Annemle anlaşamıyoruz, sizce evlilik bir çözüm mü yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?

Şimdi de ev kurabilirim sana ama annen cagirirsa geri donmeyeceğinden emin olamiyorum bikere aynini yaşadık tekrar olmayacağı ne malum diyor o kadar borcun harcin altına girecek ailem benimle birlikte önce sen gel bir iki ay burada kalabiliyor musun aile olabiliyor muyuz göreyim sonra söz ayrı evi tutucam ve düğün olacak diyor . Erkek arkadaşım 36 yaşında bende 25 yaşındayım. Onun evlilik baskısı var çevresinde ve ailesinde ailesi artık oğullarını oyaladigimi düşünüyorlar. İşi de özel sektör asgari ücretin biraz üstü sadece

Oysa ben hâlâ annemin evinde yaşadığım için aptalım çok bile dayandım ona . Çoktan gitmeliydim zaten onayı yok evliliğe. Onun istediği gibi olmuyor herşey hayatta asosyal bir insanım zaten. Evleneceğin insan öyle aramakla da bulunmuyor zamaninda gelmeyen kişiyi ben ne yapiyim zor zamanlarim şimdi gelecekte hiçkimseye ihtiyacım olmayacak zaten evlenmek de zorunda olmayacağım ki yalnızlıkta çok güzel değecek biriyle olması lazım sadece yoksa evlenmek şart değil yalnız da yaşanılır. Kısacası annemle yaşamaya sabrım kalmadı fiziksel şiddet yok belki ama psikolojik olanı var. Psikolojim ve rahatım herşeyden önemli param da yok şuan hiçbirşey alamiyorum. Sınava da botla girmek istemiyorum.
Bulunduğunuz ev kira mi babanız mı almıştı? Kartınızı elinden almak için aile ve sosyal hizmetler bakanlığından yardım talep edin. Evden uzaklaştırma da aldırabilirsiniz. Evlenmek çare değil.

Başkasının ailesiyle yaşamak kendi ailenle yaşamaktan iyi olamaz bence. Bir maaş gelirin oluncaya kadar sık dişini yıllardır sabretmişsin

O parayla ev kuramayacağı kısmı doğru haklısınız da babası arkasında onun erkek kardeşine de destek çıkmış evlendiğinde şimdi kardeşinin babası sayesinde hem evi hem arabası var yoksa memur maaşıyla asla alamazdı ne evi ne arabayı. Öyle değil mi ?
Belki eşi de çalışıyordur.
Kimse şunu diyemez. Önce gel deneyelim aile olamazsak ayrılırız olabilirsek ev ayarlarız. Tek yaşayan biri olsa hadi bir nebze anlarım ama o da birçok risk barındırıyor. Siz kendinizi çok ezdiren birisiniz. Diğer ay hamile kalıp da kapının önüne koyarlar gibime geliyor.

Yetim aylığı o para 900 tl zaten ama ben alamiyorum kartı annemde o çekiyor hep ben sadece bikere gittim bankadan 150 tl çekip özel ihtiyaçlarımı alabilmiştim çünkü erkek arkadaşımdan para istemekte kabul etmekte zoruma gidiyor artık ama sınava çalışıyorum diye mecbur hissediyorum. Anneme neye ihtiyacim var desem banane kocandan iste o versin diyor ben vermem diyor inanin artık kendi annemden para isteyemiyorum kendi parami bile isteyemiyorum sonunda üzülüyorum sadece .Canım dondurma istemişti geçen para vermedi çocuk musun sen yada gebe kadın mısın ne canının çekmesiymiş bu sen çocukken bile böyle açgözlü bir çocuk değildin ağzın var dilin yoktu dedi şaşırdım

Bankadan yeni kart alabilirsin. bankaya git, durumu anlat annendeki kartı iptal etsinler sana yeni kart yapsınlar ama eve yollamasınlar şubeden al.

Hayatınızdaki adama ailevi sorunlarınızı anlatmayın. Anlatıpta para istemeyin kendisi göndermek istese bile kabul etmeyin.
Anneniz nasılsa hayatınızdaki herifte o şekil ikisi birbirinden beter. Ne demek ayrılacak? Cehennemin dibine gitsin.
Şu devirde anayla yasamak kaldı mı ya? 1-2 ay değil. Erkeklerin kandırma yöntemi kandırma. Kuzenimede esi aynı böyle dedi senelerce anasıyla yasadı daha yeni eve cıktı. Bu herifle beraber olmaktansa annenizin yanında durun adam gibi calısın meslek edinin düzeninizi kurun bence.

