Annemle anlaşamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunları yapabilmem için kalbimin olmaması lazım Allah korusun.
Eşim evet yanimda olmadı anneme hakaret ettim ama hepten kötü biri olsaydı evlenmedim çok iyiliğide oldu ben anneme çok ağır şeyler söyledim eşimin yaninda küfür hakaret oyüzden haksızım eşim haklı sonra annemle baristirdi tatlı söyledi gelin tatlı konuşun diye ben esimede ağır küfürler ettim narkozun etkisini bilmiyorum çok aşırı sinirliyim eşim oyüzden yanimda olmadı ama şu var kendimi dünyada en değersiz varlık gibi hissediyorum
Allah yolunuzu açık etsin iyi geceler diliyorum.

Bir tek şey anlatayım size. Benim eşim büyüğe saygı konusunda bana göre çok daha iyidir tepkilerini çok iyi kontrol eder. Babam zor bir adamdır ama hiç sorun yaşamadılar.
Geçen sene ben çocuklara kızdım diye babam da bana kızdı bağırdı hatta üstüme yürüdü. Ben çocukları alıp dışarı çıktım eşim arkamızdan geldi. Eşimin suratı o kadar bozuktu ki. Babam da onu ilk kez öyle görmüş. Ondan özür dilemiş (bugüne kadar ilk defa babamın özür dilediğini duydum bu arada) bişeyler demiş sen üstüne alınma filan.
Eşim bana dedi ki “babanın sana böyle davranması çok zoruma gitti zaten o da fark edip açıklama yaptı özür diledi. Bilirsin asla saygısızlık etmem yine ağzımı açmadım ama seni uyarıyorum bir daha babanla bu şekilde karşı karşıya gelme beni çok zor durumda bırakıyorsun. Benzer ve daha şiddetli bir durumda bu sefer susmam babanla bütün iletişimi koparırım bu da çok kötü olur. Huyunu biliyorsun idare et bizi bunca yıldır düşmediğimiz duruma düşürme”
Ben sinirliydim annem yemeği geri çevirince lafı götünden anlama dedim eşimin yanında ilk hakaret benden çıktı sonra basladi olaylar

Önce kendiniz sonra meslekte yetişecek öğrencileriniz sonra da inşallah ilerde doğacak yavrularınız için bunu yapmanız gerek. Tek çare bu iyice düşünün taşının yaşınız genç sanırım, ömrünüzü harcamayın. Devlet hastanesine gidin özel ders verin güvendiğiniz akraba arkadaştan maddi destek alın ama lütfen yapın
Yapacağım inşallah birdaha buraya iyi olarak döneceğim

Kocayı boşayın anneyle de görüşmeyin. Sıfırdan hayat kurun kendinize. Anamsiz yapamam diyorsanız da el gibi gidip iki hatır sorup çıkın gidin. Yani anneyle bu kadar seviyesiz saçma sapan tartışma yaşayacağınız bir ilişkidense hiç ilişkinizin olmaması evladır. Kocanıza ne oluyor anlamadım sizin annenizle ilişkinize karışmak ona mi kalmış? Diğer özellikleri de çekilir şeyler değil.

Çok doğru söylüyorsunuz ama sınır koyma ve tavır koyma huyu maalesef bende yok kalbim engel oluyor merhametim engel oluyor onlara baktıkça içim acıyor Böyle bir şey var bilmiyorum Yazık diyorum hep ben hiç kendimi düşünmedim ki bu yaşıma kadar ondan şu an bunları cekiyorum
Sizin bu durumunuz merhametle alakalı değil siz kendinizi koruyamiyorsunuz. Ailenizin ve eşinizin sizi istismar etmelerine izin veriyorsunuz. Dahası kendinizi birakmissiniz ve sizi ezmelerine izim veriyorsunuz. Onlara acıyana kadar kendinize aciyin ve artık uyanin bunu değiştirmek isteyin herşey mümkün. Kadın sığınma evleri var. Yeni bir hayat kurun. Ve psikolojik olarak da tedavi olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Ilk kotulediniz sonra aslinda esim iyi anneme ciz ediyor kalbim siz bu olaylardan kurtulamazsiniz daha cok ezilirsiniz. Yapacak birsey yok biz burdan ancak bu kadar akil nasihat verebiliyoruz ama sizin almaya niyetiniz yok hayatinizda basarilar cikiyorum konunuzdan . Iyilesmek istemeyene ne desek bos.

