Annem mi kaynanam mı belli değil :(

Aynen siz bunu unutacaksınız, şu an kafanız çok gereksiz dağınık, hatta bir gün bu konuyu açtığınız için pişman olacaksınız. Yapmayın annenizi sevmediğinizi kendinize tekrarlamayın, kafanız uyuşmuyordur, birçok şeyi ters geliyordur ama o sizi geleceğinizi önemsediğinden bunları yaptığını düşünüyorum.

Yarın birgün sizde anne olacaksınız,
Kendi Annesini bu tür sebeplerden ötürü içten sevmeyen... evladını sevebilir mi ? (Bu sorumun cevabını siz kendi vicdan mahkemenizde yapın lütfen)
Bence tam tersi konu sahibi kendini suçlu hissetmemeli.Çünkü yaptığı hiçbir şey yok.Annesine sınırlarını çizmeli.Ben öyle uygun gördüm,kıyafetlerimi kocam problem yapmıyor,görümcem içebilir bu onun tercihi gibi..Anneler kutsaldır evet.Hep gözümüzde haklılardır hata yapamazlar.Ama öyle değil o iş.Anneler de hatalı davranır.Bu anne evliliği kıza alttan alttan sözleriyle zehir ediyor.Konu sahibi buna sınırlarını koymalı ve bunun için asla suçlu hissetmemeli.

Her anne olan hakkını veremiyor kusura bakmayın da evladının moralini bozmuş ki kız gelip konu açıyor
Ayrıca görümcesinin alkol alması kimseyi ilgilendirmez
Bilseydi kızını vermeyecek miydi? Görümce sonradan başlasaydı o zaman da boşatacak mıydı? Zaten bi davaya bakar demiş resmen kızını kullanılacak yönetilecek birşey gibi görüyor. Bu benim fikrim benim yorumum lütfen beğenmiyorsanız butona tıklayın geçin alıntılamayın.
Kesinlikle katılıyorum.Resmen kızını yönetmek istiyor.Bir davaya bakar ne demek.Boşanmaya karar verecek olan kızıdır ona ne oluyor.Anneyse anne.Anne de çok önemli.Özellikle kızlar için.Annede kişilik bozukluğu varsa kızlar kendileriyle çok çelişiyorlar.Konu sahibinin en beğendiğim yanı kendini suçlamayıp hatanın annede olduğunu bilmesi.Yoksa anneye kanıp evliliğinden bu saçma sebeplerden soğuyabilirdi.

yanlış yapıyor benimle uğraşıp duruyir.3 kardesiz en büyük benim. Diger iki kucuge hic karışmıyor. Benim tatilde giyicem diye kizdigi etekleri .22 yasinda kardesim ic anadolu da bir yerde işe giderken giyiyor mesela.Ona bir sey demiyor karışmıyor :KK43: Ergenken hep kardeslerimi kıskanıyorum ondan boyle diye düşünürdüm ama aklim basimda olaylara objektif bakayim diyorum kardeşlerim benjm canim zaten ama gercekten ayrim yapiyor
İlkim öz-Narsist Anneler videosunu izler misin canım youtubedan.O zaman anlayacaksın neyin ne olduğunu.

Bence tam tersi konu sahibi kendini suçlu hissetmemeli.Çünkü yaptığı hiçbir şey yok.Annesine sınırlarını çizmeli.Ben öyle uygun gördüm,kıyafetlerimi kocam problem yapmıyor,görümcem içebilir bu onun tercihi gibi..Anneler kutsaldır evet.Hep gözümüzde haklılardır hata yapamazlar.Ama öyle değil o iş.Anneler de hatalı davranır.Bu anne evliliği kıza alttan alttan sözleriyle zehir ediyor.Konu sahibi buna sınırlarını koymalı ve bunun için asla suçlu hissetmemeli.
Siz olasılıkları yazmışsınız, dediğiniz tarz annelerde tabii vardır, evladını öldürenler de var, fakat durum şu ki;
Biz
konu sahibinin annesi hakkında yorum yapıyoruz. Konu sahibinin yazdığı rahatsız olduğu durumlar sonucu bence kesinlikle
1-Bu Anne kızını kıskanmıyor
2-Bu Annede Narsistlik söz konusu edilemez.

