Annemin kuruntulari

Biliyomusunuz, dediklerinizin aynisini psikologumuzda soyledi
Onu gormeyi cok isterdim dedi
Asil, icinde dunyalar kadar sorun tasiyan kisi o dedi

Kiz sabah kalkip okula kendi gider, uyanamazsa okula gitmez mesela
Annesi Hic beslenme koymaz cantasina
Biz bikeresinde dugune gitmistik, bana ilk defa dugune geldigini soylemisti inanmamistim
Sonra hal ve hareketlerini gorunce ihtimal verdim.

Kizi terapiye goturmeye niyetlendim annesi gondermedi haftalarca
Geldiginde ne diyip gotururum diye dusunmekten goturemedim
gitsin aslinda ne iyi olur, duygularını ifade eder.
cok uzuldum ona. ya ben arkadaslarima giderken cocuguna sevdiği yiyecekleri alıp götürürüm. cocuk sevinsin diye..
offf ya cok uzucu..

artık bu ispat olayını bıraksanız, `ben kendimi biliyorum, kimseye birsey ispatlamak zorunda degilim` deseniz..
hem de bunu en basta `kendinize` deseniz...tum ruhunuzla bunu hissetseniz cok iyi olacak..
son olarak, siz bu laflardan etkilenseniz, evliliğiniz kotu olsa vs olursa yıpranan üzülen gercek manada sadece siz olacaksiniz.
zaten mantıklı birisiniz, yazdiklarinizdan gayet anlasiliyor.
Bu dediginizi cani gonulden denicem
Sen kendi anneligini yaptin dogrusuyla yanlisiyla kendini hic sorgulamadin, sorgulatmadin.
Birak simdi ben kendi bildiklerimi cocuklarimda yasayipda ogrenim
Diye soylemeyi cok istiyorum
Ama ruh sagligi iyi olmadagi icin hicbizaman bise diyemedim
Cok tesekkur ederim dusunceniz icin

Biliyomusunuz, dediklerinizin aynisini psikologumuzda soyledi
Onu gormeyi cok isterdim dedi
Asil, icinde dunyalar kadar sorun tasiyan kisi o dedi

Kiz sabah kalkip okula kendi gider, uyanamazsa okula gitmez mesela
Annesi Hic beslenme koymaz cantasina
Biz bikeresinde dugune gitmistik, bana ilk defa dugune geldigini soylemisti inanmamistim
Sonra hal ve hareketlerini gorunce ihtimal verdim.

Kizi terapiye goturmeye niyetlendim annesi gondermedi haftalarca
Geldiginde ne diyip gotururum diye dusunmekten goturemedim
Annelik yapamıyorsa o zaman çocuğu yanınıza göndersin. herkes anne olmamalı, sırf mahalle baskısı görüyor veya evliliğimi kurtarayım diye bir masumun hakkına giriyorlar.
Çocuğa karşı bu kadar duyarlı olmanızın nedeni muhtemelen ona bakınca cocuklugunuzu görüyorsunuz. İnşallah o güzel kız da ileride sizin gibi merhametli bir kadın olur

Bu dediginizi cani gonulden denicem
Sen kendi anneligini yaptin dogrusuyla yanlisiyla kendini hic sorgulamadin, sorgulatmadin.
Birak simdi ben kendi bildiklerimi cocuklarimda yasayipda ogrenim
Diye soylemeyi cok istiyorum
Ama ruh sagligi iyi olmadagi icin hicbizaman bise diyemedim
Cok tesekkur ederim dusunceniz icin
`ben kendimi biliyorum, sorun yok` deyin.
`ben böyle uygun gordum`
bakin... kirici soz yok ki burda. kalp kirma yok.
bir sure sonra eleştirilmezsiniz garanti,
nerden mi biliyorum cocukluk arkadaşım da aynisini yaşadı, simdi eleştiri yok :))