Gercekten cok uzun ve aralık bırakmadan paragraflara bölmeden yazmışsınız mümkün değil okuyamadım hepsini. Üstünkörü göz attım.

Sizin anneniz gibi milyonlarca kadın var bu ülkede. Ataerkil yetiştirilmiş, kendi hemcinsine düşman, erkeğin gözüne girmek için herşeyi yapan, bir kadın olarak eril ataerkil düzeni ölümüne canhıraş savunan eğitimli /eğitimiz aynı profil.

Ben de aşağı yukarı sizin gibi yetistirildim. Bu kadar fiziksel şiddete maaruz kalmasam da.

Size burada "boşan ne duruyorsun" diyen kadınlara aldanıp yuvanızı dağıtmayın. Siz ortada kaldığınızda size veya çocuklarınıza bakmazlar. Size boşan diye akıl verenler ya bekar, ya da ikiyüzlü kendi kocalarının düzenli işi geliri yoktur çalışmazlar alkol sorunu vardır hatta ayrı şehirlerde yaşarlar aynı yatakta yatmazlar aynı sofraya oturmazlar ama buraya gelip utanmadan boşan diye yazarlar.

Velev ki boşanmaya karar verdiniz..

Avukat tutacak paranız var mı ? En az 10.000 den başlıyor..baronun verdiği avutlar yüzünüze bakmıyor

Birşekilde boşandınız..aileniz arkanızda olmayacak (benim ailem arkamda olmasaydı boşanmayı aklımın ucundan dahi geçirmezdim)..nerede kalacaksınız? Kadın sığınma evleri ağzına kadar dolu giden kadınları kapıdan geri çeviriyorlar

Annenizin babanızın yanına gitseniz verdikleri bir kap yemeği sizin başınıza kakacaklar.
O evde horgörülecek hapis hayatı yaşayacaksınız

işe gireceksiniz size yaklaşımları yakıştırmaları bambaşka olacak..kiralık ev arayışınızda ya size ev vermeyecekler ya da başınıza olmadık işler açacaksınız

Dahası tüm bunları yapabilmek için sizin iyi bir meslek sahibi olmanız gerekiyor asgari ücretle veya asgari ücretin bi tık üzeri aslaaa geçinemezsiniz yeni bir hayat kuramazsınız. Ülkenin ekonomik durumu belli

Naçizane tavsiyem..boşanmayın. Susun. Tepki vermeyin. Yorum yapmayın. Anneniz ve eşinizden sevgi saygı maddi beklentilerde bulunmayın. Kimseden hiçbir beklentiniz olmasın.

Cografya kadermiş

Annem hep dövüp kızıyordu babam her akşam eve geliyor bıkmış usanmis oyüzden onunda psikolojisi bozulmuş annemin zaten hepten bozuk oyüzden yastıkla boğazım sende bende kurtulayım hiç unutmuyorum ama onları görünce içim cız ediyor başlarına kötülük gelse mahfolurum eşimde anneme hakaret ettim diye kızdı yoksa onunla çok iyiydik annemin yanlis anlaması yüzünden kavga ettik ve ben esimede çok ağır küfür ettim benim tek suçum annemle tartışmaya girmeyeceksin bu halde ve eşime hiçbir sır vermedim annemle üç dört kez oldu yanında tartıştık oyüzden böyle oldu eşimin hakkında yemek istemiyorum çünkü biz severek evlendik o burda değil Allahı burda doğru konuşmak lazım iyilikleride cok oldu ama uzun zamandır cinsellik yaşayamıyoruz 2 yila yakin oldu korkuyorum olmuyor o ayrı bir sorun başka her konuda iyi davrandı şimdiye kadar k.kartini bu ara kullandım belki borçtan dolayı istemedi çok kullanmamı bilmiyorum benim tek suçum annemle tartismayacaktim eşimin yaninda hakaret etmeyecektim ama öyle noktaya geldim ki tutamadım kendimi
İnanamıyorum yazdıklarınıza...
Hala kendini suçluyorsunuz, ben kocamın yanında annemle tartismayacaktim suçum bu diyorsunuz 😮
Yahu siz bu adamın sizi aldattığını dahi yazmışsınız, altınları benim ailem yaptı diyip almış, insan yerine koymuyor sizi resmen onu savunmaya gecmişsiniz ya .
Kusura bakmayın hanımefendi ben sizi çok iyi anladım, kendini düşünemeyeni kimse düşünmez
Siz kurbanlık koyun gibi bi hayat sürmeye devam edin çünkü burda o kadar yazılan şeylerden asla ders cikartacaginizi düşünmüyorum.

