Apartmanda kedi maması koymak artık bunaldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence en mantıklı yol sahiplendirme. Bir de kediler kapı önlerine ayakkabılara kadar geliyorlar ise aşı yapmışlardır umarım.
Yahu takmışsınız sahiplendirme sokakta baktığım 20 kedi var belki kimseye sahiplendirmiyorum hepsi benim bakıp kısırlastırip bakmaya devam ediyorum herkesde bekliyordu sahiplenmek için ne kadar kolay ya ha bide alan nasıl bakacak onu mu düşünücem hey Allahım ya

Ay onu elleme. O bana dadanıyor arada. Konu sen değilsin yani 😀 şu aralar ev sahibi kiracı konusu yok ya saramadı bir süredir. Burada denk geldik
Ay bak konularımi bile hatırlıyor 😅halbuki ben seninle ilgili saçma isminden başka birşey hatırlamıyorum neyse KiB sana bir daha hiç birşeyin görmemek uzere inşallah😅

Ay bak konularımi bile hatırlıyor 😅halbuki ben seninle ilgili saçma isminden başka birşey hatırlamıyorum neyse KiB sana bir daha hiç birşeyin görmemek uzere inşallah😅
Görmemek üzere mi?
Forumdan mı gidiyorsun?
Üzülürüm...

Edit: Nickim tam olarak senin gibileri ifade ediyor aslında. Benim nezdimde Tek dediğiniz nau nau😅

barınakların halini biliyorsunuz dimi? Konya barınağında, amasya barınağında olanları?? Kendi halinde başıbol dolaşan hayvanlı alıp barınağa göndertmeniz onların neredeyse ölüm feryanı. Şuna inanıyorum hayvanlarla bu kadar uğraşanın Allah yanına bırakmıyor.
Şu kişiye yaziyorsun ya üzuyorsun beni

Gene aklima geldi yazın belediye gelmis mis gibi ağaclarımızı kesiyor buduyorlarmıs güya çiktim dedim napiyorsunuz işte kötü görüntü buduyoruz 😒 dedim şöyle bir mahalleye bak bakalım kötü görüntü bu ağaclar mı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ yemin ediyorum bu insanları anlamak mümkün değil heryer çöp kimse rahatsız olmuyor ağaçtan rahatsız oluyorlar

Ağaçları budamıyorlar ki, çoğu yerde budama adı altında bir daha yeşeremeyecek şekilde biçiyorlar.

Benim anlatmaya çalıştığım şeyle bunun bir alakası yok hanımefendi.
Hee eğer güvercin beslenmesinden rahatsızsa diğer apartman sakinleri o konu için de oturup konuşulur,ortak bir karar alınır.
Alamazlarmış onlarınmış çatı kimse karışamazmış. Yani çifte standart 🤷

Ya bakın anlamadığınız şey şu sonuçta apartman toplu yaşanılan bir yer müstakil değil. İsteyen kadar istemeyenlerde olabilir. Nasıl ki beslemek isteyenin hakkı varsa beslenmesin diyeninde hakkı var. Ortak bir karar alınıp ona göre hareket edili
İşte 48 daire var kimse şikayet etmiyordu tüm hayvan dostları toplanmış olmadığına göre ben hayvanların şikayet edilecek durumları olmadığını düşünüyorum.
Koku yok,saldırma yok hatta insanın gününü güzelleştiriyorlar sabah işe giderken.
Ben şimdi yaşadığım yerde de olsa keşke diyorum ama yok.
Korkmak ise ayrı mesele neden bir uzmana gidilmiyor anlamıyorum ben.
Kedi denilen can her yerde karşına çıkabilecek bir canlı.
Kahve içmeye gitsen yemek yemeye gitsen orda da çıkar.
Ben çok görüyorum hatta burda işletmeler kapının önüne mama-su-yatak vs koyar genelde.
İnsan korkabilir ama önce kavga etmek yerine nedenini bulmak için uzmana gider yavaş yavaş yaklaşmaya çalışır.
Kovmakla çözülmez ki olay.
Zarar verecek bir canlı olsa neyse diyeceğim.

Yahu takmışsınız sahiplendirme sokakta baktığım 20 kedi var belki kimseye sahiplendirmiyorum hepsi benim bakıp kısırlastırip bakmaya devam ediyorum herkesde bekliyordu sahiplenmek için ne kadar kolay ya ha bide alan nasıl bakacak onu mu düşünücem hey Allahım ya
Konu özelinde yazdım o mesajı. Belli ki konu sahibi rahatsız bu durumdan, her türlü gönderecek o kediyi. Barınağa gönderilmesindense sahiplendirmesi daha mantıklı geldi. Sizin beslediğiniz kedileri sahiplendirelim de demedim ayrıca neden böyle bir cevap aldım anlayamadım doğrusu.

Konu özelinde yazdım o mesajı. Belli ki konu sahibi rahatsız bu durumdan, her türlü gönderecek o kediyi. Barınağa gönderilmesindense sahiplendirmesi daha mantıklı geldi. Sizin beslediğiniz kedileri sahiplendirelim de demedim ayrıca neden böyle bir cevap aldım anlayamadım doğrusu.
O kediyi hiç biryere gönderemez hahaha barınaklar kedi almıyor bilmediğiniz seyler hakkında boşuna yorum yapiyorsunuz

Korkmak ise ayrı mesele neden bir uzmana gidilmiyor anlamıyorum
Demin çok tecrübeli olmayan psikoloğa fiyat sordum. 50 dk 700 tl dedi. Her konuya yardım al diyoruz ama nasıl alınacak? Evet belediyeler veya devlette var ama işte ne kadar etkili veya herkese ulaşabilir mi?

Bir gün başınızı sokacak tek evi dahi bulamadığında,tek lokma için el avuç açtığınızda ancak anlarsınız o zavallı hayvanların halini. Dünyadır bu yarın ne oluruz olmayız orasını Allah bilir magrur olmayın sizden büyük Allah var. Biraz merhamet ya. Ben sırf baktigim hayvana sizin gibiler yuzunden laf gelmesin diye her gun korkuyla uyanıyorum her seyin karsiligi vardir karma mı dersin,ilahi adalet mi dersin işliyor

Bu yorumun konuyla alakası yok.
Sırf apartmanda kedi beslemesini istemediği için bir yerden saldırmak adına yaptınız yorumu değil mi?

Yemleri alıyorum çöpe döküyorum da dememiş. Alıp apartman önüne çıkarıyorum demiş. Kadının linç edecek neyi var Allah aşkına?

Konunun iki üç yerinde daire sayısından söz ettiği için yazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X