Annemin Eşi Sürekli Sorun Çıkartıyor Ne Yapmamız Lazım.!!!

Canim annenle sır küpü ol.ne sen ne annen eşlere anlatmayin tartışmaları.annen bakmaya devam edecekse senin evinde baksin ve o adam cocugun yanina gelmesin.elin adami cocuguna zarar verebilir.kisksnc ve art niyetli buri bence.Annenizede hayret bu yastan sonra ne diye evlendi.benim annemde 21 yasinda dul kaldi.simdi 53 yasinda hala evlenmedi.cocuguma bskiyor.evlenseydi elin adami tabiki kiskanirdi.hep ilgi ona olsun ister annemi uzerdi eminim.

Öğle arama konuştuk annemle.
En iyisi bir bakıcı bulalalm anne dedim.
Bizim yüzünüzden huzurunuzda kacmasn madem herşeye tantana yapıyor en azından artık bizi sebep göstermez dedim tamam dedi :KK43:
Ama yürümez dior yarn siz bitersiniz başka sorunlar başlar çok geçimsiz çok kavgaci çok pismanim dior ama en azından biz cikariz aradan bakalm sonrası ne olacak

Madem benm yediğim gözüme batacakti neden o zaman anneme kendi evinde bak die kafa utuledi ? Annem ne güzel bizm evde bakıyordu kendi tutturdu evinde bak die ben öğlen ictgm bi çorba başkada birşey yemem sabah peynir zeytin aldk verirdk zaten daha ne yplm yeme içme gözüne batior sa o Zaman kendi evinde bak demckti anneme

