Annemle anlaşamıyoruz, sizce evlilik bir çözüm mü yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?

Madem iki ay kayin aile ile oturacaksiniz iki ay annenize sabredin sonra evlenin.

yerinde olsaydım annemi, yakınmalarını anlamaya çalışırdım. benden beklenilen neyse ona uygun davranır ve bir an önce okulu bitirip hayatımı kazanmaya bakardım. 2 engelli çocuk annesi bir insan çok da mutlu olamaz. maddi sıkıntı olsun olmasın insan sağlığını kaybeder. e artık onu da yargılamak acımasızlık olur. isteklerinin hepsinde yerden göğe kadar haklı da olsan onlar karşılanmıyorsa sızlanmak yerine artık başının çaresine bakmalısın. anne baba, eş, arkadaş desteği olmadan kendine yetebilen bir insan olmanın şartlarını sağlamak lazım. iyi şanslar.
Şuan sıradan bir işte çalışmam demek geleceğimi riske atmam demek zaten inanin bende kimseye muhtaç kalmak istemiyorum bu yüzden her gün mutlaka ders çalışıyorum pes etmiyorum severek ders çalışıyorum yarin yaşayacağım hayalimin güzel günlerin hayaliyle yatıp kalkıyorum. Benim annem yetim aylığımi da alıp bana vermiyor mesela hiç vermiyor oysa kendisinin dul aylığı da var bakım aylığı da alıyoruz.

Ayrılsın o zaman tek erkek o mu bu dünyada. Sizi seven beklerdi zaten gitsin
Ayrılıkta sıkıntı işte ayrılık lafını bir ortaya atıyor sonra tamam deyince geri çekiyor kendini hayır ayrılmak yok kabul etmiyorum böyle birşey olmayacak sen buraya geleceksin diye diretiyor yada hiç lafı edilmemiş gibi geçiştiriyor konuyu.

Ayrılıkta sıkıntı işte ayrılık lafını bir ortaya atıyor sonra tamam deyince geri çekiyor kendini hayır ayrılmak yok kabul etmiyorum böyle birşey olmayacak sen buraya geleceksin diye diretiyor yada hiç lafı edilmemiş gibi geçiştiriyor konuyu.
2 sene olacak bekliyor zaten o beni belki o da haklıdır anneme kızınca geleceğimi söylüyorum her defasında

Erkek arkadaşım ayrılacak benden gitmezsem çok baskı kurdu üzerimde bugüne kadar seni beklemek istemiyorum daha fazla beni oyalıyorsun diyor
Baskı yapan biri ile evlenme. Bekleyen bir yıl daha bekler. Annenizden kaçmak için başkasının annesinin yanına gidilmez. Kendi annen böyleyse el ne yapar öyle düşün. Asla aynı eve gitme. O iki ay iki yıl olur 20 yıl olur. Kaç yaş büyük senden erkek arkadaşın? Evlenip sınavlara da çalışman çok zor olur. Senden büyük olduğunu yazmışsın madem büyük ayrı ev neden kuramıyor? Mesleği ne ne iş yapıyor? İki ay sonra ev kurabilen şimdi de kurar oyuna gelme.

Evlilik hicbir seyin cozumu degil.
Ama meslek sahibi olmak her seyi cozer.
Parani kazanip kendi basina ayri eve cik.
O 2-3 ay beraber yasayacak olan sevgiline de guvenme.
O kadar param olsa çıkardım ayrı eve zaten ama yok belki birkaç ay belki bir yıl ama annemle hayat yok bana param yok sefil bir hayat mi süreceğim annemin pintiliğiyle o zamana kadar bugüne kadar zor dayandim erkek arkadaşımla ayrılınca maddi desteğini de kesecek benden ve beni hayatindan silecek gelmezsen biter diyor

Baskı yapan biri ile evlenme. Bekleyen bir yıl daha bekler. Annenizden kaçmak için başkasının annesinin yanına gidilmez. Kendi annen böyleyse el ne yapar öyle düşün. Asla aynı eve gitme. O iki ay iki yıl olur 20 yıl olur. Kaç yaş büyük senden erkek arkadaşın? Evlenip sınavlara da çalışman çok zor olur. Senden büyük olduğunu yazmışsın madem büyük ayrı ev neden kuramıyor? Mesleği ne ne iş yapıyor? İki ay sonra ev kurabilen şimdi de kurar oyuna gel

Şimdi de ev kurabilirim sana ama annen cagirirsa geri donmeyeceğinden emin olamiyorum bikere aynini yaşadık tekrar olmayacağı ne malum diyor o kadar borcun harcin altına girecek ailem benimle birlikte önce sen gel bir iki ay burada kalabiliyor musun aile olabiliyor muyuz göreyim sonra söz ayrı evi tutucam ve düğün olacak diyor . Erkek arkadaşım 36 yaşında bende 25 yaşındayım. Onun evlilik baskısı var çevresinde ve ailesinde ailesi artık oğullarını oyaladigimi düşünüyorlar. İşi de özel sektör asgari ücretin biraz üstü sadece.

