Annem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini konular hassas olduğu için doğru yorum yapmak biraz zor oluyor. Tabii ki siz nasıl giymek isterseniz onda özgürsünüz ama üniversite döneminde ferace-çarşaf tarzı şeyler insanların size önyargıyla yaklaşmasına sebep olabilir. Sizin bu konuda endişeniz varsa geçerli olur yorumum.

Benim inandığım herhangi bir din yok ama annem kapalı bir kadın ondan örnek verirsem, hiç hoşlanmıyor çarşaf ya da feraceden. Daha fazla dikkat çektiğini düşünüyor aksine. Yani belki başkası da benim annemin örtünme şeklini doğru bulmuyordur. Kendi içinde bile çok ayrılıyor böyle konular. En doğrusu sizin düşünüp karar verdiğiniz yönde ilerlemeniz olur.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler ön yargıları pek önemsemiyorum geçici olduklarını düşünüyorum.Beni üzen durum yakınımdan birinin tepkili olmasıydı

Çok samimi olduğum bir arkadaşım çok daha ağırlarını yaşadı. O kadar ki sülalesinde tesettürlü tek kadın olabilir.. Anlattığına göre annesi ilk öğrendiğinde komşular polis çağırana kadar dövmüş.. Değerleri uğruna asla pes etmedi. Ben tesettürlü değilim ama arkadaşımı hep çok takdir etmişimdir.. O ortamda ben o savaşı verebilirmiydim bilmiyorum..Gerçekten gönülden isteyince insanın gözü hiçbir şey görmüyor demek ki...
Arkadaşınız için çok üzüldüm umarım şu an her şey yolundadır

Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle giyinin.
Zaten tesettür nasıl olmalinin bilincindesiniz.
Ancak ferace giydi tam tesettürlü oldu ya da giymedi tesettürü eksik diye birşey yok.
Önemli olan vücut hatlarının belli olmaması ve çok dikkat çekmemek.
Haklısınız zaten öyle bi şey iddia etmiyorum, bu halimle daha rahatım

Amacim tartisma ortami degil kesinlikle ama net bilmediginiz seyleri yazmaniz beni rahatsiz etti
Sizin tesetturu yorumlamaniz anlattiginiz sekilde olabilir. bunda bir sorun yok.
Fakat isim verilmemis diyerek ayette vurgulanmis cilbab ismini reddetmis oluyorsunuz. Ki bu çağın getirdigi vucut hatlarini belli etmeyecek ikinci bir elbise olarak tefsir edilmistir.
Ha ben de carsaf giymiyorum fakat, emin olmadiginiz boyle bir hassas konu hakkinda kesin bilgi vermeyin lutfen.

Tartışmak gibi bir amacınız yoksa ben de yorum yapmayım.

Herkes kendi bildiğini anlatır. Mezun olduğum bölüm itibariyle bu konuda konuşabilecek yetkinlikte olduğumu düşünerek cevap verdim konu sahibine.

İyi akşamlar.

Öncelikle dini konu açmanın yasak olduğunu biliyorum ama asıl sorun annemin kıyafetime karışması
Merhaba! Herkese, okuyanlar için şimdiden teşekkürler
Tesettüre girdim ve annem buna karşı çıkıyor şöyle ki rengarenk giy diyor ama ben renkli şeyleri sevmiyorum bu açıkken de böyleydi siyah giyerdim. Annem gelenekselci biri pek dinle alakası yok o da anneden görüp 27 yaşında kapanmış öylesine.
Geçen hafta ondan gizli ferace aldım çok heveslendim eve geldim kavga gürültü sen cemaatcilerle mi konuşuyorsun kafayı mı yedin bu ne simsiyah diye ama inanın ki hiç öyle bi durum yok kendim araştırıyorum her şeyi ve böyle mutluyum. Olabildiğince kendimi geliştirmeye çalışıyorum inş bu senede üniversiteye gideceğim ama bu durum annemin gözünde benim profilimi tam tersine uğrattı hiç böyle tepki vereceğini düşünmezdim deist olduğum bi dönem bile oldu hiç bi şey demedi. Ne yapabilirim böyle bi durum yaşayan oldu mu?
Annenizin sözünü dinlediği bir büyüğünüz var mi? Kendi annesi ablasi teyzesi vs olur, kızın hayatina karışma istedigi gibi yaşasın diyecek biri lazim

Tartışmak gibi bir amacınız yoksa ben de yorum yapmayım.

Herkes kendi bildiğini anlatır. Mezun olduğum bölüm itibariyle bu konuda konuşabilecek yetkinlikte olduğumu düşünerek cevap verdim konu sahibine.

İyi akşamlar.
konu ayet olunca herkes kendi bildigini anlatamiyor iste. mezun oldugunuz bolum itibariyle bu konuda konusabilecek yetkinlikte oldugunuzu dusunuyorsaniz biliyorsunuzdur zaten siz de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X