Annemle ilgili

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.067
553
Yine annemle ilgili sıkıntım var. 2.evliliği eşinden ayrıldı. Geliri olmadığı için bizle kalıyor. Yapıcak birşey olmadığı için. Ev iki katlı o üst katta kalıyor. Yemek ve çay saatlerinde bir aradayız onun dışında kendi odasında duruyor.
Bizde kalmasını sıkıntı yapmıyoruz. Eşimde bende ancak benim herşeyime çok karışıyor. Bazen kendi evim değilde sanki biz annemin evindeyiz gibi.
Mesela, temizlik yapılacak eve sürekli dertleniyor nasıl olucak diye, enerjim düşüyor yanında. Sürekli mutsuz.
Hayatım zaten yeterince zor işten yorgun geliyorum,birde annemi dinliyorum

Bazen üzülüyorum bizden başka kimsesi yok diye ama bazen hiç dinlemek istemiyorum.
Bunların dışında iyi anlaşıyoruz sıkıntı yok

Ne yapıcağımı bilmiyorum bazen.

Kaynana gibi anne.
Bunu genelde kaynanalr yapar
Ben rahatsız olduğum yere mecburi durumlar hariç gitmiyorum
Öyle karar aldım
Annem sizin anneniz gibi olsa yakında ev ayarlardim .
Ya da uslublu şekilde uyarın.

Konuşa bilirsin karşılıklı kahve içerken annecim ben seni çok seviyorum varlığın beni mutlu ediyor bütün gün işyerinde stres altındayım yüküm ağır senden destek bekliyorum daha olumlu olsak olumsuzluklari dillendirmesek gibi bence ise yarar
Ben ona daha önce defalarca söyledim.kendimi bildim bileli hep mutsuz, bezgin
Kimsesi yok, geliri yok diye birlikte kalmayı kabul ettik. Bir sıkıntımızda yok aslında ama sürekli dertlenmesine dayanamıyorum birlikte oturasım bile gelmiyor. Çocuğuma odaklanamıyorum.

Kaynana gibi anne.
Bunu genelde kaynanalr yapar
Ben rahatsız olduğum yere mecburi durumlar hariç gitmiyorum
Öyle karar aldım
Annem sizin anneniz gibi olsa yakında ev ayarlardim .
Ya da uslublu şekilde uyarın.
Yakın ev alma gibi bir durumumuz yok şuan keşke olsa
Onun için 2 katlı eve taşındık. Rahat etsin diye elimizden geleni yapıyoruz ancak sürekli dertleniyor. Şimdi temizlik konusuna taktı. Ev çok pislendi nasıl olucak nasıl yapıcaz diye. Yaparız biz sen yapma diyorum ama dayanmıyor yine yapıyor. Sonra hava çok sıcak diye dertlenmeye başlıyor
Ne yemek yap diyorum, ne birşey yap diyorum canı isterse yapıyor karışmıyoruz
Yine mutsuz yine mutsuz. Birşey söylesem ağlar eminim, valla nasıl olucak bilmiyorum

Sizin diğer konunuzu hatırlıyorum. Sürekli ayrıl barış kavga ediyorlardı değil mi ayrıldı mı sonunda...
Bir arkadas yazmış bence 1+1 ev tutun ona.

Ben ona daha önce defalarca söyledim.kendimi bildim bileli hep mutsuz, bezgin
Kimsesi yok, geliri yok diye birlikte kalmayı kabul ettik. Bir sıkıntımızda yok aslında ama sürekli dertlenmesine dayanamıyorum birlikte oturasım bile gelmiyor. Çocuğuma odaklanamıyorum.
Bunun kimsesi ve geliri olan bir modelide bende var.
Bazi insanlarin yapisi bu gercekten en mutlu aninda bile suratlarina bakinca dunya basina yikilmis gibi hissedersin.
Ben suratini duzelt demekten biktim o bikmadi.
Simdiki bahanesi ben tiroit hastasiyim asik surat hastaligida deniyomus buna 😁