Siz olasılıkları yazmışsınız, dediğiniz tarz annelerde tabii vardır, evladını öldürenler de var, fakat durum şu ki;
Biz
konu sahibinin annesi hakkında yorum yapıyoruz. Konu sahibinin yazdığı rahatsız olduğu durumlar sonucu bence kesinlikle
Ben de konuya istinaden yazıyorum.Narsistik anneyi araştırıp okusaydınız böyle konuşmazdınız.Ben narsistik anneyi fazlasıyla araştırdım.Gayet de özellikleri var.Kardeşleriyle arasında ayrım yapıyor,mutlu anlarını rezil ediyor,evliliğinde bir problem yokken bir davaya bakar diye otorite kurmaya çalışıyor...Üstelik annem keşke başkası olsaydı diye bir evlat kolay kolay cümle kurmaz.Burada evlada değil bunu söyleten anneye bakmak lazım.Bence analiz hatanız var.

Biz
Siz de haklısınız diger yazan arkadasta hakli.Annem biraz dediğim dedik birisi bugün mesela yağdanlik aldim günlük kullanmaya bu olmaz her yeri yag yapar kucuk 1 litrelik al onu kullan dedi atti aldigimi çöpe. Karacadan kendisi.almis yaglik sirkelik masa icin onu kullanayaim dedim. O da olmaz o misafire dedi masaya koyulur dedi Dogu da kullanma kim gelcek evine batıda kullan ceyiz sandigindan çikmasin dedi.Artik babama bile tak etti karışma kiza kullansin madem aldık para saydik niye 2 sene boşuna sandikta beklicek dedi babam cikardi yağ doldurdu ona mesela.Bunun gibi basit basit seyler birikiyor dedigi yapilmauinca da surat asıp oturuyor.Kızı degil elinde şekillendirdiği nir hamuruyum sanki istediği şekli vermeye çalışılıyor her detayıyla. Yani ben kabullendim annemi bu sekilde iyi gecinmeye çalişıyorum ama sevgi icten geleen bir sey artabilir de azabilir de .Kendi canından da olsa az sevebilirsin de malesef :KK43: Keşke böyle olmasa ama 1 degil 2 degil her seye mudahaleci olunca biraz soğutuyor

Kesinlikle katılıyorum.Resmen kızını yönetmek istiyor.Bir davaya bakar ne demek.Boşanmaya karar verecek olan kızıdır ona ne oluyor.Anneyse anne.Anne de çok önemli.Özellikle kızlar için.Annede kişilik bozukluğu varsa kızlar kendileriyle çok çelişiyorlar.Konu sahibinin en beğendiğim yanı kendini suçlamayıp hatanın annede olduğunu bilmesi.Yoksa anneye kanıp evliliğinden bu saçma sebeplerden soğuyabilirdi.
Annemin tavırlarının babamda farkında. O yuzden babam hep der bir sey olunca ilk bana anlat annen ortalığı karıştırıyor diye.Bazen sanki kendi düşüncelerini babam söylüyor gibi yapiyor baban da sana şu yüzden kızdı evden deli gibi cıktı felan diyor ben babama soyledigimde sinirleniyor mesela ben öyle bir sey demedim nereden cikardi bunu diye

Ben de konuya istinaden yazıyorum.Narsistik anneyi araştırıp okusaydınız böyle konuşmazdınız.Ben narsistik anneyi fazlasıyla araştırdım.Gayet de özellikleri var.Kardeşleriyle arasında ayrım yapıyor,mutlu anlarını rezil ediyor,evliliğinde bir problem yokken bir davaya bakar diye otorite kurmaya çalışıyor...Üstelik annem keşke başkası olsaydı diye bir evlat kolay kolay cümle kurmaz.Burada evlada değil bunu söyleten anneye bakmak lazım.Bence analiz hatanız var.
Ne yani narsistik anneyi yada kızını kıskanan anneyi tanımlayamadığımı mı söylüyorsunuz, peki madem benim analizimde hata varsa 😊 2 haftanız kalmış bence sizin bu yazdıklarınız hormonlarınızdan kaynaklanıyor, inşallah bebeğiniz sizin hakkınızda bunları düşünmez. Hamilelere saygım vardır. İyi doğumlar diliyorum, İyi geceler.