Bunları yapabilmem için kalbimin olmaması lazım Allah korusun.
Eşim evet yanimda olmadı anneme hakaret ettim ama hepten kötü biri olsaydı evlenmedim çok iyiliğide oldu ben anneme çok ağır şeyler söyledim eşimin yaninda küfür hakaret oyüzden haksızım eşim haklı sonra annemle baristirdi tatlı söyledi gelin tatlı konuşun diye ben esimede ağır küfürler ettim narkozun etkisini bilmiyorum çok aşırı sinirliyim eşim oyüzden yanimda olmadı ama şu var kendimi dünyada en değersiz varlık gibi hissediyorum
Hanımefendi Hala haksızım falan yazmış bence dağılalım arkadaşlar , anlamıyor kabullenmiş herseyi .
Madem niye burda böyle bi konu açtınız gerçekten ona şaşırdım.
Onu yapamam bunu edemem şunu diyemem .
Onu yaparsam kalbim yok demektir ,ne kalbi ya

Ay Allah affetsin bu konu beni çok sinirlendirdi ,bu kabulleniş, bu kendini yok saymak ,bu kadar ezilmişlik, ne desek boş,
Allah akıl fikir versin

Gercekten cok uzun ve aralık bırakmadan paragraflara bölmeden yazmışsınız mümkün değil okuyamadım hepsini. Üstünkörü göz attım.

Sizin anneniz gibi milyonlarca kadın var bu ülkede. Ataerkil yetiştirilmiş, kendi hemcinsine düşman, erkeğin gözüne girmek için herşeyi yapan, bir kadın olarak eril ataerkil düzeni ölümüne canhıraş savunan eğitimli /eğitimiz aynı profil.

Ben de aşağı yukarı sizin gibi yetistirildim. Bu kadar fiziksel şiddete maaruz kalmasam da.

Size burada "boşan ne duruyorsun" diyen kadınlara aldanıp yuvanızı dağıtmayın. Siz ortada kaldığınızda size veya çocuklarınıza bakmazlar. Size boşan diye akıl verenler ya bekar, ya da ikiyüzlü kendi kocalarının düzenli işi geliri yoktur çalışmazlar alkol sorunu vardır hatta ayrı şehirlerde yaşarlar aynı yatakta yatmazlar aynı sofraya oturmazlar ama buraya gelip utanmadan boşan diye yazarlar.

Avukat tutacak paranız var mı ? En az 10.000 den başlıyor..baronun verdiği avutlar yüzünüze bakmıyor

Birşekilde boşandınız..aileniz arkanızda olmayacak (benim ailem arkamda olmasaydı boşanmayı aklımın ucundan dahi geçirmezdim)..nerede kalacaksınız? Kadın sığınma evleri ağzına kadar dolu giden kadınları kapıdan geri çeviriyorlar

Annenizin babanızın yanına gitseniz verdikleri bir kap yemeği sizin başınıza kakacaklar.

işe gireceksiniz size yaklaşımları yakıştırmaları bambaşka olacak..kiralık ev arayışınızda ya size ev vermeyecekler ya da başınıza olmadık işler açacaksınız

Dahası tüm bunları yapabilmek için sizin iyi bir meslek sahibi olmanız gerekiyor asgari ücretle veya asgari ücretin bi tık üzeri aslaaa geçinemezsiniz yeni bir hayat kuramazsınız. Ülkenin ekonomik durumu belli

Naçizane tavsiyem..boşanmayın. Susun. Tepki vermeyin. Yorum yapmayın. Anneniz ve eşinizden sevgi saygı maddi beklentilerde bulunmayın. Kimseden hiçbir beklentiniz olmasın.