Yine annemle ilgili sıkıntım var. 2.evliliği eşinden ayrıldı. Geliri olmadığı için bizle kalıyor. Yapıcak birşey olmadığı için. Ev iki katlı o üst katta kalıyor. Yemek ve çay saatlerinde bir aradayız onun dışında kendi odasında duruyor.
Bizde kalmasını sıkıntı yapmıyoruz. Eşimde bende ancak benim herşeyime çok karışıyor. Bazen kendi evim değilde sanki biz annemin evindeyiz gibi.
Mesela, temizlik yapılacak eve sürekli dertleniyor nasıl olucak diye, enerjim düşüyor yanında. Sürekli mutsuz.
Hayatım zaten yeterince zor işten yorgun geliyorum,birde annemi dinliyorum

Bazen üzülüyorum bizden başka kimsesi yok diye ama bazen hiç dinlemek istemiyorum.
Bunların dışında iyi anlaşıyoruz sıkıntı yok

Ne yapıcağımı bilmiyorum bazen.
kocam yok ama kendimi gördüm ya.

madem öyle karşınıza alın konuşun. anne biz senin için elimizden geleni yapıyoruz, birlikte aile olmaya çalışıyoruz sen de biraz çabalamalısın, surat asıp bizi de mutsuz ediyorsun diye. çocuk değil sonuçta koskoca insan, kırılacak bile olsa bunları duyması lazım. siz bir yere kadar katlanırsınız da eşiniz mecbur değil kvden surat çekmeye sürekli negatif bir insanla yaşamaya.

Onun için 2 katlı eve taşındık. Rahat etsin diye elimizden geleni yapıyoruz ancak sürekli dertleniyor. Şimdi temizlik konusuna taktı. Ev çok pislendi nasıl olucak nasıl yapıcaz diye. Yaparız biz sen yapma diyorum ama dayanmıyor yine yapıyor. Sonra hava çok sıcak diye dertlenmeye başlıyor
Yine mutsuz yine mutsuz. Birşey söylesem ağlar eminim, valla nasıl olucak bilmiyorum
Annelerde var bu durum maalesef
Hep takıntılı oluyorlar genelde
Benimkide herşeyi yanlis anlar aşırı alingan
Ve sürekli mutsuz
Yapabileceğimiz birşey yok degismezler
İdare edeceğiz

Anneniz kaç yaşında acaba? Boşanıp kızının yanına yerleşmek kolay değildir.biraz sosyalleşse aslında çevresi olsa mutlaka iyi gelecektir.

ama bu onun tarzı demek ki

annemle telefonda konuştum o da sıcaktan dert yandı

olduğu gibi kabul edeceksiniz ama aynı eve taşınırken hatayı yapmışsınız

yani herkesin ayrı evi olmalıydı

komşum annesini bizim sitedeki küçük bir daireye taşımıştı

gündüz gider çocuklara bakardı teyze, çoğu akşam yemeğe bile kalmadan giderdi, onlar da ben de kafa dinliyoruz derdi

özellikle çocuklar hep büyükler evde olduğunda daha farklı bir şekilde yetişiyorlar evde 3 ayrı yetişkin farklı tarzlar vs

Annenizi karşınıza alıp, samimi bir tavırla rahatsız olduğunuz konuları dile getirin. Yok anlamayacak gibiyse; maalesef siz değişime gireceksiniz. Aldırış etmemeyi, bu şekilde yaşamayı öğreneceksiniz..
Bir başka alternatif yol da; annenize bir ilgi alanı, onu meşgul edecek bir iş, hobi bulsanız. Kurs bile olabilir.

Eski konunuzu hatırlıyorum, yorum da yapmıştım hatta. Dost acı söyler ,ne yaparsanız yapın annenizi memnun edemeyeceksiniz. Ya ayrı ev tutun ya da akışına bırakın aldırış etmeyin.
Bu adam beni kandırıyor, bu sefer kesin ayrılıcam deyip ağlayarak geliyor. O zaman o adama o kadar kızıyorum ki birde kendi babam değil zor kabullendim zaten annemin evliliğini

Mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Bana hala adamla ilgili şeyler anlatıyor siniri geçmiş.
Bende bana onunla ilgili birşey anlatma artık dinlemek istemiyorum dedim. Bozuldu. Gerçekten dinlemek istemiyorum artık çok sıkıldım. 1 seneden fazla oldu evleneli annemi üzmesinden bıktım birde soğuyunca tam soğuyorum
Annemin mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz ama o adamla ilgili konuşmak bile içimden gelmiyor artık. Mecburmuşum gibi surat asıyor birde

X