Şimdi de ev kurabilirim sana ama annen cagirirsa geri donmeyeceğinden emin olamiyorum bikere aynini yaşadık tekrar olmayacağı ne malum diyor o kadar borcun harcin altına girecek ailem benimle birlikte önce sen gel bir iki ay burada kalabiliyor musun aile olabiliyor muyuz göreyim sonra söz ayrı evi tutucam ve düğün olacak diyor . Erkek arkadaşım 36 yaşında bende 25 yaşındayım. Onun evlilik baskısı var çevresinde ve ailesinde ailesi artık oğullarını oyaladigimi düşünüyorlar. İşi de özel sektör asgari ücretin biraz üstü sadece.
O para ile ev kuramaz zaten geçinmeniz zor bu sebeple öyle diyor. Sen ne olursa olsun gelinliğinle çık evinden. Öyle şey mi olur? Gel görelim aile olabiliyor muyuz ona göre evleniriz?? Ve yaşına daha yakın biri olsa inanki daha iyi olur. Sanırım avukat olacaksın. Biraz akıllı olsan ahh ahh..

Şimdi de ev kurabilirim sana ama annen cagirirsa geri donmeyeceğinden emin olamiyorum bikere aynini yaşadık tekrar olmayacağı ne malum diyor o kadar borcun harcin altına girecek ailem benimle birlikte önce sen gel bir iki ay burada kalabiliyor musun aile olabiliyor muyuz göreyim sonra söz ayrı evi tutucam ve düğün olacak diyor . Erkek arkadaşım 36 yaşında bende 25 yaşındayım. Onun evlilik baskısı var çevresinde ve ailesinde ailesi artık oğullarını oyaladigimi düşünüyorlar. İşi de özel sektör asgari ücretin biraz üstü sadece
Ailenizle sorun yaşıyorsanız ; kendi geçiminizi sağlayabilecekseniz ve evden muhakkak ayrılmak zorundaysanız , paylaşımlı apart oda tutabilirsiniz.

Evden ayrılmak için evlenmek zorunda değilsiniz.

Erkek arkadaşınız sizden ne kadar büyük ? Evlenince ilk başta erkek arkadaşınızın ailesiyle yaşayacakmışsınız. Bu durumda hayatınız daha iyi yönde mi değişmiş olacak ?

Sizi dünyaya getiren , kan bağınız olan annenizin davranışlarına dahi bir noktadan sonra dayanamıyorsunuz. Evlenip , kayınvalidenizle yaşarken ; kayınvalideniz size bir şey söylerse dayanabilecek misiniz ?

O para ile ev kuramaz zaten geçinmeniz zor bu sebeple öyle diyor. Sen ne olursa olsun gelinliğinle çık evinden. Öyle şey mi olur? Gel görelim aile olabiliyor muyuz ona göre evleniriz?? Ve yaşına daha yakın biri olsa inanki daha iyi olur. Sanırım avukat olacaksın. Biraz akıllı olsan ahh ahh..
Oysa ben hâlâ annemin evinde yaşadığım için aptalım çok bile dayandım ona . Çoktan gitmeliydim zaten onayı yok evliliğe. Onun istediği gibi olmuyor herşey hayatta asosyal bir insanım zaten. Evleneceğin insan öyle aramakla da bulunmuyor zamaninda gelmeyen kişiyi ben ne yapiyim zor zamanlarim şimdi gelecekte hiçkimseye ihtiyacım olmayacak zaten evlenmek de zorunda olmayacağım ki yalnızlıkta çok güzel değecek biriyle olması lazım sadece yoksa evlenmek şart değil yalnız da yaşanılır. Kısacası annemle yaşamaya sabrım kalmadı fiziksel şiddet yok belki ama psikolojik olanı var. Psikolojim ve rahatım herşeyden önemli param da yok şuan hiçbirşey alamiyorum. Sınava da botla girmek istemiyorum.