Belki eşi de çalışıyordur.
Kimse şunu diyemez. Önce gel deneyelim aile olamazsak ayrılırız olabilirsek ev ayarlarız. Tek yaşayan biri olsa hadi bir nebze anlarım ama o da birçok risk barındırıyor. Siz kendinizi çok ezdiren birisiniz. Diğer ay hamile kalıp da kapının önüne koyarlar gibime geliyor.
Pardon ama ben kime ezdiriyormuşum kendimi ? Anneme mi yoksa erkek arkadaşım olan adama mı ? Kimseye ezdirmiyorum kendimi bu eziklik değil sadece şuan kendi ayaklarım üzerinde duramıyorum gerçekler ve hayaller aynı mı hemen oluyor mu herşey sihirli değneğim olsa zaten hemen hayalimdeki mesleği icra eder ayrı eve çıkar tek başına kraliçeler gibi yaşayıp giderdim toz pembe mi size göre herşey? Ben istemez miyim böyle olmasını niçin ders çalışıyorum gece gündüz niçin emek veriyorum kimseye kendi anneme bile muhtaç olmamak için ayrıca evden gidince yetim aylığım onun olsun zaten ona aktaricam olursa.

Pardon ama ben kime ezdiriyormuşum kendimi ? Anneme mi yoksa erkek arkadaşım olan adama mı ? Kimseye ezdirmiyorum kendimi bu eziklik değil sadece şuan kendi ayaklarım üzerinde duramıyorum gerçekler ve hayaller aynı mı hemen oluyor mu herşey sihirli değneğim olsa zaten hemen hayalimdeki mesleği icra eder ayrı eve çıkar tek başına kraliçeler gibi yaşayıp giderdim toz pembe mi size göre herşey? Ben istemez miyim böyle olmasını niçin ders çalışıyorum gece gündüz niçin emek veriyorum kimseye kendi anneme bile muhtaç olmamak için ayrıca evden gidince yetim aylığım onun olsun zaten ona aktaricam olursa.
Ayrıca erkek arkadaşım beni çok seviyor bana tapacak kadar hemde. Kim kapının önüne koyacakmış beni ? Hiç sanmıyorum hem güzel bir mesleğim olacak ben çok güçlü bir kadın olacağım her zaman iyi bir başka seçeneğim olacak hayatimda ben kendimi her türlü kurtarabilirim ziyan olan emin olun benim hayatım olmaz olsa başka hayatlar ziyan olup gider ama benimki asla.

Ayrıca erkek arkadaşım beni çok seviyor bana tapacak kadar hemde. Kim kapının önüne koyacakmış beni ? Hiç sanmıyorum hem güzel bir mesleğim olacak ben çok güçlü bir kadın olacağım her zaman iyi bir başka seçeneğim olacak hayatimda ben kendimi her türlü kurtarabilirim ziyan olan emin olun benim hayatım olmaz olsa başka hayatlar ziyan olup gider ama benimki
Hayatınızdaki adama ailevi sorunlarınızı anlatmayın. Anlatıpta para istemeyin kendisi göndermek istese bile kabul etmeyin.
Anneniz nasılsa hayatınızdaki herifte o şekil ikisi birbirinden beter. Ne demek ayrılacak? Cehennemin dibine gitsin.
Şu devirde anayla yasamak kaldı mı ya? 1-2 ay değil. Erkeklerin kandırma yöntemi kandırma. Kuzenimede esi aynı böyle dedi senelerce anasıyla yasadı daha yeni eve cıktı. Bu herifle beraber olmaktansa annenizin yanında durun adam gibi calısın meslek edinin düzeninizi kurun bence.
Olmuyor annemle yaşamaya artık sabrım yetmiyor onu da üzüyorum kendimi de asabi asi bir insan olup çıktım her kötü davranışında dayanamayıp ağlıyorum çocuk gibi çok sinirlerim bozuldu başka seçeneğim de yok ama haklı olabilirsiniz

Başkasının ailesiyle yaşamak kendi ailenle yaşamaktan iyi olamaz bence. Bir maaş gelirin oluncaya kadar sık dişini yıllardır sabretmişsin
Yıllardır sabrettim de annem son zamanlar çok değişti çok pinti oldu dayanmıyorum yedek birşeyim yok evde. OKB hastasiyim zaten temizlik olarak. Yapamıyorum işte. Ve mesleğime belki de bir sene var ben iş bulup çalışamam dersimi ihmal edemem zaten yetim aylığı kesilir aynı şey sonra aynı sorunlar. Annem hiçbirşeye para vermiyor şampuan almama bile.