Ben işin içinden cıkamıyorum yardıma ihtiyacım var.. annem için üzülüyorum..
4 Ay önce 2. evliliğini yaptı annem 43 eşi 51 yaşında ( babam 5 yıl önce vefat etti babam vefat etmeden önce annemle ayrılmışlardı tek cocugum )
Evlendiklerinden bu yana bir gün iyilerse iki gün kötü .. üstelik kavga ettkleri zaman bizede yansıyor adam beş karış suratla oluyor bana karşı eşime karşı iyilerkende iyiler..
annem 3 aydır ogluma bakıyor ben calışıyorum ( sabah 9 akşam 5. 12 , 13 30 ögle aram var)
Annem 2 hafta öncesine kadar bizde bakıordu şimdi evinde bakıor
Sabahları Eşim bizi arabayla bırakıyor 7 30 da ( evlerimiz yakın ) ordan servisle iş yerine geçiyor 7 40 da servisi geliyor...
Dün eşi ile yine tantana olmuş tantana banyodaki havlu askının düşmesinden cıkmş
Eşi : evlendiğimizden beri bu evin kırı kopugu tamiri bitmiyor
Annem: ben bilerek mi yapıyorum ben mi bozuyorum demiş.. sonra patlamış eşi.
Eşi : Sen madem kızın 9 da işe gidiyorduda neden orda bakarkene 8 de koştur koştur gidiyordun demiş bagırmış.. Madem öyleydi neden benm kahvaltımı hazırlamadan benmle kahvaltı yapmadan gidiyordun 8 30 da gitsedn o zaman demiş kıyameti koparmş
Annem: cocugu görmüyormusun sabahları durmuyor sallıyoruz sürekli bende kızım hazırlansn die gidiyorum hazırlanamıyordu demiş ( annem 8 de geliyordu 8 bucuga kadar hazırlanıp birşeyler atiştırıyordum evden cıkıyordm bizim evimizde bakarkene. ) neyse dün sabah yine konu acılmış ;
Eşi : cocugu buraya nie 7 30 da getiriyorlar ,buraya gelene kadar araba motor ısınmadı için 2 tl yakar. madem öyle işede servisle değil arabayla gitsin 8 de getirsn cocugu nie perişan ediyor. iş yeirne git gelde aynı yakar ne kadar pinti eşi demiş .!!! )
adama cocugu 7 30 da getirdiğimiz dert olmuş ! düşünebilyormusunuz ya !!
Annem : ha 7 30 ha 8 ne fark eder yarm saat.. ister servisle gider ister arabayla..
eşimin servisle gitti 2 kuruşun hesabını yaptıgı dert olmuş ona.
Ona ne ki kızlar ya ? eşim servis varken neden arabayla gitsn 1 tl olsn fazla yaksn ona ne ??
Neden böyle dedi onuda biliyorum ben .sabah 7 30 da gittmde annem oraya orda kahvaltı yapıyorum adam herhalde 8 de gelirlerse eşi arabayla işe giderse, khavaltıyı burda yapmaz die düşünüyor .
Çünkü seziyorum yediğimiz içtiğimiz gözüne batıyor .!!
Kendi tarafına giderken annemle cook iyi araları cok iyi kendi tarafını hallettkten sonra bize gelince sıgındırmıor bizi ..
Adama herşey batıyor ya ..
Annemin bize 8 de gelmesi..
eşimin bizi 7 30 da getirmesi herşey
Eminim ben sabah yediğim öglen orda yediğimde gözüne batıyor.. !
Annem eşine anlatma dedi ama ben anlattm .. çok detaylı değilde eşiminde bilmeye hakkı var çünkü.. bizi ilgilendiren bir durum eşim sinirlendi tabi..
Eşim: yapılacak en güzel şey.. annen 8 ,30 da gelecek bizim oraya sen hemen hazırlanıp cıkacan öglende götürmek istiyorsa götürsün evine bundan snra sabahları getirmiyorum ben cocugumu
benm gebeliğim ne benim cocuguma yazık değil mi sabah terli terli uykulu götürüyorum adama neymiş benm servisle gitmemin arabayla gitmmin derdi dior ..
birde anneme para verioruz biz ( 650 tl ) önceki konumda bahsetmiştim ( benm cocguma bakmadan önce calışıyordu aynı fiyata başka bir cocuga bakordu bizde sen orda ne alıyorsan verelim dedik.. sırf gebe kalmasn die kızlar )
Annem cok üzgün.. kadının tansiyon oynuor resmen cok değişti böyle değildi cok farklı bir kişiliği var dior
Anneme oturmaya gidiyoruz cocugum gecen halıya birşey döktü cocugma ters ters bakıor cocugum oyuncakları atıyor dagıtıyor resmen batıyor farkındayız..
Annemn cok zoruna gidiyor bir sizi sıgındarmadı dior
Bende annemle konuşacagm öglen gidince..
anne sen sabah 8 30 da gel. evinde kahvaltını yap hazırlan öyle gel, öglende gitmek istersen git
eğer hala tantana yaparsa bizle ilgili senn huzurun bozulmasn bakıcı bulalım diyeceğim :KK43: ben sabahları götürmek istemiyoırm artık cocugumu adama yarm saat erken gelmemiş batmışş erken gelmemiz bahane eşimin servisle gelmesi bahane kızlar.. adama yediğimiz içitiğimiz batıor .! sabah orda bir iki atıştırmam batıor eminim..
Eşimede bahsettm dedim.. bana kızdı..
Ben sana anlatma demedm mi dedi :KK43: yahu anlatma dedin de oglumun babası o anlatmadnda ben eşime ne diyecem
;eşim sormayacak mı nie götürmeyecez artık sabahları die ne cevap verecem ben eşime
adam 7 30 da değlde 8 de getirsinler cocuk perişan olmasının derdine düşmüş bak bak bak
benm cocugumu o kadar düşünüyorsun madem ha 7 30 ha 8 !! benm cocugum senn keyfin için terli terli yatagından alıp geliyorumm.. bunu nie hesap etmiyorsun napacagız bilmiyorumm ya
keşke tek sorun biz olsak .. yok değil adam herşeye kavga herşeye tantana cıkartıyormş
annem kendine birşey aldımı gözüne batarmış değil ki benm orda sabah kahvaltı yapmam öglen yemek yemem mi batmayacak =(
Eşim dior onlarn benmi cocuguma ayak uyduracagı yerde ben uyduruyorum sabahın köründe cocugumu götürüyorum birde gebe kalıyoruz altta kalıyoruz ne gebeliğimiz var dior ben ne yapacamı şaşırdm artk ya
( annem benm cocuguma bakmasa bile bşaka bir işe yine girecek su an durumlaru cok iyi değil ) adamın derdi cocuga bakması değil aslnda..
Yanlis anlamayin ama anneniz neden evlendi yani severek mi yoksa tek basina kalmasin diye mi yani ne biliyim zor bi durum Allah yardimcisi olsun