Cografya kadermiş
Ay ne güzel.
Görmedim, duymadim ,bilmiyorum .
Ne kadar kötü yazdıklarınız ,ne demek bosan diyenler böyle böyle yapan insanlar diye .
En korktuğum insan tipi sizin zihniyetinizden olanlar ,Allahim uzak etsin ,hayatımın hiçbir noktasında karşılaştırmasın

Anne baba böyle olduğu için eş seçimi de o yönde olmuş bence. O kadar travmatik büyütülmüş ki normal olanın bu olduğunu sanmış. Konu sahibi bu konuda en az suçlanacak kişi. Bizim yorumlarımız yeni bir pencere açar umarım. Şu an biz hiç tanımadığımız yolda görsek bilmeden geçip gideceğimiz bir kadına ailesinden daha fazla değer veriyoruz belki de. İçime oturdu😞 Umarım konu sahibi buraya geçirdiği dönüşümü yazar ve bir kadın daha kurtuldu diye seviniriz.
Hic donusum felan gecirecek biri degil uzuldum acidim ilk basta ama kendisi hala neler yaziyor yorumlara kendini suclu goruyor madem bu muamaleyi hakli goruyor buraya konu acip sinirlerimizi bozmasaydi bari.

Hepsini okuyamadım.. Klasik aslında. Kötü bir çocukluk ve değersiz hisseden ama hala o değeri sevgiyi görmeye çalışan bir birey. Beni sevseler diye çırpınıyorsunuz. Maalesef olmayacak. Ailenizi tamamen silip terapi almanız gerekiyor. Eşinizle ilişkiniz nasıl?