Şimdi de ev kurabilirim sana ama annen cagirirsa geri donmeyeceğinden emin olamiyorum bikere aynini yaşadık tekrar olmayacağı ne malum diyor o kadar borcun harcin altına girecek ailem benimle birlikte önce sen gel bir iki ay burada kalabiliyor musun aile olabiliyor muyuz göreyim sonra söz ayrı evi tutucam ve düğün olacak diyor . Erkek arkadaşım 36 yaşında bende 25 yaşındayım. Onun evlilik baskısı var çevresinde ve ailesinde ailesi artık oğullarını oyaladigimi düşünüyorlar. İşi de özel sektör asgari ücretin biraz üstü sadece

Oysa ben hâlâ annemin evinde yaşadığım için aptalım çok bile dayandım ona . Çoktan gitmeliydim zaten onayı yok evliliğe. Onun istediği gibi olmuyor herşey hayatta asosyal bir insanım zaten. Evleneceğin insan öyle aramakla da bulunmuyor zamaninda gelmeyen kişiyi ben ne yapiyim zor zamanlarim şimdi gelecekte hiçkimseye ihtiyacım olmayacak zaten evlenmek de zorunda olmayacağım ki yalnızlıkta çok güzel değecek biriyle olması lazım sadece yoksa evlenmek şart değil yalnız da yaşanılır. Kısacası annemle yaşamaya sabrım kalmadı fiziksel şiddet yok belki ama psikolojik olanı var. Psikolojim ve rahatım herşeyden önemli param da yok şuan hiçbirşey alamiyorum. Sınava da botla girmek istemiyorum.
O parayla ev kuramayacağı kısmı doğru haklısınız da babası arkasında onun erkek kardeşine de destek çıkmış evlendiğinde şimdi kardeşinin babası sayesinde hem evi hem arabası var yoksa memur maaşıyla asla alamazdı ne evi ne arabayı. Öyle değil mi ?

İnan evladım annenle ilgili bu yazdıklarını okudum inanamadım.Bir anne kötü anlayışsız olur da bu nedir.Psikolojik hasta desem kardeşlerine öyle olmadığını yazmışsın.Bu kadın anne falan değil.Bir anne evladına bu lafları etmez.Burada öyle anneler okudum bu hepsinden beter.Hiç böyle anne görmedim.Biz de anne çok önemlidir.Koşulsuz sevendir koruyandır öğretendir evladının arkasındadır.
Buradan çıkan sonuç .
Önce kendine güzel bir yol haritası çizeceksin.Bu kadını (anne bile yazamadım inan) duyma kulaklarını kapat kendini hiç üzme onu öyle kabul et artık, ama çok muhatap olmamaya çalış ne kadar olursa tabi.Buradan yazmak kolay da.
Birinci hedefin okulun derslerin ve sonra iş bulmak olmalı.Bunları gerçekleştirince evden ayrıl ve kendine yeni bir hayat kur.
Erkek arkadaş konusuna gelince.Hayatta yapacağın en büyük yanlış annesi ile 3/5 ay oturmak. Seni kandırıyorlar, 3/5 ay oturmak ne demek. 3/5 ayda ne olacak mış.Ne kurtarılacakmış.O kadar saçma ki.O aylar hiç bitmeyecek inan bir büyüğün olarak yazıyorum.Ayrılmak isteyince o dönemde erkek arkadaşın sana yaptıklarını ve nankör olduğunu seni annenin elinden kurtardığını söyleyecek.Sakın bu hatayı kabul etme.
Daha yaşın çok küçük evlilik kolay değil.Yapacağın 2.hata okulun bitince hemen evlenmen olur.Bunu iyi düşün tart.
Aklın yolu bir.Bak herkes sana aynı yolu gösteriyor.Akıllı bir gençsin burada yazılanları iyi oku değerlendir.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim fakat herşeye rağmen o benim annem bana karşı tutumu ne kadar sert olursa olsun ben ona asla kin duymuyorum ne kadar kızsam küssem de kalbimde bir anne sevgisi var sanırım yada adı merhamet mi bilmiyorum bazen o bile inanmiyor şaşırıyor yani onu sevebilecegim ihtimaline neden böyle bilmiyorum. Ben belki ona kızarım sinirden kötü söz bile söylerim ama bir başkası onun için en ufak kötü bir söz etse sinirleniyorum içten içe zoruma gitmiyor değil beni büyüttü emek verdi yine de tabi ben küçükken bana karşı biraz daha farkliydi iyi bir anneydi aslında ama son zamanlar çok değişmiş gibi dindar da bir kadın halbuki bana hep nasihatler veriyor din konusunda ayetler okuyor. Buarada ben 25 yaşında genç bir kızım çocuk değilim belki ama bazen çocukluk yapasim da gelmiyor değil çünkü olgunca düşünmekten de yoruldum bunun orta yolu yok ki sonu belirsiz birşey. Çok düşünüyorum hep düşünüyorum düşüncelerim zihnimi hep meşgul ediyor doğru karar almak istiyorum hayatım bir oyuncak değil ki biliyorum ama işin içinden de çıkamıyorum işte labirant gibi sanki hayatım dön dolaş çıkan yollar hep aynı.