Annemin tavırlarının babamda farkında. O yuzden babam hep der bir sey olunca ilk bana anlat annen ortalığı karıştırıyor diye.Bazen sanki kendi düşüncelerini babam söylüyor gibi yapiyor baban da sana şu yüzden kızdı evden deli gibi cıktı felan diyor ben babama soyledigimde sinirleniyor mesela ben öyle bir sey demedim nereden cikardi bunu diye
Sıkıntılı bir anneniz var.Ama onun da çocukluğu nasıl geçti bilemeyiz.O yüzden annenizi böyle kabullenin emin olun altında yatan bir sebebi vardır.Suçlamayın ve affedin.Sizi anlamasını beklemeyin siz he diyin geçin onun bu laflarına.Size zarar verdiğini düşünüyorsanız mesafe koyun.

Ne yani narsistik anneyi yada kızını kıskanan anneyi tanımlayamadığımı mı söylüyorsunuz, peki madem benim analizimde hata varsa 😊 2 haftanız kalmış bence sizin bu yazdıklarınız hormonlarınızdan kaynaklanıyor, inşallah bebeğiniz sizin hakkınızda bunları düşünmez. Hamilelere saygım vardır. İyi doğumlar diliyorum, İyi geceler.
Sıkıldım bu sürekli tehditkar inş bebeğiniz sizin hakkında böyle düşünmez cart curtlarınızdan.Hamileye saygı böyle oluyor çok saygı duyuyorsunuz gerçekten bir de duymasanız açıktan beddua edeceksiniz herhalde😂.Asıl inşallah ben kızıma böyle saçmalıklar yaşatmam.Gerçi ben böyle kızımın huzurunu bozacak şeyler yapacağımı sanmıyorum.En azından durup dururken bir davaya bakar diye kızımın evliliğini tehdit etmem😂

Siz de haklısınız diger yazan arkadasta hakli.Annem biraz dediğim dedik birisi bugün mesela yağdanlik aldim günlük kullanmaya bu olmaz her yeri yag yapar kucuk 1 litrelik al onu kullan dedi atti aldigimi çöpe. Karacadan kendisi.almis yaglik sirkelik masa icin onu kullanayaim dedim. O da olmaz o misafire dedi masaya koyulur dedi Dogu da kullanma kim gelcek evine batıda kullan ceyiz sandigindan çikmasin dedi.Artik babama bile tak etti karışma kiza kullansin madem aldık para saydik niye 2 sene boşuna sandikta beklicek dedi babam cikardi yağ doldurdu ona mesela.Bunun gibi basit basit seyler birikiyor dedigi yapilmauinca da surat asıp oturuyor.Kızı degil elinde şekillendirdiği nir hamuruyum sanki istediği şekli vermeye çalışılıyor her detayıyla. Yani ben kabullendim annemi bu sekilde iyi gecinmeye çalişıyorum ama sevgi icten geleen bir sey artabilir de azabilir de .Kendi canından da olsa az sevebilirsin de malesef :KK43: Keşke böyle olmasa ama 1 degil 2 degil her seye mudahaleci olunca biraz soğutuyor
Anneniz için gereğinden fazla otorite kurmaya çalıştığnıda söyleyebiliriz aslına. Bu kurmaya çalıştığı Otoriteyi senin üzerinde kuramadığını görünce belkide bu yüzden değişik davranıyordur,daha çok konuşup saçmalıyordur, seni üzüyordur, Ama bu yaşa kadar böyleyse artık değişmeZ :KK43:

