ANNEMDE TOPUK DİKENİ VAR BİR TÜRLÜ GEÇMİYOR

lokumsev

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
8
1
24
Kızlar annemde yaklaşık 2 aydır topuk dikeni var. Bunun için özel hastanede lazer tedavisi uygulattırdık, kortizon iğne tedaviside yaptı ve doğal kürlerde deniyoruz fakat asla geçmiyor.Yolda ikim adım attıktan sonra topallamaya başlıyor ve ağlayacak şekilde acı çekiyor bunun için ne uygulayabiliriz,gerçekten çok zor bir rahatsızlık bilgileri olanların yorumlarını bekliyorum teşekkürler😊

Merhaba canım,
çok sıkıntılı bir süreç. Çok geçmiş olsun. Bununla ilgili en çok Erman Toroğlu'nun bir vicks tedavisini önerirler, nette aratırsan bulabilirsin ama bazılarına yarayan bazılarına yaramayan bir şey.

Ben bunun haricinde geçmesi için egzersiz önereceğim.
wall-calf-stretch.jpg

Her gün her iki bacağı da böyle gersin. Topuk dikeninin olma sebebi, arka bacak kasları geriliyor ve bu ayak altındaki kasları da geriyor. Topuk bölgesinde kas zedeleniyor ve vücut orayı iyileştirmek için kalsiyum yığıyor. Bu da topuk dikenine sebep oluyor. Arka bacak ve kalf kaslarını gererek oradaki gerilmeyi azaltırsanız zaman içinde geçip bu iletten kurtulacağınızı görürsünüz. Ancak bu süre alan bir yöntem en az 2, 3 ay her gün yapmalı.

Bir de kalfı kuvvetlendirmek için bir ay sonra
HarmfulIndelibleHarpyeagle-small.gif
bu egzersizi yaparsa iyi olur.

Yeniden çok geçmiş olsun canım.

Kızlar annemde yaklaşık 2 aydır topuk dikeni var. Bunun için özel hastanede lazer tedavisi uygulattırdık, kortizon iğne tedaviside yaptı ve doğal kürlerde deniyoruz fakat asla geçmiyor.Yolda ikim adım attıktan sonra topallamaya başlıyor ve ağlayacak şekilde acı çekiyor bunun için ne uygulayabiliriz,gerçekten çok zor bir rahatsızlık bilgileri olanların yorumlarını bekliyorum teşekkürler😊
Merhaba benimde annemde vardı ve inan sadece bir ayım bunu araştırmakla geçti ve sonunda çok şükür annemin ilacını buldum yani benim annem de yüzde yüz işe yaradı eminim sizdede yarar canm hakiki pul biber ve çekirdeksiz kuru kara üzüm üç gün gece pul biberi havanda iki üç dakika döverek buzdolabı posetiyle sadece topukları kapsicak şeklinde bağlayın üç gün de Kara üzümü ayni şekilde deneyin sonra üç günde ikisini karışık deneyin ama gece boyunca sabah uyanana kadar çıkarmasın eminim sonucu görür geçmiş olsun

Benim doğumdan sonra kilo aldığımda topuk dikeni olduğumu öğrendim. Resmen işkence haline döndü bu bende. Emzirdiğim için doğal tedaviler denemeye çalıştım pul biber limon falan denedim hiç fayda etmedi. Sonra sağolsun bir arkadaşım dedi ki çok kilo aldın, bence kiloyla alakalı çok morelim bozuldu. Ama gerçek oldugunu biliyordum zayıflayınca da geçti çok şükür hiç birşey yapmadan sadece kilo vererek kurtuldum.

X