Arkadaşlar okadar yorgunum ki ruhum köreldi ölmek istiyorum annem bana bu yaşıma kadar hep zıt gıcık sen kızsın diye hep ayrım yaptı kardeşlerim arasında bana iş yaptırıp abime ders çalıştırırdi hep arkadaslarimi herkesi örnek gösterdi beni her daim arkadaşlarıma rezil etti hep dayak küfür eziyet ederek büyüttü çocukluğum çok kötü geçti demirle hortumla döverdi annem Babam la bir olup çocukluğumda babam öldüreyim kurtul demisti yastıkla boğmaya kalktı elinden zor kurtardılar 9 yaşında çocuğum annemin oyuncağı gibiydim şimdi evlendim hep eşimin tarafında eşimi tutuyor ameliyat oldum bana bakmaya geldi eşimin yanında beni hep küçük düşürdü dört dörtlük kocan var yat kalk şükret annesin ayaklarını öperim dedi böyle çocuk yetiştirmiş diye bana da seni bok gibi yetiştirdim diyip kendinide benide rezil etti abimi arıyorum banane karışmam dedi hep aynı terane diye babamda umursamıyor ailem arkamda yok kimsesiz gibiyim kendimi yetim gibi hissediyorum eşimde annemi tutup gaz veriyor annene şöyle dedin böyle dedin diyor annemin yaninda daha çok aramızı bozuluyor baska biri olsa k.bkma teyze farah hasta akli yerinde degil onun adina k.bkma diyebilir konuyu kapatirdi gitgide fiseklendirdi annemle aramizi ameliyatli halimle iki gözüm iki çeşme ağrıdan öldüm bide stres üzüntüden kahroldum ameliyatlı halimle gel iş yaptırmam Korkma işten altına sıçma diyor eşimin yaninda halbuki ne temiz kalpliyim beni herkes tanıyor biliyor ve övüyor ben hasret kaldım annemin bir kere beni sevmesine övmesine oyüzden bu yaşımda bile sevgiye ilgiye hasret kaldım eşimde annemin tarafında insan demezmi bu kız ameliyatlı yazık ağlamasin elini yumruklayarak üzerime geldi eşim annem ayırdı daha 1.5 yıllık evliyiz sevgine ihtiyacım var diyorum eşime sana ihtiyacım var diyorum sarılıyorum göğsüne başımı koymak istiyorum huzurlu olmak istiyorum azcık yok olmuyor telefon bilgisayardan hicbirsey yasamadik işini gücünü yemeğini hizmetini yapiyorum kadinlik görevlerimi yapiyorum ama ilgi sevgi aşk yok gitmemide istemiyor annesi gibi görüyor sanki aramızda sorun da yoktu ama sevgi aşk da tatlı sözlerde kalmamış hiç romantik ilgili değil işten gelir ne yaptin bugün der bilgisayar telefon bakar sonra yatar uyur.Annemle tartışmamız sürekli bana herkesin içinde laf sokuyor geldi bakmak için ama ev temizlemek icin tamam emegi var oda emek inkar edemem Allah var ama benle degil temizlikle ilgileniyor oda ben ameliyat öncesi yaptim sırf annem gelip kirli görüp yapıp yorulmasın diye kiyamadim ertesi gün yorgun argin girdim ameliyata anneme yazik is yapmasin dinlensin evinde kardeslerime bakiyor yoruluyor temizlik yapiyor benim yanimda ufak ihtiyaclarima yardim etsin okadar dinlensin yanimda oldugu sürece beni düşünmüyor aç kaldım ameliyatli halle temizlik hastasi annem doktora gitmiyor ama sonu kavga hüsranla bitiyor herseyi çok yanlış kötü düşünüyor ben nasıl onun kızıyım çok safım hep iyi niyetliyim dün şöyle oldu sofrayı indirdi annem mutfakta biseylerle uğraşıyor anne gel yemek soğudu dedim birlikte yiyelim gelmedi ben çok çok açıkmistim Allah var sonra geldi bir sinirle roka ayıklamış sinirlenmiş çürümüş evine getirecekti bana söyledi sen ver eşin gözdarlik tapar diye bende al götür dedim çürük biseyi ben niye götüreyim diye söylendi sinirlendi eşimde yemek yedi tencerede az bırakmış ben bilmedim Eşimin yediğini annem tencereyi istedi verdim eşimin tabağına baktım aa seyhunda yememiş diye yemiş ama eşim yediğinde söylemedi ona kizdim yoksa hic seyhunda yememis demezdim annem sinirle itti tabağı ben verdim iki kez yine itti istemedi bana yemek vermek istemiyorsun dedi bana değer vermiyorsun dedi oğullarımın evinde daha rahatım dedi eşimin yanında başladı söylenmeye benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü şok oldum ayakta