Annem

Hiisaarr

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Mart 2017
1.447
1.538
Kızlar annem 9yıl önce babamdan boşandı babam sorumsuzdu ve alkol sorunu vardı eve bakmıyordu dedemin yardımları ile geçindik annanem anneme bkmamak için evli bi adam ile evlendirdi adamin karısı hasta boşanmam çocklarım için demiş bilemiyorum annem çaresizlikten çovkları için kabul etti evlenmeyi ama şuan ne evi var nede bi güvencesi adama birşey olsa yada bugün sıkıldım bırakıcam dese annem ortada kalıcak artı erkek kardeşim var üniversite sınavlarına hazırlanıyor şuan annem başkasının eline bakamama babamın maaşına baş vurup okutucam dedi (adam erkek kardeşimin masrafları ile ilgilenmez)
Baş vurup aldı çünkü resmi nikahı yok şimdi birazda annanemden bahsediyim annem babamı dövdü attı dışarıya biz annanemlere gittik ve kabus başladı ne yemek yiyebildik annanem hep minnet etti ne evde otura bildik sabahtan akşama kadar dışarda oynardık erkek kardeşim çoraplarını kirletti diye teyzem çakmak la ayaklarını yaktı banyo dahi yapamazdık o zaman bekar dı evdeydi annem çamaşırlarımızı elinde yıkardı elektrik ve tursili gidiyo diye bağırırdı annanem şimdi dayım var onunla birlik yaşıyor ve hiç bir sıkıntısı yok maaşın %75ni annannem%25 ini annem alıyor buna rağmen annannem düşman oldu bize durmadan beddua ediyormuş anneme ve gidip şikayet edecem evli paramı alıyor diye oysa annem babamla boşanıp onun parasını almadı çalişmasına izin vermedi dedem hiç bir zaman sorum şu kızlar annem 9yıl önce boşandı şuan 4yıldır evli sadece imam nikahı var parayı kardeşim için kullanacak sizce şikayet etse elinden alırlar mı annenin o para az ama kardeşimin geleceği çok zeki kardeşim tıp istiyor ama şuan dershaneye gidiyor annem ödüyor

Baska bir adamla ayni evde yasadigi dogrultusunda ispatlanirsa para almayi birak devleti dolandirmaktan ceza bile alabilir .Anneniz resmiyette evli olmayan biriyle yasamasi hic iyi olmamis ustelik evliyken birde ya nikah yapilsin yada baska hayat kurmaya baksin.Annennenize, Teyzenize gelince insanliktan nasibini almamis zorla kizina torunlarina baski ve zulum yapmislar .

Bizde istiyoruz ama suan maddi açıdan hiç uygun değiliz annem de git kanaat geçiniyor

Başka bir adamla yaşadığı anlaşılırsa maaşı da kesilir dolandırıcılıktan ceza da alır.

Kardeşiniz o kadar başarılıysa burs alacaktır zaten.

Normal de nikahsız biriyle yaşadığı için suç işlemiş olur maaş alınca.Ama adamın başka biriyle resmi nikahi varsa durum nasıl olur bilmiyorum.Yani annen o maaşı alsın kendine yettiği kadar bir hayat kursun bu şekilde yaşanmaz ki.

İnş şuan dershaneye gidiyor illa ki burs alır ama
Normal de nikahsız biriyle yaşadığı için suç işlemiş olur maaş alınca.Ama adamın başka biriyle resmi nikahi varsa durum nasıl olur bilmiyorum.Yani annen o maaşı alsın kendine yettiği kadar bir hayat kursun bu şekilde yaşanmaz ki.
Sadece 500tl onunla bi hayat kurması imkansız ilk okul mezunu çalışmakta sıkıntı temizlik işi filan da yapamaz artık yaslandı

İnş şuan dershaneye gidiyor illa ki burs alır ama

Sadece 500tl onunla bi hayat kurması imkansız ilk okul mezunu çalışmakta sıkıntı temizlik işi filan da yapamaz artık yaslandı
İyice araştırın sonra baglatsin maaşı.Bilmiyorum kadın sığınma evleri falan başka bir çözüm bulunabilir.

Ayrıldığı eşi ile beraber yaşamadığı için ceza da almaz, maaşı da kesilmez.

Maaş bağlandı ama annanem o kadar para göz ki mezara götürücek sanki ona para yedirmem demiş o dediği hayatını mahvettiği öz kızı

imla kurallarına uyulmayan yazıları artık okumuyorum. yazınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor! biraz özenin lütfen

Kesinlikle öyle birşeyde keserler devlet çok araştırıyor kesilenler hep birbirini şikayet ediyormuş

anneniz evli değil ki evli bir adamla birlikte yaşıyor, ev arkadaşıyız der çıkar işin içinden ki resmi olarak da öyle. adam evli olmasa skıntı olabilirdi ama şu durumda olacağını sanmıyorum. yine de bir hukukçuya danışsanız iyi olur. ama evli demeyin, zaten imam nikahı yasal olarak bişey ifade etmiyor.

anneniz evli değil ki evli bir adamla birlikte yaşıyor, ev arkadaşıyız der çıkar işin içinden ki resmi olarak da öyle. adam evli olmasa skıntı olabilirdi ama şu durumda olacağını sanmıyorum. yine de bir hukukçuya danışsanız iyi olur. ama evli demeyin, zaten imam nikahı yasal olarak bişey ifade etmiyor.
Evli olmasa bile bu yasak...

X