Annelik yapamıyorsa o zaman çocuğu yanınıza göndersin. herkes anne olmamalı, sırf mahalle baskısı görüyor veya evliliğimi kurtarayım diye bir masumun hakkına giriyorlar.
Çocuğa karşı bu kadar duyarlı olmanızın nedeni muhtemelen ona bakınca cocuklugunuzu görüyorsunuz. İnşallah o güzel kız da ileride sizin gibi merhametli bir kadın olur
muhteşem yorummm

gitsin aslinda ne iyi olur, duygularını ifade eder.
cok uzuldum ona. ya ben arkadaslarima giderken cocuguna sevdiği yiyecekleri alıp götürürüm. cocuk sevinsin diye..
offf ya cok uzucu..
Inanirmisiniz
Evimde mutfakda bi cekmece dolusu cikolatasiydi biskuvisiydi icecegiydi dolu, bakkal gibi
Normal zamanda cok ellenmez ama kiz gelince cekmece bosaliyo sanki
Gelip gidip yiyo
Sonra kizima sey demis
Ben buraya gelince yiyorum evde böyle biseler yok demis

Ha sunu hic unutmuyorum
Bigun kiz grip geldi cok kotuydu
Annesi arayip bize kizdi hasta ettiniz diye soylendi bide

Kizla sohbet ederken ben bu hafta okula gitmedim dedi, neden diye sordugumda hastaydim hep yattim dedi. Evet daha iyilesmemisin doktor ne dedi diye sordum. Doktora gitmedimki hep yattim gozumu bile acamadim simdi iyiyim deyince sok oldum.

Ben bizimkiler burnu aksin hemen doktora giderim dusunun. Bide korona surecindeyiz yani. Insan demezmi bu cocuk atesli yatiyo bi doktora goturim diye
1 haftada bizde kaldi o 1 haftada neler yaptim portakal sktim taze taze vitamin verdim
Annesi o kadin ilac verirze alma demis esime verdirttim

Kadinin ilk evlilignden bi oglu var pozitif cikiyo kizi bize gonderiyo bebegim 2bucuk aylik acilz gittik test yaptilar. Dedim bu kadindan her kotuluk beklenir.

Biz ugrastik gelsin kalsin diye ama 12 yasindan kucuk diye alamadik
Simdi yeni 12ye girdi bide kizin aklina giriyo
Cunku hem cocuk parasi aliyo hem nafaka aliyo.

Benim korktugum ne biliyormusunuz. Benim gibi olmayacak
Cunku bizim zamanimizda imkan yokdu heves hirs vardi
Guzel guzel okuma hirsim vardi, bi meslek edinim hirsim vardi
Elime harclik verilmezdi

Anne baba ayri olan cocuklar maalesef ikili oynuyalar, anneden alamadigini babadan aliyolar
Babasindan her istedigini elde edebiliyo, elindeki tlfn bende yok. Hayat sartlarina sahit olmuyo, okulu seven biriside degilki heves edip okusa. Maalesef ama bu cocugun gelecegini iyi gormuyorum

Cocuga ne yaparsam egitim adina yanlis oluyo
Yanimizda kaldi uzun sure okul icin yardim etmek icin kitaplar aldil beraber soru cozuyoduk
Eve gittiginde annesi kitaplari yirtmis
Kuran egitimi verim dedim
2 dua ogrettim elif be calistirdim
Oruc tutuyodu guzel gidiyodu bi heycanla tutuyodu evi hep ramazan nesesiyle susler dekore ettiler annesine gitti 1hafta sonra geldi bana oruc yasak annem izin vermiyo istemiyo dedi
Yani nerden el atsam bozuyo kadin

Alkışlıyorum aradığım yorum. Bu kadar müdahaleci anneye bunca detay verilir mi? Eşinin yeğenine aldığı elbiseye verdiği paraya kadar anlatmış konu sahibi.
Hayir ben anlatmadim
Yanlis dusunuyosunuz
Kizimla konusurken kizim soylemis
Iste ayni renk elbise giymislerdi foto gosterirken ikimiz de ayni renk giyelim diye aldik demis falan oyle ortaya cikmis
Bende daha yeni ogrendim onun bildigini

Biz ugrastik gelsin kalsin diye ama 12 yasindan kucuk diye alamadik
Simdi yeni 12ye girdi bide kizin aklina giriyo
Cunku hem cocuk parasi aliyo hem nafaka aliyo.