1-2 ay ailemle yaşayacağız kısmına inanma orada yaşamaya başladınız mı orada kalacaksınız
erkekler böyle diyor buna inananlar konu açıyor geçici olarak demişti ama sıkıntı yaşıyorum şimdi durumumuz yok sabret diyor boşanmak üzereyiz şeklinde, yaşayanların açtığı birsürü konu var burada sakın inanma ve hayatda hiç bir plan uymayabilir

siz daha sizin için yatan paraya sahip çıkamıyorsun evlilik için bu yüzden yaşınız küçük en azından annem hasta der yine idare ederim gideceğiniz evde ne sıkıntılar yaşayacağınızı bilmiyıorsunuz büyük risk

birde anlamadım annen nişanlın cimri diyor sonra da müstakbel kocandan iste diyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim fakat herşeye rağmen o benim annem bana karşı tutumu ne kadar sert olursa olsun ben ona asla kin duymuyorum ne kadar kızsam küssem de kalbimde bir anne sevgisi var sanırım yada adı merhamet mi bilmiyorum bazen o bile inanmiyor şaşırıyor yani onu sevebilecegim ihtimaline neden böyle bilmiyorum. Ben belki ona kızarım sinirden kötü söz bile söylerim ama bir başkası onun için en ufak kötü bir söz etse sinirleniyorum içten içe zoruma gitmiyor değil beni büyüttü emek verdi yine de tabi ben küçükken bana karşı biraz daha farkliydi iyi bir anneydi aslında ama son zamanlar çok değişmiş gibi dindar da bir kadın halbuki bana hep nasihatler veriyor din konusunda ayetler okuyor. Buarada ben 25 yaşında genç bir kızım çocuk değilim belki ama bazen çocukluk yapasim da gelmiyor değil çünkü olgunca düşünmekten de yoruldum bunun orta yolu yok ki sonu belirsiz birşey. Çok düşünüyorum hep düşünüyorum düşüncelerim zihnimi hep meşgul ediyor doğru karar almak istiyorum hayatım bir oyuncak değil ki biliyorum ama işin içinden de çıkamıyorum işte labirant gibi sanki hayatım dön dolaş çıkan yollar hep aynı.

Erkek arkadaşım ayrılacak benden gitmezsem çok baskı kurdu üzerimde bugüne kadar seni beklemek istemiyorum daha fazla beni oyalıyorsun diyor
ikna etmek için söylediği bu şey ve baskı yöntemi iğrenç

evlenince bu adamla mutlu olman mkansız kaç yaşında çoluk çocuk sahibi insanlarız çoğumuz ,tecrübemize güven

Ama hayalim bu şekilde değildi doğru. Ben mesleğimi icra edip kimseye muhtaç olmayacağım günlerin hayalini kurdum hep öyle yaşadım . Benim hayalimde önce meslek oldu her zaman kendi ayaklarimin üzerinde durmak oldu evlilik olmazsa olmasin olursa da olur çok lazım değildi benim için ama hayal ettigin gibi gitmez ki bazen hayat. Bir tercih yaparak bedelini ödemek zorundayız her tercihin muhakkak iyi kötü bir bedeli olacaktır. Hiç şüphesiz sadece karar verirken daha iyisini almak gerekiyor.

ikna etmek için söylediği bu şey ve baskı yöntemi iğrenç

evlenince bu adamla mutlu olman mkansız kaç yaşında çoluk çocuk sahibi insanlarız çoğumuz ,tecrübemize güven
Daha önce de kim beni ne yapsın demişti ben sadakat ihanet konusunu actigimda şaşırdım açıkçası kendine güveni yok gibi . Kendini yakışıklı bulmuyor mesela .

Resit degilmisiniz o dediginiz para ne tam olarak bilmiyorum ama kendiniz alsaniz?
Ne olursa olsun evlenme derim ben yinede.
Beterin beteri var simdi iyi ama ailesiyle oturucaz diyorsunuz biraz daha sabredin yada calisma imkaniniz varsa ise girip 2 3 ögrenciyle ev tutabilirsiniz.
Anneniz gercekten hic hic normal degil.
Yetim aylığı o para 900 tl zaten ama ben alamiyorum kartı annemde o çekiyor hep ben sadece bikere gittim bankadan 150 tl çekip özel ihtiyaçlarımı alabilmiştim çünkü erkek arkadaşımdan para istemekte kabul etmekte zoruma gidiyor artık ama sınava çalışıyorum diye mecbur hissediyorum. Anneme neye ihtiyacim var desem banane kocandan iste o versin diyor ben vermem diyor inanin artık kendi annemden para isteyemiyorum kendi parami bile isteyemiyorum sonunda üzülüyorum sadece .Canım dondurma istemişti geçen para vermedi çocuk musun sen yada gebe kadın mısın ne canının çekmesiymiş bu sen çocukken bile böyle açgözlü bir çocuk değildin ağzın var dilin yoktu dedi şaşırdım

X