Apartmanda kedi maması koymak artık bunaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her hayvandan bahsetmiyoruz hanımefendi kışın ortasında korunmaya ihtiyacı olan narin kedilerden bahsediyoruz. Dizinizde battaniye tık tık tık klavyeye bunları yazarken azıcık düşünün yine olur mu?
Dusundum apartmanda kedi beslenmez fikrim degismedi herkes kedilerle apartmanda karsilasmak istemez bende istemem baska yollar bulunabilir insanlari rahatsiz etmeden

Evet bildirim düştüğünü biliyorum sen algilayamasan da ama gidip yorumumu begenmeyenler le ilgili konuya bir daha yorum yapmıyorum.Ne kadar zoruna gitmisse dönüp yorum yapıyorsun ergen kıss
Zoruma gitmedi komiğime gitti zamanında senin gücüne gitmem. Ara ara hortlayıp seri beğenmedim yapıp gidiyorsun. Günümü neşelendiriyorsun. Sağolasım. Varolasın. Sen hep kal forumda. Kalp

Konu senin yürüyüp gideceğin yerde sağa sola bakman , yani bina orası senin evinde beslemiyor ya , binadan bas çık , bide burdakiler kediden korkuyorum desen anlar sevimsiz yaratık tarzı konuşmana gerek yok .
Allah bana iki göz vermiş. Daire kapımı tam açtığımda karşımda oluyor maalesef görmem şansım yok keşke olsa ben de korkmasam

Arkadaşlar apartman içinde hayvan mı beslenir Allah aşkına? Her şeyin bir oluru var yani.
Bundan önceki apartmanımızda 3 kedi yaşıyordu. Bahçede de çoktu.
Bizim katta ise kapıyı açtığımda içeri girer şöyle bir gezer çıkardı biri.
Sonra bizim kedimiz kovmaya başladı onu falan.
Ben ne koku duydum ne rahatsız insan 48 daire vardı.
Kendi hallerinde insan canlısı kediciklerdi.
İnsan sevmeyen zaten yanına yanaşmıyor. Mama versen bile senin uzaklaşmanı bekliyor ne kadar olsa da.
Ben her yerde kedi beslediğim için-çantamda,arabada vs hep mama vardır- çözdüm yani.
Daha bir tane görmedim zarar vereni ya da kokutanı.
Güvercinden mesela daha çok çektim balkona yuva yapar yavrular. Sevdiyse her sene gelir vs.
Yapsın sorun değil balkonu kullanım dışı bırakırsın.
Bırakmasan bile o sana alışır sen balkona çıkınca yerinden bile oynamamaya başlar.
Ama o yavruların başına gelenleri görüp balkondan kendin temizleyince içi acır insanın.
Ama yapacak bir şey yok doğa böyle bir şey.
5 doğar belki 2si yaşar.
Birbirimizle yaşamaya alışmalıyız.
Keşke muhteşem barınaklarımız olsa da orda mutlu mesut yaşasalar ama görüyoruz haberlerde.
Ya da belki ömründe bir iki kere ziyaret eden insan görüyordur.
Ne yapılsın yani mesela orasını anlamıyorum ben.

Ne zaman bi başıboş hayvana şikayet üzerine ekipler müdahale etse elinde kamerası car car tehdit hakaretle karşılayan tipler vardir zaman zaman sosyal medyada görüyoruz. Bazı o yorumlar o tipler tam da :d
barınakların halini biliyorsunuz dimi? Konya barınağında, amasya barınağında olanları?? Kendi halinde başıbol dolaşan hayvanlı alıp barınağa göndertmeniz onların neredeyse ölüm feryanı. Şuna inanıyorum hayvanlarla bu kadar uğraşanın Allah yanına bırakmıyor.

Yoo öyle sanmiyoruz ama mesela insanlarında herseyi yapabilceğine inanmiyoruz bu dunya bi size mi bahşedildi saniyorsunuz istediğiniz kadar uğraşın :KK66:
Ya komiksiniz kediler yasamasinmi diyoruz apartmanda kedi beslenmez herkes memnunsa binada olabilir ama istemeyenler varsa besleyemezsiniz dogrusu bu degil ister kabul edin ister etmeyin yani

Zoruma gitmedi komiğime gitti zamanında senin gücüne gitmem. Ara ara hortlayıp seri beğenmedim yapıp gidiyorsun. Günümü neşelendiriyorsun. Sağolasım. Varolasın. Sen hep kal forumda. Kalp
Bak nasıl da unutmamamissin beni nasıl zoruna gittiyse 😅Ben begenmedigim yorumlara beğenmedim atıyorum.Takip etmiyorum senin gibi yıllarca

Her yer bina doldu. Hayvanların yaşayacak yeri kalmadı. Ne yapsın bu hayvanlar ?
Kapı önünde beslenebilir diyorum ya işte. Bizim apartmanın önünde kedilerin evi vardı,besleniyordu,kendimde yemek indiriyodum hatta hiçte rahatsız olmadım mesela. Ama şahsen apartmanın içinde olmasını istemem bir hayvanın.