Benim korktugum ne biliyormusunuz. Benim gibi olmayacak
Cunku bizim zamanimizda imkan yokdu heves hirs vardi
Guzel guzel okuma hirsim vardi, bi meslek edinim hirsim vardi
Eli
Anne baba ayri olan cocuklar maalesef ikili oynuyalar, anneden alamadigini babadan aliyolar
Babasindan her istedigini elde edebiliyo, elindeki tlfn bende yok. Hayat sartlarina sahit olmuyo, okulu seven biriside degilki heves edip okusa. Maalesef ama bu cocugun gelecegini iyi gormuyorum

Cocuga ne yaparsam egitim adina yanlis oluyo
Yanimizda kaldi uzun sure okul icin yardim etmek icin kitaplar aldil beraber soru cozuyoduk
Eve gittiginde annesi kitaplari yirtmis
Kuran egitimi verim dedim
2 dua ogrettim elif be calistirdim
Oruc tutuyodu guzel gidiyodu bi heycanla tutuyodu evi hep ramazan nesesiyle susler dekore ettiler annesine gitti 1hafta sonra geldi bana oruc yasak annem izin vermiyo istemiyo dedi
Yani nerden el atsam bozuyo kadin
Siz o çocuk için hem güzel bir örnek hemde iyi bir ablasiniz ama siz ne kadar yardımcı olmaya çalışırsanız çalışın karşı tarafın müsade ettiği kadar yapabilirsiniz maalesef. Umarım çok geç olmadan o küçük kızda bazı şeylerin farkına varır.
Anneye değinmek bile istemiyorum maalesef konunuzda 2 tane birbirinden bencil anne örneği var

Hayir ben anlatmadim
Yanlis dusunuyosunuz
Kizimla konusurken kizim soylemis
Iste ayni renk elbise giymislerdi foto gosterirken ikimiz de ayni renk giyelim diye aldik demis falan oyle ortaya cikmis
Bende daha yeni ogrendim onun bildigini
Kızınız kaç yaşında? Üvey kardeşinin gelirken çantasız iç çamaşırsız pijamasız geldiğini de o mu anlatıyor yani çok fazla detay var annenizin bildiği.

sandriyon sandriyon
Sizin acilen kendinizi annenizin ağlarından kurtarmanız lazım. Ciddi manada size kötülüğü dokunuyor ama tam farkında değilsiniz bence.
[/QUOTE]
Farkinda olsamda annem oyle baglari koparmak kolay olmuyo maalesef :KK43:

Siz o çocuk için hem güzel bir örnek hemde iyi bir ablasiniz ama siz ne kadar yardımcı olmaya çalışırsanız çalışın karşı tarafın müsade ettiği kadar yapabilirsiniz maalesef. Umarım çok geç olmadan o küçük kızda bazı şeylerin farkına varır.
Anneye değinmek bile istemiyorum maalesef konunuzda 2 tane birbirinden bencil anne örneği var
Annesinin psikolojik sorunlarinin oldugunu kendi ailesinden cevresinden duydum ozmu oz amcasi beni okadar takdir edip okadar sevdiki
Kendi Annesini dovmus ambulansla hastaneye yetistirmisler