Kizlar yakinda düğünüm var .Annemle babam da başka sehirden evimi yerleştirmeye geldi.Sagolsun cok da yardimlari dokundu ama annem her şeyime karışıyor :KK43: Eşimin ablasi alkol alıyor mesela bilseydi baban seni vermezdi diye arkadan annem söyleniyor. (yanliş anlamayin ben yadirgamiyorum alkol kullananlari ) , ablasindan sanane halbuki annem ona bile karışmıyor görumceme ama arkadan laf ediyor ben kotu hissediyorum kendimi.Balayi için Marmaris e gidicez .esim bir sürü elbise etek felan aldi oralarda giyersin diye.Annem yine laf etti sen kendini mi bozucan evlenince , her yerin görünür bunlar giyilmez. Anne diyorum tatilde giyicem Zaten dogu da gorev yapiyorum buralarda giyemem.Yine de söyleniyor laf ediyor. Allahtan eşimin yaninda laf etmiyor ama modum baya düştü kızlar. Her hakki kendinde buluyor gittikce beni kendinden uzaklaştırdı farkinda değil.Eteklere söylendi söylendi her sey bi davaya bakar bak beni sinirlendirme diyor. Çok sevdi aslinda çok iyi geciniyorlar eşimle ama bi etek icin onca laf sayılır mi.Bilmiyorum ama keske annem başkasi olsaydi diyorum :KK43: He he deyip geçiyorum kendini savun diyrnler olacaktır ama inanin o daha zor.Kendimi savununca daha cok uzerime geliyor daha igneleyici laflar ediyor.Ben daha cok uzuluyorum.He anne tamam anne deyip geciyorum ama gercekten sogudum ,anne sevgisi kalmadi icimde.Sizlerle dertlesmek istedim kizlar.Cozum yok bende farkındayim bunca zaman boyleydi yine boylr olacak.Sadece evlendigim icin daha fazla mesafe koyabilcem :KK43: :KK43: Cok uzgunum sizlerle dertlesmek istedim sadece
Annenden soguma bazilari boyledir benimkide sen bekarken etegin ustune bile tunik giyerdin derdi hatta benim annem esimin yaninda diyor bunlari ve daha neler neler!!! Esimde bir gun anne biranne simdi desinki ben sort giyincem onla cikicam disari acilicam ekmek hakki icin bisey dersem tas olayim yada carsaf giycem tam kapanicam yine bisey demem 30lu yaslarina gelmis kadina ne sen ne ben karisamayiz tesettur icinde olmasa basini kapatsan ne olacak artik karisma karima dedi tabi tatli dille annem ogunden beri tek laf etmez.

Siz niye cevap vermiyorsunuz onu anlamadım? Siz böyle sustukça ve sınırınızı çizmedikçe daha çok laf yersiniz. Benim de annem benim özel hayatıma oldum olası saygı duymamıştır. Sürekli odamı karıştırırdı, eve gelen kargoyu bir kere bile ben açmamışımdır,o açıp bakar odama koyar. Evlendim, hala öyle. Biz eşimin ailesinin yanındayken eve birkaç eşya almıştık, evde değiliz diye de annemin evine sipariş vermiştik, anneme haber verdim kargo gelecek diye elli tane soru sordu. Ne aldınız, mutfak eşyası mı aldınız, dolap mı aldınız bilmem ne. Ya sana ne diye bağırasım geldi artık o kadar yordu ki şu süreçte. Hiçbir sorusuna cevap vermedim. Kargo gelmiş açmış tabi ki, evin anahtarı ondaydı çiçekleri sulasın diye vermiştik, açıp koymuş bir de masaya, delirdim. Hala kargo gelecek desem ne aldın, eşin mi aldı vs saçna sapan sorular. Sorduğu hiçbir şey cevap vermiyorum yoksayıyorum. Yavaş yavaş anlamaya başladı daha. O yüzden evleneceğinizi annenize empoze etmeniz gerekiyor. Yoksa daha çokbaşınız ağrır. Mesela sizin kıyafetlerinizi niye karıştırıyor? Niye karıştırıyorsun anne özel eşyalarımız var diyemediniz mi? Ki yatak odanıza dahi sokmayın kapatın kapısını siz yerleştirirsiniz kıyafetlerinizi.