Anlaşılan siz kararı vermişsiniz ama hata yapıyorsunuz. Sevgiliniz tapar gibi seviyor olabilir oturun bakalim kv evinde o ilişki ne oluyor. Bir yedek nevresim olsun diye kv evinde kalacaksınız . Avukatsınız herlade cok guzel mesleğim olacak diyorsunuz önce olsun sonra kendi evinize cikin.

Annem gerçekten çok anlayışsiz ve pinti bir insan inanin çok yoruldum benden başka herşeye kıymet verir ,eşyalar, kumaş parçası, para ,akrabalarımız. Yani aklınıza gelen herşey ben hariç. Kendimi çok değersiz görüyorum evde. Geçen gün seni o kadar çok sevmiyorum ki elimden gelse o kalbini yerinden söküp alacağım bir tek kardeşlerini seviyorum ben dedi o kadar üzücü ki şaka bile olsa bence değildi. Çok güzel bir mesleğim olacak halbuki ne olurdu sabretseydi birkaç ay belki bir yıl ama olacak elbet ders çalışıyorum her gün sınavlara hazırlanıyorum . Sınava da çok az kaldı birine. Bu yüzden iş bulupta çalışamıyorum zaten kendisi devletten aldığım destek aylığı da alıyor kendi çekiyor bana kuruş vermiyor ped gibi ihtiyaç oldu mu veriyor sadece ona da Allah razı olsun çok şükür. Onun dışında sen bu evde ne yiyip iciyorsun nankör aldığın duşun parasını neyle ödüyorum ben zaten aylığın iki üç kuruş evden gitsen onunla geçinemezsin diyor . Yedek hiçbirşeyi mi olmaz insanin benim yok temiz yedek nevresim bile yok dolap dolu yeni nevresim kullandirtmiyor almaya da para vermiyor yikamadigim zaman kirli nevresimde yatmak zorunda kaliyorum .Temizlik hassasiyetimi de bildiği halde bana hep sert anlayışsız davranıyor. Hasta olduğumu söylüyor. Erkek arkadaşım arada para gönderiyor onunla bazı özel ihtiyaçlarımı karşılıyorum. O da ona gitmemi evlenmemizi istiyor ama annem izin veriyor mu vermiyor mutlu olamazsın sana kimse katlanamas zaten anlaşamazsın boşanırsınız diyor o pinti biriymiş de gerçek yüzünü göremeyen benmişim. Her gün hakarette ediyor bana evde mutlu gecen tek bir günüm yok nerdeyse. Doğum günümü de gönülsüz kutlamıştı hediye falan pasta falan da beklemiyordum sadece içten kutlasaydi keşke yeterliydi yarım ağızla kutladi haketmesen de kutlu olsun doğum günün dedi. Kuzenim mesela o da devletten aylık alıyor enisteme demiş ki kızın özel ihtiyaçları vardır genç kız sonuçta aylığını ona bırak ne istiyorsa alsın demiş ama bana gelince yok yok insafı yok eskiden bu kadar da değildi her lafi da erkek arkadaşıma getiriyor para istesem erkek arkadaşından iste müstakbel kocandan diyor o sana alır diyor herşey için. Spor ayakkabiya ihtiyacım var para vermiyor hep olanı giy senin var idare et sınava botla mi gideyim istiyor bu sıcakta. Yedek pantolonumda yok yıkayıp giyiyorum hep. Ben o kadar yoruldum ki engelli melek kardeşlerim olmasaydı çoktan gitmiştim evden zaten babamı da hıc sevmemiş o çalışmasaydı zaten aylık alamazdık. Hep baban gibisin diyor. Herşeyi kendi hayatıyla kiyasliyor. Ne yapacağımı şaşırdım onun bide hipertansiyonu var arada çıkıyor. Bide bacaklari ağrıyor bazen. Ama böyle bir anneye de merhamet nereye kadar. Bana hiç değer vermiyor. Başka anne olsa beni başının üstünde gezdirirdi zaten beni okuttuğu için bunu da başıma kakıyor çok masraf etmiş bana . Siz olsaydiniz evlenir miydiniz ama başta erkek arkadaşımin ailesiyle yaşamam gerekecek. Yani bir iki ay sadece. Erkek arkadaşım 2 seneyi geçti beni bekliyor. Beni sevdiğine eminim. Sadece benden biraz büyük. Annem zaten evden gitmemi istiyor gibi kaç defa git dedi hatta kiraya çık dedi.
Onu bunu bilmem sakın eş ailesi ile yaşama, bir iki ay derler ömürlük kalırsın, kafayı yersin...