Kızınız kaç yaşında? Üvey kardeşinin gelirken çantasız iç çamaşırsız pijamasız geldiğini de o mu anlatıyor yani çok fazla detay var annenizin bildiği.
Kizim suan 11 yasinda, bu hediye olayi yasandiginda 9 yasindaydi
Herseyi anlatan kizim degil, mesela annemle carsiya cikmisizdir ben cocuklara bise alirken uvey kizimada alirim dursun evde diye. Annem niye kendisi getirmiyomu dediginde bende dogal olarak hayir dedim
Ben nerden bilim durup durup 2 yil Boyunca kafasinda bunu tuttugunu
Yada internetten bise siparis verirken 2 alana 1 bedava gibi bise varsa ona alirim yani boyle seyler.
Benim icin sorun olmayan seyi annemin sorun edecegini dusunemedimki
Bide ben gidip ona yakinmadim bu konuda bu gayet normal bise benim icin.

Inanirmisiniz
Evimde mutfakda bi cekmece dolusu cikolatasiydi biskuvisiydi icecegiydi dolu, bakkal gibi
Normal zamanda cok ellenmez ama kiz gelince cekmece bosaliyo sanki
Gelip gidip yiyo
Sonra kizima sey demis
Ben buraya gelince yiyorum evde böyle biseler yok demis

Ha sunu hic unutmuyorum
Bigun kiz grip geldi cok kotuydu
Annesi arayip bize kizdi hasta ettiniz diye soylendi bide

Kizla sohbet ederken ben bu hafta okula gitmedim dedi, neden diye sordugumda hastaydim hep yattim dedi. Evet daha iyilesmemisin doktor ne dedi diye sordum. Doktora gitmedimki hep yattim gozumu bile acamadim simdi iyiyim deyince sok oldum.

Ben bizimkiler burnu aksin hemen doktora giderim dusunun. Bide korona surecindeyiz yani. Insan demezmi bu cocuk atesli yatiyo bi doktora goturim diye
1 haftada bizde kaldi o 1 haftada neler yaptim portakal sktim taze taze vitamin verdim
Annesi o kadin ilac verirze alma demis esime verdirttim

Kadinin ilk evlilignden bi oglu var pozitif cikiyo kizi bize gonderiyo bebegim 2bucuk aylik acilz gittik test yaptilar. Dedim bu kadindan her kotuluk beklenir.
o kadar uzuldum ki sormayın ya, o cocuk nasıl saglikli bir yetişkin olacak..
normal seyler yaşamıyor ki, saglikli yetişkin olsun.
anneler bozuyor cogunlukla evlatların psikolojisini..
cocugum hasta oluyor, perisan oluyorum. sabaha kadar ola ki dalarsam vs diye saat kurup kontrol ede ede sabahı ediyorum ya,
anne demek ne demek..
ben arkadaslarimin çocuğu hasta olunca arayıp soruyorum, nasıl oldu yavru diye..
çocuk gözünü acamayacak ve dr a gidilmeyecek..normal degil bu durum.
Anormal durum ve cocuk buna maruz kaliyo.. offfff
lutfen bi psikologa danisin. cocuk icin ne yapilabilir...

o kadar uzuldum ki sormayın ya, o cocuk nasıl saglikli bir yetişkin olacak..
normal seyler yaşamıyor ki, saglikli yetişkin olsun.
anneler bozuyor cogunlukla evlatların psikolojisini..
cocugum hasta oluyor, perisan oluyorum. sabaha kadar ola ki dalarsam vs diye saat kurup kontrol ede ede sabahı ediyorum ya,
anne demek ne demek..
ben arkadaslarimin çocuğu hasta olunca arayıp soruyorum, nasıl oldu yavru diye..
çocuk gözünü acamayacak ve dr a gidilmeyecek..normal degil bu durum.
Anormal durum ve cocuk buna maruz kaliyo.. offfff
lutfen bi psikologa danisin. cocuk icin ne yapilabilir...
Psikolog bana getirin dedi ama iste oda biraz zor
Suan bizde
Turkiyeye tatile bizimle getircez 1 ay bizle gelecek

X