ayy... çocuğuna da yazık ama bakıcı, kreş bir çözüm bulunur diye düşünüyorum.... ben belki de yaşıtım olduğu için annenin durumuna çok üzüldüm ya...

Ama bakın şimdi sabahın köründe gidiyorsunuz sadece çocuğu bırakmakla kalmıyor, bir de kahvaltı ediyorsunuz orada tama parasıyla ama her sabahta her insan anlayışla karşılamaz. Sonuçta adamda uyanıyor rahatça kalvaltısını etme istiyor belki. Yerinizde olsam evde kahvaltımız yapar, yarım saat geç bırakırım çocuğumu.

Hem anneniz tüm bunları detayıyla neden anlattı ki size doldurmuş sizi iyice. Benzin parasını konu ettiğini bile anlatmış bence daha yüzeysel bahsedebilirdi detayına girmek yerine. Bence o paranın üzerine biraz daha koyun bakıcı tutun.
sorun bi tek kahvaltı değil ..
hem benm yediğim içitiğim göüzne batacaktk.. neden evimde bak die tutturdu anneme bilmiyormu benm öglen gelip ymek yedimi
kahvaltı yapmassn bu seferde öglen yemegini atacak ortaya

Çocuk konusu mesele annenin bakmaması gerek adam senin çocuğunu kıskanmış , annenin sadece ona bakmasını ve hizmet etmesini istiyor

Çocuk konusu mesele annenin bakmaması gerek adam senin çocuğunu kıskanmış , annenin sadece ona bakmasını ve hizmet etmesini istiyor
ben annemle konştm zaten ögle aramda
biz enisi bakıcı bulalaım bizim tantanamız son bulsn dedim
o zaman bak duruma en azndan biz aradan cıkarız ona göre değerlendirirsn dedm
ama annem gecim olmaz dior bir tek siz değilsinz mevzu dior canm :/(

Canım sen de orda kahvaltı yapmasan ne olur sanki. Biraz bencil gördüm sizi. Başka bir bakıcı bulabilirsiniz ama emin olun annenizin baktığı gibi olmaz. Bakıcı anneniz kadar ilgili olmaz . Bence annenizi çok zor durumda bırakıyorsunuz. Annenizin yeni eşinin görüşlerine ve isteklerine de ön yargılı bakıyorsunuz.
bir tek kahvaltı değil olay burayı anlatamadm ben keşke kahvaltı ile çözülse öyle dğl adama herşey batıor annem kendine birşey alıormş o bile batıormul
annem gecen evde yagdanlıgı kırmş onun için bile surat yapmş
herkez onun keyfine göre düzen kuramaz ki cocugu evime getirn dedi getirdk
bu seferde bu sorunlar cıktı ortaya

bazı konularda yanlışsınız gubalak kusura bakmayın!!
hem sabah hem öğlen neden yiyorsunuz siz orda bide eşiniz ve siz mi sadece siz mi yiyorsunuz?
hergün 2 öğünü ordan çıkarıyorsanız adamın tabi gözüne batar verdiğin parayı nerdeyse orda yemiş gibi oluyorsunuz
adama gözüne batıyor diye kızıyorsunuz tabi batacak

