Annemin evlat ayrımı

Anneler genelde nazı en çok kime geçiyorsa, en çok ona yükleniyorlar. Bunu lütfen sevmemek diye algılamayın.

İş yapmak istemiyorsan da birazdan yaparım diyip, geçiştireceksin. Eminim kardeşlerin öyle yapıyordur.

Bu karşılaşılan bir durum.öyle hissediyorsanız gerçekten ya ayrımcılığa uğruyorsunuzdur ya da diğer kardeşler çetin cevizdir söz geçiremiyordur anneniz

Ben hayatım boyunca net olarak bu hissi yaşadım
Evde 4 erkek tek kızım
Sen kızsın ses çıkarma
Sen kızsın hizmet et
Sen kızsın dışarı çıkma
Sen kızsın canın bir şey çekerse ayıp
Sen kızsın böyle giyinme
Evlenirken annem kardeşlerine bu kız bunun düğününe gelmeyin abisininkine gelirsiniz dedi
Çocuğumun doğum gününe gelmez yeğenleriminkini kaçırmaz vs
Ama ailede en başarılı en düzgün en ahlaklı bendim hiç yanlışım olmadı
Sevilmeyince sevilmiyorsun olmuyor

Kendimi gördüm biraz…Ben de kardeşlerim olmasına rağmen çoğu işi yaparım.Sorun bence sürekli yaptığımız için sanki bizim görevimizmiş gibi davranmaları…Bırakın yapmayın oturun kardeşleriniz gibi bende bazen sinirlenince işi bırakıp odama gidiyorum kapıyı da kilitliyorum oh mis..

Sizde bencilce yaşamayı öğreniceksiniz.yaş 30 olunca insan artık kendi için yaşıyor.Siz 20nizde başlayın.annem derki evladın birini ezerler hayırsız olanını el üstünde tutarlar diye.doğru söylüyor.hayata bir kere geliyorsunuz ve en güzel yaşınızdasınız o yüzden güçlü olun üzmeyin kendinizi.Allah karşınıza iyi insanlar çıkarsın.(bayram günüde ilk duamı sizin için ettim):)

X