duramıyorum mide bulantısı ağrılardan kafam yerinde değil annem buna alındı sinirlendi söylendi ben yalvardım o halimle anne yanlış anladın iki gözüm iki çeşme kalbim ağrıdı kriz gecirdim tansiyonumda düşmüş kendimden gittim bu hale gelince Bi tarafından niye anlıyorsun ben ne dedim de ne yaptim sen böyle yaptın olay oldu bu küçücük biseyi nasil büyüttü cok mu kötü sey söyledim arkadaslar ben farkedemiyorum bakiyorum ceviz kabugunu doldurmadi bile ben o halde annem misafirlige gelmis şok geçiriyorum hala arkadaslarim eşimde anneme gaz verdi o halle ikisine yalvardım ben kötü niyetli bisey söylemedim sadece eşimide düşündüm annem ben misafirim önce ben yicektim dedi bana doldursaydin o halle benden servis hizmet bekledi zar zor yemek yiyorum ağrılardan çok çektim hem hastalık hem kavga üzüntü stres sinir eşimde annemi gaza getirdi annemin yaninda sen anneni böyle şöyle dedin ben olsam seyhunda yememiş dedin ben olsam annenin yerinde o yemeği yemezdim babam olsa fırlatır atardım annen haklı eşimede yalvardım dedim kötü niyetli söylemedim seni de düşündüm kötü oldum sen diyebilirdin k.bkma songul teyze farahin kafasi yerinde değil hasta onun yerine ben diyim k.bkma diyebilirdi ama tam tersi gaz verdi annemle aramızı daha çok kizistirdi annem daha da saldırdı bana eşimde uzatinca uzatma artık dedim üzerime yürüdü iki kere silkeledi bende küfür ettim canımın acısından annemin yaninda sana bunun bedelini çok ağır ödeticem dedi annenin yanında küfür ettin o halde annemle eşim bir oldu beni mahvettiler eşim çok uzattı annemin yaninda sen böyle dedin şöyle dedin yalvardım ağlamaktan sen benim iyi niyetimi bilmiyormusun o benim annem o yemeği yerken seni düşündüm annemle aramız açıldı hicmi sende hakkım yok birazda benim yanımda ol bari bu haldeyken o hep uzatmaya devam etti annemin yaninda sen böyle dedin şöyle yaptın ameliyatli halimle annem sonra çok pişman oldu beni bıraktı gitti eşimde bakmıyor küs ortada kaldım yatıyorum yatak döşek bir yandan ağlıyorum bunları yazana kadar boğuldum aglamaktan daha ne acılar yaşadım gördüm kendi umursamaz ailemden ben onların herseyinde koştum onların her derdini dinledim ama onlar benim bu kötü günümde yanimda olmadilar annemle tartismamizda hiç yanimda olmadılar eşim beni korur kollar ezdirmem dedim ama yanıldım bir yandan o soruda yaşadım eşim annemi sevmezdi ben aralarını düzelttim ikisi bana bir oldu anneme kendini sevdirmek için beni ezip gecti annem Babam boşanıyordu babami annem evden kovdu babam en son evi terk etmis annem gece gündüz agliyordu ben daha yeni evliyim aldatma olmuş ama babam yapmamış arkadaşları telefondan mesaj atmış bir kadına babamdan gizli kadın cevap verirken annem yakalamis erkek kardeşlerim boşansınlar diye ugrastilar annem gece gündüz ağlıyordu gözleri şiş kadının emekliliği yok biseyi yok 55 yaşında kadın ben memlekete gittim annemin yaninda oldum babamlada konuştum aylarca konuştum ikisiyle ve barıştırdim tabi annem sürekli babama küfür ediyordu gelmiş geçmişine babamda bu konuda haklıydı dayanılmaz ağır küfür bilmiyorum annende çok travma yaşamış oyüzden mi bilmiyorum ama aynısı eşim bana ihanet etti annem yuvan için katlan dedi kadınlık yap dedi kimse yanimda değil çok kötüyüm arkamda hickimsem yok eşime muhtaç kaldım bu halle oda konuşmuyor benle ne yapayım arkadaşlar annemle her görüşmemiz eşim yüzünden hep tartışmaya sonlanır bundan sonra herkesle bağımı koparmak en dogrusumu olacak çünkü psikolojim alt üst oluyor gel böyle perişan oluyorum eşim anneme güvenerek üstüme daha çok geliyor sizce ne yapmalıyım 😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭
Cok karisik yazilmis ama anladigim su ki anne babanin ayagina paspas ettigini kimse basina tac etmiyor. Yagmurdan kacayim derken de doluya tutulmussun. Allah yardim etsin