en güzeli anneniz gelip sizde baksın
yahu madam gözüne batacaktı nie o zaman evimde bak dior ?
annem bizim orda bakıordu yemesine içmesine karışan yoktu..
hesap etmedimi bunları ?
adama eşimin servisle gtmesi deert olmş servis varken adam nie arabasıyla gitsin ?
ben sabah kahvaltı ypamaym hadi öglen ac mı duruyum ? içtiğim bir tas corba bunu dert edecek ne var madem edecektn o zaman evimde bak demicekti anneme ..
maaşımın yarısını anneme veirorum zaten kadın mahcup olmasn ezilmesin die.. emegini veiroruz bunları gözü görmüyor.. adama hrşey sorun.. annemn yediği bile gözüne batıormş

İşte bu yüzden çocuğa Anneanne babaanne bakmasina karşıyım illa ki sıkıntı çıkıyor bakıcı olsa istediğini yapar ve söylersin böyle oldu mu hem para verirsin hem dert sahibi olursun bende ise başlıcam 2 3 aya kadar bakıcı arıyorum halbuki annem 5 dk mesafemde

Siz haklisiniz bisey diyemem ama biraz da onlari düşünün. Adam ikinci evlilik yapmis, 50 küsür yaşında, sabah karısıyla kahvalti etmeye hakki yok mu? Ben olsam ben de derim, madem 8 bucukta gitmen yeterli oluyor bur saat önce gitmek yerine benimle kahvaltı etmeni tercih ederim diye..
Siz kahvalti edin diye anneniz bir saat erken geliyor size, ama o adamın sabah karısıyla kahvalti etmeye hakki yok öyle mi?
Bence yaşını başını almış insanlari mecbur etmeyin cocugunuza baktirmaya. Kres yaşı gelene kadar bi zahmet siz buyutun. Cocugunuzun bu yaşlari asla geri gelmeyecek, huzursuz bir ortama birakmaya, herkesi huzursuz etmeye deger mi?

