Anneme karşı hareketim

Aynı eylemi zamanında anneme ben de yapmıştım.
Ama farkımız, küfür etmedim ve acemi şoför olmamama rağmen annemin bir araç görüp panikle direksiyona atlaması sonucu ölümden kıl payı dönmemizdi.
Rahatlıkla kınayabilirim😂😂😂

Küfür hiç hoş değil ve ciddi anlamda daha otoparktan bile zor çıkıp bir arabaya sürtüyorsanız, toplum için tehditsiniz şuan, lütfen trafiğe çıkmayın ve annenizin gönlünü alın.

İyi akşamlar herkese. Bugün bir tartışma yaşandı ve de sonucunda çok üzüldüm.
Şöyle ki annem kardeşim ve ben arabayla bir yere gidecektik. Yeni yeni araba sürüyorum bu arada 1buçuk-2 ay anca olmuştur. Neyse evin otoparkından aracı zor çıkarttım bir araca da ufak değdim ama hiç hasar vs yok. Neyse çıktık yola normal gidiyorum ama annem zaten başından beri söyleniyordu ve söylenmelerin dozunu arttırdı. Zaten acemiyim kulağımı tıkayıp yoluma devam edemiyorum hem dikkatimi dağıtıyor hem moralimi de bozuyor. Neyse sonra araba sürüşüm hakkında söylenmesi bitti bu sefer bana sallamaya başladı. Neyi doğru dürüst yaptığın var ki de şu arabayı sürebilesin falan filan. Benim de psikolojim bozul bence şu sıralar. Herkeste olduğu kadar gelecek kaygısı 24-25 yaşında hala ana babayla liseli hayatı vs vs bunalıyorum artık. Bir de böyle konuşunda arabayı durdurdum s.ktr git arabamdan bir daha binmezsin olur biter gibi bir laf ettim. Normalde hiç yapacağım bir çıkış değil ama her şey üst üste geldi gibi oldu birden sinirlendim. Annem indirdiğim yerden ağlaya ağlaya eve dönmüş ben biraz kafamı toparlamak için erkek arkadaşımla konuştum sakinleştim akşam eve döndüm. İzah ettim özür diledim ama çabuk düzelecek bir olay değil gibi. Ne yapmalı nasıl davranmalı ?
YUHHHHH
ÖMÜR BOYU AYAKLARINA KAPANSAN NE ÇARE
yazıklar olsun
Ha bir de 7 kebair var 7 büyük günah bak onları bir oku
Ana babaya saygısızlıktır biri ve Allah affetmez bu günahları!!!!!

25 senedir ilk ciddi kavgamız ve ortada doğru düzgün bir şey yokken her şeyin birikmesi ve benim hatam sonucu oldu zaten. Normalde kavga yanlısı bir insan hiç değilimdir fazlasıyla üzgünüm ben de. Dediğim gibi psikolojim bozuk ne yaptığımı ben de bilemiyorum 1 aydır. Unutulmayacak ne yazık ki. Umarım bunu unutturacak kadar birlikte mutlu güzel günlerimiz olur da unutur geçeriz.
Zaten içime dert olmasa burada konu açmazdım. Hep tartışan insanlar da değiliz inşallah düzeliriz
Hiçbir şeyi beğenmiyor değil mi? Herşeyin en iyisini o yapar o bilir, sen de onun kopyası olmak zorundasın. Huyların benzemiyor diye uzak düşmüş de olabilirsiniz belki. Bi kızı daha varsa kendi kopyası olan, geçmiş olsun çocukluğunun ergenliğinin canına okunmuş demektir.