aynısı eşim bana ihanet etti annem yuvan için katlan dedi kadınlık yap dedi kimse yanimda değil çok kötüyüm arkamda hickimsem yok eşime muhtaç kaldım bu halle oda konuşmuyor benle ne yapayım arkadaşla
bu ne ya bi de aldatmış adam sizi. ki yeni evlisiniz. ne biçim bi evlilik bu anlamadım.
işiniz gücünüz varsa -sanmıyorum- hemen boşanın.
yoksa en kısa yoldan kendinizi geliştirin iyileşince, 28 yaşındasınız daha. açıköğretime kaydolun, lisans/önlisans bitirin bi kpss calısmaya calısın, adım adım kendinizi geliştirip 5 yıl içinde bu berrrbat kocayı boşamayı planlayın. 5 yılda kuş kadar da olsa gıdım gıdım birikim yapın, ailenizi de hayatınızdan cıkarın. annem bana böyle yaptı dediginizde umursamayan kardeşinizi de silmeyi sakın unutmayın.
allah ailenin de hayırlısını versin gerçekten.

Cografya kadermiş
Siz beni çok iyi anladınız boşan diyenler k.bkmasinlar yanlış konusmuslar bosanacam nereye gideyim siginma evinde sartlar neden daha kötü ortama düşeyim iyi kötü nekadar insan var orada okadar uzun boylu değil ailemde babam annemin beni dövmesinden bıkmıştı oyüzden sinirlenip yastıkla boğmaya çalışmıştı al kurtul diye sonra çok pişman olmuştu diğer babalar dövmekten ağzını burnunu kırıp sokağa atiyor bu adam annemin benle ugrasmasindan bıkmıştı öldüreyim kurtul diye sonra çok pişman oldu ondan bu yaşıma kadar babamdan bir iki kez sonra dayak yemedim oda cok kötü degil ama annemle bas edemedi babasından sinirleri yiprandi yeri geldi annemi dövüyordu hatirliyorum cinsellik istemezdi annem babamda dövmüştü kendime bakiyorumda ben 2 yıla yakın cinsellik yok eşim hep saygı duydu vajinusmus var eşiminde cinselligi gitti artık benim yüzümden onun için ilaçlar kürler kullanıyor cinsel isteksizlik oldu esimde annemde çok çekmiş bir ton travmalar yaşamış buradaki arkadaşlar lütfen pislik demesin anne sonuçta iyiligide kötülüğüde oldu her anne gibi istemeyerek sonradan oda hep pişman olup ağlıyordu sanki elinde deglidi annemin elinde değil hakaret edenler annemin yaşadıklarını yasasaydiniz şuan hayatta olamazdınız ben sadece benden ne istiyor neden bana karşı böyle kızım diye belkide ben sadece Annem bana böyle davrandı eşimin yanında birkaç kez tartıştık ana dünkü kadar degildi esim annemi tuttu esim bu kadar O da anneme küfür hakaret ettiğim için Herhalde siz kocalarınızın yanında Annenize bol bol küfür ediyorsunuz Onlar bir şey demiyor mu esim sindiremedi annemi benim kadar tanimiyor benim iyi niyetimi anlamadi sofrada kuzistirip anneme gaz verip kizistirdi ortami belki cinselligin acisini mutsuzlugunu cikardi yada anneme yarandi simdi bosanip sokaklarami gideyim halimden kat be kat daha mı kötü olayım eşim aldattı derken de kadin madin yok bu eskortlar varya onlarin çıplak vücutlarına bakmis birkaç fotoğraf gördüm telefonunu kurcalarken sordum bu ne diye hakaretler ettim tokat attim ana bacı hakaret ettiğimde oldu ayaklarima kapandi özür af diledi yine affetmedim uzun zaman sonradan affettim uzun süre gecti çünkü o adam evli ama cinsel hayatı yok 2 yıl olcak hangi adam dayanır aylarca yüzüne bakmadim bir fotoydu sadece Allah korusun ne aldatması okadar gurursuzmuyum Allah korusun öyle bisey olsa sokakta yaşarım asla durmam şuan esimde cinsel sıkıntı yaşıyor ben korktuğum için 2 yıla yakindir cinsellik olmuyor o adamın yerinde sizin kocalarınız olsaydı dayanirmiydi bi sorun kendinize ondan sonra birdaha eşimin bir yanlışını görmedim sigara yok alkol yok sadece anneme küfür ettiğim için annemde krize girdi daha doğru düzgün annemin huyunu bilmiyorki annem kötü olunca bu kadının haline bak anne bu yazık degilmi dedi kötülük yapmış istemeden ama annemin iyiligide oldu inkar edemem dayaklarindan sonra çok pisman oldu abimde dayak yiyordu benim gibi ben sadece arkadaşlara şunu sordum o an ćok kötüyüm paylaştım ne yapayım diye eşimde annemin tarafında oldu ameliyatli halimle beni sarstı annemin tarafını çok tuttu çok uzattı ben mahvoldum bu durumda ne yapayım diye çok çaresiz kaldım agliyorum kendimde degilim oyuzden konu actim

Son düzenleme:
bu ne ya bi de aldatmış adam sizi. ki yeni evlisiniz. ne biçim bi evlilik bu anlamadım.
yoksa en kısa yoldan kendinizi geliştirin iyileşince, 28 yaşındasınız daha. açıköğretime kaydolun, lisans/önlisans bitirin bi kpss calısmaya calısın, adım adım kendinizi geliştirip 5 yıl içinde bu berrrbat kocayı boşamayı planlayın. 5 yılda kuş kadar da olsa gıdım gıdım birikim yapın, ailenizi de hayatınızdan cıkarın. annem bana böyle yaptı dediginizde umursamayan kardeşinizi de silmeyi sakın unutmayın.
allah ailenin de hayırlısını versin

allah ailenin de hayırlısını versin gerçekten.
Anaokulu öğretmeniyim nedamet sanmıyorum meslek var yapacak güç özgüven cesaret yok o çocukta benzer bi sorun olduğu geçmişe saplanıp kalıyorum 21 yıldır düşünüyorum öyle Takıntılarım varki ona söylemiş buna söylemiş çok çok kötü ruh halim hanfendi