Ordaki her ev sahibinin söz hakkı var bu konuda arkadaşlar bunlar insanların tek başına alabileceği kararlar değil. Apartman toplantısı yapılır konuşulur ona göre bir karar verilir. Nedir yani bu dayatma? Bu dediğim şeyde anormal olan bir şey var mı?

Kız bana burdan git derse ben de öyle derim 3 ev var nereye gideyim bırakıp ? 😃 tapuda yazan şeyi yalanlayacak halim yok. Güvercinler için 2 tane evimiz var çatıda. Merak etmeyin
Çatıda daireniz olması çatının sizin olduğunu göstermiyor. Çatı katı sizindir tamam ama çatı sizin değil ortak. Neyse çatıda sizin 3 ev de sizin. Burdan devam edin siz

Ben kedilerden aşırı korkan biriyim. Apartmana yıllarca alışan bir kedi vardı. (Doğum yapıyordu) işe giderken okula giderken girdiğim krizlerle geçti. Neyse o kedi kısırlaştırıldı. Doğurduğu yavru büyüdü o alıştı. Ve karşı komşum kapısına yem koyuyor kedi hep bizim kattaydı kaç kere kavga ettim bana senden bıktım sanane diye kaç kere bağırdı . Kapısına işedi kedi, şimdi de girişe koyuyor kaç kere alıp apartmanın önüne koydum. Ona evinde besle dedim. O da bana ben de sizin kapınıza koyduğunuz bayat ekmeklerden rahatsız oluyorum dedi apartmanda olay çıkarttı( babam bayat ekmek toplayıp ıslatıp çatıda ki güvercinlere veriyor) neyse ben bu kediye alıştım ama şimdi yeni bir kedi gördüm içerde ki yemden yiyordu şok oldum hayvan barınağı gibi oldu. Bunu nereye şikayet edebilirim gerçekten bunaldım . Evinde besle dedim beslemek istemiyorum evimde diyor.
Dısarıya kedi evi yapın. Komşuya da deyin mamayı oraya biraksın

Bak adım kadar eminim aparman olmasın apartman girişi bilr olsa gene rahatsız olacak çünkü istemiyor bu kadar basit ha korkuyor tamam çaresine baksın diyoruz hala korkuyorda korkuyor napalim her korktuğunuz şeyi yokmu edelim
E güvercinler çok mu temiz. Bizim ağaçta iki tane var bütün camlarımın anası ağladı. Ne yapayım zehirli yem mi vereyim. Bu dünyada bizim olduğu kadar onların da hakkı var. Ağzı dili yok diye üstünlük taslıyor bir kesim.

Kedi çatıy çıkar da güvercinleri yer diye mi korkuyor acaba?

Kapı önünde beslenebilir diyorum ya işte. Bizim apartmanın önünde kedilerin evi vardı,besleniyordu,kendimde yemek indiriyodum hatta hiçte rahatsız olmadım mesela. Ama şahsen apartmanın içinde olmasını istemem bir hayvanın.

Ordaki her ev sahibinin söz hakkı var bu konuda arkadaşlar bunlar insanların tek başına alabileceği kararlar değil. Apartman toplantısı yapılır konuşulur ona göre bir karar verilir. Nedir yani bu dayatma? Bu dediğim şeyde anormal olan bir şey var mı?
Etrafımızda güvercin besleyen biri var mı? Şu kediler onların yanında tertemiz

Bundan önceki apartmanımızda 3 kedi yaşıyordu. Bahçede de çoktu.
Bizim katta ise kapıyı açtığımda içeri girer şöyle bir gezer çıkardı biri.
Sonra bizim kedimiz kovmaya başladı onu falan.
Ben ne koku duydum ne rahatsız insan 48 daire vardı.
Kendi hallerinde insan canlısı kediciklerdi.
İnsan sevmeyen zaten yanına yanaşmıyor. Mama versen bile senin uzaklaşmanı bekliyor ne kadar olsa da.
Ben her yerde kedi beslediğim için-çantamda,arabada vs hep mama vardır- çözdüm yani.
Daha bir tane görmedim zarar vereni ya da kokutanı.
Güvercinden mesela daha çok çektim balkona yuva yapar yavrular. Sevdiyse her sene gelir vs.
Yapsın sorun değil balkonu kullanım dışı bırakırsın.
Bırakmasan bile o sana alışır sen balkona çıkınca yerinden bile oynamamaya başlar.
Ama o yavruların başına gelenleri görüp balkondan kendin temizleyince içi acır insanın.
Ama yapacak bir şey yok doğa böyle bir şey.
5 doğar belki 2si yaşar.
Birbirimizle yaşamaya alışmalıyız.
Keşke muhteşem barınaklarımız olsa da orda mutlu mesut yaşasalar ama görüyoruz haberlerde.
Ya da belki ömründe bir iki kere ziyaret eden insan görüyordur.
Ne yapılsın yani mesela orasını anlamıyorum ben.
Ya bakın anlamadığınız şey şu sonuçta apartman toplu yaşanılan bir yer müstakil değil. İsteyen kadar istemeyenlerde olabilir. Nasıl ki beslemek isteyenin hakkı varsa beslenmesin diyeninde hakkı var. Ortak bir karar alınıp ona göre hareket edilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X