğininiz zamanmı bu kadar batmaya başladı anneniz?
Evlenip annenden kurtulmayı düşünüyorsun belkide özgürlük bayrağı sağlayacağını düşünüyorsun.

Ama canım bak Bazı anneler çağdaş değil , malesef evet bu doğru ama sevgileri gerçek.
Sakın annenizin sizi kıskansığına itibar edip farklı duygular içine girmeyin. Bu kötülüğü kendinize yapmayın.
Herkes gider ama annen ölse bile senden gitmez!
Haklisiniz gitmez biliyorum diyorum ya sagolsun geldi yardimi da dokundu evimi toparladi.Kiskanmiyordur ama beni çok yoruyor.Bu yaşa kadar da hep boyle uzuldugum zamanlar oldu hep batıyordu hep mesafeliyim.Evlenip ozgurluk de degil istegim zaten memurum hep uzaktayım ailemden .Ama zaten dugun sureci korona da var cok cok yorucu bir süreç bir de böyle yapinca gercekten yiprandigimi düşünüyorum istemsizce sevemiyorum artik elimde degil.Bunu da bir tek burada yazabiliyorum en yakin eşim ona da anlatamiyorum ben unuturum o unutmaz diye :KK43:

Anahtarınızı vermeyin neden toparlamaya geliyor ki siz yokken annenizde olsa girmesin eve. Yasınız kaç bilmiyorum ama yıllardır annenizin huyunu suyunu bilirsiniz eve gidince karıştıracağını da muhtemelen tahmin etmişsinizdir.
Doguda memurum ben ailem uzak bir şehirde.ceyizimi felan getirip yerleştirdi yani yatili kaliyor. Karıştırır diye dusundum ama tatil valizi zaten laf etmez dedim yine laf etti :KK43:

Haklisiniz gitmez biliyorum diyorum ya sagolsun geldi yardimi da dokundu evimi toparladi.Kiskanmiyordur ama beni çok yoruyor.Bu yaşa kadar da hep boyle uzuldugum zamanlar oldu hep batıyordu hep mesafeliyim.Evlenip ozgurluk de degil istegim zaten memurum hep uzaktayım ailemden .Ama zaten dugun sureci korona da var cok cok yorucu bir süreç bir de böyle yapinca gercekten yiprandigimi düşünüyorum istemsizce sevemiyorum artik elimde degil.Bunu da bir tek burada yazabiliyorum en yakin eşim ona da anlatamiyorum ben unuturum o unutmaz diye :KK43:
Kesınlıkle anlatmayın gun gelır önünüze koyar Allah korusun da. Bence içinizde buyutmeyın normal bir donemde degılsınız dedıgım gıbı evlılık hazırlığı zor gecer. Her kafadan ses cıkar yorar insanı. Seviyorsunuzdur da kızgınsınızdır belkı de. Kafanız da karısık olabılır.

hayir alkolik degil ama alkol kullanan biri. Icip sarhoş olan biri de degil .Annem ona bile laf ediyor

Anladım ama bunun lafının olması bile, her detayı anlattığınızı düşündürdü. Kontrol etmeyi çalışan biri demek ki. Yetişme tarzı biraz da. Yavaş sakin dille, bıkmadan, usanmadan anlatıp biraz durumu kontrol edebilirsiniz.

Aynen siz bunu unutacaksınız, şu an kafanız çok gereksiz dağınık, hatta bir gün bu konuyu açtığınız için pişman olacaksınız. Yapmayın annenizi sevmediğinizi kendinize tekrarlamayın, kafanız uyuşmuyordur, birçok şeyi ters geliyordur ama o sizi geleceğinizi önemsediğinden bunları yaptığını düşünüyorum.

Yarın birgün sizde anne olacaksınız,
Kendi Annesini bu tür sebeplerden ötürü içten sevmeyen... evladını sevebilir mi ? (Bu sorumun cevabını siz kendi vicdan mahkemenizde yapın lütfen)