Siz beni çok iyi anladınız boşan diyenler k.bkmasinlar yanlış konusmuslar bosanacam nereye gideyim siginma evinde sartlar neden daha kötü ortama düşeyim iyi kötü nekadar insan var orada okadar uzun boylu değil ailemde babam annemin beni dövmesinden bıkmıştı oyüzden sinirlenip yastıkla boğmaya çalışmıştı al kurtul diye sonra çok pişman olmuştu diğer babalar dövmekten ağzını burnunu kırıp sokağa atiyor bu adam annemin benle ugrasmasindan bıkmıştı öldüreyim kurtul diye sonra çok pişman oldu ondan bu yaşıma kadar babamdan bir iki kez sonra dayak yemedim oda cok kötü degil ama annemle bas edemedi babasından sinirleri yiprandi yeri geldi annemi dövüyordu hatirliyorum cinsellik istemezdi annem babamda dövmüştü kendime bakiyorumda ben 2 yıla yakın cinsellik yok eşim hep saygı duydu vajinusmus var eşiminde cinselligi gitti artık benim yüzümden onun için ilaçlar kürler kullanıyor cinsel isteksizlik oldu esimde annemde çok çekmiş bir ton travmalar yaşamış buradaki arkadaşlar lütfen pislik demesin anne sonuçta iyiligide kötülüğüde oldu her anne gibi istemeyerek sonradan oda hep pişman olup ağlıyordu sanki elinde deglidi annemin elinde değil hakaret edenler annemin yaşadıklarını yasasaydiniz şuan hayatta olamazdınız ben sadece benden ne istiyor neden bana karşı böyle kızım diye belkide ben sadece Annem bana böyle davrandı eşimin yanında birkaç kez tartıştık ana dünkü kadar degildi esim annemi tuttu esim bu kadar O da anneme küfür hakaret ettiğim için Herhalde siz kocalarınızın yanında Annenize bol bol küfür ediyorsunuz Onlar bir şey demiyor mu esim sindiremedi annemi benim kadar tanimiyor benim iyi niyetimi anlamadi sofrada kuzistirip anneme gaz verip kizistirdi ortami belki cinselligin acisini mutsuzlugunu cikardi yada anneme yarandi simdi bosanip sokaklarami gideyim halimden kat be kat daha mı kötü olayım eşim aldattı derken de kadin madin yok bu eskortlar varya onlarin çıplak vücutlarına bakmis birkaç fotoğraf gördüm telefonunu kurcalarken sordum bu ne diye hakaretler ettim tokat attim ana bacı hakaret ettiğimde oldu ayaklarima kapandi özür af diledi yine affetmedim uzun zaman sonradan affettim uzun süre gecti çünkü o adam evli ama cinsel hayatı yok 2 yıl olcak hangi adam dayanır aylarca yüzüne bakmadim bir fotoydu sadece Allah korusun ne aldatması okadar gurursuzmuyum Allah korusun öyle bisey olsa sokakta yaşarım asla durmam şuan esimde cinsel sıkıntı yaşıyor ben korktuğum için 2 yıla yakindir cinsellik olmuyor o adamın yerinde sizin kocalarınız olsaydı dayanirmiydi bi sorun kendinize ondan sonra birdaha eşimin bir yanlışını görmedim sigara yok alkol yok sadece anneme küfür ettiğim için annemde krize girdi daha doğru düzgün annemin huyunu bilmiyorki annem kötü olunca bu kadının haline bak anne bu yazık degilmi dedi kötülük yapmış istemeden ama annemin iyiligide oldu inkar edemem dayaklarindan sonra çok pisman oldu abimde dayak yiyordu benim gibi ben sadece arkadaşlara şunu sordum o an ćok kötüyüm paylaştım ne yapayım diye eşimde annemin tarafında oldu ameliyatli halimle beni sarstı annemin tarafını çok tuttu çok uzattı ben mahvoldum bu durumda ne yapayım diye çok çaresiz kaldım agliyorum kendimde degilim oyuzden konu actim
Anneniz melaike kocaniz melek siz cok kotu birisiniz hak ediyorsunuz butun herseyi gidin ozur dileyin ikisindende ayaklarina kapanin. Vajinismus icinde sakin doktora felan gitmeyin tamam mi? Sizin istedigin yorum buydu sanirim.

Mahvolmadınız
egitim durumunuz ne bilmiyorum ama iş arayışına girin
ufak da olsa yavaş yavaş eşinizden habersiz birikimler yapmaya başlayın
herşey birden bire olmuyor
birikiminiz olursa küçük bir ev veya stüdyo daire alabilirsiniz
ayaklarınızın üzerinde ekonomik anlamda durmadan boşanmayı aklınizdan bile geçirmeyin
ancak şimdilik üç maymunu oynamak zorundasınız
susmak bazen çözümdür

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X