Ben işin içinden cıkamıyorum yardıma ihtiyacım var.. annem için üzülüyorum..
4 Ay önce 2. evliliğini yaptı annem 43 eşi 51 yaşında ( babam 5 yıl önce vefat etti babam vefat etmeden önce annemle ayrılmışlardı tek cocugum )
Evlendiklerinden bu yana bir gün iyilerse iki gün kötü .. üstelik kavga ettkleri zaman bizede yansıyor adam beş karış suratla oluyor bana karşı eşime karşı iyilerkende iyiler..
annem 3 aydır ogluma bakıyor ben calışıyorum ( sabah 9 akşam 5. 12 , 13 30 ögle aram var)
Annem 2 hafta öncesine kadar bizde bakıordu şimdi evinde bakıor
Sabahları Eşim bizi arabayla bırakıyor 7 30 da ( evlerimiz yakın ) ordan servisle iş yerine geçiyor 7 40 da servisi geliyor...
Dün eşi ile yine tantana olmuş tantana banyodaki havlu askının düşmesinden cıkmş
Eşi : evlendiğimizden beri bu evin kırı kopugu tamiri bitmiyor
Annem: ben bilerek mi yapıyorum ben mi bozuyorum demiş.. sonra patlamış eşi.
Eşi : Sen madem kızın 9 da işe gidiyorduda neden orda bakarkene 8 de koştur koştur gidiyordun demiş bagırmış.. Madem öyleydi neden benm kahvaltımı hazırlamadan benmle kahvaltı yapmadan gidiyordun 8 30 da gitsedn o zaman demiş kıyameti koparmş
Annem: cocugu görmüyormusun sabahları durmuyor sallıyoruz sürekli bende kızım hazırlansn die gidiyorum hazırlanamıyordu demiş ( annem 8 de geliyordu 8 bucuga kadar hazırlanıp birşeyler atiştırıyordum evden cıkıyordm bizim evimizde bakarkene. ) neyse dün sabah yine konu acılmış ;
Eşi : cocugu buraya nie 7 30 da getiriyorlar ,buraya gelene kadar araba motor ısınmadı için 2 tl yakar. madem öyle işede servisle değil arabayla gitsin 8 de getirsn cocugu nie perişan ediyor. iş yeirne git gelde aynı yakar ne kadar pinti eşi demiş .!!! )
adama cocugu 7 30 da getirdiğimiz dert olmuş ! düşünebilyormusunuz ya !!
Annem : ha 7 30 ha 8 ne fark eder yarm saat.. ister servisle gider ister arabayla..
eşimin servisle gitti 2 kuruşun hesabını yaptıgı dert olmuş ona.
Ona ne ki kızlar ya ? eşim servis varken neden arabayla gitsn 1 tl olsn fazla yaksn ona ne ??
Neden böyle dedi onuda biliyorum ben .sabah 7 30 da gittmde annem oraya orda kahvaltı yapıyorum adam herhalde 8 de gelirlerse eşi arabayla işe giderse, khavaltıyı burda yapmaz die düşünüyor .
Çünkü seziyorum yediğimiz içtiğimiz gözüne batıyor .!!
Kendi tarafına giderken annemle cook iyi araları cok iyi kendi tarafını hallettkten sonra bize gelince sıgındırmıor bizi ..
Adama herşey batıyor ya ..
Annemin bize 8 de gelmesi..
eşimin bizi 7 30 da getirmesi herşey
Eminim ben sabah yediğim öglen orda yediğimde gözüne batıyor.. !
Annem eşine anlatma dedi ama ben anlattm .. çok detaylı değilde eşiminde bilmeye hakkı var çünkü.. bizi ilgilendiren bir durum eşim sinirlendi tabi..
Eşim: yapılacak en güzel şey.. annen 8 ,30 da gelecek bizim oraya sen hemen hazırlanıp cıkacan öglende götürmek istiyorsa götürsün evine bundan snra sabahları getirmiyorum ben cocugumu
benm gebeliğim ne benim cocuguma yazık değil mi sabah terli terli uykulu götürüyorum adama neymiş benm servisle gitmemin arabayla gitmmin derdi dior ..
birde anneme para verioruz biz ( 650 tl ) önceki konumda bahsetmiştim ( benm cocguma bakmadan önce calışıyordu aynı fiyata başka bir cocuga bakordu bizde sen orda ne alıyorsan verelim dedik.. sırf gebe kalmasn die kızlar )
Annem cok üzgün.. kadının tansiyon oynuor resmen cok değişti böyle değildi cok farklı bir kişiliği var dior
Anneme oturmaya gidiyoruz cocugum gecen halıya birşey döktü cocugma ters ters bakıor cocugum oyuncakları atıyor dagıtıyor resmen batıyor farkındayız..
Annemn cok zoruna gidiyor bir sizi sıgındarmadı dior
Bende annemle konuşacagm öglen gidince..
anne sen sabah 8 30 da gel. evinde kahvaltını yap hazırlan öyle gel, öglende gitmek istersen git
eğer hala tantana yaparsa bizle ilgili senn huzurun bozulmasn bakıcı bulalım diyeceğim :KK43: ben sabahları götürmek istemiyoırm artık cocugumu adama yarm saat erken gelmemiş batmışş erken gelmemiz bahane eşimin servisle gelmesi bahane kızlar.. adama yediğimiz içitiğimiz batıor .! sabah orda bir iki atıştırmam batıor eminim..
Eşimede bahsettm dedim.. bana kızdı..
Ben sana anlatma demedm mi dedi :KK43: yahu anlatma dedin de oglumun babası o anlatmadnda ben eşime ne diyecem
;eşim sormayacak mı nie götürmeyecez artık sabahları die ne cevap verecem ben eşime
adam 7 30 da değlde 8 de getirsinler cocuk perişan olmasının derdine düşmüş bak bak bak
benm cocugumu o kadar düşünüyorsun madem ha 7 30 ha 8 !! benm cocugum senn keyfin için terli terli yatagından alıp geliyorumm.. bunu nie hesap etmiyorsun napacagız bilmiyorumm ya
keşke tek sorun biz olsak .. yok değil adam herşeye kavga herşeye tantana cıkartıyormş
annem kendine birşey aldımı gözüne batarmış değil ki benm orda sabah kahvaltı yapmam öglen yemek yemem mi batmayacak =(
Eşim dior onlarn benmi cocuguma ayak uyduracagı yerde ben uyduruyorum sabahın köründe cocugumu götürüyorum birde gebe kalıyoruz altta kalıyoruz ne gebeliğimiz var dior ben ne yapacamı şaşırdm artk ya
( annem benm cocuguma bakmasa bile bşaka bir işe yine girecek su an durumlaru cok iyi değil ) adamın derdi cocuga bakması değil aslnda..