Kizlar yakinda düğünüm var .Annemle babam da başka sehirden evimi yerleştirmeye geldi.Sagolsun cok da yardimlari dokundu ama annem her şeyime karışıyor :KK43: Eşimin ablasi alkol alıyor mesela bilseydi baban seni vermezdi diye arkadan annem söyleniyor. (yanliş anlamayin ben yadirgamiyorum alkol kullananlari ) , ablasindan sanane halbuki annem ona bile karışmıyor görumceme ama arkadan laf ediyor ben kotu hissediyorum kendimi.Balayi için Marmaris e gidicez .esim bir sürü elbise etek felan aldi oralarda giyersin diye.Annem yine laf etti sen kendini mi bozucan evlenince , her yerin görünür bunlar giyilmez. Anne diyorum tatilde giyicem Zaten dogu da gorev yapiyorum buralarda giyemem.Yine de söyleniyor laf ediyor. Allahtan eşimin yaninda laf etmiyor ama modum baya düştü kızlar. Her hakki kendinde buluyor gittikce beni kendinden uzaklaştırdı farkinda değil.Eteklere söylendi söylendi her sey bi davaya bakar bak beni sinirlendirme diyor. Çok sevdi aslinda çok iyi geciniyorlar eşimle ama bi etek icin onca laf sayılır mi.Bilmiyorum ama keske annem başkasi olsaydi diyorum :KK43: He he deyip geçiyorum kendini savun diyrnler olacaktır ama inanin o daha zor.Kendimi savununca daha cok uzerime geliyor daha igneleyici laflar ediyor.Ben daha cok uzuluyorum.He anne tamam anne deyip geciyorum ama gercekten sogudum ,anne sevgisi kalmadi icimde.Sizlerle dertlesmek istedim kizlar.Cozum yok bende farkındayim bunca zaman boyleydi yine boylr olacak.Sadece evlendigim icin daha fazla mesafe koyabilcem :KK43: :KK43: Cok uzgunum sizlerle dertlesmek istedim sadece
Ya kıyamam 🙈🙈 bu bir derdim varda ne dertler varmış arkadaş...canım yasin kaç bilmiyorum ama ailen karışırsa iğneleyici laflar ederse dinle ve ti'ye al...saka usulü karşılık ver yani.:) evet azıcık kendimi bozayım yaa ne var bunda ...böyle giyinince daha güzel oluyorum vs....:KK66: falan de göz kırp. Gül geç...kendi annemi gördüm vallahi senin annende :) annem yüzünden dövme yaptıramamistim hakkımı helal etmem diyip duruyordu. Şimdi evlendim, yaptiricam. Evlendigimden değil de kendime bi güven geldi..bireyim ben yahu...kaç yaşındayım kendi bedenim istediğini giyer istediğimi yaptırırım...karşı gelenle de ilişkilerim zayıflar. Annem olsun babam olsun kocam olsun. :) düğün incesi kına gecesi yaptırmak istedi annem...dedim ben istemiyorum .kına da yaktirmam elime. Sevmiyorum. Basta bozuldu, kızdı küstü....Ama 1 ay sonra kabul etti :))) canım mecburlar....sen baskın olacaksın onlar değil. Çünkü sen bir bireysin:))

annenizle bugün tanışmadınız

huyunu az çok bilirsiniz

başka şehirden ev yerleştirmeye neden çağırdınız

görümcem içki içiyor ya da içmiyormuş

annemin alacağı cevap sana ne olur

günahı sevabı sana mı der geçerim

bu arada çok edilgen geldi cümleleriniz eşim etek elbise aldı

yani evlenecek çağdaki bir kadın nerede ne giyeceğini bilir evet tatile giderken etek elbise de alır ama bunu kendi alır eşi tatilde bunları giy diye takdir etmez

eşin bunları giy annen giyme demiş bir farkı kalmamış

özetle anneni hayatından uzak tut, özellikle de anlatma hiçbir şey

yani bu nasıl elbise dediğinde ben beğendim, tatil yerinde böyle giyinilir de ve konu kapansın

eşim aldı sadece orada giyeceğim vs vs çok gereksiz savunma cümleleri

X