Annenizin yaptığı yanlış, ama sizinki ayıp. Ne olursa olsun öyle bir laf anneye edilmez. En fazla küsersin tavır koyarsın ama küfür olmaz. Annelerin çoğunda var bu kendileri çocuk yaşta evlenip hiç birşey yaşayamadıkları için okuyan çalışan eli ekmek tutan kızlarına karşı maleser kıskançlık gşbi tavırlara girip bu sefer kendş yapamadıklarını yapan çocuklarından kırıcı şekilde intikam alıyorlar. Benim annem de böyleydi ben evlenene kadar yemediğim hakaret kalmazdı. Çalıştığım için çoğu zaman ev işlerinde ona yardım edemediğim zaman sürekli söylenşr ve kırıcı olurdu. Yorulma annecim haftasonu temizlikçi çağırırız desem bile herşey paramı diye bi başlardı kocanı da parayla mı mutlu etcen den çıkardı. Etrafımda gördüğüm çoğu anne böyle. Ben aldım karşıma ağlaya ağlaya konuştuk. Artık çok nadir yapıyor uyarıyorum hemen kibarca. Artık gelinin de var ona da yaparsan böyle olur gibisinden göz dağu veriyorum.

Annesi ile tramvaları olan biri olarak yanlış yapmissiniz. Yüce kadınmış ki size aksam bavulu verip sen s.git evimden 25 yaşındasın bak başının cagresine dememis

Küfür kadar kötü olan “arabamdan in” demeniz bana göre. Ben evlendiğim,kendi düzenimi kurduğum halde kardeşlerimle, annemle tartıştığım zaman evimden git, arabamdan in falan demem, diyemem. Çok kırıcı, çok itici. Kendiniz çalışıp almadıysanız o arabayı daha da fena. Sonra tıpış tıpış annenizin evine dönmeniz yüzsüzlük ötesi.

Bende şeye takıldım anneniz arabadan inmiş ağlaya ağlaya gitmiş madem arabayı sağa çekip arkasından koşup annenizi neden sakinleştirmediniz..birde sevgilinize gitmiş akşam eve dönmüşsünüz.ya annenize yolda bişey olsaydı hicmi aklınıza gelmiyor bu tarz şeyler.benim bir tanıdığım eşi kendisini arabadan attığı için boşanma davası açtı ve affetmedi.anneniz sizi atsa atamaz lütfen gönlünü alın.

Benim annem de böyle insanı canından bezdirir çenesi, insanda sabır falan bırakmaz .. kendi her lafı söyler ama siz evlat olduğunuz için tepki verdiğiniz an suçlu olursunuz. Buraya yazmışsınız ama yaşamayanlar anlayamayacak sizi yargılayacak .

İyi akşamlar herkese. Bugün bir tartışma yaşandı ve de sonucunda çok üzüldüm.
Şöyle ki annem kardeşim ve ben arabayla bir yere gidecektik. Yeni yeni araba sürüyorum bu arada 1buçuk-2 ay anca olmuştur. Neyse evin otoparkından aracı zor çıkarttım bir araca da ufak değdim ama hiç hasar vs yok. Neyse çıktık yola normal gidiyorum ama annem zaten başından beri söyleniyordu ve söylenmelerin dozunu arttırdı. Zaten acemiyim kulağımı tıkayıp yoluma devam edemiyorum hem dikkatimi dağıtıyor hem moralimi de bozuyor. Neyse sonra araba sürüşüm hakkında söylenmesi bitti bu sefer bana sallamaya başladı. Neyi doğru dürüst yaptığın var ki de şu arabayı sürebilesin falan filan. Benim de psikolojim bozul bence şu sıralar. Herkeste olduğu kadar gelecek kaygısı 24-25 yaşında hala ana babayla liseli hayatı vs vs bunalıyorum artık. Bir de böyle konuşunda arabayı durdurdum s.ktr git arabamdan bir daha binmezsin olur biter gibi bir laf ettim. Normalde hiç yapacağım bir çıkış değil ama her şey üst üste geldi gibi oldu birden sinirlendim. Annem indirdiğim yerden ağlaya ağlaya eve dönmüş ben biraz kafamı toparlamak için erkek arkadaşımla konuştum sakinleştim akşam eve döndüm. İzah ettim özür diledim ama çabuk düzelecek bir olay değil gibi. Ne yapmalı nasıl davranmalı ?
Çok ayıp etmişsiniz gerçekten, haklıyken kendinizi haksız duruma düşürmüşsünüz. Anneniz söylendiyse bu duruma üzüldüğünüzü neden böyle sizi aşağıladığını sorsaydınız ama asla o kelimeyi kullanmamalıydınız

X