Adam sizi sigdiramamis olabilir ama anneniz de yeni kurduklari butun hayatini size gore ayarliyor gibi. Adamin bakis acisindan da esim beni eve sigdiramadi olarak gorunuyorsa ne olacak? Siz illa sizin istediginiz gibi olsun istiyorsunuz ama bu sadece huzursuzluk cikarir. Ortak nokta bulmak zorundasiniz.

Ayrica benim konudan daha cok dikkatimi ceken sey su, cok laf tasiyorsunuz ordan oraya, tasimayin.

Siz haklisiniz bisey diyemem ama biraz da onlari düşünün. Adam ikinci evlilik yapmis, 50 küsür yaşında, sabah karısıyla kahvalti etmeye hakki yok mu? Ben olsam ben de derim, madem 8 bucukta gitmen yeterli oluyor bur saat önce gitmek yerine benimle kahvaltı etmeni tercih ederim diye..
Siz kahvalti edin diye anneniz bir saat erken geliyor size, ama o adamın sabah karısıyla kahvalti etmeye hakki yok öyle mi?
Bence yaşını başını almış insanlari mecbur etmeyin cocugunuza baktirmaya. Kres yaşı gelene kadar bi zahmet siz buyutun. Cocugunuzun bu yaşlari asla geri gelmeyecek, huzursuz bir ortama birakmaya, herkesi huzursuz etmeye deger mi?
ben anneme illa zorla cocuguma bak demedim ki
neden konuyu sapıtıyorsun
annem benm evime gelirken 8 de adam hiç birşey dememiş ki şimdi kakıyor basına o zaman deseyms annemde ona göre gelirdi
şimdi kendi evine geçtik bu seferde 7 30 da değilde 8 de gelsinler dior adam herşeye arıza cıkartıyor herşeye birşey buluyor anlamıyorsunuz sanırım ?

O halde bekleyip görmek görmek gerek birbirleriyle uyuşmamışlar yazık olmuş annene rahat yaşarken şimdi adamın kaprislerine katlanacak , ne vardıda evlendi , günü gün etmek varken başına bela sarmış umarım yakında kurtulur madem ki adam huzur ve mutluluk veremiyor
ben annemle konştm zaten ögle aramda
biz enisi bakıcı bulalaım bizim tantanamız son bulsn dedim
o zaman bak duruma en azndan biz aradan cıkarız ona göre değerlendirirsn dedm
ama annem gecim olmaz dior bir tek siz değilsinz mevzu dior canm :/(

İşte bu yüzden çocuğa Anneanne babaanne bakmasina karşıyım illa ki sıkıntı çıkıyor bakıcı olsa istediğini yapar ve söylersin böyle oldu mu hem para verirsin hem dert sahibi olursun bende ise başlıcam 2 3 aya kadar bakıcı arıyorum halbuki annem 5 dk mesafemde
en iyisini yapıyorsn boşver en güzeli :KK43:

X