Ayrıca erkek arkadaşım beni çok seviyor bana tapacak kadar hemde. Kim kapının önüne koyacakmış beni ? Hiç sanmıyorum hem güzel bir mesleğim olacak ben çok güçlü bir kadın olacağım her zaman iyi bir başka seçeneğim olacak hayatimda ben kendimi her türlü kurtarabilirim ziyan olan emin olun benim hayatım olmaz olsa başka hayatlar ziyan olup gider ama benimki asla.
Siz tapacak kadar sevgi görmediğiniz için onu sevgi zannetmişsiniz.

Erkek arkadaşım benden biraz büyük demissin.yaşlarınız kaç?
Benim gördüğüm, evden kurtulmak için evlenen hiç kimse mutlu olmuyor.daha beterini yaşıyor.belki sen yaşamazsın ama en azından oku,çalış,ayrı eve çık.. istediğin gibi harca,istediğini yap.sonra evlen.bu arada hep, başta ailemle yaşarız sonra ayrı eve cikariz denir ama o iş öyle olmuyor.

Bulunduğunuz ev kira mi babanız mı almıştı? Kartınızı elinden almak için aile ve sosyal hizmetler bakanlığından yardım talep edin. Evden uzaklaştırma da aldırabilirsiniz. Evlenmek çare değil.
Ev bizim .
Erkek arkadaşım benden biraz büyük demissin.yaşlarınız kaç?
Benim gördüğüm, evden kurtulmak için evlenen hiç kimse mutlu olmuyor.daha beterini yaşıyor.belki sen yaşamazsın ama en azından oku,çalış,ayrı eve çık.. istediğin gibi harca,istediğini yap.sonra evlen.bu arada hep, başta ailemle yaşarız sonra ayrı eve cikariz denir ama o iş öyle olmuyor.
Ben 25 yaşındayım o ise 36 yaşında.

Ev bizim .

Ben 25 yaşındayım o ise 36 yaşında.
36 yaşında evlenmek ister.acele etmesi normal.seninde beklemek istemen normal.sakin ben farklıyım, durumum başka,diğerlerinin yaşadığını yaşamam deme.herkes kendini ozel sanır ama yaşananlar hep aynıdır.kendin çalış,paranı kazan,oku ,ayrı eve cik.sonra evlen.bu da birkac yil demek.buyuk olasılıkla da bu adam beklemez.sevgilin 25 yaşında olsa idi beklerdi.

Evliliği kaçış yolu görmek en büyük hata umarım bu hataya düşmezsiniz
Annemle anlayamıyoruz o beni anlamıyor bana hasta muamelesi yapıyor bıktım yoruldum artık okb hastasiyim diye insanin üzerine bu kadar gelinmez ki bu kadar da kısıtlanmaz ki. Benim aylığımin yarısını bana verse sorun kalmayacak aslında ama vermiyor kendini haklı görüyor beni de masraf. Beni olduğum gibi sevmiyor kabul etmiyor beni erkek arkadaşım annemden daha çok hak ediyor biliyor musun. Tek üzüldügüm konu canım melek kardeşlerim bu kadın dediğini de yapabilir yurtdışına çeker gider kardeşlerimin yüzünü bile göstermez mahrum bırakır öyle ki kardeşlerim hasta diye onlardan rahatsız olduğum için evden gitmek istediğimi söylüyor halbuki haksiz böyle birşeyi aklımın ucundan bile geçirmedim gitmemem için aklınca vicdan yaptıracak bana işine gelmeyince git işine gelince gitme dengesiz hareketler çok sıkıldım bu kısır döngü bitmeyecek kıymetimi bilmiyor anlaması lazım herşeyin bir bedeli cezası vardır ona da yokluğumu armağan ederek gideceğim evet bu defa ciddiyim gidip evleneceğim çünkü o beni hiç anlamıyor sevmiyor

36 yaşında evlenmek ister.acele etmesi normal.seninde beklemek istemen normal.sakin ben farklıyım, durumum başka,diğerlerinin yaşadığını yaşamam deme.herkes kendini ozel sanır ama yaşananlar hep aynıdır.kendin çalış,paranı kazan,oku ,ayrı eve cik.sonra evlen.bu da birkac yil demek.buyuk olasılıkla da bu adam beklemez.sevgilin 25 yaşında olsa idi beklerdi.
O benden başka kimseyle evlenmez zaten . Güvenini sarsmış olurum hayalleri yıkılır o da haklı ben güvenilmez bir kızım .

X