Son düzenleme:
Kizlar yakinda düğünüm var .Annemle babam da başka sehirden evimi yerleştirmeye geldi.Sagolsun cok da yardimlari dokundu ama annem her şeyime karışıyor :KK43: Eşimin ablasi alkol alıyor mesela bilseydi baban seni vermezdi diye arkadan annem söyleniyor. (yanliş anlamayin ben yadirgamiyorum alkol kullananlari ) , ablasindan sanane halbuki annem ona bile karışmıyor görumceme ama arkadan laf ediyor ben kotu hissediyorum kendimi.Balayi için Marmaris e gidicez .esim bir sürü elbise etek felan aldi oralarda giyersin diye.Annem yine laf etti sen kendini mi bozucan evlenince , her yerin görünür bunlar giyilmez. Anne diyorum tatilde giyicem Zaten dogu da gorev yapiyorum buralarda giyemem.Yine de söyleniyor laf ediyor. Allahtan eşimin yaninda laf etmiyor ama modum baya düştü kızlar. Her hakki kendinde buluyor gittikce beni kendinden uzaklaştırdı farkinda değil.Eteklere söylendi söylendi her sey bi davaya bakar bak beni sinirlendirme diyor. Çok sevdi aslinda çok iyi geciniyorlar eşimle ama bi etek icin onca laf sayılır mi.Bilmiyorum ama keske annem başkasi olsaydi diyorum :KK43: He he deyip geçiyorum kendini savun diyrnler olacaktır ama inanin o daha zor.Kendimi savununca daha cok uzerime geliyor daha igneleyici laflar ediyor.Ben daha cok uzuluyorum.He anne tamam anne deyip geciyorum ama gercekten sogudum ,anne sevgisi kalmadi icimde.Sizlerle dertlesmek istedim kizlar.Cozum yok bende farkındayim bunca zaman boyleydi yine boylr olacak.Sadece evlendigim icin daha fazla mesafe koyabilcem :KK43: :KK43: Cok uzgunum sizlerle dertlesmek istedim sadece
Evlilik arefesinde olduğunuz için daha da stresli zamanlar içindesiniz..Zaten bu işler kolay değil bir de böyle anne baskısı sizi daha da çok yıpratır tabi ki.. Baktınız anneniz sorun çıkarıyor herşeyi ona anlatmayın.. Onun yanında onun istediği gibi olun onun haricinde bildiğinizi yapın.. Bu yaştan sonra annenizi değiştirmeniz mümkün değil kalp de kırmaya gerek yok diye düşünüyorum.. Herşeyi bilmesine de gerek yok.. Anlatmayın göstermeyin eşinizi de tembihleyin bu konuda.. Onun yanında da istediği gibi davranın zaten evlendikten sonra herkesin evi ayrı oluyor çok da müdahil olamaz.. Üzmeyin kendinizi annenize karşı da sevginiz azalmasın karakteri farklı olabilir tasvip etmiyorum ama o sizi çok seviyor yine de sizin iyiliğinizi düşünüyor aklınca böyle anlamsız davranıyor bence. Benim düşüncem de bu şekilde..

Kizlar yakinda düğünüm var .Annemle babam da başka sehirden evimi yerleştirmeye geldi.Sagolsun cok da yardimlari dokundu ama annem her şeyime karışıyor :KK43: Eşimin ablasi alkol alıyor mesela bilseydi baban seni vermezdi diye arkadan annem söyleniyor. (yanliş anlamayin ben yadirgamiyorum alkol kullananlari ) , ablasindan sanane halbuki annem ona bile karışmıyor görumceme ama arkadan laf ediyor ben kotu hissediyorum kendimi.Balayi için Marmaris e gidicez .esim bir sürü elbise etek felan aldi oralarda giyersin diye.Annem yine laf etti sen kendini mi bozucan evlenince , her yerin görünür bunlar giyilmez. Anne diyorum tatilde giyicem Zaten dogu da gorev yapiyorum buralarda giyemem.Yine de söyleniyor laf ediyor. Allahtan eşimin yaninda laf etmiyor ama modum baya düştü kızlar. Her hakki kendinde buluyor gittikce beni kendinden uzaklaştırdı farkinda değil.Eteklere söylendi söylendi her sey bi davaya bakar bak beni sinirlendirme diyor. Çok sevdi aslinda çok iyi geciniyorlar eşimle ama bi etek icin onca laf sayılır mi.Bilmiyorum ama keske annem başkasi olsaydi diyorum :KK43: He he deyip geçiyorum kendini savun diyrnler olacaktır ama inanin o daha zor.Kendimi savununca daha cok uzerime geliyor daha igneleyici laflar ediyor.Ben daha cok uzuluyorum.He anne tamam anne deyip geciyorum ama gercekten sogudum ,anne sevgisi kalmadi icimde.Sizlerle dertlesmek istedim kizlar.Cozum yok bende farkındayim bunca zaman boyleydi yine boylr olacak.Sadece evlendigim icin daha fazla mesafe koyabilcem :KK43: :KK43: Cok uzgunum sizlerle dertlesmek istedim sadece
Annede narsistlik ya da başka bir bozukluk var.Sizin mutlu olmanızı istemiyor gibi...

X